Keresés

Részletes keresés

___Marvin! Creative Commons License 2005.05.18 0 0 57

Ahhoz, hogy e kisfák lombozata a kívánt legyező alak felé kezdjen el alakulni, mindenképpen oltani kell őket, kivéve a tamariskát, melynek ágai egyébként ilyenmód nőnek?

stiglinc Creative Commons License 2005.05.18 0 0 56
Ja, nem, bocs. Ez csak egy újabb ötlet volt, egy újabb juhar, aki szintén nem nő nagyra és elég szép.
Előzmény: krampuszka1 (55)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 55

Ha ez nekem szólt, akkor nem :)

Acer palmatum "Crimson King"

Előzmény: stiglinc (54)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.18 0 0 54

Tűzvörös juhar (Acer ginnala)?

 

Viszonylag kisméretű fa, szabálytalan, ősszel gyönyörűen színesedik, a termése is színes egy darabig.

krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 53

Bocsi, most látom, nem a galagonyát kérdezted :D

A japán juhar úgyszintén a tűző napon dekkolt tavaly egész évben, nem volt vele probléma. A legvadabb nyárban itt-ott kicsit pörkölődött, de nem volt vészes, alig valami. Annal sokkal jobban égett a normál vörös juharom levele !

Előzmény: krampuszka1 (52)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 52

Kedves Marvin !

A fa a tűző napon van, reggeltől estig.

Azon kevés növényeim egyike, amiben nem tett kárt még a nyári nap sem.

A virágzata kb. egy hónapig diszitett tavaly, nemtom az idén meddig virágzik, mert rettentő sok bimbó van rajta, egészen az ágak végéig.

És cserélni eddig még nem kellett ! :D

Előzmény: ___Marvin! (50)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.18 0 0 51
Az árnyék mennyiségét is te szabályozhatod. Képes sűrűn ágakat növeszteni, de ha te kivágsz küzülük néhányat tőből, máris ritkább a korona. Egy-egy ág meg nagyon laza, "habos", lengeti a legkisebb szellő is, tehát semmiképpen nem un. "mélyárnyék" van alatta.
Előzmény: Csali42 (44)
___Marvin! Creative Commons License 2005.05.18 0 0 50

megdobogtatod a szívem.

 

én is ilyeneket láttam még annak idején, s igen, ez az a fa, melybe első látásra plátói szerelembe estem.

 

Mikor tanács kéréssel fordultam az egyik eladóhoz e teremtményekkel kapcsolatban, ő azzal lombozott le, hogy ha kiteszem őket a napra, pár nap múlva az összes levele leperzselődik.

- De hiszen ezek is mind kint vannak a napon. - értetlenkedtem.

- Igen, folyamatosan cserélgetjük őket - válaszolta a kedves, de kegyetlen szakértő lédi.

 

Nos akkor mi az igazság?

Előzmény: krampuszka1 (31)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 49

Akár azéé' :P

És ha csak azt ütöd be a yahoo-n, hogy Crataegus : D

 

 

Előzmény: Csali42 (48)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 48
Hogy mégiscsak elbizonytalanodjak?:P
Előzmény: krampuszka1 (47)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 47

Egyébként sok fajtája van !

Akarod a válsztékot ? :D

Előzmény: Csali42 (45)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 46

Igen, az enyém :)

Két éve ültettük, lehetett olyan 2 m magas összesen, a "nyelével" együtt !

Most veri a 4 m-t !

De virágzott, már az első évben is, ha nem is ennyit , mint most.

Előzmény: Csali42 (45)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 45

Szia

ők még kis fiatalkák, azért nem virágoznak:)

Közben végignézegettem a gugli képkínálatát a Crataegus laevigata hívószóra: szinte csak a Paul's Scarlett fajtát lehet megtalálni, tehát minden kétségem eloszlott a cetlit illetően.:)))

Mennyi idős a képen látható fa? (Mert -gondolom- a Tiéd, igaz?)

 

Üdv: Csali

Előzmény: krampuszka1 (43)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 44

Szia,

éljenek és virágozzanak soká!:))

 

Az a kérdésem, hogy mennyire ad árnyékot, ha kilombosodott. Másképp: alá nem árnyéktűrő évelők mehetnek-e?

 

Üdv: Csali

 

Előzmény: stiglinc (37)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 43

A 30-ba betett képemen látható a Paul's Scarlett.............

Miért ne virágozna ?

A 30-

Előzmény: Csali42 (41)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 42

Szia, már megint én:)))

Egy kicsit kiegészíteném azzal, hogy a gömbjuhar olyan oltvány, amely spéci rövid szártagú fajta, magas v. akármekkora törzsre oltva. Tehát ezért ilyen tömött, szabályos alakú a lombja.

Van egyébként gömb-szivarfa is:)

Szia: Cs

Előzmény: Évi5 (36)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 41

Szia

nagyon hasonló lehet az ízlésünk, mert eredetileg nálam is a szivarfa került volna az utcára :))), de aztán az egyik virágágyban magról kikelt egy kis juhar,  így őt ültettem ki tavaly.

Az orgona helyére biztosan elférne a galagonyafa...

Sajnos az itteni faiskolai példányok nem virágzanak. A feliratuk szerint "Paul's Scarlett" fajták, de nem túl bíztatóak rajtuk az elmosódott, kézírásos cetlik:((

 

Üdv: Csali

Előzmény: Évi5 (35)
krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 40

Igen, van fehér virágú is :)

Nem sokban marad el a "disz"példánytól !

És nagyon kellemes az illata is.

 

 

Előzmény: Évi5 (33)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.17 0 0 39
Én a látvány miatt csak virágzás után metszem meg nagyon, így viszont őszig eltart, mire belombosodik. De lehet, hogy mostantól már nem fogom annyira metszeni, csak azt vártam, hogy jó erősen begyökeresedjen, megerősödjön a törzse, hogy elbírja a nagy, nehéz lombozatot.
Előzmény: Évi5 (38)
Évi5 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 38

Szia!

Igen, éljenek a tamariskák. A sövénynek nevelt tamariskáimat visszanyestem tövig, hogy bebokrosodjanak. Hajtanak kifelé nagyon. Így sajnos lemaradtam a virágzásáról. Ráadásul, ha sövénynek van nevelve, sokkal kevesebb virág van rajta. Így egy kicsit irígyellek.

Előzmény: stiglinc (37)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.17 0 0 37

Azért is, éljenek a tamariskák! :-)))

 

 

Évi5 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 36

Szia!

Visszatérve a gömbjuharra: Anyósoméknak is van az utcán, nem metszegetik. Tízévente egyszer, lenyesik teljesen kopaszra. Utána szépen kinő, saját magától lesz gömb alakú. Náluk nem szabályos gömb, mint a parkokban lévő, inkább félgömb. Ha valaki jobban, szebben metszi, akkor tényleg gyönyörű szabályos lesz.

Ha veszel egy facsemetét, és a kívánt magasságban lenyesed a végét, ott fog elágazni. Ha nem hagyod, hogy felfele nőjjön, akkor lesz egy kis törzsön lévő gömbjuharod.

Ezzel a módszerrel egyébként sokféle fát meg lehet "bokrosítani", vagyis nem nő nagyra. (Hiszen mindig levágod a tetejét; kénytelenek elágazni.) Persze, egy mamutfenyővel ne próbálkozz... Az erőteljes növekedésűek nem szeretik ezt.

Előzmény: ___Marvin! (22)
Évi5 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 35

Szia!

Nővéremnek is meséltem a galagonyáról, rögtön az volt a válasz, hogy neki is kell ilyen. Van egy régi öreg orgonafa, mely nem sokáig fogja húzni. Ha kimegy, a helyére lehetne ültetni.

Egyre jobban beleszeretek. Ha nem ültettem volna egy szivarfát az utcára, akkor ő lett volna a választásom.

Előzmény: Csali42 (34)
Csali42 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 34

Szia

én is napok óta azon töröm a fejem, hová ültessek galagonyát, hová férne el még a kertemben! Lehet is kapni a faluban az egyik lerakatban, és nem is vészes az ára. Mikor utoljára láttam, még nem nyílt, ma lesétálunk, megnézzük, hátha...

 

szia: Csali

Előzmény: Évi5 (32)
Évi5 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 33

Van fehér virágú galagonya is:

 

 

És télen, lombhullatás után:

 

 

A madarak is imádják.

 

Biztosan sokféle változatát lehet kapni a kertészetben.

 

Támadt még egy kósza ötletem: Ha ki akarsz ülni egy padra a kertben, árnyékban, miért nem építesz egy kis pihenőt? Tetővel, négy oszlopára felfuttatni valamilyen virágos futónövényt, kis rácsos korláttal, középpen asztalkával, székekkel. Baumax-ban, Obiban lehet ilyen látni, kapni.

Itt üldögélve végig lehetne látni a kertet, lehet benne gyönyörködni.

 

Évi5 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 32

Sziasztok!

A topik miatt utánaolvasgattam a galagonyának. Beleszerettem. Felrakok néhány képet.

 

 

 

 

 

krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 31

Netán róla van szó ? :D

Jól birja a napot, de alatta legfeljebb törpék üldögélhetnek :))

 

 

krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 30

Részemről melegen ajánlanám a diszgalagonyát !

Napos, kis kertbe !

 

 

 

 

krampuszka1 Creative Commons License 2005.05.15 0 0 29

Nemtom hány éves, nálam egy éve van :)

Ilyen volt , és szerintem sokkal szebb, mint a tavaly ősszel Alsótekeresen vett példány !

 

 

Előzmény: stiglinc (28)
stiglinc Creative Commons License 2005.05.15 0 0 28
Ez tényleg gyönyörű! Ő hány éves? De miért ágas a földtől? Én parkokban csak olyan normál faformájút láttam. Azokat nyilván metszegették alul.
Előzmény: krampuszka1 (27)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!