Keresés

Részletes keresés

Locsi1971 Creative Commons License 2022.12.27 0 0 3684

Üdv mindenkinek.

 

Van egy Junkers cirkó a házban, de ez nekem most uszkve tök kínai, eddig panelban laktam. Az a gondom vele, hogy olvastam, hogy egy bizonyos nyomás között kell lenni a víznek benne (1-2 bar), és ez a feltöltés ellenére másnapra nincs meg. Melegvíz alig folyik a csapokból, pedig 60 fokra van állítva, mindemellett, viszont a fűtés eddig fasza volt. Tudnátok ajánlani egy jó szakembert, vagy esetleg én is meg tudom oldani házilag?

 

Köszönöm.

Wiktor123 Creative Commons License 2022.12.18 0 0 3683

Sziasztok!

 

Anyósomnak van egy Baxi Duo-Tec kombikazánja, amióta megvan, kb csak a baj van vele.

Most egy 133 -as hiba kódot ír. Próbál elindulni, hallani a szokásos zúgó égés hangot, de pár másodperc után pukkan egy nagyot (egy pillanatra a külső burkolatot is feszíti) és nem fűt.

2-3x eljátsza aztán kidoja ezt a hibát.

A belső nyomás kb. havonta elszáll, ezért elsőnek azt próbáltam, hogy rendesen feltöltöm az alsó kis csappal, de most nem ez a baja.

1-2 éve volt a teljes panel cserélve, mert akkor a kijelző is meg minden meghalt, semmire nem reagált.

 

Mennyire lehet nagy a baja? Érdemes javítani vagy inkább egy új kazánba kéne gondolkozni?

Meg mondom őszintén nem szívesen adnék ki rá megint 150 ezer forintot (a panel csere annyi volt) ha pár hónap múlva megint valami baja van.

Dr.Fenyvessy Egon Creative Commons License 2022.12.10 0 2 3682

Sziasztok! 

Megtörtént a leszerelés és a felszerelés.

Nem volt zökkenőmentes.

A jó hír az, hogy a ZW 20 nak a cső kivezetései ott vannak mint a ZW 23-nak, csak a faltól való távolság nem stimmel tökéletesn. A ZW 23- nak 1,5 mm-el kijjebb van.

A megoldás az volt, hogy a falból lett levésve 2mm azon a helyen ahol felfekszik a falra, így beljebb került és már össze tudtam csavarozni. Szerencsére nem volt lecsempézve alatta ,igy a vakolatból tudtam vésni. 

Összeségében szívás volt , de már megy a fütés :)

Remélem a tapasztalat segítség lesz majd valakinek!

További szép napot mindenkinek!

Üdv!

Egon

Előzmény: cucu (3679)
Jacktwoo Creative Commons License 2022.12.09 -1 0 3681

Szerinted mi alapján működik a termosztát?

 

Kap egy bemenő fázist, ha kell fűtés továbbengedi (rövidre zár) ha nem kell, akkor szakítja.

 

Milyen termosztát egyébként?

Előzmény: Kulifay (3680)
Kulifay Creative Commons License 2022.12.09 0 0 3680

Tiszteletem!

Nekünk is zc18 van és a szobatermosztát egyik végén jelez a fázisceruza. Jól van ez így szerintetek? Nem csak egy rövizárat ad ki a kazán felé?

Köszönöm a válszt.

cucu Creative Commons License 2022.12.09 0 0 3679

Köszi, várjuk!

 

Kockázat mindig van benne, főleg, ha fűteni kell vele.

Előzmény: Dr.Fenyvessy Egon (3677)
cucu Creative Commons License 2022.12.09 0 1 3678

De azért azt is látni kell, hogy korrekt módon valóban csakis az alkatrész csere az igazi megoldás.

Ez egy meglehetősen összetett munka, hiszen érteni kell több szakterülethez is, úgymint víz-gáz-elektronika, és a felelősség is dominál. 

Javítani egy alkatrészt csak műhelyben tudsz, a helyszínen nem szabad ilyesmibe bele menni mert elúszol és nem keresel vele. Ha meg elkéri az idő szerinti díjat, akkor már ott vagy, hogy ennyiért már cserélhette volna.

Meg van ennek is a koreográfiája, és ők tudják mibe érdemes belemenniük. Aki napi szinten hozni akarja a bevételt, az nem pöcsölhet, egy lelkes amatőr viszont másképpen áll hozzá. 

Előzmény: freerider_111 (3672)
Dr.Fenyvessy Egon Creative Commons License 2022.12.09 0 0 3677

Igen remélem ,hogy fel tudom rakni.

A gondom az, hogy a leírás majdnem stimmel ,de megmérve más az eredmény mint a leírásban.

Minden esetre ma kiderül.

 Leszerelem a régit és megpróbálom a helyére tenni az újat.  A méretei és a felfogatása az stimmel, csak a cső csatlakozásokban nem vagyok biztos.

1-2 mm eltérés is okozhat gondot.

Azért majd megírom a tapasztalatot.

 

Üdv!

Egon

Előzmény: cucu (3674)
cucu Creative Commons License 2022.12.09 0 0 3676

Természetesen neked is igazad van, hiszen érdemes minden esetet kivizsgálni, aztán valamilyen kompromisszumot kötni az ügyféllel. De ez már marketing terület... :)

Félreértés ne essék, nem a professzorok házából kerülnek ki a szerelők, így a legtöbbjük pusztán a bevételi forrást tartja szem előtt. Pedig hosszabb távon mégiscsak megérné, de a legtöbbjüknél ez mégsem szempont.

Nem véletlen, hogy aki csak teheti, maga áll neki szerelgetni.

 

De tudok más példát is. Egyik gázkészülék szervizben üzemmérnököket alkalmaznak, és meg is vannak velük elégedve akik igénybe veszik a munkájukat.

Előzmény: freerider_111 (3675)
freerider_111 Creative Commons License 2022.12.09 0 0 3675

de mint az élő példa mutatja, nem kellett alkatrész. Vajon hány kazán megy a kukába az ilyen hozzáállás miatt. Értem amit mondani szeretnél, hogy kijön, alkatrész kellene, nincs, kifizetem a kiszállást + az idejét, és továbbra sem jó a kazán.

Előzmény: cucu (3673)
cucu Creative Commons License 2022.12.08 0 0 3674

Szerinted? 😂

Előzmény: Dr.Fenyvessy Egon (3669)
cucu Creative Commons License 2022.12.08 0 0 3673

Nem érné meg se neki, se neked...

 

Előzmény: freerider_111 (3672)
freerider_111 Creative Commons License 2022.12.08 0 0 3672

megoldódott! Találtam egy Budapesti szerelőt, aki megcsinálta.
(szomorú, hogy 5 FÉG szerelőből 4 nem vállalta, azzal a magyarázattal, hogy nincs hozzá alkatrész, A FÉG komfort a FÉG-nek egy zsákutcája, amit pár évig forgalmaztak, nem elterjedt, és nincs is hozzá alkatrész...)

Az ötödik szerelő, megkérdezte, hogy mi a hibajelenség, meghallgatott, majd kijött, és egy alapos tisztítás megoldotta a problémát. Sajnos a szerelők nagy része nem javít, hanem alkatrészt cserél, ha pedig valamihez nem kapható alkatrész, akkor már a hibaleírást sem hallgatja meg telefonban. 

Előzmény: freerider_111 (3667)
cucu Creative Commons License 2022.12.08 0 0 3671

Nekem ilyen van benne:

 

Előzmény: borsorpalinka (3666)
cucu Creative Commons License 2022.12.08 0 0 3670

Budapesten megérdeklődtem a ZC18 elektronika árát, 6500 Ft.

Előzmény: borsorpalinka (3666)
Dr.Fenyvessy Egon Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3669

Sziasztok!

 

Esetleg tudja -e valaki, hogy a Junkers zw20  helyére fel lehet -e rakni átalakítás nélkül a zw23 -at ? 

A leírások szerint méretre ugyanaz és a cső kivezetések is ugyanabban a sorrendben vannak.

 

Köszi! 

cucu Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3668

Csak tudod h mihez vetted...?

Előzmény: borsorpalinka (3666)
freerider_111 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3667

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani FÉG Komfort névre hallgató cirkó termékcsaládhoz szerelőt aki Budapesten hajlandó vele foglalkozni? Eddigi fég szerelők akiket hívtam, nem foglalkoznak vele, mert ez már nem őrlángos, ez egy "modernebb" típus amit csak rövid ideig forgalmaznak. Köszi előre is!

borsorpalinka Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3666

A képen látható a termosztát

 

Ez a szivattyú

 

Nem vagyok szaki, de utánaolvasva még más fórumokon nem az lehet a hiba, hogy nem kompatibilis a szivattyú a panellal?

Arra gyanakszom, hogy mikor  a termosztát úgymond "lezárja a kazánt" Megy tovább az utókeringtetés (Az megy mert a szivattyú dolgozik) nem ad akkora nyomást, vagy túl nagy? hogy lezárja gázszelepet?

 

 

Előzmény: cucu (3663)
borsorpalinka Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3665

A képen látható a bekötött termosztát.

 

 

Előzmény: cucu (3663)
Égető1 Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3664

  Ja nem az. egyszerű érintkezési hiba volt. Van így 3db. sztemkó nevű alkatrészem.

 

Közben a karban tartás is megtörtént. Gyakorlatilag a hőcserélő tisztításából állt.

Előzmény: cucu (3658)
cucu Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3663

Egyáltalán, milyen termosztátod van? Régi MMG, vagy újabb? A mostaniak 2 vezetékesek.

A 3. vezetéknek a szerepe az, hogy a -régebbi termosztátnál- a hiszterézis állításához melegít egy ellenállást, és ezért a 3. vezeték oda viszi a fázist. De az újabbaknál nem kell.

Előzmény: borsorpalinka (3661)
cucu Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3662

Nem tudok, de próbáld a kazán termosztáton megcserélni a vezetékeket. Úgy emlékszem a kékeket kell variálnod. De a képek nem sokat mondanak, ezért csak tippelni tudok én is. 

Lehet, hogy toldani kéne a vezetékeket, különben nem érnek oda ahová kell. 

 

Vagy csináld azt, hogy vesd össze a régi panellel, és a szerint kösd be, ne a leírásra támaszkodj.

 

A szobai termosztát ezek szerint nincs jó helyre kötve. Nem fontos a 3 vezeték, elég abból most 2 is, de az legyen jó helyen. Kösd le, és a panelon tegyél rá hurkot pl. a vezeték darabbal, akkor indulnia kell, és le is kell állnia amikor leveszed onnan. Tehát imitáld a szobai termosztátot, mintha be lenne kötve. 

Előzmény: borsorpalinka (3661)
borsorpalinka Creative Commons License 2022.12.07 0 0 3661

Szia!

 

Mikor a beállított hőfokot eléri a szobai termosztát és lekapcsol vagy lejjebb tekerem akkor az égők nem kapcsolnak le, de  és utána a  kazántermosztáttal sem tudom leállítani az égőket. Szóval túlfűti a kazánt. A régi panellel működik ez a funkció.... A panelcsere oka az utókeringtetés hiánya volt (Tömszelence és membrán nemrég lett cserélve a kazánon)

 

Ha nem jól kötöttem be akkor vajon hogy kell? Tanácstalan vagyok.

 

Köszi.

 

Tudtok Miskolcon jó szerelőt? :D

Előzmény: cucu (3660)
cucu Creative Commons License 2022.12.06 0 0 3660

Lépésről lépésre ellenőrizd a működését. Másképpen nagyon nehéz segíteni.

A szobai termosztáttal kezd. Ha megkapja a hurkot a panel, elkezd működni? Ha leveszed a hurkot leáll?

Közben a kazán termosztátja legyen feltekerve.

Ha a szobai leállítja, de mégis égve marad valamrnnyire, akkor szorul az armatúrából kiinduló rudazat, a tömszelence vagy a gázfej rudazata.

De ha letekered min ra a kazán termosztátot akkor akkor már valahol félúton le kell álljon. Már ha jól van bekötve. 

Előzmény: borsorpalinka (3657)
cucu Creative Commons License 2022.12.06 0 0 3659

Nem a kazánnak kell lekapcsolnia  hanem a szobainak.

Ha teljesen letekered a kazán termosztátot, akkor leáll? Ha igen, akkor jól kötötted be.

Előzmény: borsorpalinka (3657)
cucu Creative Commons License 2022.12.06 0 0 3658

Akkor az nem sztemko...

Előzmény: Égető1 (3656)
borsorpalinka Creative Commons License 2022.12.06 0 0 3657

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

 

Adott egy C 18 gázkazán

 

A régi vezérlőpanelen valószínűleg kiment a kondi és nem megy az utókeringetés.. Ezt leszámítva a kazán jól működött.

 

Első körben vettem egy új vezérlópanelt. Ez már újabb szabályozhatós.

Bekötöttem, viszont nem működik mert, a kazántermosztát mintha nem kapcsolna le. Az égők a szobatermosztát lekapcsolása utánis  tovább égnek (de volt hogy nem minden édősor gyulladt de)..  és úgymond túlfűti a kazánt.

Kérdésem az lenne, hogy megfelelő-e a panel vagy rosszul kötöttem be?

"A két sarus kábelt a kazántermosztát 1 és P1 pontjára kell rádugni, a 11 pont üresen marad!!!" Ezt a megrendelő oldalról másoltam. A bekötés ennek megfelelően történt. Elvileg a panel bekötése jó. 

(Nem magam akartam megcsinálni, csak mivel eddig két „szakember” nem értett még a panelcseréhez sem, a 3. meg két hete hiteget így megpróbálnám megcsinálni)

A képeken a régii panel bekötve és az új panel is bekötötten.

 

 

Mi lehet a gond?

Nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!

Égető1 Creative Commons License 2022.11.19 0 0 3656

  Nos  újra itt és köszönet az infókért.

 Az Üllői úti üzletben  vettem  2 db.  sztemkót.  2200 ft  / db áron.

 

 

   Aztán otthon azon melegében beszereltem az egyiket és álltam ott leforrázva,hogy nem működik.. Az őrláng nem maradt égve. Hiába nyomtam   akár  1 percig is csak elaludt.  Mérgemben visszaszereltem a régit  és lám csodát  működött.

 

 Azonnal   ( 15 sec után )  égve maradt az őrláng  és ami a lényegesebb a fűtés addig megy amíg a  szoba termosztát ki nem kapcsol.....vagy amíg az egyensúly be nem áll.  Ez nálam kb  55 foknál van.  tehát most a régivel minden rendben. Nagy valószínűséggel   a korábbi  48 - 50 foknál  a hőmozgás miatt érintkezési hiba léphetett fel  és  ezért kapcsolt ki az őrláng. a visszaszerelésnél a sarukat letisztítottam...csak úgy rutinból.

 

 Hogy az új miért nem működik ? Nem tudom...lehet érintkezési probléma   vagy selejtes. A 3. a másik új még nem lett kipróbálva.

 

 Az üzletben minden alkatrész van. Amire rákérdeztem...szivattyú van..hőcserélő az is van ez utóbbi olyan 65 eft.

 

 Ez a kb. 6 -8 éves cirkó elvileg még maradhat.

 

 Most a hőcserélő tisztításra várok. Nem lebecsülve a készülékesek munkáját  olyan nagy szám nemleget. Két oldalt    hátul  2 - 2 lemezcsavar kicsavarva elvileg előre  az  'égőkamra'  kihúzható  és a hőcserélő ill. az égő tisztítható.   Csak egy mini porszívó  és ecset kell hozzá. De ez maradjon meg a szerelőnek.

 A kiemeléssel vagyok bizonytalan.  Elvileg  még fent a  a hőcserélőnél van még  2 db. lemezcsavar... annak oldása után lehetne ... trükkös mozdulattal kiemelni ezt a az 'égőkamrát'  . Nos ezt a mozdulatot nem ismerem... így inkább nem.

Előzmény: sjohn (3655)
sjohn Creative Commons License 2022.11.15 0 0 3655

Az egyik fekete a füstgáz visszaáramlásra kapcsol, a másik a kazán vízhőfokot figyeli, hogy ne forrjon fel.

A csiptetős az a hőfokszabályzó.

Ha a gyújtóláng éri rendesen a termoelemet, akkor

-rossz valamelyik kis fekete, vagy felforr a víz vagy égéstermék visszaáramlás van

-rossz a termoelem

-rossz a termomágnes, stb.

Előzmény: Égető1 (3654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!