Keresés

Részletes keresés

pannonbetyár Creative Commons License 2005.01.24 0 0 307

lehet hogy ebben igazad van, de miért mondod?

Ki állított mást? vagy hasonlót?

Előzmény: zi_laj (303)
afoki Creative Commons License 2005.01.24 0 0 306

Egy politikai nyomozóról

 

"Lamperth Mónika belügyminiszter válaszában azt állította, hogy a nyugállományban előléptetett Magyar József nem a BM III/III-as alosztályának volt beosztottja, hanem III/I-esként, kémelhárítóként védte a hazát. "

 

http://www.es.hu/pd/display.asp?channel=PUBLICISZTIKA0503&article=2005-0123-1946-16EKVO

pelenka2 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 305

"...erősen szitált az eső..."

         "Ő a király."

---------------------------------

véletlenül lett vajon ez így beírva anno?

 

 

Előzmény: bugyutabela (92)
malaclopo Creative Commons License 2005.01.20 0 0 304
nekem a KISZ titkár súgott a szóbelin; nagyon rendes srác volt
Előzmény: pannonbetyár (299)
zi_laj Creative Commons License 2005.01.20 0 0 303
Annyi KISZ-titkár nincs, és nem is volt egy egyetem, mint ahány felvételi bizottság! Egy hallgató szokott bent lenni abban az időben, főleg a TDK-sok stb. közül! Persze lehetett köztük KISZ-titkár is!
Előzmény: pannonbetyár (299)
zi_laj Creative Commons License 2005.01.20 0 0 302
Ez egész érdekes! Én nem kaptam. S mivel a középiskolások közel 100 %-ka KISZ-tag volt, nem is lett volna értelme!
Előzmény: qwertz (287)
elevenke2 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 301
Ki lehet a Fideszes ügynök?? Megtudhatató?
Előzmény: pannonbetyár (299)
csurtus Creative Commons License 2005.01.16 0 0 300
Úgy látszik, mással vannak elfoglalva.
Előzmény: koback (298)
pannonbetyár Creative Commons License 2005.01.16 0 0 299

Nem tudok arról, hogy a KISZ-tagságért pont járt volna, viszont arról tudok, hogy a szóbelin jelen volt a KISZ és olykor kellemetlen kérdéseket tett fel, különösen ha a felvételiző egyházi iskolából jött, mint én.

Az én kiszesem Stumpf elvtárs felesége, az akkori belügyminiszter lánya volt, aki bizony nagyon sziporkázott az ávós múltú professzorelvtárs előtt , többször belekérdezett az anyagba, majd ideológiai vallatásnak vett alá.

Előzmény: qwertz (287)
koback Creative Commons License 2005.01.15 0 0 298
itt is megkérdem, hogy mi a vélemény kaposváron az ügyről? ha vannak kaposváriak itt a fórumon, mondjanak már pár szót!
Zrínyis Creative Commons License 2005.01.14 0 0 297

ha 100-as vagyok magamban

 

Hát ez az...

Előzmény: Törölt nick (296)
Zrínyis Creative Commons License 2005.01.12 0 0 295
Mér' te fordulnál az ő helyében? Aki időt nyer, életet nyer.
Előzmény: Törölt nick (294)
JEFFREY Creative Commons License 2005.01.06 0 0 293
Úgy látszik devalválodott a KISZ Tagság, s sokan voltak már.Az én éven1964.
Előzmény: qwertz (287)
parabel Creative Commons License 2005.01.06 0 0 292
Most beszéltem kaposvári rokonokkal és azt állítják, hogy Szita a tegnap este felutazott Pestre, majd ma délben ment haza.
Előzmény: csurtus (291)
csurtus Creative Commons License 2005.01.06 0 0 291
Hátha ti tudjátok: nem lesz ma Szitának sajtótájékoztatója? Mintha a tegnap ezt ígérte volna, miközben elzavarta az újságírókat.
SZUROKSZÉKLET Creative Commons License 2005.01.06 0 0 290
Most akkor Szita Károly bemószerolta Nümbergben Dönitzt?:-)
Előzmény: Platon (288)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.06 0 0 289

Annyit leszögeznék, hogy a 80-as évek vége előtt semmiféle magánlakásban nem lehetett fénymásoló.

 

Ez óriási tévedés.

1983-ban egy tsz melléküzemágnál dolgoztam anyagbeszerzőként.

A sógorom az Irodagéptechnikai, későbbi nevén Információtechnikai Vállalatnál volt selejtraktáros Pestlőrincen (ma Pestszentlőrinc) a Bokányi Dezső utcában.

Tőle tudtunk szerezni leselejtezett, de tökéletes állapotban lévő felújitott fénymásolót.

Az irodánk pedig egy magánvilla néhány szobájában működött.

Így bár iroda volt, de a másik fele magánlakás, szabad átjárással.

Előzmény: Alpári Gnác (194)
Platon Creative Commons License 2005.01.05 0 0 288
:)

Akkor tegyük ezt végre tisztába.

Az athenia elsülyesztése Lemp tévedése volt. Az elsötétitett cik-cak ban haladó hajót hadihajónak nézte. Nem kapott parancsot utasszállitó hajók elsülyesztésére, sőt Hitler személyesen tiltotta meg az eset után az ilyemit. Bár az incidens szóba került Nürnbergben, de Raedert admirálist vették elő ez ügyben (Lemp meghalt az U-110 en.), és őt is az eltusolás miatt. Az általad emlitett - meglehetősen ügyetlen - hajónapló hamisitás arra szolgált hogy eltusolják az ügyet. Mégegyszer: Dönitz nem adott parancsot az Athenia elsülyesztésére.

Korlátlan tengeralattjáró háború; Nimitz vallomásában határozottan kijelentette, hogy ők is pontosan ezt a taktikát követték a japánok ellen, és az adott körülmények között ez volt az egyetlen lehetséges taktika.

Semleges államok fegyvertelen hajóinak elsüllyesztése. Ez kb. az előző pont. Az adott hajók megsértették az anglia ellen bejelentett blokádot. Elsülyesztésük ezért teljesen legális volt a korabeli tengerészeti jog szerint. A probléma a figyelmeztetés nélküli elsülyesztés volt, viszont Nimitz tengeralatjárói is pontosan így jártak el. A figelmeztetés csak arra lett volna jó hogy a kisérő romboló odasétáljon, és elsüllyessze a tengeralattjárót.

Lakonia befehl: lásd elöző hozzászólásom. Nimitzék ebben az esetben is pont igy jártak el, mivel a japánok se nagyon adtak a vöröskeresztre.

Dönitz elitélésének legfőbb oka a tengeralattjárói által keltett félelem volt.

Az angol, és amerikai tengeralatjárók pontosan ugyanúgy jártak el mint a németek.


Előzmény: rutilus (286)
qwertz Creative Commons License 2005.01.05 0 0 287

Enyhén off:

 

"Képzeld el én is voltam a Gymiben KISZ Titkár, mivel az úgy volt, hogy 5 pluszpont járt az Egyetemi felvételinél, ha valaki KISZ tag volt."  by JEFFREY  2005.01.04 17:16:33 (161)

 

A pontosság kedvéért: nem 5, hanem  csak 2 pont járt a KISZ tagságért. Legalábbis 1974-ben.

Max. 10-et lehetett vinni a középiskolából és max. 10-et lehetett összeszedni a felvételin.

on

 

 

 

 

 

Előzmény: JEFFREY (161)
rutilus Creative Commons License 2005.01.05 0 0 286

Utolsó beírás, aztán részemről annyi az offnak, de tartozom a beismeréssel neked Nimitz ügyben

http://www.geschichtsthemen.de/nuernbergerprz.htm

Nos egészen pontosan a következőkkel vádolták

a. Parancsot adott az Athenia elsüllyesztésére (rábizonyították, mert megvolt a meghamisított hajónapló)

b. korlátlan tengeralattjáró háború,

c. semleges államok fegyvertelen hajóinak elsüllyesztése

d. hajótöröttek mentésének elmulasztása ill. azok lövetése

 

Nimitz valóban  küldött egy írásos tanuvallomást, melyben annyiban "kollegája" védelmére kel, hogy ők Japán ellen szintén korlátlan tengeralattjáróhábnorút  folytattak. Így ez a vádpont megdőlt.

Halálbüntetésének elmaradásában az új ellenség, a Szovjetúnió elleni összefogást sejtetik, amiben talán neki is lehetett valami haszna a szövetségesek számára. Curchill ekkoriban jelentette ki Németország legyőzésével kapcsolatban: "Nyilvánvalóan nem azt a disznót vágtuk le, amelyiket kellett volna."

Előzmény: Platon (285)
Platon Creative Commons License 2005.01.05 0 0 285
OFF
El vagy nagyon tévedve...

Ha valami legenda, hát az általad leirtak azok.

Ezzel szemben a tények a következők.

Chester W. Nimitz, és a Britt, és az USA flotta több prominense is közbenjárt az érdekében.

A túlélők legépuskázásáról szóló történetek jobbára a háborús propaganda termékei. Én egyetlen jól dokumentált ilyen esetről se tudok, bár valószinüsíthetően voltak ilyenek, viszont ezekhez Dönitznek semmi köze nem volt.

Ezzel nem is vádolták.

A Laconia-Befehl miatt a hadviselés szabályainak megszegésével viszont igen.

Elötte a tengeralattjárók általában elláták élellemel és vizzel a mentőcsonakokba húzodott túlélőket és elvontatták őket a legközelebbi szárazföld felé.

A Laconia incidens tömören:

1942 Szeptember 12. -én az U-156 megtorpedózta a földközi tengeren a Laconia teherhajót, 136 fős legénységgel, 80 civilel, és vagy 400 angol és lengyel katonával, hadianyaggal, valamint kb. 1800 olasz hadifogolyal.

Az U-Boat parancsnoka Hartenstein jelentette a főhadiszállásnak, és megkezdte a több ezer hajótörött mentését, Dönitz tovább két tengeralattjárót irányitott oda a túlélők kimentésére.

Egy további olasz tengeralattjáróval együtt hatalmas vöröskeresztes jel alatt túlélők százaival a fedélzeten, és a mentőcsónakokban elindultak hogy találkozzanak két Francia hadihajóval. Miközben angolul segélykérő üzenetet sugároztak.

September 16 reggel egy arra járó amerikai B-24 pilótája észelte a konvolyt jelentette a bázisnak - a vöröskeresztet is. A parncsnokság megparancsolta hogy sülyessze el őket. ("Sink Sub"). A B-24 lebombázta a mentőcsónakokat és a tengeralatjárókat, úgyhogy azok kénytelenek voltak merülést végrehajtani. Szerencsére a két Vichy hadihajó délután odaért, de így is több százan a vizbe vesztek.

Hasonló eset korábban is előfordult, de ez volt a legkirivóbb.

Az eset után Dönitz parancsba adta hogy a továbbiakban tilosak az ilyen mentőakciók. A parancsért 10 évet ült börtönben.

Az RMS Laconia túlélőit, és a vöröskeresztes zászlót lebombáztató Robert Charlwood Richardson közmegbecsülésnek örvendő tábornokként vonult nyugalomba a hatvanas években. Soha nem vonták felelősségre.
ON
Előzmény: rutilus (274)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.05 0 0 284

És vajon miért maradtak 2002-ig olyan bizalmas viszonyban, hogy ő írja meg a vagyonnyilatkozatát?

 

A jó ügynök és a jó barátság eláll?

 

Előzmény: parabel (283)
parabel Creative Commons License 2005.01.05 0 0 283

He-he...

 

Nem. Az írásszakértőt láttam, aki aszonta, hogy a Krakus Péter aláírású ügynöki jelentést ugyanaz a kéz vetette papírra, mint amelyik a kaposvári polgármester 2002-es vagyonnyilatkozatát leírta.

 

Lehet, hogy Szita véletlenül egy volt ügynököt kért meg arra, hogy töltse ki a dokumentumokat helyette?

 

Ilyen peches egy faszit...

Előzmény: HanG99 (273)
rutilus Creative Commons License 2005.01.05 0 0 282
Hát én meg azt hittem, hogy a II. vilháb történelméből büfé vagyok, és nem néztem utána. Ezek szerint mégse.
Előzmény: Jo Tunder (281)
Jo Tunder Creative Commons License 2005.01.05 0 0 281

dear Probatbicol,

Én többek között a történelemtudományhoz is teljesen hülye vagyok, de emlékeztem arra, hogy Dönitzet nem végezték ki, és egyszerűen utánanéztem a guglin. Nehogy már valaki azt higgye, hogy én fejből azonnal tudok mindenféle dátumokat.
Előzmény: Probatbicol (276)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.05 0 0 280

He?

 

Előzmény: rutilus (278)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.05 0 0 279
Mindössze 10 évet kapott. Egy valamire való utcai rablógyilkos többet kap.
Előzmény: Jo Tunder (275)
rutilus Creative Commons License 2005.01.05 0 0 278

Eddig nem mertél szólni?

Előzmény: Probatbicol (276)
rutilus Creative Commons License 2005.01.05 0 0 277
Igazad van. Megúszta. Hiba volt. A többi stimmel.
Előzmény: Jo Tunder (275)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.05 0 0 276
Puff!
Előzmény: Jo Tunder (275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!