Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.26 -3 0 479

Ez nem  passzio .Minden nézőpont kérdése. A világ változik.(amerika nem fogadja be a(kelet)  európaiak túlnyomórészét  ez mostmár tény,sőt most már anglia se nagyon) .Következésképp ukrajna ha esetleg csak alkalmi munkavállalói vizumot  tudna is adni keleteurópának a magyaroknak már  akkor is jobban megérné oroszországban vagy ukrajnában élni és dolgozni mivel magyarország sajnos kelet europai egyik legszegényebb leginkább hátrányos helyzetű régiója. Nekem nincsenek szebb élettel kapcsolatos hiú ábrándjaim tisztában vagyok a realitással kétlábbal a földön járok nem a fellegekben  van némi élettapasztalatom és  bizonyosszempontból   egy kevés viszonyitási alapom is mive éltem már külföldön.Tisztában vagyok önmagamal és a lehetőségeimmel,(szóval tudom nagyjából hány kiló vagyok) számolok a nyelvi nehézségekkel és azzal is hogy valószinűleg nemkönnyű beilleszkedni és talpon maradni(pontosan a megfelelő nyelvtudás miatt ebből a szempontból nincsenek hiú reményeim van egykis nyelvtudásom (tanultam oroszul de már nagyon régen)Van két építőipari szakmám (lakatos+ villanyszerelő ) szerintem alkalmi melókban akár még segédmunkásként is megállnám helyem ,mivel  értek, néhány dologhoz és angolul is tudok. Például hélikus cölöp épület alap építő céghez is elmehetnék (mélyépítőkhő céghez) fúrni faragni lángvágni hegeszteni köszörülni festeni  cölöpöt letekerni a földbe stb ami szakmai szempontból érdekes kihivás is lehetne a  számomra mivel magyaroroszágon ezt fajta épületalapozási technológia nemigazán ismerik de nem riadnék visszaaz pl épület villanyszereléstől vagy akár lakás vagy házfelujitási munkáktól sem. Szerintem a magamfajta egyszerű átlagos magyar  ember normálisabb körülmények között tudna élni ott mint magyarországon .Hamarabb tudna ott pl akár egy kis húsz harminc négyzetméteres házat venni telekkel meg vallami régi autót (mivel az ingó és ingatlandolgok jóval olcsóbbak mint magyarországon )és mindezeket munkából fenntartani (fizetni a rezsit biztositást adót stbt) mint magyarországpon ahol ilyesmire (mármint arra hogy valakinek saját háza lakása autója legyen) egy átlag melósnak(az alacsony bérek a magas adók és az csilagos egekben lévő használt ingatlanárak és lehetetlen körülmények miatt) gyakorlatilag semmi  esélye sincs mármint arra hogy sajáterőből úgymond bérből és fizetésből legyen egy használt ingatlanja és egy használt autója.

Előzmény: szervezkedő (478)
szervezkedő Creative Commons License 2020.08.26 0 1 478

A virtuális és a valóságos világ között hatalmas a kontraszt. Ukrajna tekintetében ez hatványozottan érvényes!!!

 

Nem szeretnék kiragadott sztorikat leírni mert okoskodó, hihetetlen történeteknek gondolnák sokan, annak ellenére hogy én mindezeket saját magam éltem meg.

 

Én az életem egyik részét töltöm csak Magyarországon. Azt gondolom, fikázni, szarni a magyar körülményeket, azok részéről, akiknek nincs viszonyítási alpja, teljesen hiteltelen. Én a bürokráciát csökkenteném Magyarországon, szerintem ez nagyon túl van komplikálva.

 

Kárpátaljának 2 arca van. Az emberek jószívűek, segítőkészek, de van egy gusztustalan korrupt réteg, ami gyomorforgató módon bárkivel, bármit megtehet.

 

Lehet ügyeskedni. Észre kell venni a lehetőségeket és élni is kell velük, de józan ítélő képességü ember, passziobol, egy szebb élet reményeben, ne Ukrajnát nézze ki magának. Szerintem!

 

 

Előzmény: Törölt nick (476)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.25 -1 2 477

Látszik. Te a mocsárból jöttél és keresztülmentél az Oraván. Menj ki UA soha a budos életben nem akarnál kiköltözni.

Előzmény: Törölt nick (476)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.25 -1 0 476

Nem jártam még kinnt de magyarországnál rosszabb  nem lehet.

Előzmény: szervezkedő (475)
szervezkedő Creative Commons License 2020.08.24 0 2 475

Nem a személyeskedés, hanem az esetleges későbbi fórumozás és a tisztánlátás miatt kérdezem, te mennyi időt éltél Ukrajnában, vagy hányszor jártál Kárpátalján?

 

 

Előzmény: Törölt nick (474)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.24 -1 0 474

450Forint egy doboz cigi? Mit akkarsz az tökjó ár. Itt az átlag kétkezi melós gyáriszakmunkás fizetése egymszakban kb100/110ezer forint havonta.Szerintem szerencsétlen magyarországon élő magyarok igen örülnének ha náluk ilyen árak lennének.Szerintem ők lennének világ legboldogabb emberei ha 450Ft ért vehetnének  itthon cigarettát.  Magyarországon 1000/1500ft körül van egy doboz cigi És ez csak a jéghegy csúcsa. Legolcsóbb üres telkek szegényebb régiókban minimum 2-3 millióforint Egy átlago méretű hz vagy lakás minimum 6-8millió  forint és lehet hogy keveset mondtam (itt aztán tényleg hororrárak vannak úgyhogy örülhettek hogy ukrajnába születtetek nem magyarországra (Ezt a népet ez elmult évtizedben kezdte el modszeresen kinyirni az eu meg az orbán rezsim )üzemanyag is van vagy 400/450forint újabb vagy jobbállapotú autók árai az egekben .Kínai vas műszaki árú például kínai talajcsavar , faház építéséhez alkalmas " винтовые сваи " szerszámgépek , mopedek , walking tractor , stabilmotor ,porbeles hegesztőgépek gokart váltó pitbike blokk  stb   pedig gyakorlatilag szinte egyáltalán nemérkezik magyarországra  esetleg néha ha érkeznek is ilyen jellegű kínai termékek(bár például  új kínai mopedet pl: дельта мопед /chinadelta moped stb-t  magyarországon például egyáltalán nem lehet vásárolni mivel nincs nem hoznak)  az mind németországból jön amiket horror szintű ireálisan magas árakon árulnak .

Előzmény: T-boy01 (459)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.24 -1 0 473

Óo, elvagyok én jogállam nélkül.Csak legyen néha valami alkalami meló megélhetésre  meg jusson néha egykis kaja az asztalra .  Több nem kell .

Előzmény: szervezkedő (470)
rongyos38 Creative Commons License 2020.08.23 -1 0 472

Szia Ungvár Józsi mi újság Ukrajnában,emelkedtek az árak,gondolok én üzemanyag,cigi,hogy alakul a vírus helyzet nálatok?

Jó ideje már nem írtál semmit,csak nem vagy beteg remélem.

Előzmény: Józsi Ungvár (457)
Bombyna Creative Commons License 2020.08.10 0 0 471

Na meg a csatornatetők :)

Előzmény: szervezkedő (470)
szervezkedő Creative Commons License 2020.08.10 0 1 470

Nincs mese, át kell költözni pl Beregszászra és azonnal megmenekülsz az EU gyilkos ölelésétől. Minden lesz olcsójé.

 

A jogállami alapok hiányoznak a mindennapokból, de egyébként tényleg jók az árak.

Előzmény: Törölt nick (469)
Törölt nick Creative Commons License 2020.08.09 0 0 469

Ukrajnába miért nem indulnak bevásárló buszok magyarországról? Amióta beléptünk az EU ba azóta itt úgy zuhan az életszinvonal és olyan drága lett minden hogy  lassan már szinte semmit sem tudok megvenni ,még az alapvető élemiszereket se annyira drágák (tej kenyér kávé konzerv ,  tea, vaj, felvágott stb) Ukrajnába minden fele vagy akár negyedannyiba kerül mint magyarországon.Én nem tudok kimenni kárpátaljára bevásárolni mert nekem nincs autóm.Miért akar minket kinyirni az európai únió?Miért bánnak így velünk  a helyi vállakozók? Mi nem ártottunk soha senkinek.    :-/  :-(   

Bombyna Creative Commons License 2020.07.12 0 0 468
T-boy01 Creative Commons License 2020.06.29 0 1 467

Az összes határátkelő nyitva Magyarország - Ukrajna között.

Előzmény: T-boy01 (465)
agi57 Creative Commons License 2020.06.27 0 0 466

Érdeklődöm, hogy klima be hozható Romániából?

 

T-boy01 Creative Commons License 2020.06.19 0 0 465

https://kiszo.net/2020/06/19/pontos-leiras-a-magyarorszagra-torteno-beutazasrol/

 

A magyar-ukrán határszakasz közúti határátkelői közül kizárólag a Záhony-Csap átkelő üzemel! (Továbbra sincs vonat és gyalogos forgalom!) 

T-boy01 Creative Commons License 2020.06.17 0 0 464
T-boy01 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 463
stalker37 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 462

Sziasztok mi újság a határon,és Ukrajnába tud valaki valamit.

Lalu74 Creative Commons License 2020.01.18 0 0 461

Én is iilyen cipőbe járok, de sok ötletet még nem kaptam! 

Előzmény: lochereva (460)
lochereva Creative Commons License 2020.01.10 0 0 460

Sziasztok! Tanácsot kérek. A következő gáztűzhelyt szeretném megvásárolni: https://hotline.ua/bt-kuhonnye-plity-i-poverhnosti/greta-1201-00-10/   Ukrán ill. orosz webáruházban találtam meg eddig, de nem szállítanak Magyarországra. Tudnátok bármilyen ötletet adni hogyan juthatnék hozzá? 

T-boy01 Creative Commons License 2020.01.04 0 1 459

T-boy01 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 458
Józsi Ungvár Creative Commons License 2019.12.25 0 0 457

Boldog, szeretetben gazdag Ünnepet kívánok mindenkinek! 

stalker37 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 456

Igen igen ismerős,a láncfürészekkel is az a gond,euró négyes motor valami szennyező szarság végett szaroznak ithon.Beszélj a kereskedővel adjon neked egy másik számlát amin kevesebb összeg szerepel,mondjuk a fele,menjetek többen értre,meg kel probálni.

Előzmény: Lalu74 (455)
Lalu74 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 455
Csónakmotor 600 ezer forint, itthin nem kapni mert nem felel meg az uniós hülyeségeknek! De ha már bent van akkor már nel gond!
Előzmény: stalker37 (454)
stalker37 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 454

Simán a papirja meg legyen a cucnak amit épen át akarsz hozni,sokan hoznak hasonló dokgokat ukrajnából.Az ukrán oldalon ilyenkor hazafelé egy két mátyást raksz az útlevélbe és nem fognak ribizni,a magyarok meg ha meg van a számla hogy mennyibe került az a fürész vagy valami más, nem fognak szórakozni,de persze nem lehet tudni épen ki van szógálatban.Van hogy rossz kedvükbe vannak,  mert már felhúzták őket,akkor kicsit elviselhetetlenek tudnak lenni.A lényeg az ,hogy nem kell okoskodi velük, mert azt nem szeretik, tudod hogy betartod a szabályokat nincs mitől félni,szeretik ha meghunyászkodnak előttük ,olyankór ők a főnökök.De ez így is van rendjén.Barátot meg nem nagyon tudsz szerezni állandóan mással hoz össze az élet,vagy is nekem nem ment a kettő év alatt.Ha ilyen nagy értékü dolgot hozzol akkor ne rakd dugig az autót sütivel kólával,csak mértékkel,a legjobb megoldás ha viszed az egész famíliát, akkor nem nagyon tudnak kötekedni mármint az érték határra gondolok.

Előzmény: Lalu74 (453)
Lalu74 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 453
Szerinted egy csónakmotort átt lehetne hozni a határon, vagy egy láncfűrészt? Gondolom ismeretség kérdése!
Előzmény: stalker37 (451)
T-boy01 Creative Commons License 2019.11.26 0 0 452

http://uzhgorod.net.ua/news/143907

 

Ungváron teljesen rendbe tették a Gagarin utat!

Kátyú mentes!

stalker37 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 451

Nem kell hullazsák,régen volt divat,hogy mindenbe belekötöttek a rendörök,már mint az ukránok,így tudták húzni a lóvét.Érvényes zöltkártya,az eus jogsi tökéletesen megfelel,de viszont egy kézi poroltót szerezz be,mert azért tényleg szólnak az ukrán rendőrök,úgy száz grivenybe kerül.A vasárnapról meg anyit,hogy bármikor bedugulhat a határ,van amikor az ukránok szarakodnak vagy fordítva.Egyébként meg nagy gáz ez a fórum.Egyedül én vagyok az aki leírja a frankót.Teljesen mindegy ,hogy minek mégy ki üzletelni vagy kirándulni,segíteni kéne egymáson,hogy mindenki megtalálja a maga számítását.Beérsz Beregszászra a benzikutak után kb egy km-re jobbra letérve megtalálod a PIRAMIS üzletet,ott megtalálod a számításodat,friss az áru,bő választék,süti,kóla,whiski,cigi,cukorka,cipők melegítők ott vannak a legjobb árba.

Előzmény: Vivcsi5 (450)
Vivcsi5 Creative Commons License 2019.11.25 0 0 450

Koszonom a valaszokat!

szerintetek akkor hetkoznap v vasarnap erdemesebb menni?

A gepkocsiban tenyleg kotelezo a hullazsak?😏

Az eu-s plasztik jogsi jo v ki kell valtani a nemzetkozit?

koszonom elore a valaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!