Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Mackóbogár Creative Commons License 3 napja 0 0 3609

Fürdés: ha kádad van, akkor könnyebb, bezacskózod a lábad és kirakod a kád szélére, úgy tudsz fürödni, a zuhanyozás macerásabb, mert nem biztos, hogy le tudod légmentesen zárni, és víz nem érheti a kötést.

Járás: csak sarkon, vagy külső talpélen, ha van kezelőcipő, azzal könnyebb.

Pihentetni kell, felpolcolva, kímélni, amennyire lehet, ha nagyon dagad,  10 percekre jegelheted. (Gyógyszertárban lehet kapni jégzselét) Mászkálni csak minimálisan, mosdóba, konyhába, semmi főzés, takarítás.

Varratszedés után picit már jobb lesz, a műtét után fájni is fog, de nem vészes (bár egyéni tűrőképesség kérdése)

Hirtelen ennyi jutott eszembe, kérdezz, ha van valami, amire kíváncsi vagy :-)

Előzmény: Törölt nick (3608)
Törölt nick Creative Commons License 3 napja 0 0 3608

Köszönöm Mackóbogár, és mindenkinek aki a hozzászólásával segített! Visszaolvastam a kommenteket, de sokat nem segítettek. Na mindegy, majd kiderül hamarosan, hogyan bírom, hogyan vészelem át. Egyszer csak rendbe jövök. Nekem nem örökletes, cipő tette tönkre. Ami nem tetszett és ezt máshol is olvastam, hogy kiújulhat. Ettől nagyon tartok, félek. 5 évente ilyen nagy műtétet csináltatni....

Mindenkinek kívánok fájdalommentes napokat, heteket, egy új életet! 

Mackóbogár Creative Commons License 3 napja 0 0 3607

akkor a blöki rendben lesz :-)

Viszont az otthoni teendőkhöz én kevésbé szólnék hozzá, mert nekem hetekig gipszben volt a lábam műtét után, és egyáltalán nem állhattam rá :-(

De ha visszaolvasgatod a Többiek hozzászólásait, nagyon sok hasznos tanácsot találsz majd. Szerintem kezelőcipőt mindenképpen szerezz be, nagyon megkönnyíti a közlekedést.

Előzmény: Törölt nick (3606)
Törölt nick Creative Commons License 3 napja 0 0 3606

A panzióba, ahová beadom a kutyust, nagyon jó hely, csak nem olcsó. Tavaly volt egy epekő műtétem és előtte megnéztem, rengeteget foglalkoznak a kutyákkal. Sajnos nincs más megoldás, mert ahová befogadnák, ott van kutya és az nem tűri, ahol meg nincs kutya, ott meg nem tűrik meg az állatokat. Az ő sorsa rendeződik arra az időre, de nagyon félek, hogy fogom magamat ellátni. A szomszédom és egyik kolleganőm felajánlotta, hogy olykor feljön, segít, bevásárol, de azért többnyire egyedül leszek. Mi az ami a legnehezebb műtét után otthon? 

Mackóbogár Creative Commons License 4 napja 0 0 3605

Szia,

mindenképpen szükséged lesz segítségre, és nemcsak a kutyus miatt, Ő csak "hab a tortán". Magadat is el kell látnod, ami műtött lábbal nem egyszerű, +  kötözésre, varratszedésre kell járni, szóval kerítened kell Valakit. Barátnő, munkatárs ? 

Előzmény: Törölt nick (3602)
atucika Creative Commons License 4 napja 0 0 3604

Egyébként a társasházban, ahol laksz nem tud valaki segíteni? Csak van barátnőd, vagy valaki rokonod?

Előzmény: atucika (3603)
atucika Creative Commons License 4 napja 0 0 3603

Nekem is volt spancám, de addig nem csináltattam meg a lábaimat, amíg élt (12 év). Menhelyre, panzióba ne add ha igazán szereted a kutyádat és valóban családtagnak tekinted. Véleményem szerint nem egy cipőtől lett a bütyköd, hanem sok év alatt. Nem a cipő, hanem a harántsüllyedés  az oka. Egyébként 6 hét, ami kicsit nehéz. 

Előzmény: Törölt nick (3602)
Törölt nick Creative Commons License 4 napja 0 0 3602

Előbb már írtam, hogy nincs senkim, vagyis van egy kutyám, egy spániel. Ha ő nem lenne, nagyon egyedül lennék. Társasházban lakom, a kutyust naponta többször le kell vinni. Mit csináljak vele, ha nem birok vele lemenni? Adjam be menhelyre, panzióba és meddig? Kérlek benneteket, segítsetek!!

Törölt nick Creative Commons License 4 napja 0 0 3601

Egy rossz cipő miatt bütyök keletkezett a lábamon. Nagyon félek a műtéttől és az utána való időtől, mert nincs senkim!

1+ Creative Commons License 2015.04.11 0 0 3600

Minden sorstársnak, türelmet, kitartást kívánok.

Napról-napra jobb a lábam, bár még a mosakodás nehézkes.

Előzmény: Magdi-1950 (3599)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 3599

Kedves Mackóbogár!

Köszönöm a jó kívánságot és Te is vigyázz magadra.

Már a férjemnek nem is merem mondani,hogy a bal lábfejem fáj és érzékeny,ha megnyomom.Eddig nem fájt.

Tavaly volt a HELÁL és talpisüllyedés műtétem és nem fájt eddig.

A doki által javasolt betétet is hordom,egy kicsit szomorú lettem,de remélem nem lesz baj.Most bekentem kigyóméreg krémmel egy kicsit jobb.

Vigyázz magadra.Üdv.Magdus

Előzmény: Mackóbogár (3598)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.04.10 0 0 3598

Szia Magdi !

Érezd jól Magad, de azért óvatosan az "új" lábaiddal, szépen finoman "rohangálj" :-) 

A hegek nekem is érzékenyek, de majd csak elmúlik egyszer, lassan, de biztosan végére érünk ennek a tortúrának :-)

Előzmény: Magdi-1950 (3596)
1+ Creative Commons License 2015.04.10 0 0 3597

jobbulást kívánok

Előzmény: Magdi-1950 (3596)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.04.09 0 0 3596

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Már engem is a május-7-ével együtt 3 szor fognak műteni.Remélem minden rendben lesz.

Vasárnap elutazunk 2 hétre egy kicsit húzos lesz,most kipróbálom az uj lábaimat hosszabb távon is.

Azért néha fáj a HELÁL-műtét és talpi süllyedés hege,de fátylat rá.

Amikor jártam kontrollra,akkor igen sok pasi volt kalapácsujj műtét utáni állapotban,jöttek kötözésre.

Ugy látszik ez a dolog senkit sem kimél.

Az igazság az,hogy anyósomat és szüleimet ápoltam,nem volt időm magammal foglalkozni.

Vigyázz magadra, gyógyulgass.Udv.Magdus

Előzmény: Mackóbogár (3593)
1+ Creative Commons License 2015.04.09 0 0 3595

hány éves vagy? s hiszel a mesékben? a hirdetésre csak ezt tudnám mondani.

Előzmény: Mackóbogár (3594)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.04.09 0 0 3594

mi jött ma velem szemben a neten ? 

http://valgus-pro.name/rndr/ValgusPro_Hungary1/?esub=PBZIDyIyWwtuHkwPaWBnDRBPG3lMTF1PbSdOFWAQBxw

hát persze, hogy ha ezt hordom, magától helyreáll a bütyköm ! Én meg a Télapó vagyok :-)))

Mackóbogár Creative Commons License 2015.04.08 0 0 3593

Szia Magdus !!

Én egy éven belül a 3. műtéten vagyok túl, eddig minden alkalommal másnap már hazamehettem, ha nincs semmi gond, nem tartanak bent. Azt az első éjszakát meg - jobb a békesség alapon - nem is árt bent tölteni. Nálam külön volt a bütykük műtétje, utána jött a talpi süllyedés és kalapácsujjak rendbehozatala, a jobb lábam teljesen kész, a bal meg félig :-)))) Mindegyiknél gerincérzéstelenítés volt, egyedül a drót illetve csavar-lemezkivételek történtek lokális érzéstelenítésben (kibírható). Nem egyszerű, de ha azon múlik, hogy ne fájjon az ember lába és tudjon normális cipőt hordani, megéri bevállalni. Kitartást Neked !

Előzmény: Magdi-1950 (3591)
1+ Creative Commons License 2015.04.08 0 0 3592

Szia Magdi!

Nem tudom majd mit mond az orvosod, hisz van olyan hely, ahol már este haza is mehet a beteg. Nekem egy napos sebészeten volt a műtét, a másik helyen, kórházban három nap, egy nap hogy bent van az ember, egy nap műtét, harmadnap haza mehet az ember.  Nem tudom , mindent az orvosod mond majd.

Minden jót.

Előzmény: Magdi-1950 (3591)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 3591

Szia!

Nagyon szépen köszönöm válaszod.Az egyik lábamon megcsinálta a doki a kalapácsujjamat tavaly májusban a Helal-műtéttel együtt,de a másikat nem.

Most,hogy drótkivételre kerül majd sor,megkértem,ha lehet csinálja meg,mert fáj és kinyomja a cipőt.

Akkor mondta,hogy lehet és megcsinálja,de érzéketlen lesz a lábujjam.Szerintem már nem baj,csak ne fájjon.

Még megvannak a cipőim,majd azt viszem be.

Május 7-én csütörtökön kell bemennem reggel 7-re,mert még rtg is kell és nem tudom mikor kerülök sorra.Szerinted biztos bennt kell maradnom egy éjszakát? .Nem baj, nagyon szeretném ha  rendbe lenne a lábam.

A bütyi helye már nagyon szép és örülök,hogy tudok rendes nem mámikás cipőbe járni.

Mondjuk soha nem jártam magassarkúban és keskeny orruban,de mégis rondák voltak a bütykeim 85%-osak.

Ha lehet kenegesd a lábad,mármint a sebes rész Bepanthennel és körömvirág krémmel.

Örülök,hogy alakul a lábad és meglásd szép lesz.

Bocsánat,hogy ennyit írtam.Üdv.Magdus

Előzmény: 1+ (3590)
1+ Creative Commons License 2015.04.08 0 0 3590

Szia Magdus

Nem tudom milyen megoldással műtik a kalapácsujjat. Nekem az utolsó pillanatban dőlt el, hogy mely típussal műt. A Valentini-Standby-Hochmann féle volt. a képet a műtét utánit tettem fel. Március 19-én volt a műtét, közben kötözés, április 3-án varratszedés, s most még a második lábujjnál sín van,s sebtapaszt használok még, de már a holdjáró-birodalmi lépegető-speciális cipővel járkálok, rövidebb távon. A harmadik hetem telik le, a betegszabadság lejár, s szabadságon leszek, s az 5. héttől megyek dolgozni. 

Igen, műtét előtt labor, EKG, vércsoport, mindenképp kell, no meg az altató orvossal beszélni. Nekem altatásban volt a műtét. 

Második héttől már nincs az a fájdalom, de ha sokáig lógatom a lábam, nem polcolom fel, akkor fáj. Nem bántam meg a műtétet, bár előbb túl lettem volna rajt. Nem fog fájni a bütyök, nem teszi tönkre a cipőim, szép lesz a lábam.

Fel a fejjel, kitartást.

Sorstársi üdvözlettel.

Előzmény: 1+ (3589)
1+ Creative Commons License 2015.04.08 0 0 3589

Előzmény: 1+ (3588)
1+ Creative Commons License 2015.04.08 0 0 3588

Szia Magdus!

Nem tudom hogy milyen megoldással műtik a kalapácsujjat

Előzmény: Magdi-1950 (3587)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 3587

Sziasztok!

Magdus vagyok,szeretném megkérdezni,hogy akinek a kalapácsujjat műtötték,utána meddig fájt.

Nekem tavaly volt a két bütyök Austin,műtétem és májusban a helál és egy ujj műtét.

Most a drótkivétel lesz május 7-én,amikor kértem az orvost,hogy a jobb lábamon lévő kalapácsujjat is hozza rendbe.,mert kinyomja a cipő felső részét és fáj.

Mondta megcsinálja ,de az a lábujjam érzéketlen lesz.Labor vizsgálatot kell csináltatnom és EKG-t előtte.

Volt már valakinek ilyen? Én félek,hogy a drótkivételnél eléggé elérzéstelenitik,hogy ne fájjon.Mennyi a gyógyulási idő.

Válaszokat köszönöm szépen.üdv.Magdus

1+ Creative Commons License 2015.04.07 0 0 3586

Szia Mackóbogár!

Köszönöm a biztatást.

Március 19-én volt a műtét. Most már a varratszedésen is túl vagyok, s az első nehézkes fürdésen.

De hogy még ilyen lilás a lábam?  Annyira "áztatni" nem mertem magam, majd annak is eljön az ideje.

A három hét letelik csütörtökön, péntektől szabadságot írtam ki egy hétre, az 5. héttől megpróbálnék dolgozni menni, 200-400 m a munkahely a lakóhelytől, de még nem tudom. A speciális birodalmi lépegető-holdjáró cipőt még a 6. hétig használni kell. Itthon azért csak felkelek, meg visszafekszem ha úgy van, de a munkahelyen azért ezt már nem lehet. No meg az időjárás se kedvező most.

Sorstársaknak minden jót.

Előzmény: Mackóbogár (3585)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3585

nekem a gipsz miatt 6 hétig tartott a cicamosdás, mert az emeletre nem tudtam felmenni a kádba, a földszinten a zuhanyfülke meg az üvegajtó miatt szóba sem jöhetett 1 lábon :-))))) képzelheted, mekkora öröm volt az első zuhanyozás, még a kínok mellett is. Ahogy telnek a napok, egyre csak könnyebb lesz, majd meglátod. Kitartás !

Előzmény: 1+ (3584)
1+ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3584

Mackóbogár!

remélem napról napra jobb lesz, mert ez az első fürdés oly nehézkes volt. de nagyon jó volt két hét után fürdeni.

Előzmény: Mackóbogár (3583)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3583

gondoltam, hogy lemaradhatott a kép :-)

Szép lett, hát még ha teljesen meggyógyul, nem lilul, nem dagad :-)

Előzmény: 1+ (3582)
1+ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3582

Előzmény: Mackóbogár (3581)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3581

hm ?

Előzmény: 1+ (3580)
1+ Creative Commons License 2015.04.06 0 0 3580

a lábam

Előzmény: 1+ (3579)