Keresés

Részletes keresés

teva56 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 4125

Móni!

Neked hol volt a műtéted? Ki volt az orvosod?

Előzmény: Moneszka77 (4124)
Moneszka77 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 4124

Szia

Köszönöm szépen a válaszodat, sokat segítettél vele. :)

Próbálok én is információkat, tapasztalatokat összeszedni mindenhonnan. 

Az én orvosom sem hívott vissza 6 hetes kontrollra. A 10. napon kivette a varratokat, aztán annyit mondott, hogy 2 hónap múlva menjek röntgenre, majd azzal hozzá és az alapján megbeszéljük a csavar kivételét. Lett volna kérdésem hozzá, de már hívta is be a következő beteget. :(

Ezek szerint ahány orvos, annyi eljárás. Csak furcsa, hogy ekkora eltérések vannak.

Nagyon jók a tornagyakorlatok, elkezdem én is csinálgatni, mert eddig a lábujjaimat nem mertem behajlítani (nem tudtam, hogy mennyire lehet).

Köszönöm még egyszer, nagyon sokat segítettél.

Ha megtudok valami infót a csavarok kiszedésével kapcsolatban, akkor továbbítom feléd is :)

Előzmény: teva56 (4121)
Nepazsu Creative Commons License 2016.05.02 0 1 4123

Nekem is Austin, mindkét láb. Most vagyok nyolc hetes. Hatodik héten megvolt a kontroll rtg, Bp. Honvéd Kh. Még nem dolgozom, nem bírnám az utazást a munkahelyre és a 24 órás ügyeleteket. Én is műtőben dolgozom, de nálunk nem akartam megcsináltatni a lábaimat. Fémkivétel két hét múlva, akkor lesz 11. hét, lehetne még bent hagyni de egy kissé elcsúszott az egyik csavar, gyakorlatilag kilóg az izületből. Amit én láttam nálunk fémkivételeket nem nagy ügy, lokál érzéstelenítés, pici ragasztás, mehetsz haza. Én már alig várom, szörnyen unom hogy estére dagad és fáj ha egész nap tevékenykedem. Azt is észrevettem, ha nincs rajtam a bandázs jobban fáj, sőt mintha kezdene visszaferdülni, de ha hordom akkor gyönyörű egyenes. Szerintetek meddig tanácsos a rögzítés? 

Magdi-1950 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 4122

Szia!

Most olvastam a leveled.Nekem Austin módszerrel volt a műtétem,mindkét lábamon és lábujj műtétem egyszerre.

A drótokat 1 év múlva vették ki,a kis műtőben csinálták,bekötötték a lábam,de nem nagy kötést tettek rá.Én utána még használtam a cipőt,mert a kalapácsujj műtétet is megcsinálta.

Egy kicsit fájt,mert helyileg volt érzéstelenítve.Nem vészes.Vigyázz magadra.Jobbulást kívánok.?Magdi

teva56 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 4121

Szia Moneszka 77

Meg kell, hogy mondjam az én orvosom sem a szavak embere. Műtét előtt hónapokig minden nap néztem a fórumot, szívtam magamba a tapasztalatokat. Felvettem a kapcsolatot több sorstársammal. Azóta is kérdezgetek. Ők nagyon sokat segítettek nekem a felkészülésben, és a műtét utáni időben is.

A kezelő cipőt 4 hétig hordtam. A 3. héten próbálkoztam a zárt cipő felhúzásával, de akkor nem ment fel. A 4. héten már feljött, pár lépést tettem benne. Nem volt rossz érzés.

Ma voltam először dolgozni. Ezen a héten csütörtökön leszek 5 hetes. 

A 3. héten időnként felvettem a papucsom, akkor majdnem teljes talpon mentem. (Picit a külső lábélem használtam azért.)

Az orvosom azt mondta, hogy a 6. héten hívjam fel telefonon, és mondjam el, hogy érzem magam. Nekem ez nagyon furcsa. Itt a fóromon mindenkinek volt 6 hetes kontroll röntgennel. Nekem azt mondta az orvosom, hogy a 3. hónap után hívjam fel, kérjek időpontot, és akkor lesz majd röntgen. Annak alapján veszi ki majd a csavarokat. Nem hagyom annyiba, kértem időpontot a szakrendelésre, és elmegyek a 6. héten megmutatni magam.

Itt a fórumon kérdeztem, hogy milyen a csavar kiszedés, kinek milyen volt a tapasztalata, de valahogy nem kaptam választ.

Kérdésem volt továbbá, hogy a kisműtét után hasonló vastag kötés kerül vissza a lábaimra, vagy csak beragasztják. Ettől tenném függővé a kezelőcipőm eladását.  Lehet, hogy még szükség lesz rá pár napig?

Rendszeresen tornáztatom a lábaim. A kórházban a gyógytornász mutatott pár gyakorlatot. Hanyadt fekve (boka jobbra körzése többször, balra körzése többször. Lábújjak összehúzása, kinyújtása. A láb felemelése közben jobbra tekergetve emelem a lábam, majd vissza. Majd ellenkező irányba tekergetve ismét felemelem,majd vissza. Egyik lábam felemelem, bicikliző mozdulatot csinálok párat, majd ugyan ezt megcsinálom a bal lábammal is.

Azt hiszem nagyjából ennyi!

Előzmény: Moneszka77 (4120)
Moneszka77 Creative Commons License 2016.05.02 0 0 4120

Kedves teva56!

Szépen gyógyul a lábad :)

Engem is Wilson módszerrel műtöttek ápr. 20-án (12 napja). Sajnos az én orvosom nem olyan közlékeny a műtét előtti és utáni teendőkkel kapcsolatban, ezért sok mindennek magam kell utána járnom. Feltennék pár kérdést amire még nem találtam igazán választ. Elmondanád a tapasztalatodat?

Vettem cipőt a műtét után, hordom is. Mennyi ideig kell viselni ezt a cipőt, mikor vehetek fel "rendes" lábbelit? 

Az orvos szerint kímélni kell, amennyire tudom, ezt meg is teszem, de ez mellett mennyire terhelhető? Gondolok itt lábujj mozgatásra, teli talpra való ráállás, stb.

Kíváncsi vagyok a csavarok kiszedése is hogy zajlik, bár tudom, hogy Te is még előtte állsz.

Előre is köszönöm a segítséged.

Szia!

Móni

Előzmény: teva56 (4108)
teva56 Creative Commons License 2016.04.29 0 0 4119

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni azokat, akik már túl vannak a csavarkiszedésen, hogy közvetlen a "kis műtét" után újra vastag kötés kerül a lábra pár napra, vagy csak leragasztják?

Mennyire fájdalmas, kell-e kímélni pár napig? 

Ettől tenném függővé a kezelőcipőm eladását. Jelenleg nincs rá szükségem a jövő héten megyek dolgozni. ( az 5. hét műtét után)

bütyökoperácio Creative Commons License 2016.04.28 0 0 4118

Szia B Juci,

Olvasom, hogy Te is műtét előtt vagy, Én már túl vagyok rajta, ne félj töle. A bütyök műtétem után eladó a Podo-Med előláb tehermentesítő cipőm. Tényleg nagy segítség volt, már bevittem a műtéthez és ezzel gyalogoltam ki a kórházból. Kiváló állapotban van, nem sokat használtam. 4000+postaköltségért postázom, vagy pesten átvehető,  38-41es méretű ( M ) de nagyobb lábra is használható. Vigyázz, a kötések miatt akár 2-3 számmal is nagyobb cipő kell, ez tépőzáras tehát nagyon jól állítható minden lábhoz. Levelezhetünk pivátban a  87alaska@gmail.com  címen mert ritkán nézem a forumot.

Előzmény: B.Juci (4113)
Magdi-1950 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 4117

Már biztos túl vagy a csavarszedésen.Remélem szép lett a lábad. Műtesd meg a másikat is,meglátod egész más lesz és könnyebben tudsz járni.

Tudom most  könnyen beszélek. .Szenvedtem én is.Most tudok cipőt felvenni rendesen és nem gond a séta.

Sajnos most a derekam fáj,nem vagyok panaszkodó,sőt a telken sokat dolgozunk a férjemmel.Szeretem csinálni a kertet.

Vigyázz nagyon magadra.Üdv.Magdi

Előzmény: Erzsike Elekné (4100)
teva56 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 4116

Tisztelt Operátor!

Az lenne a kérdésem, hogy a 2015. október 8-a óta eltelt idő miért 4 évnek számít. Akkor írtam először a fórumba.

teva56 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 4115

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni azokat, akik már túlvannak a csavarkiszedésen, hogy közvetlen a "kisműtét" után úAjra vastag kötés kerül a lábra pár napra, vagy csak leragasztják?

Ettől tenném függővé a kezelőcipőm eladását. Jelenleg nincs rá szükségem a jövő héten megyek dolgozni. ( az 5. hét műtét után)

teva56 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4114

Szia B.Juci!

A nagy könyv szerint 4-6 hét a gyógyulási idő. 

Lányom barátnőjének szintén "csak" sima bütyök műtétje volt. Ő 2 hét múlva rendbe jött. 

Nekem Wilson módszeres + csavaros műtétem volt. Az első pillanattól kezdve nem volt fájdalmam.

Műtét után 3 napig voltam bent a kórházban. A hazamenetelem napján már betettem egy mosást a gépbe, teregettem. Másnap a konyhában már felpolcolt lábbal segítettem az ebéd főzésénél. A varratszedés napján 3 emeletet le, majd vissza jöttem, mivel nincs lift.  A 2. hét végén porszívoztam, mostam. 

Csak ajánlani tudom a kezelő cipő beszerzését és használatát. Nekem sokat segített.

Az orvosom szerint már a jövő héten mehetnék dolgozni, de az még csak a 4. hét lesz. A csontjaim biztos nem szeretnék még.

Pár napja kicsit dagad a bal lábfejem, de inkább csak a nyirok ödéma miatt. A jobb lábfejemmel semmi gond, pedig az volt a rondább.

Szerintem hamar rendbe jössz, ne izgulj.

Előzmény: B.Juci (4113)
B.Juci Creative Commons License 2016.04.24 0 0 4113

sziasztok!

Bütyök műtétre várok, egy-két héten belül.
Nem nagyon tudom, hogy mire számithatok, igazából még az sem, hogy mennyi a gyógyulási idő....mivel jár a műtét.
Ahogy bele olvasgattam a korábbi hsz-kba, olyanokat láttam csak amik nagyobb műtétek voltak mint ami nekem lesz.
Nekem 'csak' cheilectomia, az az a bütyök csont 'levágása' lesz, ami ha jól tudom rövidebb idő alatt gyógyul mint a lent emlitett, csavaros meg egyéb műtétek.
Volt valakinek ilyen műtétje? Ezt valahol ambulánsan is csinálják, helyi érzéstelenségben.
Nekem bent fekvős lesz, spinálisan...
Irnátok ezekről valamit?? pl. Mennyi ideig leszek korlátozva a mozgásomban? Nagyon nem mindegy....10 év körüliek a gyerekeim...meg a munkahely...stb.

szönöm :)

Évcike44 Creative Commons License 2016.04.18 0 0 4112

Szia!

A műtét nem került pénzbe. TB által finanszírozott beavatkozás.

Nekem itt csinálták: 

http://www.honvedkorhaz.hu/cikk/556

Dr. Végh Róbert

Csak ajánlani tudom Őt, nagyszerű orvos, nagyszerű szakember, és nagyszerű EMBER!

Köszönöm neki!

Előzmény: Évi Bunny Horváth (4111)
Évi Bunny Horváth Creative Commons License 2016.04.18 0 0 4111

Én azt szeretném kérdezni, hogy mennyibe került a műtét?

Évcike44 Creative Commons License 2016.04.17 0 0 4110

Sziasztok!

Hétfőn voltam 6 hetes! (műtét: február 29.)

Készítettek új röntgenfelvételeket, és megengedték, hogy lefotózzam az ilyen volt, ilyen lett képeket

Május 25-én lesz a csavarkiszedés, addig még mindig nem dolgozhatok. Azt mondta az orvos, hogy csak fokozatosan lehet terhelni, mert bár ugyan a seb meggyógyult, a csontok még nem forrtak össze.

Ezt érzem is, mert nem tudok sokáig járkálni, cipőt egyáltalán nem tudok felvenni, és estére bedagad, valamint belilul. 

Már nagyon mennék pedig!

Az a kérdésem, hogy akinek már kivették a csavarokat, az ossza meg a tapasztalatait legyen szíves. Az érdekelne, hogy fáj-e, meddig tart, mit csinálnak, és után a mennyi idő a lábadozás.

Az is érdekelne, hogy mikor leszek képes cipőbe dugni a lábamat, nem csak papucsba, és mikor fog rendesen hajlani.

Köszönöm!

Üdv: Évcike

teva56 Creative Commons License 2016.04.16 0 0 4109

Ez a kép lemaradt!

Előzmény: teva56 (4108)
teva56 Creative Commons License 2016.04.16 0 0 4108

Sziasztok!

Március 31-én volt a műtétem Wilson + csavar. Április 13-án varratszedés. Pár napig még rajta kellett hagyni a kötést. Ma végre fürödhettem.

Most megmutatom, milyen volt, ilyen lett képeim.

Zsófia Németh Creative Commons License 2016.04.14 0 0 4107

Kedves Mindenki!

Októberben volt hallux limitus műtétem, így mára már a kezelőcipőm feleslegessé vált, ezért megválnék tőle.

Ez a típus van nekem, kettő darab, M-es méretben:

https://gyogyexpressz.com/CELLONA-gipsz-es-kotes-felett-hordhato-cipo

4000 Ft/db vagy a kettőt együtt 7500 Ft-ért odaadnám.

A cipő nem oldal függő!

Érdeklődni: zsofia.nemeth@gmail.com e-mail címen.

teva56 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 4106

A lábaim egyáltalán nem bucik. A jégzselét 2 este tettem csak rá, mert aznap elég sokat tipegtem-topogtam a konyhában.

Előzmény: teva56 (4105)
teva56 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 4105

Kicsit vicces ez a gép, mert egyszer tbvé-nek,másszor teva-nak ír.

Mindkettő én vagyok.

Az orvosom nevét kicsit elütöttem: Dr. Kádár Zsolt

teva56 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 4104

Szia Nepazsu!

A Honvéd Kórházban Dr. Kádás Zsolt műtött március 31-én Wilson + csavarok.

Április 4-én engedtek haza. 

Nagyon stabilan mentem már a 2. napon a kezelő cipőmben. Itthon néha hanyagoltam rövidebb távon, akkor mackójárásban tettem meg azt a pár métert.

Fájdalmam egyáltalán nem volt már a műtét után sem. Az első éjszaka kis bizsergés volt, de az semmi.

Minden nap jöttem  - mentem a lakásban. Mosást beraktam a gépbe,majd teregettem. Nem nagyon kíméltem magam.

Ma (ápr. 13-án) volt a varratszedésem. Egyáltalán nem fájt. Kaptam új kötést, pár napig rajta kell még lennie. Vasárnap már lehet zuhanyozni. Fél évig kell nappal hordani a lábújj elválasztó gélt. 1 évig  az éjszakai sint. A jövő héten már kicsit terhelhetem a lábaim.

Április 25-én mehetek dolgozni. 3 hónap múlva lesz a csavarok kiszedése.

Neked mielőbbi gyógyulást kívánok!

Éva

Nepazsu Creative Commons License 2016.04.13 0 0 4103

Szia tbvé,  engem előtted két nappal szintén a Honvéd Kh - ban,  dr Csábi. Téged ki operált? Ez a hatodik hetem és még mindig olyan buci a lábam, hogy három számmal nagyobb férfi papucsban mászkálok. De legalább már nem fáj. Vettem egy nappali viseletre is alkalmas bandázst, a honvédos gyógyászati boltban minden van, elég drága de megérte. Te hogy haladsz a gyógyulással? 

Előzmény: tbvé (4089)
bütyökoperácio Creative Commons License 2016.04.13 0 0 4102

Sziasztok, A bütyök műtétem után eladó a Podo-Med előláb tehermentesítő cipőm. Tényleg nagy segítség volt, kiváló állapotban van, nem sokat használtam. 4000+postaköltségért postázom, vagy pesten átvehetö,  38-41es méretű ( M ) de nagyobb lábra is használható. Érdeklődni  87alaska@gmail.com  címen.

Magdi-1950 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 4101

Kedves Erzsike!

Örülök,hogy javulgatsz.Nem próbálod a kezelő cipőt beszerezni?Nagyon nagy segítség,teljesen mobilizálható lennél.

Nekem a lábaimmal volt a műtét,ezek 2014 ben és 2015 ben. voltak.Most sokkal jobb.

Mintha csak az én műtéteim irtad volna le.Nekem is volt epe műtétem,teljesen el volt rohadva az epehólyagom,hiába mentem a problémákkal.Pajzsm.műtétem is volt.Most ujra járom az orvost.mert nagyon fogyok és kiújult ,újra vannak göbök,és nagyon ver néha a szívem.Igaz,amíg az ember dolgozik nem ér rá betegnek lenni.

Ha még vár rád lábműtét,ha anyagilag megengedheted szerezd be a cipőt.Én nagyon kihasználtam.Gyermekem erőszakoskodott,de főleg az orvos,hogy vele jobban tudok majd menni.Az első 6 hét igencsak próbára tett akkor.Azért néha van most is egy kis fájdalom,de nem ugyanaz és nem olyan jellegű.Jobbulást kívánok neked.Üdv:Magdi

Én 65 éves vagyok és 2013-ban,anyósomnak megígértem,hogy megműtettem lábaim.Igy is lett.

Előzmény: Erzsike Elekné (4100)
Erzsike Elekné Creative Commons License 2016.04.10 0 0 4100

Kedves Magdi-1950 ! Sajnálom, hogy sok műtéten mentél keresztűl. Mind a lábaddal volt, vagy esetleg más is ? Már teljesen jól van a lábad ? Nagyon nehezen javulok, de már kibirom a 12 napot, amig menni kell az orvoshoz. 35 km-re vagyunk Debrecentől, nem olyan könnyű elérni az orvost. Nagyon félek, hogy majd műtsék a másik lábamat is. Előbb ezt tudjuk meg, hogy sikerült e egyáltalán. Nekem is 2-ik műtét a lábamon. Elősször csak a kalapácsujjamat műtötték, de ez nem sikerűlt. Nem vagyok már fiatal, 1951-ben születtem. Ha sikerűl kigyógyulni, akkor csak neki megyek a további műtétnek. A jövő éveket, hátha jobban bírom. Így is volt már nekem is epe és pajzsmirigy műtétem is. Mig dolgoztam nem jártam orvoshoz, halogatta a ember, többet kellett volna az egészségre fordítani. Mégegyszer kívánok Neked és a többi fórumos betegtársamnak gyógyulást és minéljobb egészséget. Majd később jelentkezem. Üdvözlettel: Erzsike Elekné

Magdi-1950 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4099

Szia!  

A VERLON betét nem elég.Ki lehet a gyári betétet venni és a csináltatott betétet beletenni.

Az üzletben segítenek,de mindig azt mondják,hogy jó az a betét,ami benne van.

Nekem a szandálban is a csináltatott betét van.Nagyon kényelmes és nem fáj a lábam.

Most is szeretnék egy szandit venni,fehéret.

Ne engedd magad rábeszélni csak az eredeti betétre.

Ki lehet venni a gyárit és beletenni a másikat.

Én megfogadtam ,hogy a rengeteg műtét után már nem tolom el a lábam,nagyon sokat szenvedtem.Próbáltam másfajta cipőket és nekem a VERLON vált be.

Doki is megnézte és nagyon dícsérte.

Vigyázz magadra.Jobbulást.Nyugodtan kérdezz csak.Üdv.Magdi

Most tudtam csak válaszolni,mert pajzsmirigyből szövettanit vettek és egy kicsit fájt.

Előzmény: tbvé (4091)
Magdi-1950 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4098

Kedves Erzsike!

Nagyon sajnálom,hogy ezt csinálják veled.pedig a kezelőcipő az első volt,amit javasolt a tanár úr a műtét előtt.Nagyon megkönnyítette mindenapjaim.

Nekem Austin műtét volt egyszerre mindkét lábamon.Drótoztak,véstek stb.Kalapácsujj műtét az egyik lábon.

Bizony nekem is voltak fájdalmaim.mindennap szúrit adtam magamnak,hogy ne kapjak trombózist.

Donalgint szedtem.

Járókeretem is volt azzal és a gyógycipőben jártam.Igen pihentetni kellett a lábam,polcoltam és jegeltem.

Nagyon szeretnék neked segíteni,de nem tudom hogyan,mert messze vagy.Próbálj beszélni azzal az orvossal  aki műtött,mert ez nincs rendjén.

Nekem még 4 műtétem volt az elsők után,a gyógyicipőt nagyon kihasználtam.Sőt még a mai napig ha fáj a lábam  pár órára felveszem.

Próbálj valakit megkérni a családból,hogy szerezze be neked a kezelőcipőt.Gyógyászati segédeszköz boltban lehet kapni.

Nézd meg a neten.Mielőbbi jobbulást kívánok neked nagyon sok szeretettel:magdus

Előzmény: Erzsike Elekné (4096)
Ongás Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4097

Üdv. Ongai Zoltán vagyok szeretném megvenni a cipőt kérnék elérhetőséget . Köszönöm

Előzmény: nono50 (4079)
Erzsike Elekné Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4096

Kedves Magdi 1950 és a többiek ! 4 hete műtöttek Debrecenben a jobb lábamat bütyökkel és kalapácsujjal. Még mindig magatehetetlen vagyok. Pihennés közben is égő érzés van a lábamban, a sarkon járáskor is fáj, feszűl. 4 helyen vágták fel, a bütyök mentén, a 2-ik ujjamon, a nagylábujj és a 2-ik között és egy hosszabb vágás pedig a bütyökhöz vezető csont mentén. Itt elfűrészelték a csontot. A kezelő cipőről szó sem volt. Összetekert gézt, tampon szerüt kell a lábujj közzé tenni. 6 hét leteltekor kell visszamenni. A varratot 12 napra szedték ki. Más teendőt nem mondtak. A lábam vékonyodik az izom nincs használva. Jó lenne ha hasonló műtöttel felvehetném a kapcsolatot. Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!