Keresés

Részletes keresés

tbvé Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4095

Szia Évcike!

Elég jól elvagyok, nincs fájdalmam. Írtad, hogy Krocs papucsot hordasz. Rákerestem, de úgy látom, hogy csak rendelni lehet, nincs üzlet.

Te hogy jutottál hozzá? Rendelted? Esetleg van valahol üzlet, ahol hozzá lehet jutni, ott meg is tudnám próbálni, hogy jó-e? az nagyon jó lene.

Melyik fajta van Neked? Az egyenestalpú, vagy a hagyományosabb papucs kinézetű?

Mennyivel kellett nagyobb méretet venned?

Kinéztem már pár tetszetőset, de tartok tőle, hogy a 38-as lábamra műtét után nem találom majd el a megfelelő méretet ha csak úgy rendelném.(Lehet, hogy 39-es kellene?)

Nem szeretném oda-vissza küldözgetni, ha nem jó a méret.

Neked nem ajánlotta az orvos , hogy  1 évig lúdtalpbetétet is hordj? Nekem igen. Nem tudom, hogy az hogy fér bele a papucsba. Azért nem szeretnék 40-es papucsba járkálni.

Esetleg a papucs belseje úgy van kialakítva, hogy abba nem kell betét?

A lábujj elválasztó gél is szélesít a lábon, azért kérdeztem, hogy Neked a 36-os lábadra mekkora papucsot kellett venned.

1 hét múlva megyek varratszedésre. Addig jó lenne beszerezni.

Puszi!

Éva

Előzmény: Évcike44 (4081)
tbvé Creative Commons License 2016.04.06 0 0 4094

szia!

Nekem konkrétan lúdtalpbetétet mondott az orvos. Az is van Starflex? A varratszedés után már lehet is csináltatni, vagy várjak vele kicsit?

Előzmény: Mackóbogár (4092)
Ongás Creative Commons License 2016.04.05 0 0 4093

Üdvözlet. Ongai Zoltán vagyok érdeklődnék megvan-e még a cipő mert szeretnénk megvenni. Köszönettel

Előzmény: nono50 (4079)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.04.05 0 0 4092

Szia :-)

amit én csináltattam, az starflex talpbetét (levették a talplenyomatot és úgy alakították) a kórházban a gyógyászati segédeszköz boltban volt rá lehetőség. Minden cipőben hordom, és ez már így is marad, állandó jelleggel viselnem kell, de ez legyen a legnagyobb problémám :-)

https://gyogyexpressz.com/STARFLEX-uvegszalas-gyogytapbetet

Előzmény: tbvé (4089)
tbvé Creative Commons License 2016.04.05 0 0 4091

Szia Magdi-1950!

Szeretném kérni a véleményed. Ha Verlon szandált veszek a műtét utánra, akkor is kell Starflex talpbetétet csináltatnom?

A Verlon betét nem elég?

Először papucsra gondoltam, hogy abba járok majd a nyáron, de az orvos azt ajánlotta, hogy inkább kényelmes nyári cipőt használjak, ami körbe fogja a lábam.

tbvé Creative Commons License 2016.04.04 0 0 4090

A teva56 is én vagyok, csak a fórumon nem mindíg fogadta el a rendszer a bejelentkezésem, ezért lett 2 bejelentkezési nevem.

tbvé Creative Commons License 2016.04.04 0 0 4089

Sziasztok!

31-én műtötték mindkét lábam a Honvéd Kórházban. Ma jöttem haza (április 4-én)

Gyorsan ment, kb 45 perc alatt megvolt mindkét lábam.

A műtőben kis meglepetés ért, mivel kis bódítást kértem az altató orvostól a megbeszéléskor. Akkor azt mondta az altató orvos, hogy úgy szokták mindenkinél. Na ettől meg is nyugodtam.

A műtőasztalnál, miután megkaptam a gerincembe az érzéstelenítőt, vártam, hogy kapom majd a bódítást. Többször is kértem, de az ottani altató orvos valahogy eleresztette a füle mellett. A mellette lévő hölgy kérdezte, hogy kaptam-e tablettát, mielőtt odatoltak. A válaszom igen volt, de gyorsan hozzá is tettem, hogy semmit nem érzek, hogy bódulnék, és kérem a bódítást.

A következő kérdés az volt, hogy érzek-e valamit. Persze, hogy nem éreztem, akkor meg örüljek neki. Ezzel el is volt intézve a részükről az "altatás." Kicsit pánikoltam, hogy mindent hallok majd, hisz ezért kértem a bódítást.

Szerencsére elviselhető volt, nagyobb volt a félelmem, mint ahogy attól tartottam.

Fél 3-kor toltak ki a műtőből, és este negyed 7-kor kezdtem érezni, tapintani a hasam, lábaim.

Fájdalmam szerencsére azóta sem volt. Összesen 1 infúziót kaptam, annak is a végébe egy kis fájdalomcsillapítót. Éjszakára a biztonság kedvéért kértem még fájdalom csillapítót, azt már tablettában kaptam.

Másnap délelőtt jött a gyógytornász, mutatott gyakorlatokat,majd felkerült a kezelő cipő. Elég stabilan álltam már az első pillanattól kezdve. Nem kell sem járókeret, sem könyökmankó.

Stabil vagyok.

Ma betegszállítót rendeltem, mivel a 3. emeleten lakom és nincs lift. 1 emeletig símán fel tudtam volna jönni, de lehet, hogy a sebem nem szerette volna. Jobb a békesség!

13-án varratszedés!

Az orvos szerint 6 hétig kell hordanom a kezelő cipőt, utána lúdtalpbetétet 1 évig és egy nagyon kényelmes szandált a nyári hónapokban, hogy jól fogja a lábam. Papucsot nem ajánlott, azt mondta, az nem tartja úgy a lábat.

"Mackóbogár" régebben ajánlottál valami speciális lúdtalp betétet. Hol lehet hozzájutni? Mennyi idő alatt lesz kész?

Varratszedés után majd teszek fel képet "ilyen volt, - ilyen lett"

Nekem nincs okos telefonom, a mai átkötözéskor nem tudtam képet csinálni.

További gyógyulást kívánok a lábadozóknak!

FM62 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 4088

Szia! Köszönöm kérdésedet:) Már nagyjából 80%-os vagyok...kissé bedagad még estére, de pihenésre jól lemegy a duzzanat. A jobb lábam nehezebben regenerálódik, a bal már majdnem Ok. A 6. hét után még két hét pihi volt, azután óvatosan mentem dolgozni, láb felpolcolva, és sok pihenés.

A drótot a jobb lábamból ki kellett venni a 10 hét körül, mert majdhogynem átszúrta  a bőrt, annyira kikívánkozott...a balban még benne van, és semmi panaszt nem okoz. Teljesen jól tudok már járni, de olykor, ha úgy lépek, még érzékeny...de már nem fáj. Nagyon jó, hogy túl vagyok rajta, nagyságrendekkel jobb életminőséget élek, nincs fájdalom a bütyöktől és ez mindent megér. Cipőt még nem igazán tudok felvenni a dagadás miatt -nem akarom belenyomorgatni még a lábaimat...a doki szerint még pár hónap türelem, nyáron már jó lesz:) Mindenkinek jobbulást - ti hogy álltok? :)

Előzmény: tbvé (4077)
Magdi-1950 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 4087

Szia!Nem mondták neked,hogy vegyél kezelőcipőt?

Nekem az Ortopéd klinikán műtét előtt mondta a doki,hogy arra szükség van.Nagyon megkönnyíti a mindennapokat.Én igaz kihasználtam,mert nekem több műtétem volt.

Biztos nagyon kényelmetlen az otthoni közlekedés így.Vigyázz magadra.üdv:Magdi

Előzmény: Erzsike Elekné (4086)
Erzsike Elekné Creative Commons License 2016.04.02 0 0 4086

23 napja műtöttek Debrecenben bütyökkel és kalapácsujjal. Sarkon járok 6 hétig. Eddig csak a fürdő szobáig mentem,minden lépés fájdalmas és járókeretre támaszkodom. Csak a jobb lábomat műtötték, amásikat majd később. Lógatni nem sokáig tudom, belilul és feszűl. Mindenem fáj a sok fekvéstől. Van e valaki, akinek sarkon kell járni és hasonló helyzetben van ?

Alfa Hold Creative Commons License 2016.04.01 0 0 4085

Köszi, szépen.

ma szedik ki a drain-csövet...

Előzmény: Évcike44 (4084)
Évcike44 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4084

Szia!

Itt biztosan van.

Külső nézet

Salus Gyógyászati Segédeszköz Szaküzlet 

WebhelyÚtvonal

Orvosiműszer-bolt

Cím: Budapest, Bajcsy-Zsilinszky utca 54, 1054Telefon:(1) 311 9066

Jobbulást a nejednek!

Évcike

Előzmény: Alfa Hold (4082)
Alfa Hold Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4083

emailed sajna nem publikus.

Előzmény: nono50 (4079)
Alfa Hold Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4082

Sziasztok

nejemet tegnap műtötték bütyökkel, és sajn ma tudtuk meg, hogy nem adnak cipőt. :-(((

áááá

Elvileg holnap engedik haza, és fogalmam sincs honnan lehetne cipőt szerezni.

Van esetleg tippetek?

Köszi

Évcike44 Creative Commons License 2016.03.31 0 0 4081

Sziasztok!

Szurkoljunk Tevs56-nak! Ma műtik.

Évikém, veled vagyunk!!!

Millió Puszi, várunk haza!

Üdv: Évcike

Évcike44 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 4080

Szia Ákos!

Nagyon ügyes vagy, és persze leleményes. Én ennél egyszerűbben oldottam meg. Beleültem, és a lábaim kilógattam. A be- és kimászásnál segített a párom. Így kényelmesen lubickoltam a kádban.

Kíváncsi lennék a végeredményre. Ha már nem lesz rajta kötés küldesz fotót?

Neked milyen módszerrel műtötték?

Vannak benne csavarok?

Üdv: Évcike

Előzmény: St Akos (4078)
nono50 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 4079

Kezelőcipő 1 pár (37-39-es méret) eladó, újonnan vettem a kórházban és jó szolgálatot tett.

Az árban megegyezünk, ha valakit érdekel.

St Akos Creative Commons License 2016.03.29 0 0 4078

Sziasztok, holnap varratszedés ;) 

"nem érheti víz..." problémát orvosoltam.

Amire szukseg van: 2-3zacsi a lelkiismeretesebb tagoknak es a lényeg: vakum tasak, masszív es tutira nem lyukas, ragasztó csík az oldalán, igaz az utóbbi funkció nem lényeg. 

szövetbetétes ragasztószalag, egyre jobban fog szorítani a meleg víztől, de 110% zár, persze 2x kőrbe  kell tekerni :) 

A végeredmény, Persze ezzel sem kell beállni a kádba, zuhanyzáshoz ideális . Inkább ez, mint a nem fürdés :P . 

tbvé Creative Commons License 2016.03.27 0 0 4077

Szia FM62!

Hogy vagy?  Gondolom már teljesen rendbe jöttek a lábait.

Az lenne a kérdésem, hogy a 6. héten történt terheléses röntgen után mikor mehettél dolgozni? 

Előzmény: FM62 (4000)
teva56 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 4076

Szépen gyógyul a sebed. Pár hét, és a hegek is alig látszanak majd. itt a fórumon olvastam, hogy  a körömvirág kenőcs segít a bőr regenerálódásában.

A cipő jótékony hatását remélem én is hamarosan megtapasztalom.

Nagyon szívesen adtam, legalább ennyiben tudtam segíteni a gyógyulásod.

Éva

Előzmény: Évcike44 (4075)
Évcike44 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 4075

Sziasztok!

Február 29-én műtöttek, március 11-én pénteken volt a varratszedés és a kötés eltávolítása. Ekkor kaptam új kötést, amit 15-én lehetett levenni. Ettől kezdve szabad volt a zuhanyozás, de nem tartott sokáig. 21-én hétfőn voltam 3. hetes kontrollon. A seb szépen gyógyult, darabokban potyogott már le, de a doki újra megtiltotta a fürdést és bekötötte további 3 napra. Ez a kötés fent volt tegnapig. Tegnap este fürdettem ismét először, és megint lepotyogott róla a bőr.

Most, közel a negyedik héthez, így néz ki. Nekem nagyon tetszik, szerintem szépek lettek. 

A cipőt hordtam egészen a mai napig, ma adtuk vissza Tevának. Nagyon szépen köszönöm neked Éva itt a fórumon is!!!

Cipőben a 2. héttől a lakásban meg tudtam csinálni szinte mindent, remekül tehermentesített.

Most Crocs papucsban járok, a lábujjam között állandóan bent van a távtartó. Kicsit darabosan és lassan járok, de ez normális. Sokat nem tudok menni, fokozatosan terhelem. Cipőt még nem tudok felhúzni.

Jobbulást kívánok mindenkinek, a hezitálóknak biztatást és erőt küldök, bele kell vágni!

Puszi!

Évcike

Előzmény: tnde45 (4073)
tnde45 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 4074

Szia Ákos! 

Köszönjük a beszámolót! Mindkét lábad műtötték?

Hogy boldogulsz a kezelőcipő nélkül?

Gyors gyógyulást!

Előzmény: St Akos (4071)
tnde45 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 4073

Szia Évike!

Eltelt majdnem 4 hét, a műtéted óta. Hogy vagy most? A kezelőcipőt használod még? Mennyit vagy talpon?

Bárkinek mondom, hogy szeretném a bütykömet levetetni, mindenki ijesztget és probál lebeszélni. Persze olyan emberek, akiknek az ismerősének az ismerősét műtötték.... :-) 

Még jó hogy van ez a fórum.... :-)

Előzmény: Évcike44 (4069)
teva56 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 4072

Örülök a beszámolódnak. Minden tapasztalat jól jön egy műtét előtt.

Március 31-én megyek én is. Már nem izgulok. Nagyon sok beszámolót elolvastam. Nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki megosztja a kis történetét.

St Akos Creative Commons License 2016.03.22 0 0 4071

Sziasztok!

Először: Orvosimuszer.com innen ne rendeljetek! Rendelés dátuma: 2016. March 8., persze csak egy visszaigazoló levél érkezett. Leveleimre nem valaszoltak, persze a Podo-med előláb tehermentesítő cipő XL méretben elférne a műtét után 1héttel lassan... .

Műtétről kicsit bővebben írok  mert mindenki ettől tart és én sem tudtam semmit a folyamatról, ezért itt az én példám:

Kisteleken becsekkoltam http://www.nappalikorhazkistelek.hu kórházba 12:00-kor, a megbeszéltek alapján. Le adtam az 1db rugalmas 1cm pólyát, papírok intézése.
Csuszás volt, de kaptam egy bogyót, hogy nyugodtan feküdjek, pihenjek a következő 2órában, amíg utolérik önmagukat. Közbe elküldtek zuhanyozni, majd kaptam egy lábfürdőt(fertőtlenítőt), még talán aludtam is :D . Majd jött az ápoló, hogy dobjam le a pizsit, boxer maradhat es mehetünk az előkészítőbe, fekves, tippik zöld lepedő, be a műtőbe  kézfejbe a szuri, viccelődő altatóorvos (de az a jo fej, tenyleg normális  kedves), mielőtt meg kezdet hatni a szer, meg 1-2jo szó es jött a maszk.

A következő pillanatban már a kollega mellet feküdtem  komásan, a jól megszokott ágyban. Orvos előttem  konstatálta, hogy minden rendben es jól tart a kötszer (pólya). Kicsit később közölték  hogy nem kell hazamennem, mert bent marad 1-2beteg, igy lesz ügyeletes ápoló. Éltem a lehetőséggel es maradtam. Kicsit később kellett bemutatót tartanom, hogy tudok meg járni a bütyök mentes lábammal is.

Estefelé már kezdet fájni a történet, leginkább arra hasonlít  mikor tetoválnak a  6-7órában egyhuzamban, pl: sípcsonton. Persze jött a nagyon kedves, türelmes, segítőkész ápoló es hozta a csodaszert, a vénás fájdalomcsillapítót(nyújtottan hat) es minden rendben, hozzáteszem a jegzseles parnak rengeteget segítenek még. Amire rájöttem az este folyamán  hogy egy lábtámasz kéne,  hogy stabil maradjon a lábfejem és basszus, miért nem szóltak  hogy mindig ég a villany a szobában, 'tudom'  utólag logikus es en voltam a hulye, hogy nem vittem szemtakarót, igy ugrott az alvás . Legalább 23:00-ig nézhettük tv-t :D.

Reggel péksüteményt kaptuk a szemközti pékségből(minőségi). Gyors egy löket fájdalomcsillapító es go home . 
Államilag támogatót műtét volt, de klinikai hangulat es környezet! Ez a plus, mind 15ezerbe került, számlával!

Holnap lesz 1hete, hogy műtöttek, megy a seta mankó nélkül es itthon talan 2x ettem fájdalomcsillapítót. 

Persze nagyon sok táplálékiegeszitőt eszek. Minden olyan vitamint, ásványi anyagot es aminosavat, ami segíti a bőr, szövet, csont... regenerálódást, képződését.

BiotechUsa: Daily pack, 9 kapszula, rengeteg alapvető asvanyi anyag es vitamin, olaj.

K vitamin

D vitamin
Lizin 
Magnézium es Kalcium keverek(ez por, myprotein marka)

Glükózamin  

Cink

Whey protein

Varratszedés után folyt.,

Bocs, ha nagyon részletes voltam és "naplós" :S .

teva56 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 4070

Nagyon szép!

Előzmény: Évcike44 (4069)
Évcike44 Creative Commons License 2016.03.15 0 0 4069

Sziasztok!

Lekerült az utolsó kötés is!

Lássuk milyen volt, és milyen lett! :-)))

Puszi!

Évcike

teva56 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 4068

Úgy látom a gép most is annak vesz. Tehát minden maradt a régiben.

Azt viszont nem értem, hogy lehetek fennt 3 éve, mikor pár hónapja regisztráltam.

teva56 Creative Commons License 2016.03.13 0 0 4067

Szia Évcike!

Új jelszóval sikerült belépnem.  Eddig  a teva56 voltam.

Előzmény: Évcike44 (4066)
Évcike44 Creative Commons License 2016.03.11 0 0 4066

Sziasztok!

Túl vagyok a varratszedésen! Dr. Mészáros Zoltán szakorvos csinálta, de vele volt  Dr. Farkas Kálmán adjunktus is. Nem mondom, hogy nem fájt. Fájt. Van ami jobban, van ami kevésbé. Kimelegedtem, és a víz is kivert. Az egyikben 6, a másikban 7 varrat volt. Utána még úgy 10 percig  nagyon rossz, aztán enyhül a fájdalom, de nem múlik el teljesen, most is érzem.

A lábam nagyon szép, nincs megdagadva és felvizesedve sem. Végül is feküdtem két hetet szigorúan felpolcolva, és csak pisilni, fürdeni mentem ki. A heg szó-szó. Ők azt mondják szép, én pirosnak látom, gyűröttnek és rondának.

Ma elküldtem a gyereket Contratubex gélt venni.

Bekötötték sebtapasszal az egészet, és befáslizták. Ennek a kötésnek jövő hét keddig kell rajta lennie, utána le lehet venni, és óvatosan meg is lehet mosni. Hordani kell a szilikon lábujjelválasztót.

Azt mondták, innen számítva 6 hét a gyógyulás. Lassan lehet terhelni, mert a csont még nem forrt össze a csavarok tartják. Azokat 3-4 hónap múlva fogják kivenni egy másik műtét keretében. Ennek nagyon nem örülök!

Összességében tehát jól vagyok, ha leszámítom, hogy fáj mindenem a fekvéstől, a járástól izomlázam van, mert a cipőben a testsúlyod másképpen oszlik el, így a combod, a feneked, és a térdhajlatod eléggé megterhelődik. A hasam kék-zöld az injekcióktól, de ma kapom az utolsót :-))

Gyógyulok, de nagyon hosszadalmas. Most örülök igazán, hogy mind a kettőn túl vagyok, mert egyenként biztos nem csinálnám ezt végig kétszer!

Kedden majd küldök friss képet a végeredményről amikor lekerül róla a kötés!

Puszi Mindenkinek!

Évcike

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!