Keresés

Részletes keresés

FM62 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 3996

Szia! Igen, külön is eladom, és jó lesz a lábadra!  csipcsupovi@gmail.com   ide írj, és megbeszéljük! :) Üdv. M

Előzmény: Jutka55 (3991)
Jutka55 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 3995

Sziasztok! Aki még nem olvasta, keresek 39-es lábra kezelőcipőt, akinek már nem kell, és el szeretné adni. 

pifta101 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 3994

Köszi a választ!

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.12.04 0 0 3993

Szia!

Engem tavaly műtöttek január végén ,mindkét lábamon a bütyköt drótozták és legalább 6 hétig kell hordani a cipőt.

Szerintem nagyon megkönnyíti a mozgást.Jobbulást és türelmet:Magdi

Előzmény: pifta101 (3992)
pifta101 Creative Commons License 2015.12.02 0 0 3992

Sziasztok! November 9-én műtöttek bütyökre csavarozták is. Azóta kezelőcipőt hordok de azt nem mondták mikor lehet próbálkozni anélkül. Nektek mit mondtak meddig kell hordani? 

Jutka55 Creative Commons License 2015.11.30 0 0 3991

Szia! Nekem csak a bal lábamat fogják műteni, külön-külön is eladod a cipőket egyenként? Mert szerintem nekem csak egy kellene. És ez 39-es lábra jó?

Előzmény: FM62 (3988)
w.dzsenna Creative Commons License 2015.11.30 0 0 3990

köszönöm 😊

Előzmény: Mackóbogár (3984)
FM62 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 3989

Szia - az én cipőim eladók:) novemberben műtötték mindkét lábamat, és dec. 11-én megyek terheléses rtg-re, remélem, utána már nem kell :) Írj, ha szeretnéd:) 

Előzmény: Jutka55 (3987)
FM62 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 3988

Sziasztok! "M"-es méretű kezelőcipőimet eladnám december 11. után, akkor letelik a 6 hét, és reményeim szerint már nem lesz rá szükségem:) 

A kettőt 6000 Ft-ért odaadom, én 11.000-ért vettem:)

Jutka55 Creative Commons License 2015.11.28 0 0 3987

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy akinek már volt bütyökműtéte, és van eladó 39-es kezelőcipője, írjon, mert februárban lesz a műtétem, és addigra szeretném beszerezni.

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 3986

Szia! Engem már többször műtöttek az Ortopéd Klinikán,én varratszedésnél adtam pénzt.

Tavaly januárban mindkét lábamat műtötték egyszerre,majd májusban 3 műtétet csinált egyszerre a doki és most májusban a drótokat vette ki,csavarok maradtak és a másik kalapácsujjam is műtte.

Én mindig varratszedésnél adtam.Szerintem amit rászánsz tedd borítékba és add oda a dokinak,biztos mész hozzá.

Jobbulást!Üdv:magdi

Előzmény: Jazzy36 (3985)
Jazzy36 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 3985

Sziasztok! Nekem oktòberben műtötték a jobb lábamat a debreceni klinikán, még vár rám a másik lábamon is egy műtét:) Azt szeretném kérdezni hogy ti mit adtatok a dokinak,pénzt vagy valamilyen ajándékot?  köszönöm a válaszokat:)

Mackóbogár Creative Commons License 2015.11.25 0 1 3984

Szia :-)

nem kell tőle félni, nem vészes. Kapsz lidocain injekciót és nem nagyon fogsz érezni semmit.

Nekem az egyik drótomat csak simán ki kellett húzni, érzéstelenítés után picit megvágta a lábujjam hegyét és kihúzta, ragtapaszt kaptam rá és kész. A másiknál már fel kellett nyitni a lábam (ambuláns műtét keretében), de ott is szinte csak birizgálásnak éreztem az egészet. Utána összevarrta, bekötötte és saját lábon mehettem haza, plusz volt egy varratszedés 1 hét múlva. Ha a műtéten túl vagy, ez már semmiség, ne parázz. Kitartást és jobbulást !

Előzmény: w.dzsenna (3983)
w.dzsenna Creative Commons License 2015.11.25 0 0 3983

sziasztok 

Nekem november 12 én volt bütyök műtétem és kaptam bele drótot is ....amit december 22 én szednek ki viszont nagyon félek tőle. Valaki esetleg màr àtesett ilyenen? Mennyire fàjdalmas? 

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.11.24 0 1 3982

Szia!

Megnéztem Szegeden a Klinika honlapját,és van Orthopédia Osztály.Nem tudok neked orvos nevet mondani,de egy ismerősömet pár éve ott műtötték bütyivel és nagyon meg volt elégedve.

Remélem sikerrel jársz.Én Pesten a műtétre az elsőre 3 hónapot vártam.Minél előbb intézd éppen ezért.Üdv:magdi

Előzmény: St Akos (3981)
St Akos Creative Commons License 2015.11.24 0 0 3981

koszi, találtam visszamenőleg, de reméltem, hogy van friss élmény vagy pletyka   :) 

Előzmény: Magdi-1950 (3980)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.11.24 0 1 3980

Szia'!

Magdi vagyok.Én azzal tudnálak segíteni,hogy olvass vissza messzebbre a fórumon,biztos találsz a fórumon olyat,akit Szegeden v.Pécsen műtöttek.

De ha úgy gondolod a bütyök műtét cim alatt találsz orvost.

Az Orthopéd Klinikára is tudnál menni.Igaz ez nagyon messze van.

Szegeden a klinikán is csinálnak ilyen műtétet,próbáld megkeresni.Üdv.Magdus

Előzmény: St Akos (3979)
St Akos Creative Commons License 2015.11.23 0 0 3979

Sziasztok. 

Tervezem a műtét, de meg mindig nem tudtam dönteni, hogy melyik orvos legyen. Talán Ti tudtok ajánlani Szegedről vagy Pécsről egy profit :). 

Előre is koszonok minden választ. 

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3978

Szia !

Nekem tavaly januárban volt mindkét lábamon AUSTIN műtét egyszerre és én megvettem a cipőt,de akinek csak egy lábát műtötték ő is megvette a párját.

Én járókerettel és bottal közlekedtem egy darabig.

Kellett a segítség,pedig nem vagyok egy elhagyós típus.Nekem 85 % os volt már a lábamon az elhajlás.

Nagyon fájt és ronda volt.

Most már jók a lábaim,csak széles orrú cipőben járok.Nekem még utána 4 műtétem volt.

A csavarokat,drótokat az idén májusban vették ki.Üdv:Magdus

Engem a Mády tanárúr műtött a klinikán Téged hol műtenek?Ne félj,tudom most nagy a szám,de szép lesz a lábad.

Nekem még kell használni a bütyökkorrigáló hevedert éjszakára.

Előzmény: Jutka55 (3977)
Jutka55 Creative Commons License 2015.11.15 0 0 3977

Sziasztok! Február ban lesz a bütyökműtétem, a bal lábamon 50 %-os a ferdülése már a lábfejemnek, úgyhogy összetett műtét meg csavarozás lesz. Hát eléggé izgulok miatta. Azt szeretném kérdezni, hogy a műtét után meddig szorulok segítségre, vagy egyedül is tudok majd közlekedni már? A kímélő cipőből meg kell venni a mindkét lábra, vagy csak a műtött lábra, mert azt is hallottam, hogy mivel elég magas a talpa, ezért egyforma magasnak kellene lenni mindkét lábon, így mindkettőt meg kell venni, de mások azt mondják, hogy elég csak a műtött lábra. Várom tanácsaitokat, hogy mire eljön az idő, már egy kicsit képben legyek.

Lincsuka Creative Commons License 2015.11.15 0 0 3976

Sziasztook:) Pénteken ki vették a csavart a lábamból.Ambuláns műtét volt helyi érzéstelenítőt kaptam,nemvolt vészes rögön el zsibbadt a lábam.Csak az fájt amikor vette ki a csavart.Műtét után oda is adta.Most lábadozok aztán 2hét múlva varrat szedés:)

FM62 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 3975

12 nappal a mutet utan... De vegre ma mar tudolhattam:) apro oromok az eletben:)

FM62 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 3974

Sziasztok! Innen indultam, nov. 2-an es itt tartok most. Tul a varratszedesen, nem volt veszes, de azert jo, hogy mar a multe:):). Ma este vegre zuhanyozhatok, es lekerul az osszes kotes... Vettem koromvirag kremet es Contratubex kremet, dec. 11- en megyek terhelese rtg kontrollra, es onnantol nincs kezelocipo sem... Huh... Szepnek latom, minimalis duzzanattal:)jo, hogy mar tul vagyok rajta! Kitartast es gyogyulast mindenkinek:) puszik

Netti_1985 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3973

Nekem most ilyen. Látszik különbség a kis lábujjam alatt nincs az a kiálló csont rész. A sok megpróbáltatás ellenére azt mondom hogy érdemes megcsináltatni !!! Fél év múlva jön a másik :)  (Az előzőbe nem csatolt képet) 

Netti_1985 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3972

Nekem most ilyen. Látszik különbség a kis lábujjam alatt nincs az a kiálló csont rész. A sok megpróbáltatás ellenére azt mondom hogy érdemes megcsináltatni !!! Fél év múlva jön a másik :)

Netti_1985 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3971

Szia! Én szájsebészeti asszisztens vagyok álló munka. Engem október 9én műtöttek a korházi dolog egy migrén miatt elhúzódott az érzéstelenítés miatt ( 2 nap korházi fekvés helyett 6 nap lett) de ha a gipsztől számítom az 3 hét volt utána varratszedés ( kellemetlen én vettem be elötte egy cataflámot de bírható teljesen amiket én megéltem a migrénnel ahhoz képest semmi) és még két hetet írt pihinek a doki tehát össz vissz 5 hét gipszel együtt és terhelhetem mehetek vissza dolgozni mondjuk szerintem inkább 6 hét lesz a háziorvos szerint. Ha a legrosszabbat veszem 6 hét és újra állhatok 14 órát :D orvosok szerint amúgy bitom is érdekes hogy nem is az állástól fáj inkább ugye dagad de nagyon fájdalom nincs a lábam miatt nem vettem be fájdalom csillapítót egyszer sem inkább a fejem miatt sajnos.  Fél év múlva lesz a drótkivétel. A varratszedéstől ne félj pillanat az egész nekem 3 hétig voltak benne a varratok (gipsz miatt) féltem hogy jól körbenövi a szövet és fájni fog de igazából max annyit tudok mondani hogy kellemetlen de semmi. gyógyulgass :)

Előzmény: FM62 (3969)
Netti_1985 Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3970

Sziasztok! Ne haragudjatok hogy eltűntem regenerálódom :) Nekem azért tette 3 hét gipszbe a doki (szabó bütyök) mert a külső csontom is kiállt amit most visszahúzat két drót segítségével és azt mondta hogy a drót lehet nem elég erős hogy megtartsa ezért jobb ha gipszbe van rögzítve egy darabig. Most tartok az 5. hétnél egész jól vagyok nem mondom hogy nem érzem de én rosszabbra számítottam a gipsz levétel után fura volt újra járni tanulni de ma már egész jól megy elméletileg még egy hetet vagyok itthon aztán lehet kettő lesz belőle és utána vissza dolgozni. Össz-vissz ha plusz egy héttel számolok akkor is 7 hét. nagyobb fájdalmakra számítottam bár nekem a műtét nem ment simán... A drótkivételtől félek márciusban erről valaki tudna mondani valamit? Köszönöm!

FM62 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3969

Sziasztok Sorstársak! :)  Nem mondom, hogy minden a régi - attól még messze vagyok...de látom a fényt az alagútban...ahhoz képest, hogy nov. 2-án műtöttek, és 3 napig téboly volt a bénázástól  - és a fájdalomtól - az élet, mára sokkal jobb a helyzet, holnapután varratszedés. 4  napja nem szedek semmi fájdalomcsillapítót, és  a hasbaszuri is szépen fogy, - már csak ma és holna kell :) ...mit mondjak, ez az egyik kedvencem, hogy lassan elfogy már végre. A lábamon a kötés állati viharvert, mert - gondolom a sok felpolcolástól és jegeléstől- lement a duzzanat, és meglazult a kötés, remélem, holnaputánig nem hagyom el:):):) Sokat várok a varrtaszedés pillanatától, kicsit parázom is tőle, nyilván ki lehet bírni - előtte gondoltam veszek be fájdalomcsillapítót. Utána be kell mennem kicsit, kb. fél órányira a munkahelyemre, mert vezető vagyok, és muszáj már bekukkantanom....Szegény lányaim így is tegnap egy komplett NÉBIH ellenőrzést éltek végig egész délelőtt, prifik voltak, minden rendben volt, ezért irtó büszke vagyok rájuk, muszáj őket megölelgetnem:) ( óvodapedgógus vagyok, egy ovit vezetek, és mi ott főzünk, így közétkeztetőnek számítunk, ezért most az új menzarendelet miatt napirenden vagyunk.... )

A varratszedés után újra 3 hét pihit írtam elő magamnak, - aki már túl van ilyen műtéten - FŐLEG MIND A KÉT LÁBON - kérem, adjon kis infót, mennyi idő múlva lehet mondjuk rendesen terhelni a lábat - nekem még 4.5 hétnyi időm van a kezelőcipő hordására. Szerintetek, ha még mondjuk 3 hétig nem megyek dolgozni, és itthon pihizek, akkor utána a kezelőcipőben már mehetek mondjuk egy délelőttre?... Nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz a lábam, eltűnt-e adudor? :):):) Furcsa lesz a saját lábamat "újként" látni - lehet tiszta idegen lesz?! :D:D:D

Ti hogy vagytok? mindenkinek jobbulást, aki éppen túl van, a hezitálóknak hajrá!!! :) Szép estét:) M

Vittoria05 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 3968

Sziasztok! Én fürdésnél nem zacskóztam be a lábam, hanem egy széken ültem a zuhanyzóban, egy másikra pedig feltettem a lábam. Így azon kívül mindent meg tudtam mosni. Amikor kész voltam, még mielőtt felálltam megtörölköztem, így nem csurgott a kötésre a víz. a héten szedték le a kötést, és mondhatom nagy élmény a normális zuhanyzás:) Most megy a gyógytorna, tehát szerencsétlen nagylábujjam fel-le mozgatása. Remélem, hamar rendbejön...:)

Mackóbogár Creative Commons License 2015.11.08 0 0 3967

Szia :-)

nekem a csavart és a lemezt 8 hónap után vették ki, ambuláns műtét (nem kellett befeküdni ) keretében. Kivártam a soromat (egy délelőtt ráment, mert sokan voltunk), kaptam csini kis hátul kötős zöld műtősrucit, sapkát, aztán irány a műtő. Jó pár lidocain injekció után felnyitotta a lábam és kivette, amit ki kellett, kb. fél óra volt mindennel együtt. Fájni nem fájt, csak a matatást, birizgálást éreztem, a szuri rosszabb volt :-( Utána összevarrta, bekötözte és saját lábon jöttem el. 1 hét múlva varratszedés, ami után még 3-4 napig nem érhette víz. Nem vészes, nem kell tőle félni ;-)

Kitartást !

Előzmény: Lincsuka (3966)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!