Keresés

Részletes keresés

Ágica6105 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 4298

Voltam a lányommal a Hargitai Gergelynél konzultáción. Nagyon kedves doki, elmagyarázott mindent a lányomnak, mi miért alakul ki, stb. Műti is majd, de csak az egyik lábát, Ő nem szivesen csinál egyszerre kettőt.

A műtétet nem altatásban, nem is gerincérzéstelenitéssel csinálja, hanem a lábfejet beinjekciózza, és csak azt érzésteleniti el. Még ezt nem is hallottam, van valakinek erről tapasztalata?

Bártündér Mónika Creative Commons License 2016.09.06 0 0 4297

Sziasztok !

Köszönöm az infókat! Cipőm lesz holnap, a kórházban az ortopédiánál pont van egy gyógyászati segédeszköz bolt ahol db-ja 5385 Ft :) Még annyit szeretnék kérni, hogy segítsetek abban miket vigyek magammal a kórházba, ugyanis soha nem voltam még.

Köszönöm :)

U.i.: Ha minden klappol akkor bő 4-6 hét múlva szeretnék is megválni ezektől a cipellőktől, ha valakit majd érdekel mindenképp keressen meg :D

daffyka11 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 4296

Kedves Monika!  A cipőt betudod szerezni gyógyaszati segédeszköz boltban, az a jó ha már magaddal viszed a korházba. Javaslom hogy probáljal járokeretet is beszerezni mert sokkal könnyebben tudsz majd közlekedni. Azt felejtsd el hogy 2 hetesen dolgozni tudsz menni,  kb 6 hét után talán. Nekem is mind a kettő lábamat műtötték egyszerre, a csavarokat 14 én veszi ki az orvos a lábaimbol! Cica mosakodás volt kb 3 hétig utána a kádban fürödtem de a lábaim kint logtak. Zuhanyzoba nehéz lesz megoldanod. A lábadozáshoz türelem kell nem szabad siettetni! Sok sikert! 

Előzmény: Bártündér Mónika (4294)
Mackóbogár Creative Commons License 2016.09.04 0 0 4295

Szia !

Nem akarlak elkeseríteni, de 1 hét után nem fogsz dolgozni menni, még a két hét fekvés is kevés, pláne két műtött lábbal. Alsó hangon is minimum 1 hónap, de még ezzel sem mondtam sokat. Van itt a fórumon olyan, akinek szintén egyszerre műtötték a két lábát, biztosan írni fog. A gerincérzéstelenítéssel nincs különösebb gond (nekem is az volt), nem fogsz érezni semmit, látni meg pláne nem, mert el van takarva a lábad. Én kértem az orvost, hogy valami kis bódítót kaphassak, mert nem akarom hallani, így is lett :-)))) Mankót, járókeretet Neked kell megvenned otthonra, a fürdés az kész tortúra lesz (főleg zuhanyzó esetében). Nekem gipsz is volt 2 hónapig, na azzal aztán végképp nem tudtam bemászni a fülkébe, így én lavóros, széken ülős "cicamosdással" oldottam meg. A műtét utáni fájdalom nem elviselhetetlen, egyéntől függ, ki hogy bírja. Nem mondom, hogy nincs, de szerintem az, hogy egy hét után ráállj, és dolgozz, kivitelezhetetlen lesz. Persze Te tudod :-) Majd tájékoztass bennünket :-))) Sok sikert és kitartást.

Előzmény: Bártündér Mónika (4294)
Bártündér Mónika Creative Commons License 2016.09.04 0 0 4294

Sziasztok!

Ha minden jól megy, szeptember 8-àn a Màdy doki megműti mindkèt làbam Az Üllői úton. 1 nappal előtte be kell feküdnöm azt mondta akkor tàjèkoztat mindenről. Kicsit kèsőnek talàlom a tàjékoztatàst de mindegy. Gerincnèl fog èrzèsteleníteni, van valakinek ebben tapasztalata mennyire lehet làtni hallani hogy mit csinàlnak? Kèrtem nyugtatót majd a műtètre de azt mondtàk el lesz takarva a làbam ès zenèt is hallgathatok. Próbàlom az interneten felkèszíteni magam mi vàr ràm a műtèt utàn. Màsnap màr kiengednek. Àlítólag lesz majd mankó vagy keret amivel felàllítanak, de azt vajon otthon is hasznàlhatom majd vagy vennem kell sajàtot? Mondta hogy kelleni fog tehermentesítő cipő. Ezt màr meg kellene vennem a műtètre vagy elèg ha utàna szerzek? Van esetleg valakinek eladó pàrja? Hol tudok ilyen cipőt venni?39-es a làbam. 

Illetve azt is mondta hogy legalàbb 2 hètig feküdnöm kellene, vagyis a lènyeg az lenne hogy ne lógjon a làbam. Nekem ez a 2 hét nagyon sok kihagyàs a munkàban így arra gondoltam hogy mondjuk 1 hèt pihi utàn valaki elvisz ès hazahoz a munkahelyemről kocsival. Ülő munkàt vègzek a terhelès nem lesz nagy sőt majd fel is polcolom a làbam van rà lehetősègem. Szerintetek ez megoldható hogy egy pàr mètert totyogjak a làbamon mondjuk amig a kocsiba beszàllok? Öltözködès menni fog? Fürdès? Zuhanyzónk van szóval nem tudom megoldani hogy ne èrje víz :( 

Lehet hogy kicsit túlizgulom csak arról volt szó hogy altatnak ès miutàn kiderült hogy nem eléggé ràparàztam az egèszre. 

Előre is köszi, Moncsi.

Mackóbogár Creative Commons License 2016.09.02 0 0 4293

Szia Ágica !

Mi újság, hogy ment ?

Előzmény: Ágica6105 (4274)
daffyka11 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 4292

Kedves Czinka Panka!  Az én lábam is nagyon szép lett, de engem már egyre jobban zavarnak a csavarok, estére ég az egész lábfejem a kisujjamig. Én már várom hogy kivegye a doki a csavarokat de félek is tőle! De azt mondja a doki hogy kb 5 perc lesz! Hát kiváncsi leszek!! 

Előzmény: Czinka Panka (4291)
Czinka Panka Creative Commons License 2016.09.01 0 0 4291

Kedves Daffyka11!

A bal "uj" labam 12, a jobb pedig 7 hetes. Aki eddig latta azt mondta, hogy gyonyoru lett. Bevallom oszinten, hogy nem gondoltam volna, hogy ilyen szep lesz. :-) Egy hosszu nap utan, a csavarokat picit erzem, de a regi fajdalomhoz kepest, ez mar semmiseg. Kivancsi leszek, hogy milyen lesz majd akkor, ha a csavarok mar nem lesznek benne. Te elegedett vagy az uj "labaiddal?"

Előzmény: daffyka11 (4289)
Timtimi Creative Commons License 2016.08.31 0 0 4290

Sziasztok!

Eladóvá vált 2 db XS (35-39) bütyökműtét utáni kezelőcipő.

Érdeklődni e-mailben tudtok.

Köszönöm.

e-mail: sztimea76@gmail.com

daffyka11 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 4289

Kedves Czinka Panka! Persze mindenképpen megirom a tapaszalatomat, nekem állitolag csak helyi érzéstelenitéssel csinálja de már előre parázok!! Neked jó sokára veszi ki! És milyen a lábad? Nem zavarnak már téged a csavarok? 

Előzmény: Czinka Panka (4288)
Czinka Panka Creative Commons License 2016.08.31 0 0 4288

Kedves Daffyka11!

Az orvos azt mondta, hogy oktober vegen, november elejen szeretne kivenni a csavarokat. Mivel a munkahelyemrol nem egyszeru elszabadulnom, ezert pontos idopontot meg nem tudok. Altatasban kertem, mert nem szeretnem hallani es latni a tortenteket. :-) Megirod majd, hogy milyen volt?

Előzmény: daffyka11 (4287)
daffyka11 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 4287

Kedves Czinka Panka! Érdeklődök , hogy neked kivették már a csavarokat? Ha igen, milyen volt? Nekem szeptember 14- én veszik ki, akkor leszek 13 hetes. 

Előzmény: Czinka Panka (4283)
burgonyafánk Creative Commons License 2016.08.28 0 0 4286

Köszi,ez biztató!

Még egy kérdés: ki operált?

Előzmény: nusznusz (4278)
Magdi-1950 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 4285

Sziasztok!

Bocsi,hogy ideírok,szeretném annak a betegtársamnak segítségét kérni,akinek volt szabóbütyök műtéte.Előre is megköszönöm.

Nekem 3 műtétem volt a két lábamon AUSTIN és kalapácsujj,azután talpisüllyedés műtét és lábujjak korrigálása.Mindezek 2 éve voltak,azóta már sokat kírándultam,nem volt semmi problámám.

Szendvicsszerk.talpbetétet hordok a Mádi tanárúr javaslatára.

Most vettem észre,hogy a kislábujjam a másik alá fordul.Ezért kérdezem,hogy kinek volt szabóbütyök műtéte.Választ előre is köszönöm.

Mindenkinek jobbulást.Magdus

Előzmény: dius985 (4284)
dius985 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 4284

Sziasztok!

Még mindig eladó 1 db lábfej-tehermentesítő cipő, teljesen új, nagy lett és ránk ragadt. Műtét utáni közlekedésben járókerettel nagy könnyebbséget jelent (édesanyám ennek köszönheti, hogy nem dagadt be egyik lába se). 8.000 Ft áron. (újonnan 15.000 Ft/db volt) Mérete S-es, 38-40-es lábra ajánlom. 

Érdeklődni: +36-30/559-3604, vagy diana.turi@gmail.com

Czinka Panka Creative Commons License 2016.08.20 0 0 4283

Kedves Nusznusz!

Orulok annak, hogy a te muteted is jol sikerult. :-)

Neked mikor veszik ki a csavarokat a labadbol? Hany hettel a mutet utan? 

Előzmény: nusznusz (4280)
daffyka11 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 4282

Kedves Teva56! A kezelőcipő vadonatuj az ára 8000ft/ postaköltseg! 

teva56 Creative Commons License 2016.08.19 0 0 4281

Szia!

Mennyiért árulod az "S"-es cipőd?

Előzmény: daffyka11 (4277)
nusznusz Creative Commons License 2016.08.18 0 0 4280

kedves Czinka Panka!

most látom, hogy ugyanaz a doki műtött, és a tapasztalatok is hasonlóan pozitívak :)

üdv.

Előzmény: Czinka Panka (4229)
nusznusz Creative Commons License 2016.08.18 0 0 4279

szia! köszönöm, jól van. kezdetektől járkáltam kezelőcipőben óvatosan a lakásban, kb egy hétig mankóval rásegítve. 6. héttől már futni jártam. betétet csináltattam, mert annyi rossz cipő van, nem akarok már ilyen gondot, ha már egyszer megműtötték. nem kötelező, de ajánlott.

üdv.

Előzmény: treni87 (4198)
nusznusz Creative Commons License 2016.08.18 0 0 4278

kedves burgonyafánk!

kb. a műtéttől számított 6. héttől járok futni ismét, szóval jól van a lábam :) igen, náluk is lehet oep támogatott a műtét és a csavarkivétel is.

üdv.

Előzmény: burgonyafánk (4206)
daffyka11 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 4277

Sziasztok! 38- 40es méretre jó!

daffyka11 Creative Commons License 2016.08.17 0 0 4276

Sziasztok! Eladó 1 db lábfej tehermentesitő cipő, a mérete S- es, 38- 44-es lábra jó! 

dius985 Creative Commons License 2016.08.11 0 0 4275

Sziasztok!

Eladóvá vált 2 db lábfej-tehermentesítő cipő, akár egyenként is, teljesen újak, nagyok lettek és ránk ragadtak. Műtét utáni közlekedésben járókerettel nagy könnyebbséget jelent (édesanyám ennek köszönheti, hogy nem dagadt be egyik lába se). 8.000 Ft/db +postaktg áron. (újonnan 15.000 Ft/db volt) Mérete S-es, 38-40-es lábra ajánlom. 

Érdeklődni: +36-30/559-3604, vagy diana.turi@gmail.com

Ágica6105 Creative Commons License 2016.08.10 0 0 4274

Igen, mindenképp beszámolok, nagyon szurkolok, hogy jól sikerüljön minden!!

Előzmény: Mackóbogár (4269)
Kialen Creative Commons License 2016.08.10 0 0 4273

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ki mikor állt újra munkába? Hogy birtátok, voltak-e problémák a műtött lábotokkal?

Kialen Creative Commons License 2016.08.10 0 0 4272

Kedves bakosjuli!

Én ma vagyok 4 hetes. Nekem a torna abból áll hogy amennyire engedi, átmasszirozom az egész lábfejem, lábujjaim, és próbálgatom hajlítgatni fel-le-oldalra. Ezt naponta többször megcsinálom. A lábom nekem is zsibbadt, a nagylábujjam és a seb környéke érzéketlen. De ez el fog múlni, ahogy gyógyul. Bedagadva már nincs, szépen lelappadt.

Múlik a fájdalom is, úgy tűnik hat az antibiotikum. Jobbulást neked!

Előzmény: bakosjuli (4271)
bakosjuli Creative Commons License 2016.08.09 0 0 4271

Kedves Teva 56 és Kialen!  Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Még arra szeretnék rákérdezni, azoktól, akik már gyógyultak, hogy mikor tudtátok használni rendesen a lábfejeteket? A műtét után 5 héttel még mindig zsibbad a lábujjam, nem tudok ráállni a lábfejemre, dagadt, nem ér le a nagylábujjam a földre.  A sebem szép. Végeztetek valamilyen gyógytornát? 

Kialen Creative Commons License 2016.08.09 0 0 4270

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Tegnap vissza mentem az orvoshoz és antibiotikumot irt fel, mert úgy látja, hogy gyulladásba

van a műtött rész. A műtétkor is gyulladt volt a bütyköm, valószínű, az lett a baj, azért gyógyul a sebem lassabban és

vannak fájdalmaim. Újra szedem a fájdalom csillapítót. Víz egyáltalán nem érheti, a repedt bőrt kenhetem.

A lábujj elválasztót nekem közvetlen a műtét után betették az ujjaim közé, és legalább 3 hónapig használjam, azt mondta az orvos.

A sínt nekem is úgy mondta az orvos, hogy akkor kezdjem el használni éjszaka, ha úgy érzem, hogy nem irritálja a sebhelyem.

Mackóbogár Creative Commons License 2016.08.09 0 0 4269

Szia Ágica :-)

Ennek örülök, drukkolok, hogy minden simán és gyorsan menjen, majd úgy is beszámolsz ;-)

Előzmény: Ágica6105 (4268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!