Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

fructisa okt. 3. Creative Commons License 3267

Szia!

Köszönöm a választ. Lapos talpú cipőben azért tudsz menni, olyankor nem fáj? Röntgen felvételt tudsz róla küldeni (oldal irányú felvételt)? Meg szeretném nézni rajta, hogy neked mennyire tolta el a csontokat, de ez csak a röntgenen látszik jól. Boltozatemelést is csinált a doki?

Előzmény: LaurenC. (3265)
LaurenC. okt. 3. Creative Commons License 3266

Szia Kroki!

Most írtam frictisának, hogy mi volt.

Nálad mi a helyzet?Hogy vagy?

van esetleg képed, este teszek fel én is :)

Előzmény: krokidoki (3263)
LaurenC. okt. 3. Creative Commons License 3265

Szia fructisa!

Tegnap voltam. A röntgennel nagyon elégedett volt a doki, ki lehet venni a csavart. Olyan, amilyennek szerette volna. Azért érzem jobban a csontot a nagyújjam alatt, mert szándékosan megváltoztatta a terhelést. Most máshova terhelek, azért, hogy ne nőjjön ki a bütyök újból. Hát nincs más választásom, meg kell szoknom.

Nem lett egyenels a lábam maradt dudor a bütyök helyén. a doki azt mondta (amit sejtettem,) hgoy a bütyköt leszedte, de ilyen a lábam, a csontból meg nem fog levágni, nekem ilyen széles sajna.

Ha minden igaz október közepén kiveszi a csavart, parázok rendesen, de már nagyon zavar.

Próbálkoztam rövid távon magassarkúval, de a nagyújjam eléggé fáj benne, fáj, ha ránehezedek, pedig a lábújhegyállás megy. Remélem ez javúl.

Ne aggódj, sztem, mert a két láb sose egyforma, lehet egyik oldalt jobban kellett csúsztatni, reméljük a legjobbakat. A másik lábamat egyenlőre tuti nem csináltatom meg.

3. héttől jön a javulás valamennyire, legyél még türelemmel, tudom, hogy nehéz én már 3 hónapja szívok és még mindig nem jó.

Van valakinek tapasztalata csavarkiszedéssel kapcsolatban??

Előzmény: fructisa (3264)
fructisa okt. 3. Creative Commons License 3264

Szia!

Voltál azóta a dokinál, korábban írtad, hogy okt.2.-án mész? Mit mondott? Hogy van a lábad, tudsz vele járni, nem fáj? Van róla röntgen felvételed? Én is visszamentem, és kiderült, hogy a Wilson műtét mellett a boltozatomat is megemelte azzal, hogy az egyik csontomat eltolta lefelé, és úgy csavarozta össze. Ezt nekem előtte nem mondta, csak a mostani röntgen felvételen láttam meg, és kérdeztem rá. Szerinte persze ez így jó. Az is látszott, hogy nem egyforma mértékű az eltolás a két lábamon, az egyiken jóval lentebb került, szóval nem vagyok meggyőzve róla, hogy minden rendben lesz vele. Én még csak 3 hetes vagyok, így nem terhelhetem, de félek tőle, hogy ez lassabban fog gyógyulni, és fájni fog ha rálépek. Mindemellett a lábam ujja is csak nagyon picivel lett egyenesebb mint volt, és nem vagyok biztos benne, hogy nem ferdül vissza teljesen, ezt a doki sem zárta ki.

Előzmény: LaurenC. (3225)
krokidoki okt. 2. Creative Commons License 3263

Szia!

Mi van veled , tudtál meg ma valami izgit??? :))

Előzmény: LaurenC. (3224)
Mackóbogár okt. 1. Creative Commons License 3262

Szia :-)

igen, nekem van ilyenem, bár még csak az éjszakait használom, ha tudok cipőt felvenni, jöhet majd ez is. Amúgy kényelmes, itthon már próbáltam.

Előzmény: fructisa (3261)
fructisa okt. 1. Creative Commons License 3261

Sziasztok!

Használt valaki ilyet? http://professionals.ottobock.hu/cps/rde/xchg/ob_hu_hu/hs.xsl/14670.html (510 Hallux Valgus Combo ComforT)

A doki mondta, hogy a műtét után használjak valamilyen bütyök korrigálót, de az éjszakai helyett jó lenne valami elviselhetőbb, kényelmesebb darab.

fructisa okt. 1. Creative Commons License 3260

Sziasztok!

Most voltam kontroll 3 hetes vizsgálaton Wilson műtét után, készült röntgen felvétel is. Ekkor derült ki, hogy az orvos lefelé is eltolta a lábközépcsontomat, ami szerinte a boltozat emelés miatt volt szükséges, és a doki szerint ez így jó. Ezt a műtét előtt nem említette, és én se kértem ilyen tőle boltozatemelést. Járt már valaki így, nem fog ez nyomódni vagy fájni a talpamon, ha majd újra terhelhetem? Ez a lábamon kívülről nem látszik, csak az oldal irányú röntgen felvételből derült ki. Tud valaki esetleg küldeni műtét utáni röntgen felvételt? 

SzRóz szept. 29. Creative Commons License 3259

Sziasztok!

Schede-Hohmann műtétje volt valakinek?

Műtét előtt állok.

Köszi előre is.

Róz

Róza Szabados szept. 29. Creative Commons License 3258

Sziasztok.

Valakinek Schede-Hohman műtét -je volt?

Hamarosan lesz a műtétem , s érdeklődni szeretnék.

Előre is köszönöm.

Róz

LaurenC. szept. 27. Creative Commons License 3257

Nekem spinal volt, 10 oraig nem nagyon mozdultam mutet utan igy elkerultem a fajdalmat. Kevesbe terheli a szerveztet, mint az alttas. Altatas utan rogton erzed a fajdalmat es jo ideig nemehetsz utana se es gypgyszert se kapsz. Spinal utan viszont orakig nem erzel fajdalmat es ehetsz is. En ujbol a spinalt valasztanam.

Előzmény: o.dorka (3242)
cip-cirip szept. 26. Creative Commons License 3256

Szia Chila))

Nem az igazi! De a műtét előtti állapothoz viszonyítva jobb ezerszer! Csak nem tökéletes. Visszamentem ahhoz az orvoshoz, aki műtött. Elküldött rtg-re. A lényeg, hogy a műtéti hegesedés még nem tökéletes, még nem gyógyult be megfelelően.  Beutalót adott fizikoterápiára, felírt 5 szteroid injekciót (medrol) és mellé 5 Lidokain injekciót. Most lett vége a kezelésnek. Ja, a fizikoterápia abból állt, hogy a két injekciót rácsepegtették a vizes rongyra, azt rátették a lábamra és rákapcsolták a 220 Voltot:))) Szóval elektromos kezelésre jártam.

Némi javulást érzek, de nem akarom elkiabálni. Mert azt mondják, hogy a szteroid injekció blokkolja a fájdalmat szinte azonnal. Majd meglátom két  hét múlva mi lesz. Ha nem gyógyul, nem megyek vele sehova, ez van.

Te hol tartasz a vizsgálatokkal? Mi várható? Mi a fő probléma, mit mondanak az orvosok?

Köszi, hogy érdeklődtél:)

Előzmény: Chila1986 (3254)
o.dorka szept. 26. Creative Commons License 3255

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Chila1986 szept. 25. Creative Commons License 3254

Szia Cip-Cirip!

Korábban váltottunk pár sort.....

Hogy van a műtőtt lábad?Rendbe jött már teljesen?

Remélem jól vagy!

Az én helyzetem még nem teljesen oldódott meg...még vizsgálatok után-előtt vagyok.

Üdv!

Előzmény: cip-cirip (3253)
cip-cirip szept. 24. Creative Commons License 3253

Szia Popotitos!

Nekem nem bütyök műtétem volt, így nem tudok neked segíteni. A bal láb második lábujj töve körül fájt elviselhetetlenül. Kiderült, hogy un. Köhler II. elváltozásom van, magyarul: csontelhalás. Szóval engem ezzel műtöttek. Neked ugye bütyköd van? A többi hozzászólás viszont bütyök műtéttel kapcsolatos, olvasgasd végig, nagyon jó, hasznos dolgokat írtak.  Jobbulást neked!

Előzmény: popotitos (3252)
popotitos szept. 24. Creative Commons License 3252

Szia!

Érdeklődni szeretnék tőled,hogy hogyan van a lábad a műtét után.

Nekem éppen csak kialakult egy,elég ronda és egyelőre kicsit fáj(gyógyszert ilyesmit nem kell még szednem).Akérdésem az lenne,hogy megérte e és hogy vannak e fájdalmaid?

Válaszodat előre is köszönöm

Előzmény: cip-cirip (3245)
popotitos szept. 24. Creative Commons License 3251

Sziasztok!

Érdeklődnék tőletek,hogy tudtok e valami jót mondani a bütyök korrigálóról. Nem régen lett egy ronda bütyköm,alig fáj egyelőre.Fiatal vagyok még hozzá,hogy ilyen deformitásaim legyenek,de rettegek,hogy hozzányúljanak. Javít ez az izé valamit rajta?Egyelőre az éjszakai verziót használom,de ha nem ér semmit,lehet hogy mégis rászánom magam.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Mackóbogár szept. 23. Creative Commons License 3250

Szia Chila :-)

Nekem a lábam iszonyú állapota elég volt a műtéthez. Mezítláb már szinte nem tudtam menni, cipőt alig tudtam felvenni, a csontjaimon jártam, és rohadtul fájt már akkor is, ha nem álltam rá.  Meg az is sokat nyomott a latban, hogy már volt régen bütyök műtét, ami  sajnos nem segített anno, és még erre a problémás lábra is van megoldás, és mákomra el is vállalta. Az, hogy nem kellett sokat várnom, puszta szerencse, előjegyzett márciusban a műtétre, aztán egyszer csak hívtak a kórházból, hogy menjek. Várólista sajnos mindenhol van, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni, ki kell várni. Épp most is azt csinálom, várok 1000L :-)))))

Képet sajnos nem tudok küldeni, mert nekem nagyon "mezei" mobilom van, képet még csak-csak csinál, de nagyon alpári minőségben, meg nem is kompatibilis a géppel, szóval bocsi :-(

Kitartást Neked is, kíváncsi leszek, mit mondanak majd, nagyon szorítok :-)

Előzmény: Chila1986 (3249)
Chila1986 szept. 23. Creative Commons License 3249

Szia Mackóbogár!

Köszönöm a válaszodat!

Olyan jó olvasni ,hogy kitartással és egy megfelelő orvossal sikerült a lábadat rendbe rakni!Jó olvasni,hogy neked sikerült.Ez nekem is erőt ad!

Mindenképpen jól tetted,hogy újra megpróbáltad,és vállaltad a műtéteket mert akkor most eredményes a gyógyulásod.

Én azt érzem,hogy igy nem maradhat az én lábam ,problémám sem, ezért kell kockáztatnom.Ezért keresek most új orvost és nagyon reménykedem,hogy sikerül meggyógyulnom.

Én pénteken hívtam fel a Hargitai doktor úrat ,és az oldalon több telefonszám volt és pont az ő magán mobilján hvtam és rendes volt ,mondta vár csak kérjek a rendelőnél időpontot.Felhívtam a rendelőt és  sikerült most csütörtökre kérni időpontot. Valahol várom,valahol ideges is vagyok,de szeretném nagyon ha tudna nekem segteni.

Neked mikor hozzá kerültél először akkor egyből a műtétet javasolta neked?

Mi alapján döntött nálad a műtét mellett?

Meg ahogy olvasom elég hamar meg is műtőtt téged....!

Nekem ez is fontos lenne ,mert azért januárig nehezen várnék....!

Tudnál küldeni képeket a lábadról? :-)

De bárhogyan is néz ki ,a léyeg az ,hogy ne fájjon  :-)

Előzmény: Mackóbogár (3247)
Mackóbogár szept. 23. Creative Commons License 3248

Szoa o.Dorka :-)

Nekem mind a kétszer gerincérzéstelenítéssel műtötték a lábam, semmi gondom nem volt vele, nem érzeztem semmit, nem fájt,  sőt, szunyókáltam is műtét közben. Utána még 6 óra volt, mire elmúlt a hatása és érezni kezdtem a lábaimat, fel is tudtam kelni, lábra állni. Az egyik műtétnél másnap , a másodiknál 2 napra rá haza is engedtek. Egyébként 1 éjszakát bent tölteni nem árt, mégiscsak egy műtéten estél át, bármi szövődmény, láz, stb....van, nem baj ám, ha ott vagy, jó kezekben :-)  

Nekem a későbbiekben sem okozott egyáltalán problémát, nincs derék vagy gerincfájdalom, max. a tűszúrás helyét éreztem pár napig, de ez szinte jelentéktelen volt. Egyébként meg biztosan meg lehet beszélni az aneszteziológussal a félelmeidet, Ő azért van, hogy mindent elmondjon és megnyugtasson. Én nem éreztem, hogy mindenáron csak ezt "erőltetnék", választhattam a lehetséges alternatívák közül. Szóval szerintem sem kell tőle félni :-).

Mackóbogár szept. 23. Creative Commons License 3247

Szia Chila 1986 !

Hirtelen nem is tudom, melyik részére reagáljak az írásaidnak :-) Először is gratula az új munkahelyhez :-))) Másodszor pedig, örülök, hogy megnézeted több orvossal is, az sosem árt. Jól értettem, hogy már most csütörtökön mész is Hargitai doktorhoz ? Ez gyorsa volt, bár végül is én is március közepén voltam Nála először és augusztus közepére mindkét műtéten túlestem. Ja igen, az első műtét április 30-án volt, a második augusztus 15-én. Tehát 3,5 hónap telt el a kettő között, de kellett is ennyi idő. Eleve 6 hétig ugye gipszben voltam, utána még 2 két volt, mire kivették a drótot, és csak ezután kezdtem el terhelgetni sarkon/talpélen, járókeret segítségével. A haránt boltozat műtét után viszont nincs gipsz, csak kötés, a talp alatt egy bucival (kb. ping-pong labda nagyságú), amire rá KELL állni és úgy mászkálni ( ha tetszik, ha nem ). 1 hónappal a műtét után már teljes testsúllyal tudni kell rajta menni. A bucit kiváltottuk egyedi talpbetéttel, amit mindig kell majd hordanom, de ez legyen a legnagyobb problémám :-) 

Persze még var van rajta, meg itt-ott sebes, nyomja a papucs még, de alapjában véve gyönyörű és működőképes a jobb lábam. Évek óta nem volt ilyen, hogy letegyem az egész talpam, annyira fájt,  már a csontokon jártam. Annyi mindenben korlátozott már a fájdalom és ez most megszűnt, el sem hiszem :-)))) Ég és föld a két lábam már most, pedig még nem is teljesen gyógyult meg. Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy megérte neki futni még egyszer, függetlenül attól, hogy ugye az első "csak bütyök műtét" nem volt túl sikeres. 

Holnap megyek röntgenre, remélem megtudok picit közelebbit a másik lábamról. Még augusztus közepén előjegyeztek az első műtétre, jó lenne, ha ilyen pikk-pakk menne az a lábam is, mert én is és a munkahelyem is kb. 1 évet szántunk az egész procedúrára.

Sok sikert Neked is, nagyon szurkolok ám :-) aztán majd itt megvitatjuk, ki hol tart :-) 

Előzmény: Chila1986 (3244)
boooguska szept. 23. Creative Commons License 3246

kedves o dorka! persze hogy eroltetik mert nekik az a jobb EGY ALTATAS NEKIK MACERASABB de azzal nem torodnek hogy utanna akar 6 honapig is derek fajdalmad leszz de nem is kicsi  TOBB A MELLEKHATASA MINT AZ ALTATASNAK ha az en szivbeteg edesanyamat siman altattak akkor  eggyertelmu a dontes. ennekem most volt a butyok mutetem Ausztriaban  es kerdezte az orvos mit valasztok en altatast valasztottam es monta hogy teljesen megerti itt kinn nem eroltetnek semmit dr is monta ha a szivem jo es egeszzseges vagyok altatast valajam . ennyi.....ja meg valami apamat mutttek 10 honapla gerinc injekciot kapott engedett az orvosnak utanna honapokig szedte a fajdalom csillapitokat es volt hogy annyira fajt a dereke h menni sem tudott hat ennyi megeri??????

cip-cirip szept. 23. Creative Commons License 3245

Szia O.Dorka!

Ne félj a gerinc érzéstelenítéstől! Az én lábamat decemberben műtötték, és gerinc érzéstelenítést alkalmaztak. Semmi kellemetlen nincs benne,  műtét alatt semmit nem érzel!  Sőt, a műtét utáni órákban sem fogsz érezni semmi fájdalmat. Ha ismét műtenének, ezt választanám újra!  Kicsit én is féltem egyébként, de kár volt:)

Chila1986 szept. 22. Creative Commons License 3244

Mackóbogár!

Mág lenne egy kérdésem.Nálam is felmerült korábban még a harántboltozat műtéti lehetőség is ,de csak a későbbiekben.

Kiváncsi lennék,hogy neked a műtétek között pontosan mennyi idő telt el mire az egyik műtét után következett az újabb....?Mert nekem hónapokat is mondtak,mire lehet a másik beavatkozást elvégezni.

Leírnád ezt pontosabban ,hogy neked mennyi idő után történt az újabb műtéti beavatkozás a lábaidon?

Előre is köszi!

Előzmény: Mackóbogár (3241)
Chila1986 szept. 22. Creative Commons License 3243

Szia Mackóbogár!

Ne haragudj,hogy sokáig nem írtam ,csak új munkahelyem lett ,meg kezelésre jártam a lábammal.Voltam a Doktornőnél aki tovább küldött a Dr. Mády Ferenc Doktor Úrhoz  akivel közösen vizsgáltak meg.Kezelést (fizikoterápiát javasoltak)Érdekes volt a vizsgálat mert igaz ,hogy a Doktornő segítőkész volt,de mivel ő kézsebész ezért nem nagyon tudott segíteni .Ezért a kezelés mivel letelt a múlt héten ,úgy döntöttem ,hogy felkerem újra  Dr Mády Ferencet a magánrendelésén.Pont ma voltam és nekem egy kronikus belboka inhüvelygyulladásom van.Amire műtétet javasolt a Doktor Úr.Januárra írt ki a műtétre!Nem tudom,hogy addig hogy fogom elviselni a fájdalmat...de azt mondta itt tart az előjegyzése és egyenlőre nincs nála visszamondás sem.De a Doktor Úr azt is mondta,hogy az elöző műtét nem sikerült teljesen jól és volt egy olyan beavatkozás is a lábamon aminek semmi értelme nem volt.....Elég szomorú.hogy rengeteg pénzem ,energiám van ebben az egészben és a gyógyulásom a  félrekezelésem miatt elmaradt.Szimpatikus Dr Mády Ferenc ,de viszont nem akarok belesni még egyszer rossz hibába ezért  amikor olvasgattam egy pár napja a beírásaidat ,és írtad az orvosod nevét :Dr Hargitai Gergelyt ,és szimpatikus volt ahogy írsz róla meg  az,hogy vállalta az újabb műtétet a lábaidon,ezért  felkeresetem az orvosodat és kértem hozzá is egy időpontot most csütörtökre.Nagyon szimpatikus volt Dr Mády Ferenc,de a korábbi rossz tapasztalataim miatt mindenképpen szeretnék kérni egy másik orvostól is véleményt(bár ez lehet megnehezíti a dolgomat).Nem szeretnék bizonytalan,bizalmat  lenni,csak mivel a korábbi orvosom rosszúl kezelt ezért nagyon nehéz nekem eldöntenem,hogy mi lenne a jó döntés,megoldás.Az szinte biztos,hogy egy újabb műtét vár rám,de vállalom ,csak már nagyon szeretnék ennek véget vetni,mert nagyban befolyásolja az egész életemet a problémám és a fájdalmaim.

Neked nagyon gyors gyógyulást kívánok és remélem szép és fájdalommentes lesz az életed!

Üdv:Csilla

Előzmény: Mackóbogár (3241)
o.dorka szept. 22. Creative Commons License 3242

Sziasztok! Nekem decemberben lesz bütyök műtétem, mindkét lábamon. Sok rosszat olvastam itt a gerinc érzéstelenítésről, és utóhatásairól, és ha jól vettem ki, akkor ezzel bent kell lenni +1 napot. Én ezt szeretném elkerülni, és altatást szeretnék. Nagyon erőltetik valamiért ezt a spinális érzéstelenítést. Szerintetek ezt mennyire lehet megbeszélni az aneszteziológussal? Vagy ha így nem vállalom, akkor ők sem vállalják a műtétet? Meg máshol azt olvastam, hogy egy nap az egész műtét, és haza is lehet menni utána, de itt 3 napot kéne bent feküdnöm. :(

És még annyi, hogy a Mády doktor úr fog műteni. Ti mennyit adtatok az orvosnak? Vagy kell - e adni ilyenkor? Ha olyan tudna válaszolni erre nekem, akit szintén ő műtött, annak nagyon örülnék.

Mackóbogár szept. 21. Creative Commons License 3241

Még nem esett le az összes var, van amelyik sebecske még nedvedzik is, főleg, ahol hozzáér a papucs és nyomja. Meg persze dagad/lilul még rendesen, végül is a 2. műtét most volt 1 hónapja:-)  De összességében a 2 műtéttel helyrerakták tisztességesen a lábam. A drótot kivették, valami fém implantátum van bent, de egyáltalán nem érzem (remélem ez így is marad) 

Előzmény: Törölt nick (3240)
Törölt nick szept. 21. Creative Commons License 3240

Igen, ez nem maradhat így semmiképp.
Ja tényleg, mire leszedték neked a gipszet, akkor már nem is kellett a kezelőcipő :)
A harántboltozat műtét után akkor már teljesen rendben van a lábad, ugye?
Azt lehet érezni, hogy a drót bent van? Vagy nem kellemetlen érzés?

Előzmény: Mackóbogár (3239)
Mackóbogár szept. 21. Creative Commons License 3239

már előjegyeztek 1 hónapja, várom, hogy hívjanak, mikor kell mennem. De holnap megyek röntgenre, remélem picit pontosítunk, hogy mikor is. Kezelőcipőt egyáltalán nem kellett hordanom. Rá is kérdeztem a drótkivételnél, azt mondta az orvos, hogy nem szükséges (mondjuk a gipsz védte, utána meg már terhelhettem óvatosan) A mostani haránt boltozat műtét után pedig rá kellett állnom már egy hét után.

Neked most mit mondtak, rendbe tudják hozni ? 

Előzmény: Törölt nick (3238)
Törölt nick szept. 21. Creative Commons License 3238

Neked mikor lesz a másik lábad műtéte?
Kezelőcipőt hordtál valamelyik fázisban?

Előzmény: Mackóbogár (3236)