Keresés

Részletes keresés

skom10 Creative Commons License 2015.07.19 0 0 3781

Hello Mindenki

Múlt év október végén volt bütyök és kalapácsujj műtétem mivel remélem,az életben nem lesz rá szükségem,eladóvá vált a Podo-Med előlábtehermentesítő cipőm. 5000+postaköltségért postázom, 44-46os méret(XL),kiváló állapotban van, nem sokat használtam.

Érdeklődni skom10@freemail.hu címen

Yolo22 Creative Commons License 2015.07.12 0 0 3780

Sziasztok! :) 

Irtam mar aprilisban ide. Bosch mutetem volt es a tuzodrotot mar juniusban kiszedtek! Az a helyzet hogy,azota is be van dagadva kisse a labujjam emiatt ugyebar nem hajlik v mozog ugy mint a masik, illetve idegek is serultek es az a fele ahol a tuzodrot volt vagy erzeketlen vagy csak kisebb bizsergest erzek...az volna a kerdesem, hogy ez normalis e illetve hogy meddig marad ez igy meg? Valaki tapasztalatok? Elore is koszonom.  :)

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.07 0 0 3779

Szia!

Köszönöm a válaszod.Nekem nem mondta az ujj kihúzót.

Gondoltam megpróbálom,de azért nem merem,hogy biztos le fog apadni és alig várom,hogy ne legyen sonka alakú-

A bütyökműtét helyi már kevésbé látszanak,persze Bepanthen Plusz krémmel kentem.

Szerintem ez a meleg sem tesz jót.Éjszaka szokott fájni,de ha Donalgint veszek be nem használ.

Neked jobbulást kívánok.

De azért felvettem a verlon szandált,nagyon kényelmes és lehet állítani a pántját.

Üdv:Magdi 

Előzmény: ICÉ0216 (3778)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 3778

Szia!

Nekem is Hohmann műtétem volt máj. 15-én a 2. és a 3. ujjamat műtötték. Az én ujjaim is dagadtak, a kalapácsujj korrigáló amit az orvos ajánlott nem sokat javít rajta. Sajnos nekem sem lett igazán egyenes a második ujjam.

Jobbulást : Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3777)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 3777

Szia!

Neked milyen módszerrel volt aműtét.Nekem május 7 én Hohmann szerint.

El vagyok keseredve,mert mindig dagadt a lábamujjam és szerintem nem egyenes.

Nekem nem kell kihúzót hordani.

Van olyan,akit aszerint műtöttek?

Este csak a bütyökműtét utáni kihúzót teszem fel .

Már nem kell többet visszamennem,csak,ha problémám van.

Attól félek,hogy az egész cipőt majd ujra ki fogja nyomni,de remélem nem így lesz.

Jobbulást.Magdus

Előzmény: ICÉ0216 (3776)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.25 0 0 3776

Sziasztok!

Nekem holnap lesz 6 hete, hogy volt a kalapácsujj műtétem. Az én  ujjaim is még dagadtak, de ahogy olvaslak Benneteket  ez még várhatóan egy ideig így  lesz.  Én napközben hordok kalapácsujj korrigálót az orvos javaslatára, egy idő  után muszáj levenni az ujjaimról mert eléggé szorít, amikor leveszem egész elfogadhatóak, de hamarosan egy negyedóra múlva újra dagadtak lesznek az ujjaim. Szerencsére még nem dolgozom, kedden voltam a háziorvosnál még nem írt ki, jövő héten pénteken kell visszamennem hozzá.

Kíváncsi leszek nagyon, hogy bírja majd a lábam a terhelést.

Mindenkinek jobbulást kívánok: Éci

1+ Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3775

Sziasztok!

Nekem március 19-én volt kalapács ujj műtétem, de még mindig dagad a lábam, állíthatós szandált, papucsot próbálok meg viselni... még sántikálok.

Fel a fejjel a sorstársaknak.

Előzmény: Magdi-1950 (3773)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3774

Szia Magdi :-)

én is több műtéten vagyok túl,  biztos olvastad is egy-két hozzászólásomat. A jobb lábam már készen van egy ideje, azt 3x műtötték tavaly, április végén, augusztus közepén és december elején. Lassan fél éve túl vagyok az utolsó műtéten is, ehhez képest még mindig dagad, délutánra alig tudom beletuszkolni a papucsba :-) Fájni nem fáj, bár a nagylábujjam kissé merev maradt, meg a hegek viszonylag érzékenyek, remélem idővel ezek a panaszok megszűnnek, és csak türelem kérdése az egész. Azzal nyugtatom magam, hogy szétbombázták úgy a lábam, csak győzzön szegény helyre jönni, idő kell neki. Egy pici "nyűgöm" van, amit majd szeptemberben megemlítek az orvosnak...esküszöm olyan, mintha a kivett lábközépcsont "visszanőtt" volna, ami ugye elvileg nem lehetséges. Márpedig én érzek ott valamit, ami meglehetősen zavar, (sőt, nyom!) lehet, hogy a doki majd körberöhög, de rá fogok kérdezni :-)))

Kitartás Mindenkinek :-)

Előzmény: Magdi-1950 (3773)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 3773

Sziasztok!

Magdi vagyok már írtam ezen a fórumon.

Kalapácsujjal műtöttek legutóbb május 7 én,azóta is dagadt a lábujjam és nagyon fáj.

Nem vagyok egy nyafagós,de furcsa,a doki azt mondta,ha valami gond van csak akkor menjek vissza.

Márkibirtam két Austin,két Helál és egy kalapácsujj műtétet,most,amikor a drótokat vették ki akkor csinálták meg a másik lábujjam.

Van olyan akinek még mindig dagadt?

Felpróbáltam egy teljesen új cipőmet és egy kicsit kinyomta a műtött ujjam a felsőrészt.

Most szandálban vagyok,amit a VERLON cipő boltban vettem.Kényelmes és lehet állítani a pántjait.

Mindenkinek jobbulást kívánok.Üdv:Magdi

1+ Creative Commons License 2015.06.19 0 0 3772

Szia ICÉ

Örülök, hogy hamarosan mész dolgozni. Én a 4. hét után mentem, de meg is bántam. Még mindig - pedig március 19-én volt a kalapács ujj műtét - bedagad a lábam. Papucsot hordok, s dorgót.

A lábdagadás kb. fél évig is meg lesz.

Az időjárás-változást is érzem, sántikálok még. A speciális cipőt én eltettem, mert sose lehet tudni alapon, s nagyon praktikus volt a 4 hétben.

Sorstársaknak minden jót.

Üdv.

Előzmény: ICÉ0216 (3770)
nono50 Creative Commons License 2015.06.18 0 0 3771

Szia Rita 56!

Olvastam a beírásaid, nem tudom megvolt-e már a műtéted és hogy mindkét lábadon lesz-e, vagy csak az egyiken.

Nekem nagy segítség volt a kezelőcipő, a kórházban vettem és szívesen továbbadnám.

Mint írod, nálatok nem kapható, ha meg tudnánk egyezni én szívesen házhoz viszem.

Kérlek válaszolj, ha érdekel.  Üdv. NONO50

Előzmény: Rita56 (3700)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 3770

Szia!

Hétfőn voltam orvosnál nem kell hozzá  már visszamennem azt mondta, illetve azt írta a papírra, hogy a műtét napjától számítva 6 hét táppénz javasolt. Kalapácsujj korrigálót kell használni még egy darabig mert a második ujj még nem egyenes, szerintem már nem is lesz , valamint a 2. új passzív tornája javasolt. Flector géllel kenegetem az ujjaim, de még eléggé duzzadtak és érzékenyek.  Házi orvoshoz jövő hét elején megyek a táppénzes pappírért , azon a hét   végén jár le a 6 hét ,  így azt gondolom, hogy hónap végén 29.-től már dolgozni fogok. Addig még próbálok minél többet pihenni, hogy aztán bírjam a melót.

Jobbulást kívánok Mindenkinek!

Előzmény: 1+ (3767)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 3769

Szia Magdi!

Sajnos az én lábam is nagyon hamar bedagad, tegnap este átmentünk a fiamékhoz gyalogosan kb. 10 percre laknak tőlünk. Egy vékony vászoncipő volt rajtam, ugyanis a pántos tépőzáras papucs nyomja az ujjaimat, ha pedig bővebbre állítom a tépőzárat előre csúszik a lábam a papucsban és az utcán nem tudok benne rendesen menni. Hazafelé jövet ki is dörzsölte tisztességesen a vászoncipő az ujjaimat mind a két lábamon, de szerencsére nem a  műtött ujjaimat "csak a nagyujjaimat" törte vízhólyagosra.  Nem tudom, hogy miben fogok dolgozni járni, ha kiírnak, nyitott szandál sem az igazi ugyanis a másik lábamon is van kalapácsujj amit meg kell majd csináltatni, őszre, vagy esetleg kora tavaszra tervezem a következő műtétet. Ma is sokat szurkál a lábam,  délelőtt mire megfőztem már eléggé dagadtak és lilák lettek az ujjaim, pedig ez csak 2 óra talpon levés. Nem tudom, hogy fogja bírni a lábam a napi 8-12 óra talpalást, ha dolgozom :(

Holnap délután megyek kórházba a dokihoz, kíváncsi vagyok mit  mond.  Jobbulást Mindenkinek: Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3768)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 3768

Szia!

nekem máj.7 én volt a drótkivétel és a kalapácsujj műtét.

Már kivette a varratokat és a múlt héten voltam nála,már többet nem kell mennem,csak ha probléma van.

Papucsban vagyok,szenv.szerk.betét van benne,de estére nagyon fáj a műtött ujjam dagadt.

Próbálom borogatni és jégzselével kenni.Majd meglátjuk.

Nem gondoltam,hogy ennyi szenvedés lesz.Üdv.Magdus

Előzmény: ICÉ0216 (3766)
1+ Creative Commons License 2015.06.12 0 0 3767

ICÉ

Igen, cipőt még jó darabig nem tud hordani az ember, hanem állíthatós papucsot. Nekem még mindig dagad, s állítólag kb. fél év is eltelik mire az ember lába visszaáll majd, s nem dagad.

Kíváncsi vagyok mit mond a doki.

Időjárás változás is lehet, mert nekem is lüktet a műtött lábam.

Minden sorstársnak kitartást, jobbulást kívánok.

Előzmény: ICÉ0216 (3766)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3766

Sziasztok!

Nekem  máj. 15-én volt a kalapácsujj műtétem, hétfőn megyek vissza az orvoshoz kontrollra, kíváncsi vagyok, hogy mit mond. Nekem is nagyon dagadtak az ujjaim, próbálom szoktatni a cipőhöz, de még nem igazán akarja :( ma különösen fáj, szurkál, zsibbad, lehet, hogy ez a nagy meleg is közrejátszik.

Jobbulást  kívánok Mindenkinek: Éci

Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3765

Szia :-)

Délutánra már szó szerint csak vonszolom magam, jó bucira dagad :-)))) Még szerencse, hogy a férjem reggel-este kocsival "szállít", nem tudom, BKV-val hogy bírnám a másfél órás utazást haza. De majd csak jobb lesz. Papucsban vagyok én is amúgy :-)

Kitartás Mindenkinek és jobbulást !

Előzmény: 1+ (3764)
1+ Creative Commons License 2015.06.11 0 0 3764

Mackóbogár!

Hogy telnek a dolgos napok? A lábad? hogy bírod?

Nekem március 19-én volt a kalapácsujj műtétem, 4. hét után dolgozom, de még nagyon bedagad estére, papucsot tudok hordani, ami állítható. 

Sorstársaknak minden jót.

Előzmény: Mackóbogár (3763)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.10 0 0 3763

Sziasztok :-)

Mától dolgozom, egészen szept. 17-ig, a következő műtétig.

Jobbulást és kitartást Mindenkinek !

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 3762

Szia Éci!

Nekem is itt voltak a gyerekek és unokák,szüli nap volt.

Mit ne mondjak kidolgoztam magam.

Este nagyon dagadt volt a lábam és a lábujjam.

Reggel jobb,de ma is kellene a kertben dolgozni,igaz nem sokat ültettünk,de a lábam miatt csak lassan.

Nem vagyok kényes egyáltalán,de arra leszek kiváncsi mikor tudok cipőt felvenni.

Jegelni fogom,veszek majd jégzselét,az előző műtéteknél használt.

Remélem Te is hamar javulsz.Még szerencse,hogy már nem dolgozom.

Vigyázz magadra és jól esik,hogy válaszolsz.Üdv.Magdi

Előzmény: ICÉ0216 (3761)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.08 0 0 3761

Szia Magdi!

Jegelem a lábam, fájdalomcsillapítót is veszek be , így már jobban elviselhető. Hétvégén itthon voltak a gyermekeim, így nem sokat pihentem, de ma nem sok mindent csináltam, csak pihentettem a lábam. Kíváncsi leszek mikor múlik el a dagadás az ujjaimról. 15én kell visszamennem a dokihoz, a háziorvoshoz meg 23-án megyek, szerintem már biztos kiír, ugyanis 26-án letelik a 6 hét, igaz addig még sokat javulhat.

Jobbulást Neked, vigyázz Magadra: Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3760)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3760

Szia Icé!

Még lemaradt nekem is fáj a műtött ujjam alatt,ez ezzel jár mondta a doki.

Már ez a negyedik mütétem remélem nem lesz több.Ő is mondta rendben vannak a lábaim.

Betartom a tanácsokat,remélem nem lesz gondom.

Baj az,hogy nem vagyok ülő tipus,mindig sokat mozogtam,most egy picit takarékon működök.

7 én lesz 1 hónapja a műtétnek.

Próbáld jegelni és jégzselével alulról bekenni.Nekem a lábfejem is dagadni szokott.

Bocs,hogy ennyit írtam.Puszi:Magdi

Előzmény: ICÉ0216 (3758)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3759

Szia Éci!

Ma voltam kontrollon,doki szerint szépen gyógyul a lábam,mondtam,hogy sokat fáj a lábujjam,sőt a többi ujjam is.

Nem vagyok kényes,de amikor hasogat nem örülök neki.

Donalgint kell szednem fájdalomcsillapítóként.

az igazság az,hogy artritiszem is van ez is beleszámit a fájdalomban.

Verlon szandál volt rajtam,medicsérte,jó lenne egésznap hordani.

Újpesten a Városközp.ban van a VERLON c.bolt ott vettem,igaz még februárban,drága volt,de kényelmes.

Zárt cipőt még nem vehetek fel.

Lábujjaim közé silikonos védőt kell tenni és éjszakára a bütyi kihúzót kell hasznélni.

Többet nem kell menni,csak ha problémám van.

Széles orrú cipőben kell járni és szendvicsszerk.talpbetétet kell hordani a cipőben.

Remélem Te is hamar javulsz.Jobbulást.Üdv.Magdi

Előzmény: ICÉ0216 (3758)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3758

Szia Magdi!

Tegnap vettem kalapácsujj korrigálót,  fel is tettem a lábamra, hát  hosszabb ideig nem igazán bírom a lábamon ugyanis eléggé szorítja az ujjaimat, illetve ég is a lábam tőle. 1-1.5 óra után le kell vennem egy kis  pihenőre, majd utána újra felteszem. Nem tudom, hogy használ-e, majd meglátom. Én Flector 50 mg granulátumot szoktam bevenni, ha már annyira fáj a lábam, hogy nem bírom. Most egy pár napja már nem volt rá szükség. Ma elmentem a férjemmel vásárolni felhúztam egy szandál cipőt, csak az üzletben mentem , illetve annyi, hogy  a ház előtt a parkolóig, mikor hazaértem már alig vártam, hogy levessem a cipőt, nagyon fájt a talpam a műtött ujjaim alatt. Lehet, hogy korai volt   még, ma 3 hete műtöttek, de hát muszáj szoktatni a cipőhöz mert ha pár hét múlva dolgoznom kell menni akkor is fel kell valamit húzni a lábamra.

Voltál ma kontrollon, mit mondtak?

Jobbulást Neked, üdv. Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3756)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 3757

Szia Mackóbogár!

Én eddig nem kaptam semmilyen papírt  amikor kontrollra, illetve varratszedésre mentem. Nekem az operáló orvoshoz kellett mennem kötözésre, kontrollra, a varratokat is Ő szedte ki. Legutóbb mikor voltam nála azt mondta 15-én ad majd papírt. Ma beszéltem telón a háziorvos asszisztensével, mivel a férjem volt bent a hét elején a táppénzes papíromért és abba maradtak, hogy ha kell még táppénz telefonálok . 22-i héten kell mennem a háziorvoshoz  azon a héten le is jár a 6 hét, úgy gondolom biztos ki is ír már a hónap végére.

Jobbulást Neked, üdv.: Éci

Előzmény: Mackóbogár (3754)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 3756

Szia Éci!

Nekem tavaly januárban volt Austin műtétem mindkét lábamon,majd májusban Helal  talpi süllyedés műtétem és az egyik lábamon rendbetették a lábujjaimat.

Most máj.7 én kivették a drótokat és megcsinálták a másik kalapácsujjamat.

Mostmár kivették a varratokat és  holnap megyek kontrollra,de fáj és dagadt a most műtött ujjam.

A sebet Bepanthen Plusz krémmel kenem.A lábfejem is dagad,férjem szerint csak most lesz egy hónapja ,hogy volt a műtét,mit akarok.

Zárt cipőt nem is próbáltam felvenni.

Holnap már többet tudok.Vigyázz magadra.Üdv.Magdi

Nem tudom kell e majd hordani kalapácsujj korrigálot? 

Előzmény: ICÉ0216 (3753)
nono50 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 3755

Megkímélt állapotban lévő kezelőcipőmet (1 pár 37-39-es lábra való) reális áron eladnám. 

Én nagy hasznát vettem.

Mackóbogár Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3754

Szia :-)

minden egyes alkalommal, mikor röntgenre, kontrollra, drót vagy varratszedésre mentem, kaptam ambuláns lapot, hogy ott jártam, illetve mikor kell visszamennem újra. A háziorvos ez alapján tud táppénzen tartani, azért nem teljesen úgy működik, hogy ameddig én gondolom. Illetve  40 nap folyamatos táppénz után kötelező az OEP felülvizsgálat, épp tegnap voltam, ahol egyszerűen közölte a főorvos nagyságos asszony, hogy ha minden rendben a mai varratszedésen, hétfőn menjek dolgozni, kész, passz :-) Ha az operáló orvos nem írja rá az ambuláns lapra, hogy " további betegállomány szükséges ", akkor bizony a háziorvos széttárja a kezét, hogy mire fel tartson otthon ? Persze lehet, hogy nem mindenhol működik egyformán , ezek az én tapasztalataim. 

Jobbulást :-)

Előzmény: ICÉ0216 (3752)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.03 0 1 3753

Szia!

Megpróbálom a jegelést, remélem segít, de elkeserítő, hogy milyen dagadt még mindig mindkét ujjam. Próbáltam már cipőt húzni, de még nem igazán tudok benne hosszabb időn keresztül járni. Ugyanis csak zárt cipőt, illetve elől zárt hátul nyitott szandált tudok felvenni majd, mivel a másik lábamon is van kalapácsujj amit, majd őszre tervezek megcsináltatni, így nyitott szandálba még az idén sajnos nem gondolkodhatok.Milyen műtéted volt  korábban? Jobbulást kívánok Neked, vigyázz magadra üdv:Éci

Előzmény: Magdi-1950 (3749)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3752

Szia!

Ma voltam kontrollon, azt mondta az orvos, hogy vegyek kalapácsujj kezelő korrigáló párnát, ugyanis a II. ujjam nem egyenes. Nem tudom, hogy esetleg használt-e valaki ilyet.  Mennyire lehet ez még hatásos a műtét után majdnem 3 héttel. A dagadásra azt mondta, hogy elmúlik egy idő után. Hát kíváncsi leszek rá... Megkérdeztem, hogy mennyi idő után lehet dolgozni menni? Azt válaszolta akár már most is. Mondtam neki én úgy gondolom, hogy nem bírnám a napi 8, illetve hétvégén 12 órás futkosást. Úgy gondolom 6 hét kell a teljes gyógyuláshoz.  Erre azt válaszolta végül is én érzem és ma már addig van az ember táppénzen ameddig jónak látja. Nem tudom, hogy a háziorvosnak kell -e valami papír  a zárójelentésen kívül a táppénzhez. Te kaptál papírt a kontrollon amit a háziorvosodnak kellett leadni?

Vigyázz magadra pihenjél, ha módod , illetve időd engedi. Üdv: Éci

Előzmény: 1+ (3748)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!