Keresés

Részletes keresés

Losiszika62 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4594

Kedves Éva!

Köszönöm, hogy mindig olyan készségesen válaszolsz :)

Én egyenlőre csak sarkon illetve külső lábélen járok (és egy idő után ez is fájdalmas, hiszen a testsúly /57 kg/ csak itt tud eloszlani....mikor lehet normálisan járni, úgy, hogy a teljes talpat használom?

Úgy tudom, hogy a csontosodásig nem lehet terhelni a műtött részt.....de akkor mégis hogyan fogok 5-6 hét múlva dolgozni járni? 

Előzmény: teva56 (4593)
teva56 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4593

szia Losiszika52!

Ne kell megijedni, a rongyolódás, azt jelenti, hogy hámlika lábfejen a bőr, ez nem tart sokig, ha kenegeted körömvirág kenőccsel.

A varratszedés után már inkább papucsban jártam, kényelmesebb volt. A kezelő cipőnek a pántja pont oda ért a varrott részhez, az kicsit irritálta. Azért váltottam át papucsra.

A nagy  lábujjam nekem is enyhin kiemelkedett,de csak a jobb lábamon, az sem volt nagyon látványos, inkább csak éreztem. Az is hamar elmúlt.

Előzmény: Losiszika62 (4592)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4592

Szia Éva!

Rongyolódni? Jaj, ez nem hangzik túl jól :( 

Milyen érdekes, hogy ahány orvos, annyi javaslat az ápolást illetően...

Éva, terhelni, a normál megszokott módon mikor merted a lábadat?

És Neked nem állt felfele a nagy ujjad?

Előzmény: teva56 (4589)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4591

Kedves daffyka11!

Mindkét lábon Wilson műtét volt július 20-án.

Előzmény: daffyka11 (4590)
daffyka11 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 4590

Kedves Losiszika!

iIrtad, hogy mind a kettő lábadar  műtötték egyszerre? És milyen modszerrel, csak lefaragták vagy vágták és csavart is kaptál? 

Előzmény: teva56 (4589)
teva56 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4589

Szia Losiszika!

Sajnállak, hogy ennyire nehezen viselted a varratszedést is. 5 nap után már meg lehet mosni, persze nem áztatva.

Én Bepanten plus krémmel kentem be vékonyan.

Lesz olyan is, hogy a lábfejed kicsit rongyolódni fog, arra körömvirág kenőcsöt ajánlok nagyobb tégelyben vettem. Nekem bevált.

Előzmény: Losiszika62 (4588)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 4588

Szia Éva!

Tegnap túlestem a varratszedésen.....hát engem rendesen kivert a víz! :( 

Ezek szerint én sokkal rosszabbul bírom a megpróbáltatásokat mint Te!

Elég hosszan is tartott és meglehetősen fájt.

De külsőleg rendben van a seb és nekem azt mondta az orvos, hogy 5 nap múlva vegyem le a kötést és utána semmivel ne kenjem.

Kádár doktor mit javasolt Neked? ....mert nekem ugyebár nem ő szedte ki......

Előzmény: teva56 (4583)
dalos veréb Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4587

Köszi

Én valami fizetősre gondoltam, nyugodt nem zsúfolt helyre és fizetek érte.

Már sok helyen van VIP részleg, de a neten nem sorolták fel a fővároson kívül ilyen hol van.

Előzmény: teva56 (4586)
teva56 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4586

Szia Dalos veréb!

Ahol műtenek, ott kell érdeklődnöd, hogy a kórházban milyen lehetőség van ilyen esetben.

A nagynéném kezét törte, ő bent volt pár hónapig a kórház területén lévő osztályon. A belgyógyászathoz tartozott az az osztály, ahol különböző betegséggel küzdő beteget ápoltak addig, amíg haza nem lehetett engedni. Szintén ott ápolták a már magatehetetlen embereket is. Ez egy másik kategória.

TB-re ment minden.

Előzmény: dalos veréb (4585)
dalos veréb Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4585

Bocsika.

Nem bütyök műtétre gondoltam, hanem belgyógyászatira.

Ugye ha kiengedik az embert egyedül hogyan lábadozzon, ha meg sem bír mozdulni?

Most olvastam mindenki a lábával van itt,

Előzmény: dalos veréb (4584)
dalos veréb Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4584

Az a kérdésem, ha valakit megműtenek és nincs senkije a műtét után hol tudják ellátni pénzért.

Itt az ország nyugati felében gondolkodok.

Sebkötözés, gyógyszerek, orvosi felügyelet és kaja, vagyis teljes ellátás a felépülésig.

Ha valaki hallott/tud  ilyenről megköszönném.

VIP részleg?

teva56 Creative Commons License 2017.07.30 0 0 4583

szia Losiszika 62!

A varratszedés pár percig tart, nem fáj.

Előzmény: Losiszika62 (4582)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 4582

Sziasztok!

Holnap lesz egy hete, hogy mindkét oldali bütyökkel műtöttek.

Szeretném kérdezni, hogy kinek mi a tapasztalata a varratszedést illetően, mire számítsak?

Másrészt nekem minden hasbaszuri után véraláfutás marad :( Mi lehet az oka? Rosszul vagy rossz helyre kerül?

A drága Párom adja be nekem, én odanézni sem merek ;)

És még egy tapasztalat: a bal oldalon zsibbad a nagylábujjam......erről mit gondoltok?

További jobbulást kívánok minden érintettnek!

Réka Te Creative Commons License 2017.07.24 0 0 4581

Sziasztok!

Engem ugye aprilis elejen mutottek (mind a kettot butyokkel), most lesz 4 honapja...de meg mindig nem 100%os a labam.

az elejen mikor felallitottak, azt hittem meghalok a fajdalomtol. Nagyon lassan mult ez a fajdalom. gyogytornasz nekem is mutatott gyakorlatokat a korhazban, es csinalgattam mindennap. Semmi extra nem volt, csak a labfejet mozgatni (nem mintha tobbet tudtam volna :))

aztan 4.hettol ket hetente gyogytornasz jott hozzam es o mutatott gyakorlatokat, hogy miket csinaljak. Azok nagyon sokat segitettek.

a dagadas...na azzal megszenvedtem. Igaz, hogy nagyon lssan mulik a dagadas. Kb olyan 2,5honap volt mire elmult teljesen. Nagyon bedagadt a jarkalastol, a logatastol, de meg ha nem logattam csak ultem e afelraktam akkor is vmennyire. De ez elmulik, nyilvan ahogy egyre tobbet hasznalja az ember. Sokat segitett a gyogytornasz altal ajanlottt "vena torna" ezekrol

van is fent leiras es video. Viszont en azt ajanlom, hogy elotte beszeljetek az orvossal. En 4.hettol csinalhattam

ezeket, es latvanyosan sokat segitett.

kezelocipot hasznaltam, nem is tudtam volna mashogy totyogni (bar elso 1,5hetben labra se tudtam

meg azzal se allni). En magyon megszenvedtem vmiert ezzel. A hegem is lassan gyogyult es sztem meg mindig nem az igazi.

zartcipot 2-3x volt rajtam azota nem erzem konfortosnak bar mar muszaj lesz elkezdenem hordani... :/

ha kerdese lenne barkinek irjon nyugodtan, valaszolok szivesen.

illetve van kezelocipom es jarokeretem is elado:

kezelocipo 1db M es 1db L : 2000ft/db

jarokeret: 4000ft (meg a folia rajta van, szinte uj)

email-em: rekatallai@gmail.com

kitartast kivanok mindenkinek! mar csak jobb lesz minden

teva56 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4580

Szia Losiszika62!

Örülök, hogy túl vagy a nehezén és már otthon vagy. Sajnállak, hogy ennyi kellemetlenséggel járt a műtéted.

Nekem egyáltalán nem volt fájdalmam az első pillanattól kezdve. Sem hányinger, rosszullét. Másnap, ahogy jött a gyógytornász, jó kis gyakorlatokat mutatott, amit otthon naponta legalább 1 alkalommal érdemes végig csinálni. Ha van kedved, akkor lehet többször is. Egyáltalán nem ártalmas, csak erősödik a lábad.

Amikor feküdtem, párna volt a lábaim alatt, jegelni naponta 1-2 alkalommal  tettem rá a jégzselét a lábfejemre. Pár percig. Sokat üldögéltem feltett lábbal, úgy írogattam a laptopomon. Nagyon jól tudtam menni a kezelő cipőmben már az első lábra állításkor is. Nem kellett járókeret, mankó, semmi.

Délelőttönként a fotelben ülve, székre feltett lábbal készítettem elő az ebédhez valókat. A mosást, teregetést is már én csináltam a hazaérkezésem után. Nagyon jól viseltem. 

A hasba szurit is magamnak adtam be.

A lányom műtéte sajnos el lett halasztva. Cipőt sem tudtunk neki szerezni. Talán majd a mostanában műtöttektől, akinek már nem lesz rá szüksége addigra.

Mielőbbi gyógyulást kívánok Neked!

Előzmény: Losiszika62 (4579)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4579

Szia Éva!

Túl vagyok a műtéten, péntek délután haza is jöttem.

A katéter felhelyezése borzalmas volt, a gerincérzéstelenítés viselhető volt, a műtét 3/4 órán át tartott, fájdalmat nem éreztem,viszont a bódító nem altatott el,végig magamnál voltam, hallottam a zajokat, de szerencsére nem zaklatott fel.

13 órakor kaptam az érzéstelenítőt és 16 órakor már fájni kezdett a bal lábam, úgyhogy először infúzióba kaptam a fájdalomcsillapítót, de nem sokat ért, úgyhogy jött a popsiba szuri, de sajnos ez sem hozott teljes sikert, végül valamilyen gyógyszert kaptam. Nekem valamiért mindvégig fájt a lábam, de kibírható volt. Másnap délelőtt viszont nagyon rosszul voltam, fájt a fejem, hányingerem volt, aztán bőségesen hányni is kezdtem. Délben jött a gyógytornász, mutatott gyakorlatokat, aztán lábra kellett állnom. Hááát ez borzasztó volt és sajnos a mostani pillanatig is az! Nagyon fáj, feszül ha lábra állok....de gondolom ez normális. Járókerettel és persze a kezelőcipőben tudok mosdóba jutni. Augusztus 2-án lesz varratszedés, de sajnos Kádár doktor szabin lesz, Farkas doktorhoz kell majd menni az ambulanciára. 

Pénteken amikor átkötözték a sebet néztem oda egy pillanatra, nekem úgy tűnt, hogy nem tűnt el a jobb oldali nagy dudor :( 

Éva!Neked hogy ment a lábra állás? Mikor ment fájdalom nélkül?

Tornáztattad a lábadat? Ezt érdemes gyakran amikor csak kedvet érzek hozzá vagy akár túl is erőltethetem a lábam?

Jegelés: mennyi időkre és milyen gyakran jegelted a lábad?

Akkor 27-én megy a Lányod? Sikerült cipőt szerezned?

Nem mondom,hogy nem csinálnám vissza az egészet...most elég nehéz elképzelni, hogy valaha még normálisan lábra tudok állni :((( ......de az biztos, hogyha most csak a féloldali lábamat műttettem volna meg, soha nem szánnám rá magam a másik oldali műtétre. 

És hát borzasztó ez az állandó fekvés, a kiszolgáltatottság.....nem tudom, hogy tűröm még több héten át.

Írjál majd a Lányodról! Szerencsés műtétet és mielőbbi gyógyulást kívánok neki.

Szép napot!

Előzmény: teva56 (4577)
mariada Creative Commons License 2017.07.23 0 0 4578

A bütyök kezelése műtét nélkül - http://hu.valgosocks-pro.com

teva56 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 4577

Szia Losiszika 62!

Hogy vagy? Otthon lábadozol már?

Várom a beszámolód. Mielőbbi panaszmentes napokat kívánok.

Éva

Előzmény: Losiszika62 (4574)
Magdi-1950 Creative Commons License 2017.07.20 0 0 4576

Kedves Fórumozók!

Segítséget kérnék.Volt már valakinek szabó bütyök műtéte?Mennyi a gyógyulási idő?A segítséget köszönöm.

A z Ortopéd Klinikán ,hogy mennek a műtétek és a Mádi Tanár Úr még műt?Üdv.Magdi

teva56 Creative Commons License 2017.07.19 0 0 4575

Sziasztok!

SOS keresek 1 db XS-es kezelő cipőt elsősorban budapesti átvétellel. Max 4000.-Ft-ig.

Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 4574

Kedves Éva!

Előre is köszönöm a (gyógyhatású ;) ) rám gondolást......nagyon-nagyon izgulok!

Szép napot!

Előzmény: teva56 (4573)
teva56 Creative Commons License 2017.07.18 0 0 4573

Szia Losiszika 62!

A lámpa szerintem nem befolyásolja a seb gyógyulását, gyógyul az magától is szépen. A csontok is teszik a dolgukat. Szerintem hagyd a" természetre" a gyógyulást.

20-án gondolok majd Rád.

Üdv. Éva

Előzmény: Losiszika62 (4572)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 4572

Sziasztok!

A Bioptron lámpát ajánlották valakinek bütyökműtét után?

Érdemes bérelni, valóban gyorsítja a seb illetve a csont gyógyulását?

teva56 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 4571

Köszönöm, hogy írtál, de csak budapesti átvétel érdekelne az ára miatt is. A szaküzletben 5 ezer pár százért ajánlottak újat.

1965én Creative Commons License 2017.07.12 0 0 4570

Szia teva56.Nekem van eladó kezelöcipöm  de én Békéscsabán lakom posta kölcségel 5000ft.Ha érdekel irjál és meg beszéljük.

teva56 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 4569

Kedves Sorstársak!

Tudna valaki kölcsönbe adni  július  27-től kb 3 hétre 1 db XS-es kezelő cipőt.

Ha eladóvá válna valakinek, az is érdekelne. (Budapesten)

Tudtok ilyet?

Köszönöm! 

Éva

teva56 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 4568

Szia Losiszika 62!

Tapasztalatból mondom, hogy teljesen felesleges altatásban csináltatni a műtétet. A gerincben történő érzéstelenítést erre találták ki.

Nekem 45 perc volt a " két lábfejes" műtétem. 

Egyáltalán nem volt semmi rossz érzésem a műtét után. Semi hányinger, fejfájás, stb.

Ne aggód túl, majd meglátod, hogy igazam volt.

Üdv. Éva

Előzmény: Losiszika62 (4567)
Losiszika62 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 4567

Sziasztok!

Július 20-án meglesz mindkét lábam műtétje, Kádár Zsolt operál majd a Honvéd kórházban.

Szerdán találkozom az altatóorvossal.....még mindig bizonytalan vagyok abban, hogy az altatás vagy a gerincbe adott érzéstelenítés jár-e kisebb kockázattal illetve utólagos rosszulléttel.

Nagyon félek a rám váró dolgoktól, legszívesebben meghátrálnék :((

Örömmel vennék tanácsokat, hogy mit tegyek, vagy mit ne tegyek semmiképpen, hogyan tudom a legelviselhetőbbé tenni a körülményeket.

Szép napot Mindenkinek!

Józsefné Fodor Creative Commons License 2017.07.09 0 0 4566

Kedves Ancsa!

Lelket szeretnék önteni beléd, ezért a legfontosabb amit mérlegelni kell, ha eddig is fájt a lábad akkor nincs mit tenni, meg kell oldani ezt a problémát, Ne parázz még most, mert nem fogsz semmit érezni a műtét alatt, adnak rengeteg fájdalom csillapítót, nem hagynak szenvedni. Ha bevállalod mindkettőt, akkor az lebegjen a szemed előtt, hogy egyszerre fog (vagy kevésbé fog) fájni, le tudod egyszerre, mert szerintem ha fájdalmas lesz a gyógyulás, akkor halogatni fogod a másik lábad műtétjét. Sajnos nálunk nem sok mindent mondtak, hogy mi várható a műtét után, milyen fájdalmak lesznek, hogyan tudod majd kezelni.

Én írtam lejjebb, hogy nekem mindkét lábam meg lett műtve május 15-én, a jobbal semmi bajom, ahogy a nagy könyvben van írva úgy gyógyul, DE a ballal mai napig szenvedek és nem is műtéti rész, hanem a lábél, ahogy rálépek, de olvastam sorstársat, akinek szintén ilyen panasza van. Holnap leszek 7 hetes műtött, már tudok keret nélkül, bot nélkül is (de bizonytalanul érzem magam) járni, de ha megpihen a lábam, fájdalmaim vannak. A férjemnek mondtam anno, műtét előtt, ha sopánkodni fogok mindig mondja azt, hogy muszáj volt, hiszen amúgy is nagyon fájt már a lábam. (megroppant a télen a 2-dik alatt)

Még annyit, nekem a bütyköt vették le, a 2-dik ujjamat a kalapácsujj miatt kellett műteni, az egyik nagyujjat meghosszabbították, hogy hosszabb legyen, mint a 2-dik. Ja és a lényeg elvágták a csontot a nagyujjnál a lábfejemnél, igy csavar van benne, amit augusztus végén vesznek ki.

Tehát fel a fejjel, ha kérdésed van, szívesen válaszolok akár priv-ban is. Veled érzek.

Előzmény: Ancsa 1984 (1431)
daffyka11 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 4565

Kedves fórumozók! tud valaki ajánlani fizetős klinikát, ahol thökéletes munkát végezn

Előzmény: teva56 (4564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!