Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Törölt nick 2014.11.30 Creative Commons License 3332

Szia SzRóz!
Hol műtenek? Miért kell ilyen sokáig várnod?

Előzmény: SzRóz (3329)
Törölt nick 2014.11.30 Creative Commons License 3331

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Műtét utáni röntgenképeket szeretnék megnézni, nem baj, ha hetekkel vagy hónapokkal utána készült, de érdekelne nagyon. Tudna valaki mutatni?
Írjatok kérlek az email címemre, előre is köszönöm!
email: vargvivi86@freemail.hu

LaurenC. 2014.11.29 Creative Commons License 3330

Szia ! max 2 nap mulva mehetsz dolgozni, de igazabol mar masnaptol is.

Előzmény: fructisa (3322)
SzRóz 2014.11.29 Creative Commons License 3329

Sziasztok!

Az idei évre lemondtam a bütyök műtétről.

Január 14-ére kaptam új időpontot, elölről kezdődik minden, sztk-s, rendes úton minden.

Telefonon egyeztettem az ortopéd rendeléssel, úgyhogy minden elölről indul.

Mackóbogár, ez van.

Előzmény: Mackóbogár (3319)
nono50 2014.11.27 Creative Commons License 3328

Szia Évi mama!

Megvan még, de ugye tudod, hogy 1 pár, azaz 2 db. Szívesebben írnék személyesen, ha megadod az email címed. Köszönöm. Nono

Előzmény: Évi mama (3327)
Évi mama 2014.11.26 Creative Commons License 3327

Szia! Nagyon sürgősen érdekelne a kezelőcipő Ha még megvan egy telefonszámot kérnék, most műtöttek.Köszönöm.

Előzmény: nono50 (3312)
ksskt 2014.11.26 Creative Commons License 3326

Segítsetek !!!  

Operált valakit Gáspár Szabolcs doktor?

Furcsa nekem ez a 2-3 óra múlva hazaengedünk... 

Vagy csak én aggódok??? 

A bütyök műtéteket mindig egynapos ambulancián végzik? (Bár az enyém nem egynaposnak ígérkezik, hanem csak pár órásnak)

Írjatok, ha valakinek van erről több információja, vagy ismeri az orvost.

Viko1506 2014.11.25 Creative Commons License 3325

Szia Nono50,

Megvan az időpontom, dec.1-én lesz a műtétem :) Az email címem: viko4891@gmail.com. Ha megadod a Tiédet, írnék Neked, hogy mire is lennék kiváncsi.

Nagyon köszönöm.

Szép napot :)

Viko

Előzmény: nono50 (3324)
nono50 2014.11.22 Creative Commons License 3324

Szia Viko1506!

Remélem sikerült időpontot kapnod! Nagyon szívesen válaszolok a kérdéseidre, de ehhez kérlek adjál meg egy email címet, inkább arra írnék.

Minden jót kívánok! 

Nono50

Előzmény: Viko1506 (3323)
Viko1506 2014.11.19 Creative Commons License 3323

Szia nono50,

Köszönöm, hogy válaszoltál. Holnap fog kiderülni, hogy tud-e vállalni a Főorvos Úr. Ha igen, kifaggatnálak részletesebben, hogy milyen volt a műtéted, ha nem bánod :)

Írok majd.

Szép estét :)

Viko

Előzmény: nono50 (3320)
fructisa 2014.11.18 Creative Commons License 3322

Nekem 2,5 hónaposan veszik ki a csavart, mert be van gyulladva és mozog. A csavarkivétel után mennyi ideig kell újra táppénzen maradni, mennyi idő múlva lehet újra járni? Érdekelnének a tapasztalatok, mert már nem tudom mit mondjak a munkahelyemen. :-(

Előzmény: LaurenC. (3317)
SzRóz 2014.11.18 Creative Commons License 3321

Szia Mackóbogár!

Köszönöm a tanácsot.

Sikerül a szabadság november vége felé, s akkor megpróbálok újra neki rugaszkodni.

Tavasszal jó lenne a műtét, akkor már talán jó idő lesz.

Minden jót!

Előzmény: Mackóbogár (3319)
nono50 2014.11.17 Creative Commons License 3320

Szia!

Engem Ő műtött, csak jót tudok róla mondani!

Előzmény: Viko1506 (3316)
Mackóbogár 2014.11.17 Creative Commons License 3319

Szia,

szerintem minél hamarabb "neki ugrassz", annál hamarabb lesz műtéti időpontod. Ha januárig vársz, akkor csak az idő telik, és nem történik semmi :-(

Előzmény: SzRóz (3318)
SzRóz 2014.11.17 Creative Commons License 3318

Sziasztok!

Egyre rosszabb a kalapács ujjam, fáj.

Októberben az idei műtétet lemondtam, s most nem tudom, mikor indítsam újra, az államilag finanszírozott, OEP-es kórházi dolgokat.

Januárban gondoltam, de akkor megint mire kerül rám a sor?

Egy ördögi kör.

Schéde -Hohhmann műtét lenne, de már most jobban jjobbra "dől" a nagylábujjam, mint korábban.

LaurenC. 2014.11.16 Creative Commons License 3317

Nekem pont 3 honaposan szedtek ki es nem volt baj.

Előzmény: fructisa (3314)
Viko1506 2014.11.14 Creative Commons License 3316

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy műtött-e valakit dr. Végh Róbert a Honvéd Kórházban? Mik a tapasztalatok? 

Köszi előre is :)

Belle35 2014.11.12 Creative Commons License 3315

Köszi az infót! Tény, hogy már kezdett kifelé csavarodni a nagylábujjam, akkor valószínűleg hasonló lehet az oka a rövidülésnek nálam is. Csak azért zavar, mert eddig a nagylábujjam pont olyan hosszú volt, mint a második, most meg kicsit rövidebb lett, de úgy látszik, kénytelen vagyok megbarátkozni a gondolattal.

Előzmény: N.Andi87 (3313)
fructisa 2014.11.12 Creative Commons License 3314

Sziasztok!

Volt akinek már a 3. hónap előtt kivették a csavart a lábából? Nekem nagyon fáj a lábfejem, folyamatosan be van dagadva, csak egy kinyúlt 2 számmal nagyobb sportcipőt tudok felvenni, azt se tudom bekötni (9 hete műtöttek Wilson műtéttel). Emiatt visszamentem a dokihoz, aki azt mondta, hogy mozog benne a csavar és be van gyulladva, így hamarabb ki kell venni belőle a csavart. 

N.Andi87 2014.11.12 Creative Commons License 3313

Nekem is megrövidült pár mm-rel a lábam mivel 2 helyen vágták át a lábközépcsontot és egy kis cikket ki kellett vágni belőle hogy be tudják forgatni. Engem is zavar, de az orvos azt mondta ez normális és alig észrevehető.

Előzmény: Belle35 (3311)
nono50 2014.11.11 Creative Commons License 3312

Jó állapotban lévő 37-40-es lábra való kezelőcipőimet ( 1 pár) eladnám. 

Belle35 2014.11.09 Creative Commons License 3311

Sziasztok, nekem 4 napja volt wilson műtétem a bal lábamon. Amennyire a kötéstől meg lehet állapítani, úgy látom, hogy szép egyenes lett, viszont alaposabban megnézve úgy néz ki, hogy kb. két mm-rel rövidebb lett a nagylábujjam mint volt. Van valakinek hasonló tapasztalata?

N.Andi87 2014.11.06 Creative Commons License 3310

Nekem ugyan ez a műtét volt, most vagyok a 6. hétben, a csavar és a drótok még benn lesznek 1 hónapig. Fáj a talpam, próbálkozok a cipővel de még a lakásból nem jutottam ki.

Te hogy állsz a gyógyulással? Kíváncsi vagyok!

Előzmény: boooguska (3299)
Ancsika93 2014.10.30 Creative Commons License 3309

Nagyon szépen köszönöm! :) 

most már csak azt remélem, hogy nem lesz késő a tornáztatás. 

Így a 4 hónap után..

Mackóbogár 2014.10.28 Creative Commons License 3308

Szia :-)

egyszer valaki pont erről írt, lábujjtorna műtét után:

A 3-4. héten végzendő gyakorlat lényege, hogy a nagylábujjat, a tövénél megfogva, felfelé hajlítjuk és megtarjuk ebben a pozícióban kb 10 másodpercig (ahogy a képen látható) és ezt 3x ismételjük. Majd lefelé is ugyanígy. Ezt a gyakorlatsort naponta 3x kell ismételni.

5-6. héten ugyanazt végezzük, mint a 3-4.héten, de már naponta kb 6x.

A 7. héttől lehet próbálni a lábujjhegyre állást kb. 10 másodpercig. A lépcsőzést is ajánlja, valamint ettől az időszaktól kezdődően a második oldalon található gyakorlatot. Itt is megfogjuk a nagylábujjat egyik kézzel a tövénél, a lábfejet a másik kézzel és meghúzva a nagylábujjat, egyenesen tartva felfelé emeljük (nem hajlítjuk) és megtartuk 10 másodpercig. 3x ismételjük. Ugyanezt megcsináljuk lefelé is. Naponta kb. 6x ismételjük.

Előzmény: Ancsika93 (3307)
Ancsika93 2014.10.28 Creative Commons License 3307

Sziasztok! Kérlek segítsetek! Engem Bösch féle műtétettel műtöttek, 5 hét után távolitották el a 15 cm-es drótot a lábamból. Nagyon lemerevedett a nagy lábujjam. A dokim azt mondta nem kell gyógytornász, ill. hogy helyre jön. 4 honapja mutottek es merev a labujjam, sehogy nem akar megmozdulni, lehetseges hogy letapadt valami izom, vagy ín? 

Visszamegyek dokimhoz mindenkepp, de érdeklodnek, hogy van e vkinek ilyesmi problemaja. 21 eves vagyok , izgulok, hogy kell meg egy műtet vagy vmi. 

Előre is köszönöm A valaszokat! 

Jobbulast mindenkinek! 

Dr.Ssssné 2014.10.28 Creative Commons License 3306

Kicsiandi! Nem érdemes új kezelőcipőt venni, mert elég drága. Én Szekszárdról rendeltem a medigor Bt-től újat 11.600.-Ft volt a fél pár. Ez teljesen mindegy melyik lábra használjuk, mert úgy van kialakítva, hogy jó bármelyikre. Ha a Google-keresőbe beírod, megláthatod hányféle van belőle. Az enyém elől nyitott, nem peremes szélű, és a lábfejen teljesen szabad. Csak a szárán tépőzáras.

Dr.Ssssné 2014.10.28 Creative Commons License 3305

Október 1-én volt a jobb lábamon /Wilson/bütyökműtétem a balon a 2. lábujj /Hohmann szerinti/kalapácsujj-korrekció. A műtét után 1 hét  múlva kötéscsere, majd két hét után varratszedés volt. November 14-én megyek kontroll-vizsgálatra, ami előtt röntgenfelvételt kell készíttetnem. A műtét és az utána következő időszak elviselhető. Tulajdonképpen az első nap és éjszaka volt nagyon kellemetlen. A műtét utáni naptól otthon lábadoztam. Sokat segített a Podo-Med tehermentesítő cipő, mert védte a "bütyök-műtött"lábamat és a járásban is óriási segítséget nyújtott. A bal láb sebe nem okozott különösebb gondot, mindössze annyit, hogy a sarkamon kellet járni jó pár hétig.

A sebeim rendben vannak mindkét lábamon, bár még kicsit dagadtak, különösen a jobb lábam...A cipőt hamarosan eladásra kínálom kb. 1-2 hét múlva, mert szerencsére jól boldogulok nélküle is, azután. A csavart az orvosom szerint kb fél év múlva szedi ki, kicsit tartok tőle, hogy megint felvágja a lábam, és megint várni kell a sebgyógyulást a hideg téli időben.

atucika 2014.10.27 Creative Commons License 3304

Természetesen Ausztriában, legalább is korábban ezt írtad. 

Előzmény: boooguska (3303)
boooguska 2014.10.26 Creative Commons License 3303

nagyon jo dokit fogtam ki profi volt az orvos

Előzmény: SzRóz (3300)