Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

lemarcsi55 1 napja © 3119

Kedves Mackóbogár!

Neked szántam az alábbi levelet.

Előzmény: Mackóbogár (3096)
lemarcsi55 1 napja © 3118

Örülök hogy ismét túl vagy egy műtéten. Kitartást kívánok a lábadozáshoz.

Nem volt jó a gépem, így nem tudtam írni.  Én aug. tól dolgozok, nagyon strapás.

Műszak végére be is dagadnak a lábaim rendesen. Még mindig csak tépőzáras szandálba tudok csak járni. Hamarosan muszáj lesz egy cipőre beruházni, mert a régiek egy sem jók. Szept. elején megyek vissza az orvosomhoz, megbeszélni a csavarkivételt. Az egyik lábamon két három centi részen a heg még nagyon érzékeny, és a környéke is meg van puffadva. Nem tudom miért, remélem nincs nagyobb baj.

Az a lábam fájósabb, és jobban dagad. Egyébként elégedett vagyok az eredménnyel, ahhoz képest ahogy műtét előtt kinéztek .

Neked nincs ilyen tapasztalatod?

Sajnos nem tudok fotót feltenni a lábamról, nem elég hozzá a memória.

Előre is köszi, ha válaszolsz.

kutasitimi 1 napja © 3117

Ja és fel akartam rakni ide csomó képet is, sokan örültek volna neki!

Előzmény: LaurenC. (3114)
kutasitimi 1 napja © 3116

szia atucika, írj majd privátban, küldd el az email címedet.

Előzmény: atucika (3107)
kutasitimi 1 napja © 3115

Úristen, ez nagyon durva, és nevetséges, amiket írtál, magadat járatod le csak :)
És még meg is hazudtolsz!
Amiket kérdeztem, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy legyen összehasonlítási alapom!
És elegem van ebből az ellenséges stílusból már a kezdetektől fogva.
Rakd már össze a darabokat, akkor talán le fog esni a valóság!
Nekem már 2 műtétem volt, sokkal jobban képben vagyok, mint te! :D
Már egyszer megmondtam, hogy le fogom írni az egészet, hogy másoknak segítsek, de még nem most akartam!
Az az én dolgom, hogy még nem meséltem el itt, vannak kedves fórumozó társaim, akiknek már privátban elmeséltem!
Pont az ilyenek miatt nem írom le szívesen itt, mint te! Rosszindulatú megjegyzésekkel sértegetsz folyamatosan!
És ezáltal másoknak is rosszat csinálsz, akiket meg érdekelne!
Nekem meg az a hiteltelen, amiket te írsz, és szánalmas, ahogy próbálod bizonygatni az igazadat, miközben nincs igazad. Te biztos h a neten olvasottakból alakítasz ki véleményt, ez lejön egyből.
Ez a fórum nem arról szól amit te képviselsz, itt sorstársak vannak, akik segítenek egymásnak!
Te pedig úgy írsz, mintha te találtad volna fel a spanyolviaszt és te tudsz mindent, és csak az a jó, amit te írsz :)
Nem is tudom miért pazarlom az időmet ilyenre, mint te.
Nem lett volna egyszerűbb kedvesen írni nekem és megkérni, hogy írjam le mi volt és esetleg együttérezni?

Előzmény: LaurenC. (3114)
LaurenC. 1 napja © 3114

Eddig sose irtal mutetrol. eddig azt mondtad nem volt es olyan kerdeseket tettel fel, amit mutottek mar nem kerdeznek meg, mert tudjak

meg ket hete azt irtad itt,hogy hamarosan raszanod magad a mutetre.. Juli7en is azt irtad h meg a mutet elott vagy. Majusi kommentjeidben se irtal sose mutetrol.

mindegy, sztem nem kell remiszgetni senkit itt, amugy pedig van sok olyan eset, ahol a schede mutet is sikeres volt hosszu tavon is.

Ha nem gond nem folytatom ezt a beszelgetest veled, mert reszemrol hiteltelen amit irsz, mert csak az interneten olvasottakbol alakitasz ki velemenyt es azt mondod masoknak Ez egyertelmu, csak vissza kell olvasni a regi kommentjeidet.

Jelenleg 7 hetes mutott vagyok es tovabbra is erdekel azok esete akik tul vannak a muteten, tippek, tanacsok, amik segitettek eddig is.

Előzmény: kutasitimi (3112)
kutasitimi 1 napja © 3113

itt olyan állításokat írsz rólam, ami nem valós, csak te gondoltad ezt :D

Előzmény: LaurenC. (3111)
kutasitimi 1 napja © 3112

Szia LaurenC! Örülök, hogy nem ellenségesen írtál :) Pont a te kommented előtt írtam, hogy volt már műtétem, hónapokkal korábban, mint neked. És ezért is van alapom mindenhez, amit korábban is írtam :D
Segítek azoknak, akik még műtét előtt állnak, hogy nehogy rossz helyre menjenek!
Szívesen megnézném az előtte utána képeket a kolléganőd lábáról, amit az ortopédiai klinikán csináltak.
Egyetlen olyan képet sem találtam itt a fórumon, amit mády betegei mutattak volna, hogy milyen lett! :)
Vagy amit találtam, az is el volt rontva!

Előzmény: LaurenC. (3111)
LaurenC. 1 napja © 3111

Egy kolléganomnek ott csinaltak egyszerre ket eve mindket labat es nagyon elegedett vele, azert ajanlom, szep lett a laba, nem voltak komplikaciok es azota is rendben van!

en azert nem oda mentem, mert nekunk mashol volt ismerettsegunk.

nem irtam ellenseges hangnemben, csak tudom h nem volt muteted, igy nem tudhatod mivel jar egy ilyen mutet, mert csak hallomasbol alakitasz ki velemenyt, ami nem egyenlo azzal, h atelsz valamit, igy tovabbra se tartom hitelesnek a tanacsaidat. 

En errol a forumrol nagyon sok hasznos informaciot kaptam, amit koszonok, azoktol, akik tulestek a muteten es valos segitseget tudtak nyujtani gyakorlati tapasztalatukkal.

Előzmény: kutasitimi (3108)
kutasitimi 1 napja © 3110

Majd leírom itt is a fórumban hamarosan, lényeg, hogy aki jót akar magának, és nem akarja, hogy elcsesszék a lábát, ne menjen az ortopédiai klinikára, azon belül is ahhoz az orvoshoz, akinél én voltam a karolina úton! :) 

kutasitimi 1 napja © 3109

szia VikiErika! Igen, szívesen elmesélem, küldj kérlek egy email címet. 

Előzmény: VikiErika (3104)
kutasitimi 1 napja © 3108

LaurenC! Nem értem miért írsz nekem ilyen ellenséges hangnemben :) Én neked is mindig kedvesen írtam! Ha valakinek, akkor nekem igenis van hiteles véleményem és saját tapasztalatom, és segíteni szeretnék másoknak, hogy ne menjenek az ortopédiai klinikára! mádyhoz meg főleg ne! Téged nem műtöttek ott, így miért ajánlod ennyire VikiErikának? 

Előzmény: LaurenC. (3105)
atucika 2 napja © 3107

???

Előzmény: kutasitimi (3102)
Mackóbogár 2 napja © 3106

szerintem mindenki döntsön a saját belátása szerint, hogy hol csináltatja meg a lábát. Engem pl. most ugyan ott műtenek megint 4x, ahol régebben is 2x. De nem mondok/tanácsolok senkinek semmi rosszat sem a kórházról, sem az orvosról :-) 

Előzmény: VikiErika (3104)
LaurenC. 2 napja © 3105

engem nem az ortopedklinikan mutottek, de en csupa jot hallottam rola. Mady doktornak van maganredndelese, ha valaki nem akar varni. Engem a Tatai Kastélyparkban mutottek Amugy, rendben is volt Az is.

Kutastimi, ha jol tudom neked nem volt muteted, igy sajat tapasztalatod sem, igy annyira nem hiteles a velemenyed. Ne haragudj h ezt mondom, de nem ertem h sokszor mire alapozol kijelenteseket, mert sokszor adsz tanacsot masnak ugy hogy nincs gyakorlati tapasztalatod.

VikiErika 2 napja © 3104

Kutasi Timi, miért kerüljem? mesélsz nekem kicsit?:)

Mackóbogár 2 napja © 3103

Kedves Chila1986!

Az Állami Egészségügyi Központban (volt Honvédkórház) dr. Hargitai Gergely műtött, és még fog is kétszer, ha minden jól megy. 

(hozzáteszem, hogy 4 éve is ott műtöttek, csak más orvos)

Előzmény: Chila1986 (3101)
kutasitimi 2 napja © 3102

Szia VikiErika! Az ortopéd klinikára ne menj semmiképp! Kerüld messziről! :)

Előzmény: VikiErika (3099)
Chila1986 2 napja © 3101

Szia Mackóbogár!

Szeretném megkérdezni,hogy téged ki és hol műtött?

Előre is köszönöm válaszod!

Előzmény: Mackóbogár (3096)
katt2 2 napja © 3100

Szia!

Én a kettőt egyszerre csináltattam,nem bántam meg.Az első hét volt a legnehezebb,szükségem volt segítségre minden téren. A tapasztalataimat olvashatod,ha vissza keresel a fórumon,de pár nap múlva időm is lesz, hogy minden kérdésedre válaszoljak. Június 13-án műtöttek,ami azóta történt,megoszthatom .

Előzmény: VikiErika (3094)
VikiErika 3 napja © 3099

Köszi a választ.:)

Mindenképp egyszerre szeretném a kettőt mert hamarosan babát szeretnék, és akkor már nem lesz rá esélyem sem..:D

Olvastam már én is az ortopéd klinikáról, csak nincs kedvem ismételten órákat ülni a folyosókon... :S

Előzmény: LaurenC. (3097)
LaurenC. 4 napja © 3098

En magandokimal csinaltattam eddig harom konzultacion voltam nala, aminek darabja 12 ezer volt. A mutetet tamogatta a tb, azert nem fizettem kulon, konzultaciora meg megyek tobbszor is a jovoben is, szoval ezert a mutetert nem fizettem kulon. Masok kb 30-40 ezret szoktak talan adni a mutetert.

Előzmény: kutasitimi (3095)
LaurenC. 4 napja © 3097

Kedves Vikierika! En egy labamat csinaltam, de ha bator vagy es nem gond ha sokaig hianyzol a munkahelyedrol vagj bele a kettobe. Az ars medicarol nem sok jot hallottam ok csak levagja a butykot, a te labaidnak az pedig keves lenne, mert a kep alapjan eleg elorehaladott. Szoval a csavaros modszert ajanlanam de nem vagyok orvos. Javaslom budapesten keresd fel az ortoped klinikat, vagy dr knoll zsoltot. Az ortopedklinikan bevallaljak egyszerre a ket labat. Sok sikert kivanok!

Előzmény: VikiErika (3094)
Mackóbogár 4 napja © 3096

Szia :-)

igen, túléltem és már itthon vagyok. Most nincs gipszem, így könnyebb picit. Van egy nagy vágás keresztbe a lábfejemen (kivették a lábközépcsontokat), plusz a II.III.IV. lábujjaimat is helyrerakták. Szép lesz :-) Aztán jön a bal lábam is majd.

Örülök, hogy minden ok Nálad is.

Előzmény: kittinemeth (3088)
kutasitimi 4 napja © 3095

Sziasztok! Ti mennyit adtatok az orvosnak műtét után?

VikiErika 4 napja © 3094

Sziasztok!

Új vagyok a fórumban, visszaolvasgattam ugyan, de a kérdésemre nem találtam választ.

22 éves vagyok, most jutottam el oda, hogy igenis megcsináltatom a lábam, idegesít a fájdalom és, hogy nem férek bele bizonyos cipőkbe. No meg nem túl esztétikus....

A kérdésem az lenne, hogy mindenhol megcsinálják a 2 lábat egyszerre vagy sem? Én az arsmedicát néztem ki, vannak onnan tapasztalatok? Vagy valakinek bárhonnan is (pesti) jó tapasztalata 2 lábas műtét esetéről? Küldök képet is hogy miért akarok dokihoz menni...

Köszi!:)

krokidoki 5 napja © 3093

Szia. Ugy örülök a képeidnek. Nagyon szép lett a lábad ez már tény , szóval örülhetsz neki mert szép és kész!! Az én lábam nem dagad csak még zsibbad amikor elfárad , a bal nagy ujjam még mindig nem érzem 100 % an csak kb. 85%os. Lilulni csak fürdéskor szokott. Minimális a mozgásuk de már emiatt sem aggodom. Nekem a csoda , hogy már nem fáj ugy ahogy műtét előtt és az az extra ráadás, hogy még szép is:) A varrat területe érzékeny. Cipővel én is gondban vagyok pláne azok után, hogy nem is volt nyár és már ösz van. Én nagyon fagyos vagyok ezért a sogornőmtől elhoztam egy széles lábfejű torna cipőt mivel neki 39-es a lába . Az egy számmal nagyobb cipőbe simán bele megy a lábam de nem hordom csak itt van tarcsiba hátha nagyon hideg lesz. Nagyon kiváncsi vagyok mit mond majd a dokid , mindenképpen írd meg lécci. 

Előzmény: LaurenC. (3092)
LaurenC. 5 napja © 3092

Szia Kroki! 

nálad mi. A helyzet a dagadassal? Nekem dagadt meg ugy az egesz, nem latom milyen még.  Kicsit mas a szine is mint a masiknak. Augusztus utso heteben megyek vissza a dokihoz. Kicsit aggodom a hideg miatt, zart cipobe meg nem tudnek jarni. 

Nagyujjad mennyire mozog? Erzekeny a varrat terulete? 

Előzmény: krokidoki (3090)
LaurenC. 5 napja © 3091

sziasztok! En tegnap voltam 6 hetes, bal labamat mutottek, csavaros modszerrel. Egy hete vezetek, es masfel hete strandpapucsban jarok, aminek puha a talpa, egyenlore ez a kenyelmes. Három es fel het utan mentem dolgozni. Nekem a butyok helyen meg dagadt es a talpam is meg kicsit. Nem latom meg az esztetikai vegeredmenyt.Tornaztatom a nagyujjam, de nem az igazi.  A vegeredmenyrol meg nem tudok nyilatkozni, azt h mennyire leszek elegedett, majd kb 3 honap mulva, vagy a csavar kiszedese utan mondom el, mert addig sztem meg nem lehet tudni.

krokidoki 6 napja © 3090

helló lányok! Én ma vagyok 5 hetes. maximálisan elégedett vagyok és csak ajánlani tudom mindenkinek ,hogy vágjon bele ebbe a műtétbe , persze ha baj van a lábával :))  ma már a nap nagy részében talpon voltam és nem a kezelőcipőben. A negyedik héttől napról napra szoktattam le magam a gyógycipőről és ma már fel sem vettem. Én a műtét előtt is szerettem bio papucsokban járni és műtét után szerencsére az egyikbe belefér a lábam. Ennek a papucsnak viszonylag merev a talpa tehát nem hajlik és lábujjköz részét betekertem egy puha pamut csíkkal így meg van a lábujj ék is benne.