Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

SzRóz 2014.10.23 Creative Commons License 3298

booguska

Szia.

Schede-Hohhmann bütyök faragásod volt? Nagyon szép lett a lábad.

Nyáron annyira mondták az ortopédián, hogy októberre várható a műtét. Naná a munkahely nem hitte el, hogy majd telefonon értesítenek. Több napi telefonálás, érdeklődés, s a végén lemondtam az őszi bütyök műtétet. Tavasszal tuti ugyanez van. Államilag, rendesen, sztk-s úton kezdtem neki. Ez van.

Előzmény: boooguska (3296)
Mackóbogár 2014.10.22 Creative Commons License 3297

6 hét után nem semmi :-)))) és nem csak saját cipő, de még túra is ? woow :-))))

Előzmény: boooguska (3296)
boooguska 2014.10.22 Creative Commons License 3296

sziaztok penteken lesz 6 hete ,hogy megmutottek mar sajat cipombe turaztam JUPPI:)

kittinemeth 2014.10.19 Creative Commons License 3295

Köszi :) Nekem 3 hónapig kell majd. Úgy néz ki én az ebay-en veszek ott jobbak az árak...

Előzmény: Mackóbogár (3294)
Mackóbogár 2014.10.19 Creative Commons License 3294

nekem kb. 1 hónapig éjjel-nappal kellett hordanom a doki tanácsára. Most már csak éjszaka veszem fel,  én úgy látom, jót tesz az ujjamnak, régebben írtam is, hogy amit nappal "leamortizálok" a lábamon, az éjszaka helyreáll. Végül is nem kényelmetlen, úgyis csak alszom :-)))) ártani biztos, hogy nem árt. És már 1500.-Ft/láb áron lehet kapni, a lányomnak ennyiért rendeltünk (Neki "folyamatlassítás" célzattal kell sajnos)

Előzmény: kittinemeth (3293)
kittinemeth 2014.10.19 Creative Commons License 3293

Éjszakai. Műtét után vagyok csak elkezdett ferdülni a lábujjam a doki mondta próbáljam meg a korrigálót.

Előzmény: Mackóbogár (3292)
Mackóbogár 2014.10.18 Creative Commons License 3292

éjszakai vagy nappali ? műtét előtt vagy után ? :-))))  

Előzmény: kittinemeth (3291)
kittinemeth 2014.10.17 Creative Commons License 3291

Sziasztok. van valakinek tapasztalata bütyök korrigálóval? S.o.s lenne...

krokidoki 2014.10.16 Creative Commons License 3290

Szia!

Velem tegnap történ ugyan ez :) annyi különbséggel ,hogy kettő csavart hozhattam haza és nincsen varat mert össze ragasztották. :)  olyan jó ,hogy vége:)

Előzmény: LaurenC. (3286)
Mackóbogár 2014.10.16 Creative Commons License 3289

Szia :-)

köszi, hogy írtál. Akkor jól gondoltam, hogy "érzésre" kb. annyi lesz, mint a drótkiszedés. Mondjuk nekem még van egy lábközépcsont, ami problémás, és lehet, hogy azt is - amúgy egy füst alatt - akkor fogja az orvos rendezni. Na, attól jobban parázok :-)))))

Előzmény: LaurenC. (3286)
fructisa 2014.10.16 Creative Commons License 3288

Köszönöm a választ. Van egy számmal nagyobb mokaszinem, azt is próbáltam, de egyszerűen nem tudom abba sem beledugni a lábam. A korábbi hozzászólásokból még a sportcipőben reménykedtem, de az se megy. Csak a doki szerint már kéne, ezért próbálkoztam. Nagyon jó a részletes leírás a csavarkivételről is. Biztos nagyon jó érzés már túl lenni rajta.

Előzmény: LaurenC. (3285)
Mackóbogár 2014.10.16 Creative Commons License 3287

én a múltkor a híradóban csíptem el (egész más téma kapcsán ) egy cipőboltot, ahol egyedi cipőket készítenek, lábra fazonírozva( széles lábra, bütykös lábra, stb. ), akár beépített talpbetéttel is. Sajnos árakat nem tudok, de egy próbát szerintem megér, legalábbis érdeklődés szintjén.

www.kenyelemcipo.hu

Előzmény: fructisa (3284)
LaurenC. 2014.10.16 Creative Commons License 3286

Sziasztok! Most estem tul a csavarkiszedesen!

A kovetkezo tortent. Befekudtem egy ambulans mutobe, eltakartak a labamat nem lattaM szerencsere semmit. Lidokainnal korbeszuriztak a csavar helyet, ami latszott mar, elegge ki volt dudorodva. Hat nem volt kellemes, de kibirhato. Utana vagas, majd a csavar fejenek megszabaditasa a ranott szovetektol. Ekkor mar csak a motoszkalast es nyomast ereztem. Majd egy csavarhuzoval kicsavarta a doki. Az elso csavarforgatast ereztem recsenni, utana szepn kijott. Majd ket oltessel osszevartak. Most pihentetem, meg hat az erzestleneito, remelem nem fog fajni nagyon, de ezt tuti erezni fogom. 3 nap betegszabit vettem ki.

LaurenC. 2014.10.16 Creative Commons License 3285

Szia! Sajnos ez a baj a hideg evszakos mutettel en 5 het utan kezdtem a papucsot. Zart cipot ket honap utan hordtam, most 3,5 honapos a pabam es meg mindig van olyan cipo, ami nem kenyelmes, de a legtobb mar jo. Javaslok egy puha anyagbol keszult mokaszint, nekem az bevalt. Bebujos es kenyelmes lehet, de  5 het utan meg sokat kell pocolni a labat h ne dagadjon.

Előzmény: fructisa (3284)
fructisa 2014.10.16 Creative Commons License 3284

Sziasztok!

A dokim szerint már kezdhetnék cipőben járni (5 hete volt kétlábas Wilson műtétem). A problémám az, hogy egyik cipőmbe se fér még bele a lábam, mert a rüsztje nem elég magas. Próbáltam a fűzős sportcipőt is, de mindhez túl vastag, dagadt még a lábfejem, bele se tudom dugni. Az orvos azt mondta, hogy hordjak addig két számmal nagyobb cipőt. Most tényleg vennem kéne nagyobb méretű cipőt? A Waldlaufer cipőket néztem a neten, ezekből árulnak szélesebb lábfejűt is, de azok nagyon drágák és elég csúnyák is. Nyáron egy tépőzáras papucs megoldaná ezt a problémát, de most mindenképpen zárt cipő kellene, mert a dagadás a decemberi csavarkiszedésig is eltarthat.

Mikor tudtatok először zárt cipőt húzni, és az mennyivel volt nagyobb az addigi cipő-méretnél?

Budapesten élek, tudtok-e javasolni olyan cipőboltot, ahol elérhető áron kaphatnék lúdtalpbetéttel is hordható szélesebb fejű cipőt?

LaurenC. 2014.10.15 Creative Commons License 3283

Hali!enis varom a beszamolot, holnap megyek 10 re. Parazok ezerrel,

Előzmény: Mackóbogár (3282)
Mackóbogár 2014.10.15 Creative Commons License 3282

megírod, milyen volt a csavarkivétel ? Rám is vár még :-( Köszi!

Előzmény: krokidoki (3273)
kicsiandy30 2014.10.12 Creative Commons License 3281
Szia!
Nekünk csak a balos kellene.Hová kellene érte menni,vagy akár postai úton is meg lehetne oldani?
Köszi
Előzmény: krokidoki (3280)
krokidoki 2014.10.12 Creative Commons License 3280

Sziasztok! 36-40-es lábra való kezelő cipő.

kb. 4hetet használt de abban a 4 hétben életet mentett. :) Egyszóval nagyon jó állapotú! az ár egy párra vonatkozik vagy el lehet vinni külön is 4000.-/ db ért. 06/20-45-44-699

kicsiandy30 2014.10.12 Creative Commons License 3279
Szia!
Anyukám azt üzeni ne parázz nem fog fájni,deréktól lefelé semmit sem fogsz érezni.Utánna is csak minimális fájdalma volt.Őt 3.-án műtötték,és 5.-én már haza is engedték.
Ne izgulj,nem érdemes!!!
Előzmény: LaurenC. (3274)
kicsiandy30 2014.10.12 Creative Commons License 3278
Sziasztok!
Édesanyukámnak kb 1 hete volt a bütyök műtét.Kedden kap járógipszet,de ha a kezelőcipőt be tudjuk szerezni akkor a 6 hét lerövidül.Ki tudja hogy néz ki a kezelőcipő,hol,és mennyiért lehet beszerezni?
Válaszokat előre is köszönöm.
cip-cirip 2014.10.12 Creative Commons License 3277

Sándorfi Tamásnak:

Engem Köhler II-vel műtöttek nemrég. Majd jövök írni róla, most vendégek vannak! Csak annyit: már elviselhetetlen fájdalmam volt a csontelhalás miatt.

Előzmény: SzRóz (3275)
Sándorfi Tamás 2014.10.10 Creative Commons License 3276

Sziasztok!
Köhler 2. Műtét!

Ennyit mondott az orvos miután egy a talpamban érezhető reccsenés és az utána jelentkező fájdalom (ami miatt rá állni sem tudtam) miatt végigjártam a:

háziorvosi vizsgálat, sürgősségi rtg, és ortopédiai szakrendelést útvesztőit. 
És semmi többet.. Hogy legyen e műtét vagy sem azt döntse el maga, magával. Tette hozzá.

Az hogy:
Hogy miért? Mit csinálnak ez alatt a műtét alatt?, Milyen következménye lehet?, vagy mi ez a betegség? Arról szó sem esett.. 
Szeretném a segítségeteket kérni, hogy ha valakinek volt már része hasonlóban, hogy mi a módja ennek az egésznek. 

-érdemes e a műtétet választani? 
-mennyi idő a felépülés (álló munkába visszatérni) ?
-Van e valami hátrány?
Bármi ami csak lehet :)
Amit érdemes tudni, hogy jobb láb 2. ujj a problémás, és ezen kívül semmi más panaszom nincsen. És amit még tudok, hogy ez egy kamasz korban kialakult csontelhalással össze kapcsolható deformítás. És pont ezért nem friss kialakulásról van szó mert most már 25 vagyok.  De eddig semmi említésre méltó nem volt a talpammal ami bármiben is meg akadályozott volna.
Köszönöm a figyelmet :) 
Szép napot!

SzRóz 2014.10.08 Creative Commons License 3275

Sziasztok!

Pénteken tudom meg, hogy mikorra ütemezték a krumpli, bütyök műtétem.

Esetleg valaki, akinek csak faragás-os műtétje volt?

Várom a jelentkezését.

LaurenC. 2014.10.07 Creative Commons License 3274

En jovo csutortokon megsek, nagyon parazok, h fajni fog, mert csontot nem lehet erzesteleniteni. 

Ha tudsz szerdan majd ird meg mi volt, szoritok :)

Előzmény: krokidoki (3273)
krokidoki 2014.10.07 Creative Commons License 3273

Sziasztok!

Nekem jövőhét szerdán veszik ki a csavarokat  , 1.-én voltam egy kontroll röntgenen mert az előtte három héttel készült röntgen szerint még nem volt teljes a csontosodás . Most már az ezért jöhetnek is ki a csavarok. Nagyon várom már !! A jobb lábam érzésre 100% és használni is úgy tudom mint régen , de a csavar feje annyira kiáll a bőröm alatt , hogyha nejlonzoknit veszek fel cipővel akkor estére a zokni kiszakad a csavarnál:) A bal lábamban nem érzem a csavart de nem is olyan jó az a lábam. Zsibbad még mindig és érzéketlen. Abban bízom ,hogy a csavar kivétel után ez az érzés meg fog szűnni. majd teszek fel képet is.

Előzmény: LaurenC. (3272)
LaurenC. 2014.10.06 Creative Commons License 3272

Szoval latszik, hogy a bal mutott labam nem lett teljesen sima a szelen. Nekem a butykosodes elott is ilyesmi szeles volt a labfejem.azt mondta a doki a gyulladt butykot leszedte, de a csontokba nem akart belevagni.

a masik kepen lathatod, h lejjebb kerult nalam is csont, a nagyujjam alatt dagibb a laboarna, mint a jobb oldalin. Nem dagadt, hanem ilyen. Kezdem megszokni, rem nem lesz vele gond, de felemas. Igy allitolag jo a terheles es igy nem no vissza a butyok. Remelem igy lesz.

Előzmény: fructisa (3270)
LaurenC. 2014.10.06 Creative Commons License 3271

Nem mondta. De a talpbetettol a mutetlen labam butyke is faj, azt vettem eszre es akkor is faj a mutetlen labam masnap, ha a nagyujj elhuzo sinbe alszo, szoval szuper. En meg a csavarkiszedestol varom a csodat.vettem magamnak egy uj mokaszint es erdekes modon a mutott labam jol birta, viszont a mutetlen megfajdult a butyoknel, ennek mondjuk orulok. Egyenlore ne agodj, nekem most jo felemas a labam, de remelem jo lesz. A masikat hagyom egyenlore. rakok fel kepet.

Előzmény: fructisa (3270)
fructisa 2014.10.06 Creative Commons License 3270

Szia! Nekem is CD-n vannak a képek, de rajta van a program is hozzá amivel meg lehet nézni, csak egy exe kiterjesztésű fájlt kell elindítani. Nekem mindkét lábamat műtötte, és a Wilson műtét mellett emelte a harántboltozatot is a csontok egymáshoz viszonyított függőleges eltolásával, így a levágott csontrész lentebb került. A jobb lábamon viszont sokkal lentebb van ez a csont a balhoz képest, ez látszik a röntgenen, de erre csak annyit mondott, hogy nem sikerült egyformán. A harántboltozat emelésről pedig nem szólt a röntgenfelvételig. Mivel még nem terhelhetem, így nem tudom, hogy ez okoz-e majd problémát, de félek tőle, hogy nem lesz kellemes érzés. Fájt eleget a lábam a műtét előtt, és azt remélem megszabadulok tőle, és végre hosszabb távokra is elindulhatok fájdalom nélkül. Elég rossz így üldögélni és várni, míg gyógyul, főleg ha értelmetlen lesz az egész műtét. Igazából az aggaszt, hogy feleslegesen megyek át egy több hónapig tartó szenvedésen. A doki nem mondta, hogy miért fáj a talpbetéttől?

Előzmény: LaurenC. (3268)
LaurenC. 2014.10.03 Creative Commons License 3269

nem tudom ,h az e a boltozatemeles, ami valtozott. Most nem a harant kozepere terhelek, amitol kialakult a butyok, hanem a ket oldalara. lejjebb kerult a talpamon a nagyujjam alatti csont, ami furi. Kicsit jobban kidudorodik, mint korabban.Szoval van boltozat valtoztatas, lehet, h emeles, ami szandekos Is volt a dokimszerint.

Előzmény: fructisa (3267)