Keresés

Részletes keresés

1+ Creative Commons License 2015.06.03 0 0 3748

Szia.

Nekem március 19-én volt kalapácsujj s második ujj műtétem. 4. héten dolgozni mentem, irodai munkám van, de így is estére már alig tudtam menni, sántikáltam, a mai napig is. estére bedagad, tépőzáras papucsban tudok jó időben közlekedni, rossz időben a régi kitaposott cipőket tudom hordani. a 6 hét a valós felépülés. Két főiskolás gyerekem van, özvegyként nehéz volt dönteni, de  ugye a pénz nagy úr. Most szabadságon vagyok, s ahogy elvégzek, felpolcolom, s pihentetem a lábam. A 6 hét nagyon kell a felépüléshez. Akár irodai, akár egyéb munkát végez valaki, szerintem, de kérem a javítást,ha más más hogy gondolja.

Nincs krumplim, s esztétikailag szép a láb, de ugye nem csak ez a döntő, hanem az is hogy ne fájjon, de erre még várnom kell, az időjárást megérzem, s bízom benne,hogy jövő ilyenkor már tudok normális szandált, cipőt hordani.

Minden sorstársnak kitartást, türelmet s minden minden jót kívánok.

Előzmény: ICÉ0216 (3747)
ICÉ0216 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 3747

Sziasztok!

Május 15-én volt kalapácsujj műtétem a jobb lábamon a II-III ujjamat műtötték + alapperc basis resectio volt a II. ujjamon. 11. napon szedték ki a varratokat, holnap megyek kontrollra.  Az ujjaim nagyon dagadtak és még lila is mind két ujjam. Az első héten   nagyon keveset jártam  a sarkamon. A második hét után  már kevesebbet fekszem, fokozatosan terhelem, járkálok  papucsban, de természetesen ha lefekszem még pócólom és napközben is pihenek. Nem fáj, de néha szúrásokat érzek a műtött ujjaimban, ha hosszabb ideig ülök és  lóg a lábam  akkor zsibbad. Azt szeretném kérdezni, hogy akinek hasonló műtétje volt mennyi ideig volt táppénzen? Fizikailag elég megterhelő a munkám idős otthonban dolgozom gondozónőként.

Üdv. Éci                   

Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3746

Szia Magdi !

Nekem még a nyugdíj odébb van, 46 éves vagyok, előttem az élet :-))) Ez is közrejátszott, hogy újból nekivágtam a műtétnek, mert ahhoz még fiatal vagyok, hogy járni alig tudjak. Érdekes ez az időjárás változás dolog, én pl. egyáltalán nem érzem sem most, sem az előző műtétek helyét, sőt volt már eltörve csontom párszor, azokkal sincs gondom szerencsére.  Cipőben még nem gondolkozom, de a kórházban már nézegettem :-) Van ott egy gyógyászati segédeszköz bolt, ahol jókat láttam, egyáltalán nem otrombák, papucs, cipő, szandál, van minden, és nem is vészes az ára, bár az már nem érdekel, csak jó legyen. Az az igazság, hogy évek óta alig tudtam a lábamra húzni valamit a sportcipőn kívül,  télen-nyáron abban jártam, alig várom, hogy végre normális lábbelim legyen. Az a röhej, hogy sosem voltam az a magas sarkús típus, csak és kizárólag akkor vettem fel, ha kellett ( ritkán), nálam a genetika nyerte a csatát, anyukám és nagymamám lába volt ilyen :-( Meg most a lányomé, szegénykém még csak 20 éves, de borzasztóak a lábai. Meg vagyunk, mi nők áldva :-)

A buliban csak óvatosan "rohangálj" :-) első a láb !

Üdv.

Előzmény: Magdi-1950 (3745)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 3745

Szia Mackóbogár!

Te is kínlódsz a lábaiddal.

Amikor a kórházban vagy a rendelésen voltam rengeteg beteg lábú emberrel találkoztam.

Ez óborzalom.Nekem is nagyon csúnya volt mindkettő,nagyon halasztottam a műtéteket,de már semmilyen cipő nem volt jó.

Most még fáj a kalapácsujj műtét helye,doki szerint minden időjárásváltozást meg fogok vele érezni,de sebaj mert a cipő nem fogja feldörzsölni.

Isteni szerencse ,hogy már nyugdíjba vagyok és nem kell hiányoznom.

Neked sokat kell még dolgoznod?

Bocs,hogy ennyit írok.

Van egy VERLON szandálom,kicsit kerek talpu megpróbálom azt felvenni a bulira,de viszek papucsot.

Vigyázz magadra.Üdv.Magdi

Előzmény: Mackóbogár (3744)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.29 0 0 3744

Szia Magdi :-)

ún. hybinette műtét volt, eltávolítják a lábközépcsontokat :-) Jól hangzik, ugye ? Ez (remélem tényleg) az utolsó lesz elvileg, már 1 éve tart ez a mizéria, lassan látom a végét ;-) A másik lábamon 3 műtét volt, ezen "csak" kettő, a drót és csavarkiszedést nem is számoltam. De muszáj volt, iszonyú ramaty állapotban voltak a lábaim, ráadásul öt éve már műtöttek szimplán bütyökkel...

Talpbetétet nekem is kell most már mindig hordanom, plusz a korrigálót. ( bár én vettem nappal is hordhatót, zokniban, cipőben nem látszik ) Most még papucsozok, sőt szerintem egész nyáron az lesz, már szóltam is a melóhelyen, ne érje őket meglepetésként (nem nagyon lehet papucsban amúgy). Dagad még, meg érzékeny, de lassú víz partot most, előbb-utóbb helyrerázódik ott minden, aztán futunk, mint a nyulak :-)

Jövő héten kikapja a varratokat, és lassan megyek dolgozni szerintem :-)

Kitartást Neked is :-)

Előzmény: Magdi-1950 (3743)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 3743

Szia Mackóbogár!

Örülök,hogy túlvagy a drótkiszedésén.

Remélem jól vagy. m

Milyen műtéted lesz ezután.

Én ma vettem le a kötést a drótkivételről és a kalapácsujjam is megmoshattam.

Ma vehettem fel először papucsot,hát mit ne mondjak fúrcsa és egy kicsit fáj az ujjamnál.

Pénteken megyek kontrollra és remélem többször nem kell mennem.

Nekem ez már a negyedik műtétem volt.

A Tanár úr mondta,hogy a lábujjam közé tegyek szilikont és éjjel továbbra is használjam a bütyökk-korrigálót.

Szendvicsszerkezetű talpbetétet hordani kell továbbra s,pénteken fogok csináltatni.

Vigyázz magadra.üdv:Magdii 

Előzmény: Mackóbogár (3738)
gyöngyös54 Creative Commons License 2015.05.29 0 0 3742

Kedves Nerda!

Email-ben küld el a tel. számod és megbeszéljük. 

maglay54@gmail.com 

Üdvözlettel: Gyöngyös

Előzmény: nerda (3741)
nerda Creative Commons License 2015.05.28 0 0 3741

Szeretném megvásárolni  a képen látható kezelő cipőt,várom a válaszod.

gyöngyös54 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 3740

Eladnám bütyök és kalapácsujj műtét utáni kezelőcipőmet. M-es méret, mindkét lábon hordható, a tépőzárat meg lehet fordítani. 38 - 40 lábméretre jó, mivel a kötés elég nagy.

4.000.-Ft.

1+ Creative Commons License 2015.05.28 0 0 3739

Szia

Örülök neki.

Jobbulást kívánok.

Nekem két hónapja volt a műtét, de még mindig fáj a lábfejem, s estére bedagad. Igaz a 4. hét után már mentem dolgozni, de most már napok óta a fénymásoló előtt állok, szóval nem részletezem.

Este örülök,hogy pihentethetem a lábam.

Cipőt még nem találtam, a régibe járok, még szerencse hogy jó, papucsot, állíthatós pántosat vásároltam, de hiába, hisz még az idő nem engedi.

Minden sorstársnak kitartást, jobbulást kívánok.

Előzmény: Mackóbogár (3738)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.26 0 0 3738

Sziasztok :-)

kikerült ma a két drót a lábamból, ambuláns műtét keretében....a fél délelőttöt a műtő előtt töltöttem, annyian vártunk. 1 hét múlva kikapja azt a 3-4 varratot is, és ezután már csak egy műtét vár rám szeptemberben, és kész lesz mindkét lábam végre :-))))

Juhéééjjj :-)

Kitartást, gyógyulást Mindenkinek.

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 3737

Szia!

Bocsi,hogy most válaszolok.Pénteken varratszedésen voltam,a doki mondta,hogy továbbra is használjam a kengyelt,azért mert ne ferdüljön el a lábujjam egy kicsit sem.Ne izgulj ettől nem lesz

ujra bütyköd.Az enyém nagyon csúnya volt,az utolsó pillanatban mentem.Most szép egyenesek a lábujjaim.

A doki még a lábujjam közé szilikont is javasolt nappalra,ha cipőbe bujok.

Mindig széles orrú cipőt vegyek,szendvi csszerkezetű talpbetéttel.

Én vettem a VERLON cipőboltban egy pár cipőt,ami nagyon kényelmes,nézd meg a neten az ajánlatukat.

Most még a királyi cipőt kell hordanom egy hétig,utána pedig szandált v.papucsot a kalapácsujj műtét miatt.

Én 65 éves vagyok és  artritiszem  van,ezért kell vigyáznom.

A Tanár úr nagyon rendes és segítőkész .Én elégedett vagyok.

A sebeimet Bepanthen plus krémmel kenegettem és most azzal fogom,mivel csak jövő héten vehetem le a kötést.

Jobbulást neked és nagyon vigyázz magadra,meg a lábadra,nem fog visszanőni a bütyők!

Üdv.Magdi

Előzmény: bozsoda (3736)
bozsoda Creative Commons License 2015.05.22 0 0 3736

Szia, köszönöm, hogy válaszoltál. Hogy érted, hogy visszaállítja a kengyel a lábujjad? Neked elmozdult, visszadőlt a tavalyi műtét óta? Mennyi idővel a műtét után terheltél rá újra? Engem is ezzel a műtéttel műtöttek.

Előzmény: Magdi-1950 (3732)
Yolo22 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 3735

Köszönöm, ezekután azt már kibírom! :-)

Előzmény: Mackóbogár (3734)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.21 0 0 3734

Szia :-)

az injekciót fogod érezni, az nem túl kellemes, de kibírható. Maga a drótkivétel nem fájdalmas, kis birizgálásnak fogod érezni, egyáltalán nem vészes :-)))

Gyógyulást :-)

Előzmény: Yolo22 (3733)
Yolo22 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 3733

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon,de mikor megláttam, hogy itt vannak sorstársaim regisztráltam egyből,hogy írhassak.

Lenne egy kérdésem! Ápr.15.én műtötték a bütykömet Bösch műtéttel és egy tűződrót van a lábamban. Az lenne a kérdésem, hogy akinek hasonloan tűződrót volt benne, mennyire érezte vagy fájt mikor kivették? Nekem érzéstelenítővel fogják! Előre is köszi a választ és kitartás mindenkinek aki műtve van/lesz!

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 3732

Szia!

Nekem tavaly volt az Austin-módszerrel végzett bütyök műtét,a lábamat drótozták,ill. a csontot.

Amikor már kivette a varratokat a Tanár Úr,akkor kellett az egyik lábamra tenni éjjel a kengyelt,vagyis bütyökkorrigálót.Egy kicsit furcsa volt,de karbantarja az izmokat és a lábujj visszaáll a rendes helyéra.

Én mindennap felteszem,mert ezt javasolták.Nem mondom,hogy eleinte furcsa volt,de el kell találni,hogyan kell meghúzni.

Meglátod hamar megszokod,én eleinte éjjel levettem egy kicsit,majd ujra felraktam.

Hidd el ez a kis kényelmetlenség már nulla ahhoz képest amilyen a műtét volt.

Nekem nagyon csúnya volt a lábam,már alig tudtam járni,de anyósomat kellett ápolni és nem tudtam bevállni a műtétet.

A Tanár Úr a klinikán nagyon rendes volt,mindent elmagyarázott.de most a drótkiszedés után fáj a lábam és a kalapácsujj műtét,remélem ez volt az utólsó,is fáj.

Jegelem,pénteken megyek varratszedésre,remélem már tudok papucsot húzni.

Most a gyógyi cipőben járok.Vigyázz magadra.üdv.Magdi

Előzmény: bozsoda (3730)
Pepuci92 Creative Commons License 2015.05.20 0 0 3731

Honvédba hol??? Melyik városban? Mert engem ott műtöttek csak Pécsen!

Előzmény: bozsoda (3730)
bozsoda Creative Commons License 2015.05.19 0 0 3730

Sziasztok! Új tagként érkeztem közétek, frissen műtve, tele kérdésekkel.

Két hete volt bütyökműtétem, egy hete kiszedte az orvos a varratokat, megröntgenezte a lábamat, majd a két hónapos kontrollra adott időpontot. Egy db csavar van a csontban. A kérdésem a terhelhetőséggel kapcsolatos. Most még bekötötte a lábam, amit majd nekem kell 2 nap múlva itthon leszednem. A műtét utáni naptól sarkon és külsö lábélen kell járnom, de még inkább csak pihentetni. Azt mondta, ha leszedem a kötést, a kontrolig hordanom kell egy úgyn. abdukciós sínt. Ez egy ilyen műanyag izé, amit a nagylábujjra kell felhelyezni és a lábfejre tépőzárral rögzíteni. HAsznált vki ilyet? El se tudom képzelni, hogy ezzel járkáljak. Még a puha kötésen sem esik túl jól menni, ez pedig műanyag. Bár gondolom erre se lehet terhelni. Nekem nem ajánlotta a kezelőcipőt. Félek ettők a kiegyenesítő síntől, de azt mondja ezt éjszakára folyamatosan viselni kell fél évig. Mikor terheltetek rá a bütyök alatti részre, ill a szétfaragott, eltört nagylábujjakra először? Nehéz ügy, mert ugye minél tehermentesebben rögzül, annál kisebb az esély arra, hogy elmozdul. Engem viszont nagyon megijesztett a kötözésen, hogy járkáljak a sarkamon, mert csak 20 napig kapjuk a szurit a mélyvénás trombózis ellen, addigra be kell járatni. Szóval jó ez a sín, vagy vegyek kezelőcipőt? Nem szeretném ha pár év múlva újra mehetnék a műtőbe... Műtöttek itt valakit a Honvédban? Köszönöm a válaszokat

gniki85 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 3729

Szia Rita56!

Nem engem kérdeztél, de gondoltam megosztom veled az én tapasztalataimat.

Engem febr. 19-én mütöttek és 2 hete mentem vissza dolgozni.

Nekem nem annyira dagad már a lábam, de azért van olyan cipő amit nem tudok felvenni.

Ápr. 10-én húztam cipőt előszőr a lábamra, bár az első héten nekem is nagyon dagadt, de utána már tökéltes volt. Talpbetétet teszek a cipőmbe és fűzős cipőt hordok.

Mindenkinek más a gyógyulási ideje szerintem. Én még aránylag fiatal vagyok (30), lehet ezért volt ilyen gyors a gyógyulásom. Szerencsémre volt segítségem is, anyukám sokat segített, így 2 hónapig tényleg pihentettem a lábaimat.

Előzmény: Rita56 (3724)
Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 3728

Köszönöm a válaszokat.Azért vagyok türelmetlen,mert mostanában többet fáj a lábam.A bütyök műtétem tavaly jan.24 én volt. a talpai és egyik kalapácsujj műtétem tavaly májusban volt.

Azért csak az egyik lábamon műtötte májusban,mert drótot kellett beletenni,ami kiállt.

Remélem hamar rendbejövök.üdv.Magdi

Előzmény: 1+ (3725)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.17 0 0 3727

Szia Rita,

amit Magdinak írtam, kb. azt írnám Neked is :-)

A bal lábamon a bütyökműtét most 3 hónapos, de még mindig dagad. A másiknál (mivel több műtét volt) fél év után mentem először dolgozni, mivel irodában dolgozom, fel tudtam polcolni, de még úgy is feldagadt estére. Sajnos hosszadalmas a teljes gyógyulás.

Előzmény: Rita56 (3724)
Mackóbogár Creative Commons License 2015.05.17 0 0 3726

Kedves Magdi !

kicsit nehéz válaszolnom, mert tavaly májusban kezdtem a műtéteket, a bal lábamat 3-szor műtötték, novemberben húztam arra a lábamra először cipőt, illetve puha (jeti) csizmát. Addig papucsoztam itthon. Mondjuk most nyár van, kicsit könnyebb, tudsz venni állítható papucsot, szandált. Nekem a kalapácsujjakat a talpi süllyedéssel együtt műtötték, és 1 hét után rá kellett állnom a lábamra, nem volt mese :-) Egyébként az hamarabb gyógyult, mint a bütyökműtét, nem is fájt annyira, de szerintem ez egyéni, nincs rá recept. Amúgy (nem elkeserítésnek írom) a jobb lábam is szokott még dagadni, pedig decemberben volt utoljára hozzányúlva, de ha többet mászkálok, főzök, takarítok, bizony még képes felpüffedni, sőt lilulni is :-) 

http://www.kenyelemcipo.hu/

http://verlon.hu/cipobolt

http://www.komfortlabbeli.hu/

Előzmény: Magdi-1950 (3723)
1+ Creative Commons License 2015.05.17 0 0 3725

Szia Magdi 1950.

Tudom nem tőlem kérdezted, csak annyit szeretnék mondani, valami állíthatós papucsot próbálj meg kifogni, s tudsz a rendezvényen is lenni, s később is jó a papucs, tudom furcsa, de magamból indulok ki, egy régi cipőben tudok menni dolgozni, 9 hetes műtött vagyok, 4. hét után mentem dolgozni. A láb még annyira dagadt, hogy nem tudok se szandált, se jobb cipőt felvenni. Ha jobb idő lesz egy papucsot tudok majd hordani, állíthatós, aránylag normálisnak néz ki. Képet tettem fel, nem tudom hogy láttad-e, eléggé dagadt, s furcsa még a lábam. Kitartást, türelmet a sorstársaknak. Pusza

Előzmény: Magdi-1950 (3723)
Rita56 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 3724

Kedves Mackóbogár!

Kérlek szépen írd meg, hogy meddig dagad a láb bütyök műtét után! Jövőhéten kezdem a vizsgálatokat és utána műtét. Mikor tudok én dolgozni menni és rendes cipőt felhúzni? Nem olyan régen kezdtem itt a munkahelyemen és nagyon félek, hogyha nem megyek vissza időben, akkor biztosan elküldenek. Nagyon szépen kérlek válaszoljál vagy aki olvassa! Köszönöm szépen előre is!

Magdi-1950 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 3723

Szia Mackóbogár!

Tanácsot szeretnék kérni tőled,meddig fáj a kalapácsujj műtét után,nekem el van kékülve,olyan,mintha megütötték volna.

Pénteken megyek varratszedésre,utána még biztos vissza kell mennem.

Cipőt mikor húztál fel?

Tegnap nagyon fájt az  műtött ujjam,pedig a királyi cipőben járkálok.

Jövő szombaton  valahogy legalább szandált kell felvennem,mert a férjem munkahelyén családi nap lesz és szeretnék elmenni.

Tegnap még a kislábujjamnál is fájt,azt mondta a doki,hogy ez mindenkinek van.Üdv.Magdi

Előzmény: Mackóbogár (3717)
1+ Creative Commons License 2015.05.16 0 0 3722

Nagyon dagad.. sajnos... s estére oly mértékben lüktet... ülő foglalkozásom van, de így is... de ami a lényeg,nincs kalapács ujj, s remélhetőleg őszre már minden elmúlik.

köszönöm az érdeklődést, a jelentkezést.

a sorstársaknak minden jót.

kitartást.

R

Előzmény: Lina54 (3721)
Lina54 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 3721

A képen úgy látom, nagyon szép a műtét helye. Kicsit dagad még?

Előzmény: 1+ (3719)
Lina54 Creative Commons License 2015.05.16 0 0 3720

Szia!  Köszi a biztatást, ezek szerint ilyen elő szokott fordulni.

El sem tudom képzelni, mikor lehet majd valami lábbelit felvenni, ha ilyen sokáig dagadhat még.

Ha többet járkálok, bedagad, márpedig muszáj itthon tenni-venni.

Úgy látom, ehhez sok türelem kell,  kívánok azt mindenkinek!

Előzmény: Mackóbogár (3717)
1+ Creative Commons License 2015.05.16 0 0 3719

március 19-én volt a kalapács ujj műtétem, most így néz ki a lábam. az előző kép .

Előzmény: 1+ (3718)