Keresés

Részletes keresés

pilbi Creative Commons License 2005.08.10 0 0 548
Biz isten csatoltam a képet is!:(
Előzmény: pilbi (547)
pilbi Creative Commons License 2005.08.10 0 0 547

Üdv Mindenki!

 

 

Próbálgatom a gépet, szöcskét már fogtam! :)

Eredetibe szebb és nagyobb, de ide sajna csak ez fér!

Tisztelettel:

 

Pilbi

lAlA Creative Commons License 2005.08.10 0 0 546

Hi!

 

Amit én használok az egy 1999-es "shareware" Quickeditor, nincs korlátozva.

Ha kell feltöltöm netre...

De mint az nagy Qask is mondta a Dimage Viewer is tud hasonlót

 

by

Előzmény: tevike (538)
lAlA Creative Commons License 2005.08.10 0 0 545

ÜDV !

 

Valami problémád van velem, velünk? :)

 

Ki beszélt itt a Video Impression-ról??? hogy nem tud ezt meg azt.... a fenét sem érdkel az a program, ha van jobb.

Miért kellene azt használnom ha van egyszerűbb és jobb, kifejezetten a Quicktime Mov-okhoz optimalizálva. :)) már előtte is használtam.. miért váltsak ha ez tetszik..

Attól még, hogy hozzáadták és freeware, nem vágtam tőle magam hanyatt.

Vágtam vele egy két videót, tettem alájuk zenét, szöveget... ennyi. Lassú hozzá a gépem..  Igazán igényes dolgok elkészítéséhez le kellene mellé űlni.. amire nem sok időm jut....A videókat én csak konvertálni szoktam Mov-ból Divx-es vagy Xvid-es avi-ba ennyi ahhoz meg nem kell ilyen csilli-villi körítés.., ha esetleg világosítani kell akkor ott a jó öreg Quickeditor és cső...

 

Attól hogy a manuál fókuszos dologra nem jöttem rá, mert nem olvastam el figyelmesen a manuált, nem kell GYÖKÉRNEK nézni!

Talán azért is van ez a fórum, hogy segítsünk egymásnak.. nem azért hogy kioktassuk a másikat.

Én tisztelem benned azt hogy te kihasználod ezeket a programok, és hogy töviről hegyire elolvasod a manuált... de én nem ilyen vagyok. :)))

 

De engem ezek a dolgok nem hatnak meg.. :) én más szoftver környezetet szoktam meg, abban jól érzem magam, jóval egyszerűbb, gyorsabb stb...

 

még mielőtt mindenki elvérzik...

 

 

 

 

mostmár irány dolgozni....

 

Byez

Előzmény: gask (540)
rege71 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 544
ThX!
Előzmény: tevike (534)
rege71 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 543
Thx!
Előzmény: Csigabiga 1 (535)
rege71 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 542
thx!
Előzmény: lAlA (536)
rege71 Creative Commons License 2005.08.10 0 0 541
Kösz, a kimerítő választ, a megtisztelő figyelmet!

"A winfost telepítsd újra!."
Imádom a szakértőket! Főleg az ilyen, távollátókat...
"SP1,SP2 ( tudod, frissítés )"
Nanebamá! Télleg? Nahát!
"Nem értelek. Van cég, szoftver ahol ez másképp van? Mindig csak a sokadik frissítés után jönnek ki az újabb verzióval, azt meg meg kell venni."
Ugyan mondd, hol reklamáltam én új verziót???
"és nem tudom miért gondolod hogy tud magyarul"
Hát ezt meg hol írtam volna???

Az meg egyenesen elbűvölt, hogy enyhén ironikus felkiáltásom - „jó kis Z3-asomat piacra dobom” - elolvasása egy egész bekezdésnyi irkafirkára ragadtatott... De hogy még a pénztárcámért is aggódsz, ez egyenesen megható...inkább nem írom le, hogy mennyiért vettem (tokkal, akkukkal, töltővel, 128-as memóriakártyával), még megütne a guta...
Előzmény: gask (540)
gask Creative Commons License 2005.08.09 0 0 540
Rege 71.

”Feltelepítem, megnyitom lefagy (és vele eggyütt a Win XP prof. is)..”

A winfost telepítsd újra!. Nekem mind a két gépen megy, sőt win 98 alatt is. A szoftver kölcsönben is volt de ilyen probléma nem volt vele.Esetleg SP1,SP2 nem tudom használna–e( tudod, frissítés )ez csak windows.

„csak a frissítést teszi letölthetővé - könyörgök miért???”

Nem értelek. Van cég, szoftver ahol ez másképp van? Mindig csak a sokadik frissítés után jönnek ki az újabb verzióval, azt meg meg kell venni.

 

„jó kis Z3-asomat piacra dobom”

Ahogy te is írod, JÓ! Nem értem mi köze a szoftvernek a JÓ hardverhez. Ami egyébként elég gagyi,mármint a program és nem tudom miért gondolod hogy tud magyarul. Ingyenes is van rengeteg, és mindegyik jóval többet tud. Szerintem nyugodj meg , számolj 20-ig, és gondold át még egyszer az eladást. Amivel bizonyára rosszul járnál anyagilag IS mert most néztem az Extr**-nél 68 000 froncsi, gondolom nem ennyiért vetted!

 

„Hmm... ne fogd vissza magad, bátran javasolj más szoftvert... de vagy magyarul legyen, vagy legyen hozzá magyar hasznut... és persze ingyen...:)”

Ne mosogasson, ágyazzon, énekeljen, persze magyarul?

Ingyenes progik: GIMP 2.2.7(magyarul is) A legprofibb képszerkesztő program az ingyenes szoftverek között. Kezdőknek nehéz lehet használni, de ebben segíthet a magyar nyelvű felület is.http://gimp-win.sourceforge.net/, IrfanView 3.97(magyarul is) Az egyik legnépszerűbb, ingyenes képnézegető szoftver szerkesztési lehetőségekkel, sokféle formátum támogatásával. http://www.irfanview.com/ 7 éve ezt használom gyors, kicsi, mindent tud, ACD see azt hiszem van hozzá magyarítás, Photofiltre 6.2  Nagyon egyszerűen kezelhető, ám komoly tudású fotószerkesztő, melyet a szerző honlapján található beépülőkkel tovább fejleszthettek. http://www.photofiltre.com/ , Rahman Imager 1.0 Egy másik nagy tudású, Photoshop-szerű külsővel rendelkező, ingyenes grafikai program. Több réteget is képes kezelni. http://www.oriens-solution.com/rahmanimager/ , XnView 1.74 Az IrfanView nagy vetélytársa. Képnézegető, sokféle formátum támogatásával, szerkesztővel. Ingyenes, magyar nyelven is használható. http://www.xnview.com/

Rege 71

 NYUGI, RELAX. OK !!

 

Tevike, IAIA,

„2 honapig en is ugy hasznaltam a gepet, hogy a cd-ket ki sem bontottam.”

Ezt megint nem tudom megérten!. Ha a hardware mellé nincs szoftvare körítés káromkodás, kézzel lábbal felháborodás, ha meg van arra sem méltatjátok hogy legalább megnézzétek. Ugyan ez volt a multkor hogy „nem lehet manuál fókuszt állítani MANUÁL módban”.Ott a használati útmutató el kell olvasni tisztelt uraim!!!!!!!!!! Meg ott van a szoftvare is úgy hívják hogy VIDEO IMPRESSION 2.0.0.66 brightness, contrast, duration,effect, text, narration,save cd-re, emil-be, DV-be, VHS-be, 6féle video formátumba, meg minden amit akartok. Ja, és még egyszer megemlítem a Dimage Viewerben a MovieEnhancer Correction menü image és Flicker correction menüét azt hizsem pont ilyet kerestek! A legördülő menüben az advanced setup-ot válasszátok itt van color, contrast, duration,sharpness, brightness beállítás.

 

lAlA Creative Commons License 2005.08.09 0 0 539
ha nem felejtem el akkor holnapra megnézem
Előzmény: tevike (538)
tevike Creative Commons License 2005.08.09 0 0 538
Maga a Quicktime is tud egy minimalis brightness/contrast beallitast lejatszaskor, de sajna nem eleget es elegge elrontja a minoseget. Rakerestem a "quick editorra", jo sok a talalat, de ingyenest nem talaltam koztuk, esetleg ha meg tudnad nezni melyiket hasznalod, elore is koszi
Előzmény: lAlA (537)
lAlA Creative Commons License 2005.08.09 0 0 537

Üdv!

 

Ezen egy picit lehet utólag segíteni, a videó "gammáját" lehet emelni.. egy egyszerű asszem ingyenes progival.. amivel még sok egyebet is lehet csinálni.. "quick editor" ha kell, pontosan megnézem...

Előzmény: tevike (534)
lAlA Creative Commons License 2005.08.09 0 0 536

Üdv!

 

Az irfanview-et én is csak ajánlani tudom.. de egy-két alternatíva...

 

Xnview - freeware  MAGYAR  http://www.xnview.com/

Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.0 - freeware  ANGOL

kiváló Batch átméretező FastStone Photo Resizer (mondjuk ebben az irfan is profi) ANGOL

 

és még itt érdemes szétnézni:

 http://origo.hu/szoftver.html?search=free+and+magyar&hol=szoftverbazis

Előzmény: Csigabiga 1 (535)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 535

Én az IrfanView -et használom, nekem mindenre megfelel! :o)

Ingyenes, Magyar nyelvű, stb...

Előzmény: rege71 (533)
tevike Creative Commons License 2005.08.08 0 0 534

2 honapig en is ugy hasznaltam a gepet, hogy a cd-ket ki sem bontottam. Most fel van telepitve a Dimage Viewer (2.35-el jott a cd-n) es mukodik problema nelkul. De nem letfontossagu, ottvan pl. az irfanview ingyenes kis progi, vagy a slowview, mind2 nagyon jo.
www.irfanview.com , www.slowview.at

 

Es egy nagyon jo ingyenes kepszerkeszto a Gimp.

 

Nekem csak annyi gondom lenne a geppel, hogy a filmezes nagyon sotet lesz a legtobb esetben, meg nightshot modban is, pedig a megvilagitas jo. (szerintem)

Előzmény: rege71 (533)
rege71 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 533
Hmm... ne fogd vissza magad, bátran javasolj más szoftvert... de vagy magyarul legyen, vagy legyen hozzá magyar hasznut... és persze ingyen...:)
Előzmény: Csigabiga 1 (532)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 532
Nincs ötletem, én másik képnéző/szerkesztőt használok, a masinához kapott CD-ket ki sem bontottam!
Előzmény: rege71 (531)
rege71 Creative Commons License 2005.08.08 0 0 531
DIMAGE Viewer - Miért nem műxik???

Feltelepítem, megnyitom lefagy (és vele eggyütt a Win XP prof. is)... Eltávolítom.
Feltelepítem, megnyitom lefagy... Eltávolítom, még a maradék mappákat is.
Feltelepítem, frissítem (2.3.3), megnyitom lefagy... Eltávolítom.
Letöltöm a netről(nem kis tortúra ráakadni, mert a hivatalos honlap csak a frissítést teszi letölthetővé - könyörgök miért??? ), feltelepítem, frissítem (2.3.7), megnyitom lefagy... Eltávolítom.

Erősen gondolkodom, hogy jó kis Z3-asomat piacra dobom, és többet tudomást sem veszek a Konica-Minoltáról, mint cégről... mert sajnos a nyomtatóm is tőlük van, szintén egy kalap sz...

Tudja valaki a varázsigét?
pilbi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 530

Üdv Mindenki!

 

 

Megvettem az első digigépem, gondoloma a típusát sejtitek!:)

Szal így elsőre naon jó!Kellemes kidolgozás, szépen kézreáll!Az első néhány kép után(auto módban) amatőr szemmel nézve szép képeket csinál, a 12xes zoomot már nem is említem!:)

A videó legjobbra állítva szép, szegény gép elég gyorsan utánakorrigál ha elmozdulok, zoom nem hangos,... kár hogy 512es kártyára csak ~6 perc fér!:(

Szal egyenlőre teljesen le vok nyűgözve!:)

Kérdés a következő lenne: neten rendeltem az egészet, és egyből vettem hozzá egy king... 512 sd kártyát is(high speed).Az egy régebbi hozzászólásban már volt hogy a honlapon feltüntetett kép nem fedi a valóságot, mindenesetre megkérdezném hogy a king... elite pro gyorsnak számít e?

Valamint a honlapon 2 év gari van feltüntetve, a kézhez kapott garijegyre meg csak egy év van írva... Ilyenkor mi van?:(

Jó fotózást mindenkinek!

Tisztelettel:

 

Pilbi

lAlA Creative Commons License 2005.07.27 0 0 529

Üdv!

 

Próbálgattam a ketyerét... ha lesz több időm írok többet is róla...

A herkentyű nagyítása erősen váltakozik, egy jó dolog van benne, hogy sima makrónál bizonyos távolságból eltudok olyan eredményt érni mint a sm-val totál közelről... majd teszek fel képek is. A nagy hiba az hogy jelentkezett a kromatikus abberáció a kép szélein... :(

 

byez..

 

Előzmény: gask (526)
lAlA Creative Commons License 2005.07.27 0 0 528

Üdv!

 

Sajnos nem ismerem a Fuji-t így arról nem tudok nyilatkozni... az S3000-es volt dolgom de az egy kategóriával alacsonyabb és egy generációval idősebb is mint ez... :)És azzal nem volt jó tapasztalatom....

 

A Z3 Jó fényviszonyok között nagyon gyors gép, viszonylag jó az objektíve( de 350mm felett a kromatikus abberáció itt is jelentkezik kisebb-nagyobb mértékben.

A benne lévő AntiShake jól használható. Makrofotózásnál is kiválóan teljesít a Z3...

És a videó funkciója is kiváló, nem tudom te ezt szeretnéd e használni vagy sem de amikor én vettem ez is sokat nyomott a latba... és nem csalódtam...

 

Ha esetleg valamilyen helyzetről kell fotó, videó szólj megpróbálom elkészíteni.

 

byez..

Előzmény: bubi69 (527)
bubi69 Creative Commons License 2005.07.26 0 0 527

Sziasztok!


Tanacsot szeretnek kerni, hogy melyik gepet vegyem meg, szerintetek.

Fuji S5500 vagy. Minolta Z3

Tisztaba vagyok a parametereikkel viszon nem tudom milyen kepeket csinalnak.Kerlek irjatok kritikat a ket geprol.
Koszi a segitseget.

gask Creative Commons License 2005.07.26 0 0 526

Fényképet kérek szépen a következőkről: nagyító, tubus, (Na de milyen vitaminos doboz!), gépre felszerelve a szup.. bocs! hipermacro rendszerről! Ha nincs két digi géped, a gép lefényképezéséhez, használj tükröt, tükröket. Várom a teszt képeket is !

És mivel rögzítetted a nagyítót. Pill ragi, vagy siloplast vagy ... ? No és a licenc az IAIA click-on system-ről.

lAlA Creative Commons License 2005.07.25 0 0 525
VAZZ elolvastam mit írtam és hogyan... utólag is bocs a helyesírásért..
Előzmény: lAlA (524)
lAlA Creative Commons License 2005.07.25 0 0 524

Üdv emberek!

 

A hétvégén barkácsoltam egyet... az eddig is kiváló makró módját egy kicsit felturbóztam a gépnek... 200FT-ból :)

 

ugyanakkorra távolságból 1,8-2,0-es nagyítást érek el.. :)

 

Az egész lelke egy 200 FT-ért mrgvásárólható 40mm-átmérőjü nagyító.

 

A a nígyítórol eltávolítottam e nyelét, majd ezt egy tubusba ágyztam és így, már hip-hop fellehet tenni a gépre, és azon fixen meg is áll...

 

A TUBUS, elég viccesen fog hangzani de egy vitaminos doboz teteje,aminek a végét szépen levágtam. Az egyik végébe rögzítettem a a lencsét a másik fele pedik lAlA ©On rendszerrel :)) kapcsolódik az objektívra... és szerintem elég kúltúrált lett..

 

holnapra teszek fel képeket is...

 

Készítek egy Second Edition-t is amin lesz 3 db erősfényű fehér LED ehhez az elemtartó már meg is van a többit pedig hamarosan beszerzem...

 

 

Barkács rulez..... :)

okos67 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 523
üdv mail ment
Előzmény: HL7538 (522)
HL7538 Creative Commons License 2005.07.25 0 0 522
hi, a táska övre is csatolható. ha érdekel, küldj egy emailt plz az elérhetőségeddel a "gcs75 kukac freemail pont hu" -ra, felhívlak.
Előzmény: okos67 (505)
kobuto Creative Commons License 2005.07.22 0 0 521
Csak azért kérdeztem, mert az enyémekhez képest is okés... :-)
Előzmény: lAlA (520)
lAlA Creative Commons License 2005.07.21 0 0 520

HI!

ISO 50, zár: 1/100; blende: 4.. -0.3Fé

 

nem mondom hogy über kép.. de amilyen szerencsétlen makrókat mostanában csináltam ahhoz képest OKÉS.. :))

Előzmény: kobuto (519)
kobuto Creative Commons License 2005.07.20 0 0 519
Adatokat kérhetek? Blende, záridő, ISO, stb? :-)
Előzmény: lAlA (518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!