Keresés

Részletes keresés

Vagdalthús Creative Commons License 2010.11.24 0 0 4307

Nekem kell! Nagyon szeretem a helyet, bár már rég voltam.

Előzmény: BEBTE2 (4306)
BEBTE2 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 4306

Kedves Fórumozók!

 

Megjelent a Sátorkőpusztai-barlang monográfiája.

Ha érdekel benneteket, itt meg tudjátok nézni.

 

http://www.bebte.hu/documents/monografia.htm

 

A könyvet a bebte@index.hu címen tudjátok megrendelni.

 

Üdvözlettel, Lieber Tamás

20/396-7386

gyuzsi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4305
Nem, a tudom a régen olvastalak-ra volt... :)
Éppen valamelyik nap emlegettelek, hogy milyen rövid teljesítménytúrázás után milyen gyorsan megcsináltad a Kinizsi100-at.
Ja, amikor felvittem a 16 kg-os lányomat a hátamon a visegrádi várba, és túrázásról beszélgettem kiránduló partnerünkkel.

Kik kutatják a nézsai barlangot? Travyék? Lehet róla többet tudni?
Előzmény: Vagdalthús (4303)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4304
Sajna a Naszályi-víznyelőbarlang száját eltömítették és a barlangásztábort is megrongálták :-(( Már rendőrségi vizsgálat folyik.

Mi történt? :-(
Előzmény: Vagdalthús (4301)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4303

A tudom alatt az értendő, hogy hallottál a nézsai barlangról? valahol a Kő-hegyen van, a Cseres közelében állítólag.

 

Romhány? Ó, sokat túrázunk a környéken :-) A Fel a Naszályra túra céljai idén Nézsán voltak, 55-ös távot is rendeztünk.

Januárban pedig a romhányi csata 300. évfordulójára Nézsáról Romhányba szerveztünk emléktúrát.

Tavaly óta a környéken 40-45 km új jelzést festettünk fel, a sárga sáv már továbbmegy Romhányból Keszegig!

 

Csak a kirakott tábláink közül tűnt el 1-2 darab, pótolnunk kell majd.

Előzmény: gyuzsi (4302)
gyuzsi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4302
Tudom... :)

OFFtopic, csak Vagdaltnak: elköltöztem Dukáról Romhányba februárban, most egyedül nevelem Julcsit. Rengeteg a meló, otthon nincs is gépem, ezért a fórum nagyon kimaradt az utóbbi pár évben. Utoljára csak talán Veled voltam barlangban a Násznépben, amikor a Naszályon voltunk kirándulni. Még mindig a "magamat felvakarás és a túlélésért küzdés"ingoványos ösvényén járok.
Na,
ON
Szomorú ezt hallani a Naszályról. Lehet tudni valamit? Mikor történt? És mivel tömítették el?
Előzmény: Vagdalthús (4301)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4301

Üdv!

 

rég olvastalak :-) Mi hír?

Most nézek utána, Nézsa határában állítólag feltártak egy új barlangot, most kutatják.

 

Más.

Sajna a Naszályi-víznyelőbarlang száját eltömítették és a barlangásztábort is megrongálták :-(( Már rendőrségi vizsgálat folyik.

Előzmény: gyuzsi (4300)
gyuzsi Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4300
Szia! A cserszegtomajiba kötéltechnika kell, ~50m mélyre kell lemenni, onnan egy kisebb labirintusba érsz. Nevével ellentétben csontszáraz, eléggé széndioxidos. Nagyon sok a kuszoda benne, ezek kötik össze a kisebb termeket. Színes ásványi kiválások vannak beljebb, úgyhogy érdekes barlang, és a kötéltechnika miatt egész napos elfoglaltságot adhat, ha többen mentek.
Üdv
Előzmény: nighttrain (4297)
Barbárka Creative Commons License 2010.09.17 0 0 4299
A Rákócziba bárki bemehet az NP-s túravezetővel, aki leperkálja az x-ezres belépődíjat.
Amúgy meg nem volt ott búvárhalál, csak (bulvár)szorulás.
Előzmény: nighttrain (4297)
angolfutár Creative Commons License 2010.08.07 0 0 4298
Már nem kell hatósági engedély, a József főherceg (Magura) barlang is nemrég még be volt zárva, és csak a barlangőr nyitotta ki, és csak vele lehetett bejárni.

Ma már nyitva van újra és szabadon járható, (biztos nem volt pénz az őrökre, nem tudom...) de a természetvédelmi őrök ellenőrzik, hogy nem e követünk el természetkárosítást.

Külön szabályokat határoztak meg a denevérek lakta barlangokra, amit be kell tartani, de látogathatóak azok barlangok is.
Előzmény: Ezüsthegyi (4295)
nighttrain Creative Commons License 2010.08.07 0 0 4297
Ami nagyon szép és könnyű séta az az Esztramos-hegyi Rákóczi-barlang, Az aggteleki barlangnál (legalábbis a középtúrán látottaknál) sokkalta érintetlenebb és páratlanul gazdag képződményekben. Az eleje egy régi tárnában vezet, utána egy kiágazás megy lefele, gyönyörű mélykék barlangi tó van a cseppkövek alatt, amelyeket itt enki nem tördelt le/kormozott be.. A barlangi búvárok között nagy a halandóság:( Legalábbis kedvenc szpeleológusom szerint. Viszont legalább úgy halnak meg, hogy olyan csodákat láttak, amit nagyon kevesen.

JA és ide-szerencsére - mert így nem árasztja el a lakkcipős "túristák" áradata- nem annyira egyszerű bejutni, csak alkalmanként van oda csoportvezetés.

Olyan, ami igazán érdekes, az általában nem szem előtt van logikusan, hanem mindenféle kürtőkön, szűk járatokon vezet oda az út.

Ahova szeretnék eljutni, az cserszegtomaji kútbarlang, azon kívül Villány mellett van egy barlang, ahova nagyon nehéz bejutni. Aki volt ezeken a helyeken, annak várom a beszámolóját:)
ZillionPro Creative Commons License 2010.08.06 0 0 4296
Nagyon jó lehet, egy igazi barlangtúra. Személyesen még eddig sose sikerült részt vennem, egy ilyen túrán de nagyon remélem, hogy egyszer összejön a dolog. Nem tudtok ajánlani valami olyan túrát, ami érdekes és nagyon kellemes is.
Ezüsthegyi Creative Commons License 2010.08.06 0 0 4295
Jaj, az emlékek!:) 88 és 98 között hányszor, de hányszor...:)
azért ennyire ne hirdsd, mert már az is Nemzeti Park, és ilyenkor szezonban elég hamar kiennek ellenőrizni, ráadásuzl a barlangok sem látogathatók már szabadon, engedély nélkül:(
Előzmény: angolfutár (4293)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.08.06 0 0 4294
Na jó ezzel most a legalapabb hozzáállást vázoltad fel.. egyébként meg van olyan autó ami elég hosszú ahhoz hogy a hátsó ülést lehajtva egy hálózsákkal kényelmesen lehessen benne aludni, nem is beszélve például, a lakókocsikra???
Angolfutár kedves vagy hogy így mindenkit invitálsz de tele a naptár sajna :S
Egyébként meg a szállodánál bizony sokszor jobb a vadkemping amennyiben az idő is megengedi! Mert a szállodával szemben vannak elvárásaid, de egy vadkemping az meg kiszámítható, tehát ha például te elmész egy szállodába kifizetsz több ezer forintot végül kiderül hogy azért a pénzért egy koszos szobát kaptál kedvetlen rossz hozzáállású kiszolgálókkal akkor nem hiszem hogy jól telne a hétvége ellenben kempingben tuti:)
Előzmény: hoferi.ho (4292)
angolfutár Creative Commons License 2010.08.03 0 0 4293
Sziasztok!

Augusztus 20-tól 3 napra vadkempinges barlangászós túrát szervezünk a Szegyesd-völgybe (románia, Bihar-hegység).

Gyönyörű helyen szabadon látogatható cseppkőbarlangokkal.

Írjatok, ha érdekel benneteket!
hoferi.ho Creative Commons License 2010.08.02 0 0 4292
autóban alvás az tényleg elég gáz, abból a szempontból hogy totál kényelmetlen. Akkor már inkább egy sátorozás, ha nem akartok sokat költeni (és annak is megvan a maga varázsa ugyebár)
De a hoteleket sokkal érdemesebb megjátszani ha már van rá pénzed. Főleg egy négy csillagosnál ha elérhető árban van. A csillagokat ugye nem hobbiból osztogatják.
Szóval szerintem teljesen egyértelmű a választás innentől fogva, csak a lehetőségeidtől függ
bubireni Creative Commons License 2010.08.02 0 0 4291
Nekem volt szerencsém ezen a helyen megszállni és tényleg gyönyörű a hely. A szálloda egyszerűen elképzelhetetlenül szép. A környezet csodás ami körül övezi. Az emberek nagyon kedvesek azokkal akik megszállnak itt. Akinek véletlenül nem lennének elegek azok a szolgáltatások amiket a szálloda nyújt azoknak ott vannak a környező települések is ahol nagyon sok látnivaló van.
betonacel84 Creative Commons License 2010.07.30 0 0 4290
szerintem felesleges tupírozni ezt a dolgot, aki a belföldi turizmusban otthon van, tudja, hogy miről ismeretes ez a hely, itt nem csillag számít, aki volt már ott tudja, hogy kifogástalan az egész.
Előzmény: ZillionPro (4288)
Töhötömke Creative Commons License 2010.07.30 0 0 4289
Sajnos az se mindig jön be hogyha időben foglalod le a szállást, itt már szezonra vannak bontva a időpontok, foglalhatod te bármikor a szállást ha az főszezonba van, abból neked nem fognak kedvezményt adni, főleg ha négycsillagos elismert és jó szállodáról van szó:)
Előzmény: ZillionPro (4288)
ZillionPro Creative Commons License 2010.07.30 0 0 4288
A 4* az már jelent valamit az tény. És tény az is ha az ember egy kicsit előre gondolkozik és előre megtervezi a nyaralást akkor esetleg sokat tud spórolni azzal, hogy időben foglal szállást, mert így jóval nagyobb kedvezményekre is számíthat az ember. Én voltam már olyan szállodákba amik jóval megütötték azt a szintet amint az ártól várt volna az ember, illetve voltam olyan helyen is amikor megláttam a szobát majdnem sírva fakadtam, hogy én ezért képes voltam pénzt kiadni. De ez a szálloda nem ilyen. Nem véletlen, hogy díjat is nyert, meg az sem hogy rossz szót sehol se hallani róla. Az meg tényleg nem a legjobb ötlet ha az ember a kocsiba szeretne aludni, mivel az tényleg nem tesz jót az ember hátának és szerintem ha elfekszi az ember a hátát akkor utána aznap igazából nem sok mindenhez van kedve.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 4287
Ennek az infonak nagyon örülök, barátnőimmel egyetemben, köszönjük az ötletet.
Előzmény: nayan00 (4279)
Bégé69 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 4286
Az teljesen igaz hogy attól hogy 4 csillagos még nem mindig nagyon drága. Viszont a minőség az általában marad 4 csillagos. A kocsiban alvással egyetértek az tényleg nem egészséges ráadásul még nagyon kényelmetlen is. Szóval ha nem is sátorozás de akár egy olcsóbb szállás az mindig szükséges
MartonkaFull Creative Commons License 2010.07.28 0 0 4285
Persze álmodban...
Egyébként attól mert valami 4 csillagos még nem lesz feltétlen őrült drága azok általában csak szezonban az olyan hihetetlen drágák vagy ha valami rendezvény van, de idehaza is foglalhatóak előre, ami jelentősen tud csökkenteni az árukon!
Az itt emlegetett szállodában még nem jártam igazából nem is igazán jártam szállodákban de azok közül mind megfelelő színvonalú volt, igazából egy szállodától nem is várok el sokat így mindig meglepődöm, hogy már majdnem többet is kapok mint remélek :)
Az autóban alvás meg nagyon nem egészséges akkor már inkább sátorozz az sokkal jobb!
Előzmény: hastetheday (4284)
hastetheday Creative Commons License 2010.07.28 0 0 4284
Ha nekem ennyi pénzem lenne... :D Nem tudom megfizetni magamnak a **** -ot, ezért gyakran sátorba vagy a kocsiba kényszerülök. Király lenne, ha nem csak az autókat hanem a szállodákat is lehetne "tesztaludni" :D

Előzmény: trancesound (4282)
Barbárka Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4283
Szerintem karonülő babát is, hisz csak lépcsőzöl, sétálsz meg csónakázol, semmi extrém dolog nincs benne....
Előzmény: barhelg (4276)
trancesound Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4282
Csatlakozom, valamelyik évben nyert valami nagy magyar turisztikai díjat. Eléggé ismert és a kiszolgálás és szolgáltatások minősége egyaránt makulátlan.
Előzmény: tetrisman (4280)
Bégé69 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4281
Azért az a 4 csillag az jelent valamit. Nem szokták csak a tulajok két szép szeméért osztogatni a csillagokat. Ahhoz azért tenni kell. És az biztos hogy a csillagok számával egyenesen arányosan nő a kényelem és a felesleges díszek száma is:D Szóval ha már van 4 szép csillagocska akkor rossz nem lehet a hely...
tetrisman Creative Commons License 2010.07.26 0 0 4280
Ezt a hotelt én is csak ajánlani tudom mivel már voltunk ott nem is egyszer, bár régebben szóval azóta csak jobb lett mert ha jól hallottam akkor azóta már kicsit felújították. Szóval érdemes meglátogatni meg tájékozódni hogy milyen most,de biztos hogy jó.
Előzmény: nayan00 (4279)
nayan00 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 4279
Ez attól függ mennyi pénzed van. Ha kevés, akkor érdemes egy kiadó házat keresni, biztosan van egy csomó a nyári szezonban, és nem hinném, hogy olyan drága lenne, mint a Balaton mellett. Aztán, ha pénzesebb vagy, akkor ajánlom a 4*-os Hotel Pelion-t ez egy wellness szálloda, itt igazából az a baj, hogy annyi minden jó van, hogy nincs is kedved elhagyni a szálloda területét :D
Előzmény: Zetorforever (4277)
mandzsi Creative Commons License 2010.07.22 0 0 4278

Sziasztok!

 Volt már valaki a Balatonederics melletti Csodabogyós-barlangban?

Idén nyáron Badacsonytördemicen nyaralunk, és ez a barlang is felvetődött, mint lehetséges program a sok közül. Elég húzós a belépő ára, így érdekelnének személyes tapasztalatok.

Köszi szépen,

Mandzsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!