Keresés

Részletes keresés

dzoltan82 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 2160

Viccnek jo, amiket allitasz...

Szamos lebenyfelvalos esetrol irnak az angol csoportokban, sot a magyar facebook csoportban is van lebenygyurodeses eset.

 

Feltoltottem a facebook csoportba egy PDF-et a fajlok szekcioba.

De gondolom azt erdemben kommentalni, vagy egyaltalan elolvasni sem fogod.

Előzmény: nóném1 (2158)
lipidus_essensis Creative Commons License 2019.12.02 0 0 2159

Sziasztok!

Én 36 éves vagyok, -1,5 dioptriával, 0,25 cilinderrel. 
Voltam a Sasszem klinikán vizsgálaton, nincs akadálya a műtétnek. Kaptam is időpontot december közepére.

 

Egyetlen dolog aggaszt kicsit (már a facebook csoportban olvasható egyéb panaszok mellett): az olvasószemüveg.
Nem egyértelmű, hogy a műtét miatt kellhet-e korábban, vagy ugyanakkor, mint ha nem vállalnám a beavatkozást...

Tudom, sok minden befolyásolja, pl genetika. Apámnak kb 50 évesen kellett szemüveg az olvasáshoz.

 

Ha a műtét nem befolyásolja az olvasószemüveg "időpontját", akkor bevállalom. De ha előrébb hozza, akkro bizonytalan vagyok. Hiszen pont azért vállalnám ezt az egészet, hogy ne kelljen szemüveget/kontaktlencsét hordanom még minimum 10 évig.

A munkaidőm felében monitor előtt ülök. Tehát ide kellhet majd a szemüveg (billentyűzet, papírok, monitor). Nem is beszélve az okostelefonról... 

 

Mostani fejjel persze bánom, hogy miért nem korábban  indultam ennek neki..

 

 

nóném1 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 2158

Ez vicces, hogy életed végéig nem dörzsölheted a szemed :))). De azért sportolók, vadászpilóták, autóversenyzők meg bárki megműttetheti magát :))) Nyugi a lebeny mélyen visszatapad, aztán felülről hámréteg is szépen beborítja és tényleg csak orvosi úton lehet felnyitni, ha szükséges.

Előzmény: dzoltan82 (2153)
nóném1 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 2157

Sasszem százezer műtét, ami kb annyi, mint az összes többi klinika együtt. Ez érv? :)))

Előzmény: fantassy09 (2155)
Thebaddest Creative Commons License 2019.11.06 0 0 2156

Sziasztok, két napja volt femto Smart mutetem, másnap 85 és 90%os volt az olvasásom amitől megijedtem, de már elkezdett kitisztulni, viszont azt Vettem észre hogy ha előre nézek akkor a bal szememmel olyan mintha lenne egy hajszal a szememen a perifériás látásban, egy fura körívben megtörik a fény, és nem tudom mi lehet ez, valakinek van ezzel tapasztalata ?? ez normális ? 
elore is köszönöm 

fantassy09 Creative Commons License 2019.11.06 0 0 2155

Sziasztok!

 

Szeretnék lézeres szemműtétet csináltatni, de nem tudom melyik klinikára menjek. Hallottam sok jót a Sasszem klinikáról de a Budai szemészeti központról is. Nálatok mik a tapasztalatok hol érdemesebb csináltatni?

 

Előre is köszönöm a válaszokat

Mike....... Creative Commons License 2019.11.01 0 0 2154

Sziasztok!

 

Visumax LBV műtétem volt, ami azt jelenti hogy az egyik szemet közelre a másikat távolra korrigálják. Most megyek a két hónapos kontrollra, közelre jól látok, de ahogy többen írták közép és távolra homályosan látok és fényérzékeny a szemem. Ez az állapot megszűnik valamikor? A kontrollon azt mondták, hogy idő mire az agy megszokja, de én úgy érzem ez nem az agy miatt van hanem még a szem érzékenyebb. Megosztaná a tapasztalatát akinek már régebb óta megtörtént a műtét, hogy javulni fog ez az állapot és kb. mennyi idő még? Ez az óránkénti csepegtetést is már sokallom egy kicsit.

 

Üdv., Mike

dzoltan82 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 2153
Te vagy a tajekozatlan.
Ki szoktak hangsulyozni, hogy eleted vegeig nem dorgolheted a szemed, vigyaznod kell, nehogy kulso behatas erje, mert elmozdulhat a lebeny. Akar tiz ev utan is!
Előzmény: nóném1 (2149)
nina79 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 2152

Kedves Zsebóbébó!

 

A műtét óta már eltelt több év. Érdeklődnék, hogy minden rendben van-e a látásoddal?

Nekem egy hét múlva lesz a Sasszem klinikán PRK vagy no touch.

Előzmény: Zsebóbebó (1669)
nina79 Creative Commons License 2019.11.01 0 0 2151

Szia!

 

Ezt majd az alkalmassági vizsgálat eldönti, hogy a Te szemeid melyikre alkalmasak.

Nekem például csak a hagyományos PRK/ no touch jöhet szóba, a műtét napján (nov.8.) fog eldőlni végül melyik lesz.

Korábban már volt egy szemfenéki lézerezésem, ami miatt a modernebb eljárások az én szememen nem alkalmazhatóak.

Előzmény: ditta12-34 (2148)
nóném1 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 2150

Ez egy jó kérdés, hogy mi mitől a leghatékonyabb :)). Mik a szempontjaid? Ár, fájdalomtűrés, gyógyulási idő, eredmény, stb...

Előzmény: ditta12-34 (2148)
nóném1 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 2149

Húhh, miért nem szemorvost kérdezel? A szaruhártya úgy visszatapad, visszagyógyuk, hogy csak orvosilag lehet újra hozzáférni, mert a hámréteg szépen befedi és tökéletesen illeszkedik, bőven lehet újraműteni, ha úgy adódik, ezen ne aggódj. Az ismerősöd pedig vagy le akar beszélni, vagy írigy, vagy tájékozatlan :))) A prk nem biztonságosabb, csak más. Ez kicsit fáj, tovább tart a regeneráció, több szemcsepp, uv védelem kell, viszont olcsóbb, de cserébe több a macera.

Előzmény: Vivi0501 (2147)
ditta12-34 Creative Commons License 2019.10.29 0 0 2148

Sziasztok! 

 

Nekem januárban egy kancsalság ellenes műtétem lesz. A doktornő azt mondta hogy majd a későbbiekben lézeresen is lehet javítani a látásélességen. Mert a kancsalság ellenes műtét csak esztétikai eredményt ad. Mínuszos mindkét szemem, a bal szemem mínusz 3,5es cilinderrel, a jobb mínusz 5,5es. A kérdésem az lenne hogy melyik lézeres eljárás a leghatékonyabb? 

Vivi0501 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 2147

Sziasztok!

 

Sok-sok komment és egyéb vélemény alapján úgy döntöttem, hogy az egyik FEMTO műtétet választom majd, de egy kicsit elbizonytalanodtam, mert egy ismerősöm szerint ez egy olyan végleges vágás a szaruhártyán, ami sosem gyógyul meg teljesen, valamint nem is ismételhető a műtét - szükség esetén. Erről van tapasztalata bárkinek? Biztonságosabb a PRK?

 

Előre is köszi a válaszokat.

miauu201 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 2146

Nem vagyok szakértő, de amit írsz az jó is meg rossz is, mert az, hogy szemüveg nélkül élsz az szerintem mindenképpen pozitív, hogy nem lett 120% az meg inkább rossz. Az "előéleted" a nehéz kategóriába sorol: 45+év, +-s szem, cilinder stb... Amúgy 50 alatt nem is szokták javasolni... Az ismerőseim, akik fiatalabbak ennél jó 15-el :) mínuszosok, cilinder nélküliek és hát igen, nekik nincs problémájuk...

A féléves kontrollon szerintem mondd el, hogy mit tapasztalsz, mert lehet, hogy lesz megoldás. Fel a fejjel, lesz ez még jobb is. A csepegtetést én nem hagynám el.

Előzmény: oszkaar2 (2145)
oszkaar2 Creative Commons License 2019.10.26 0 0 2145

Hello, nekem +3,25/+2,75-ről indult. Szemtengelyferdülésem is volt egyik szememen, a másik volt emiatt mindig is domináns, óvodás korom óta ment a szemüveg, 45+ évesen most Visumax lett, jövő héten megyek féléves kontrollra.

 

Nem vagyok feltétlen elégedett az eredménnyel. Látok szemüveg nélkül, de nem mondanám minden távolságra élesnek, annyira semmiképpen sem, mint korábban szemüveggel volt, pedig azt soha nem sikerült tisztán tartanom.

Éjszaka a pontszerű fényforrásokkal különösen nem vagyok kibékülve. Sötétben tulajdonképpen minden fényforrás pontszerű és távolságtól függően kivétel nélkül sugarasan/sávosan a fényforrásból kiinduló csíkokat is látok lefélé/oldalirányban, csak nagyon közelről válik el élesen a fényforrás széle a környezettől. Kíváncsi vagyok erre most mit mondanak, ez a kéthónapos kontrollon még nem volt annyira egyértelmű, betudták a szemcseppnek.

Nálam is elhangzanak mindig a 120+ százalékok, de ez szerintem csak valami marketingfogás, a kontrollleletekre nem is kerül rá.

 

Nekem túlkorrigálták végül (nem tiszta, hogy miért is) a nem domináns szemem. Állítólag ez valójában az ún. olvasószemüveg korrekció, ami azt eredményezi, hogy más távolságra van az éles fókuszpont. Engem inkább zavar még mindig, pl. telefon képernyőjénél, ami kb. olvasótávolság. Állításuk szerint úgyis hamarosan továbbromlik és akkor lesz jó. Olvasószemüveget természetesen kilátásba helyezték, gondolom azt nem merik beígérni, hogy nem kell.

Monitortávolság jó, sajnos sokat kell bámulnom, de időnként rá kell pislogni, hogy kitisztuljon.

Kéthónaposon kaptam igazolást, hogy vezethetek szemüveg nélkül és vezetek is azóta is nem keveset, de azért az éjszaka igényelt némi hozzászokást.

 

Vizolt két hónap után lecseréltük, nekem égető/csípő érzést váltott ki közvetlen a cseppentéskor. Most felváltva használok Oftagelt és Hyabak-ot, de egyre többször megfeledkezek és órák múlva jut eszembe. Valszeg mert kevésbé igényli már a szemem is.

 

Sajnos nem sikerült eddig idetévednem, nem is olvastam vissza.

Sötétben a fényforrásokkal mások is tapasztalnak hasonlót? Volt azokra valami bíztató megoldás?

 

A plusszos korrekcióhoz annyit, hogy van egy barátom, ő azt mondja, már annak is örülne, ha szemüveg továbbra is kellene, de pl. megfeleződne a dioptriája, neki elég komoly, tán +7 vagy 8 körül van, de persze még nem volt asszem viszgálaton sem. Valami olyasmit említettek (vagy olvastam, )hogy +5 felett nem is lehet zéróra korrigálni.

 

Kösz és Üdv, Oszkár

Előzmény: hori-zoli (2141)
hori-zoli Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2144
Ja, abba a csoportba jelentkeztem, de az admin még nem hagyta jóvá.
Előzmény: hori-zoli (2143)
hori-zoli Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2143
Értem!! Nekem is cilinderes a szemem, ez is gondot okozhat a megfelelő látáshoz. Nekem valójában a szemüveg mentesség lenne a cél, mert annak semmi értelmét nem látom, hogy kifizetni monjuk 600e-t egy műtét miatt, és utána ugyan úgy évente csináltatni szemüveget 100e-ért minimum!!
Melyik face csoportra gondolsz, egy linket tudnál mutatni?
Előzmény: Ancika68 (2142)
Ancika68 Creative Commons License 2019.10.13 0 0 2142

Szia, ha műthető érdemes, hiszen nem mindegy, hogy egy +4.5-ös dioptriára kell még 45 éves korod után +dioptriákat rápakolni mint olvasószemüveg, vagy egy 0-ás dioptriára. A szem romlása a pluszos irányba mindenkinél bekövetkezik és kb. +3.5-nél áll meg 60-65 éves korunkban, ilyenkor vannak előnyben a rövidlátók, hiszen nekik a minusz dioptria kompenzál, ha pl. -3.5 akkor nem is kell majd olvasószemüveg. Kivéve ha cilinderük is van, mert az kell az éleslátáshoz. Érdemes ellátogatni a lézeres szemműtét előtt után facebook csoportba, ott több leírást találsz.

Előzmény: hori-zoli (2141)
hori-zoli Creative Commons License 2019.10.12 0 0 2141
Sziasztok!!
Egy ideje már kattogok én.is a lézeres szem műtéten. Olvasom a hozzászólásokat, és elvétve találok olyat, hogy pluszos szemet korrigáltak. Nekem a balos +4.5. a jobbos +2.5. Sok olyan beszámolót olvastam, hogy a pluszosoknak vissza romlik a szeme 2-3 év múlva!! Olvasáshoz pedig nélkülözhetettlen lesz egy olvasó szemüveg. Akkor teljesen feleslegesnek tartom azt a rengeteg pénzt kifizetni!! Ha már egy kisebb vagyont elkérnek, akkor elvárom, hogy a beavatkozás tökéletes végeredményt hozzon.
Ha ez nem kivitelezhető, akkor inkább nem csináltatom meg, marad minden a régiben.
Valakinek van tapasztalat a plusszos szem korrekcióval??
myfootwasaballon Creative Commons License 2019.10.06 0 0 2140

Sziasztok!

Nekem lassan most már egy hónapja szeptember elején volt Femto-Smart lézeres szemműtétem , de nekem még mindig nem tiszta a látásom sajnos. 

Nagyon távolra viszonylag már élesnek mondanám mondjuk, de közelre pl , számítógép még nem tudok rendesen fokuszálni és homályos is még a kép.

Valamint ilyen  kisebb távolságokra ilyen (3-10m -ig) se tiszta... 

Az ágyból ha nézem a TV-t a feliratokat nem látom tisztán , valamint a bal szememmel kifejezetten homályosan látom még az ilyen nagyobb feliratokat is , és már pár napja ez a helyzet sajnos nem igen vettem

észre bármiféle javulást is.

A tobradexet 2 napja ,hagytam abba most már csak a refresh műkönnyet használom.

Másnak is voltak ilyen vagy ehhez hasonló tapasztalatai?

Már kezdek aggódni , olvasom itt a kommenteket , hogy valakiknek pár alatt már tökéletes lett , én meg itt szenvedek vele, remélem nem marad ilyen :/

 

 

miauu201 Creative Commons License 2019.09.24 0 0 2137

Egy hete voltam a Sasszemklinikán Femtosmarton és jelentem azok közé tartozom, akiknek problémamentesen eltelt az első hét és az egyhetes kontrollon 120% és 125%-t mértek a szemeimen és kábé úgy is látok.

Az első két napon volt némi homály, meg para, hogy ne nyúljak bele a szemembe, de hétvégére minden klappolt, le a kalappal a Sasszemklinika előtt! Lassan búcsút intek a Tobradexnek és jöhet a Vizol.

Lehet halogatni a szemműtétet, csak nem érdemes. :)))

BondarEdwin Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2138

Kedves olvasók, fórumozók!

Sok negatív, de inkább kétségbeesésben, vagy aggodalmak közepette írt véleményt olvastam, mielőtt megműttettem a szememet, ezért most, hogy valóban friss az élményem, megosztom veletek. 

Először is: én magyon izgultam és paráztam közvetlenül a műtét előtt. 

Az én sztorim bevezetője az, hogy 11 éves korom óta viselek szemüveget, ma 31 éves vagyok. 

Megszoktam ugyan, de megszeretni sosem tudtam. A dioptriám -0,5-tel startolt, tegnap délelőttig -2,25 plusz 0,25 cilinder a bal, a jobb szemem -2,25. Segítségül a pénztárcám mellett a Saint James Szemészeti Központot választottam, azon belül a FEMTO kezelést. Nem untatnálak titeket az okkal. 

A műtét napján, azaz tegnap szemvizsgálatokkal kezdtünk, majd szólítottak a műtétre. Az első 30-40 percben érzéstelenítő cseppeket kaptam (mellékhatás: zsibbadó szemhéjak), ami teljesen fájdalommentes. A betadinos szemmosás szintén. Ezt úhy képzeljétek el, mint a csepegtetést, csak tovább tart. 

 

Műtét:

először a jobb szemem kezelése kezdődött. A bal szem letakar, majd a jobb szememet egy rögzítő segítségével meggátolták a pislogásban. Alig érzed. Erre felhelyeztek még egy további eszközt, ami vákum alá helyezte a szemgolyót, és gondolom rögzítette is. Ez nyomás érzéssel járt, de szintén fájdalommentes. Engem a tudat jobban zavart, de semmi extra. Ezt követően különböző fényeket látsz, majd vége az első résznek, becsukod a jobb szemed. Ha jól tudom, a szemlebenyről készít képet a lézer. 

A következő lépés a bal szem. Minden ugyanaz, mint a jobb esetében. Kb. 3-3 perc. 

A harmadik lépés hasonló rögzítéssel folytatódott. Bal szem becsuk, jobb szem szemhéjjait leragasztották, majd felhelyeztek megint valami gyűrűszerű dolgot, ami némi nyomás érzéssel járt. 

Felhajtják a szemlebenyt (nem érzel semmit), a lézer dolgozik, beállítja a dioptriát, lebeny vissza, szem becsuk, és jöhet a 4. lépés, ami a bal szem. Ez is kb. 3-3 perc. Műtétnek vége. 

 

A műtét napján:

a szemeimet csak alig tudtam kinyitni, nem láttam se távolra, se közelre, égett, szúrt és csípett. Fényre is rendkívül érzékeny volt. Óránként csepegtettem a gyógy cseppel, ami színtém égő érzéssel járt. Kibírható minden, de kár lenne tagadni, hogy nem volt kellemes. 

 

Másnap (mai nap):

minden fájdalom mintha sosem lett volna. A látásom bal szemre 100%, jobb szemre 90%, de további tisztulásról tájékoztattak a kontroll vizsgálaton. Minden fény el van mosódva, ami miatt olyan, mintha ködfoltokban látnék, de ez normális állítólag. Ma már vezettem és dolgoztam is. A közelre fókuszálás még kisség lagymatag, amúgy minden ok. 

 

Messze még a teljes gyógyulás, de már most úgy érzem, hogy megérte a picivel több mint fél milliót. 

Fényérzékenység, ködös látás, fényudvarok a fényes dolgok körül teljesem normális. 

 

Vágjatok bele, hajrá!

Üdv, 

Edwin (bondaredwin@gmail.com)

 

miauu201 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 2137

Voltam vizsgálaton, azt hiszem ebből is FemtoSmart lesz, de majd aznap kiderül. Szeptember közepén túl leszek rajta.

Előzmény: Lani95 (2136)
Lani95 Creative Commons License 2019.08.13 0 0 2136

Igen, ott dőlt el, hogy az én esetemben jobb eredményt hoz a SMART, mint a hagyományos FEMto kezelés. Ezt egy bonyolult szemészeti vizsgálógéppel állapították meg, mely a szem felszínét térképezi fel nagyon nagy részletességgel. Tényleg jó lett, az tuti :). Ha ott vagy a vizsgálaton, javaslom, hogy kérdezz rá.

Előzmény: miauu201 (2135)
miauu201 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 2135

Köszi az infókat. Jól értem, hogy ezt ott döntöttétek el a műtét napján? Előre nem tudtad, hogy mi lesz?

Előzmény: Lani95 (2134)
Lani95 Creative Commons License 2019.07.29 0 0 2134

Köszi, hogy megvártál :). A jó tapasztalatom szerencsére bejött, mert túlvagyok a műtéten a Sasszemklinikán. FemtoSmart lett végül amit a műtét napján ajánlottak fel, mert a vizsgálat eredményei alapján nekem ez segített abban, hogy még élesebben lássak. Hálás vagyok nekik, hogy minden kérdésemre válaszoltak, hogy kedvesek voltak és hogy mindig mondták, hogy éppen mi történik. Mínusz 3,5-ről és mínusz 4-ről indultam, most 125%-s mindkét szemem. Júli 18-án volt a műtétem, azóta már szinte minden kellemetlenségen túl vagyok. Ha hezitálsz, annak azt mondom, hogy minél előbb vágj bele:). Ha kérdésed van, tedd fel nyugodtan :).

 

Előzmény: miauu201 (2129)
Chaplinkutya Creative Commons License 2019.07.24 0 0 2133

Kedves vagy köszönöm. Megvolt a "műtét". Nem volt kellemetlen. Persze még nem látok jól, de ígéretes. megyek a FB re, megkeresem és ottan folytatom. Üdv Ákos

Előzmény: Ancika68 (2132)
Ancika68 Creative Commons License 2019.07.22 0 0 2132

Szia! Érdemes belépni a Lézeres szemműtét előtt után facebook csoportba. Ott sokféle tapasztalatról olvashatsz.

Előzmény: Chaplinkutya (2131)
Chaplinkutya Creative Commons License 2019.07.22 0 0 2131

Én holnap reggel megyek 8-ra a Budai Szemklinikára. +3.75 és + 1,25 őt műtenek "cilinderes" vagyok. Izgulok nagyon. Hiába olvasok utána, nem találok pluszos tapasztalatot, VAn valakinek esetleg ezirányu "+" -os tapaszatla?

Előzmény: Leil (2130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!