Keresés

Részletes keresés

Mikey-Soft Creative Commons License 2017.06.13 0 1 530

A 2005-ös Arénakoncerten kint voltam. Meghatározó élmény volt.

Előzmény: Geski (528)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.13 0 0 529

Az is megvan, mármint az emlékkoncert, CD-n és DVD-n is.

 

bár ez nem vetélkedő, de elmondom, hogy nekem meg van egy fél oldalam a Djabe könyvben. :-)

Előzmény: Geski (527)
Geski Creative Commons License 2017.06.13 0 0 528

Egyébként, hogy a témánál is maradjunk. Volt valaki az eddigi Collins koncertek valamelyikén?

Geski Creative Commons License 2017.06.13 0 0 527

Korábban is ismertem őket, legalábbis egy-két számot, de a lemez ötlete nagyon tetszett, hogy képeket zenésítenek meg. Persze Steve közreműködése még rátett egy lapáttal. De a koncertre nélküle is elmentem.

 

Elég furcsa, hogy Collins/Hackett szerzemények vannak hazai lemezen. Nagyon szeretem a Djabe-val előadott átértelmezéseket.

Ennél is furcsább, hogy a Sipi emlékkoncert kapcsán Attila megkeresett, hogy felhasználhatják-e a beszámolómat a CD-hez. Így szerepel a nevem egy nagy kedvenc kiadványán. :)

Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.12 0 0 526

Azt elfelejtettem megírni, hogy érdekes ám Collins papa nevét szerzőként látni Djabe kiadványokon. :-)

Előzmény: Generic Jingle (525)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.12 0 0 525

Pont a Kazlak lemezen játszott először Pista, gondolom azért kezdtél azzal az albummal. Amúgy tavaly kijött dupla CD-s újrakiadásban. Az első közös koncertjük idehaza emlékeim szerint a 2007-es Sipi emlékkoncert volt, azon ott voltam.

 

Valóban jók az albumok DVD verziói, 5.1-ben is, sajnos az első album még nem kapta meg a megfelelő "kezelést", remélem hamarosan azt is elkészítik.

 

Előzmény: Geski (524)
Geski Creative Commons License 2017.06.12 0 0 524

Én középen voltam.

 

A Djabe a Táncolnak a kazlak albumával vált érdekessé nekem. Azóta követem őket, de igazán a Steve-vel közös munkájuk óta vált igazán érdekessé a csapat. Az összes Hackettes fellépést láttam Budapesten. Djabét magában csak a Táncolnak a kazlak bemutatóján láttam, ha jól emlékszem... A lemezeiket azonban az Kazlak óta vásárolgatom, mert nagyon jól szólnak. Főleg DVD-A-n. :)

Előzmény: Generic Jingle (523)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.09 0 0 523

A jobb hátsó sarokban ültem, rezgett a fal mellettem és mögöttem. :-)

 

Amúgy 1998-ban voltam először a koncertjükön, akkor még Pista nélkül. :-)

Előzmény: Geski (522)
Geski Creative Commons License 2017.06.09 0 0 522

Igen.

 

Ezeket mellettem vette fel a cimborám. :)

Előzmény: Generic Jingle (521)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.09 0 0 521
Előzmény: Geski (520)
Geski Creative Commons License 2017.06.09 0 0 520

Akkor egy helyen voltunk. ;)

Előzmény: Generic Jingle (518)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.09 0 0 519

Tudom, megvan az album, onnan ismerem ezt a változatot.

Előzmény: Geski (517)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.09 0 0 518

Múlt szombaton én is találkoztam Hakett Pistával, sőt, a koncertjét is megnéztem. Pontosabban a Djabe koncertjét, ahol ő volt az egyik vendég.

Előzmény: Geski (516)
Geski Creative Commons License 2017.06.09 0 0 517

Van egy egész album ilyenekkel: Urban Renewal - The Songs of Phil Collins

Ez a világ nagyon távol áll tőlem, de ezt a lemezt kedvelem. A jó dolgokat nehéz elrontani. :)

 

Előzmény: Generic Jingle (513)
Geski Creative Commons License 2017.06.09 0 0 516

Időközben megint romlott az állapota. Valami baj van az izmaival, azért is botorkál. Ha a gerinccel egyszer gond van, azt nehéz meggyógyítani. Romlik az erőnléte, és ebből csak jönnek az újabb gondok.

 

Múlt héten találkoztam Steve Hackett-tel, rajta nem látszik a kor, és a többiek sem öregedtek így meg.

Sajnos az alkohol öregít. :(

exit66 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 515

Amikor ezt az egész turné dolgot kitalálhatták (min. kb egy éve) messze nem volt rossz bőrben. (Lásd pl tavaly szeptember US Open fellépés.) A durva az, hogy azóta mennyit öregedett.

Előzmény: Generic Jingle (514)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.09 0 0 514

Mondjuk azt nem értem, hogy új anyag nélkül minek elindulni turnézni ilyen állapotban. Mert ha jó bőrben lenne vagy lenne új anyag, na de így?

Előzmény: Geski (511)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.09 0 0 513

Ez is érdekes "feldolgozás":

 

https://youtu.be/zRTgKKcv2qg

Előzmény: Geski (512)
Geski Creative Commons License 2017.06.09 0 0 512

Ez jó feldolgozás. Végre egy bátor számválasztás. Mindig csak a nagy slágerekhez mernek hozzányúlni.

Előzmény: Generic Jingle (508)
Geski Creative Commons License 2017.06.09 0 0 511

:(

Szegény Collins papa, nagyon rá jár a rúd.

Nagyon ramatyul néz ki a felvételeken. A hangja, bár nem tökéletes, de nem vészes, de rossz ránézni.

Erre most ez is. Nem biztos, hogy kell ez neki. Nem is tudom, miért csinálja. Azért tisztelem, hogy még így is próbálkozik, de talán jobb lenne, ha csak a szépre emlékezhetnénk...

exit66 Creative Commons License 2017.06.09 0 0 510

Szomorú aktualitást kap így (+ látva az Öreget a felvételeken) a turné címe ...

Előzmény: Generic Jingle (509)
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.08 0 0 509
Generic Jingle Creative Commons License 2017.06.06 0 0 508
Geski Creative Commons License 2017.06.06 0 0 507

Itt a javított lista, kiegészítésekkel, két Royal Albert Hall koncert után. Úgy tűnik nincs változás a koncerteken. Két felvonás van, és egy ráadás.

 

1. felvonás:

Against All Odds
Another Day In Paradise
One More Night
Wake Up Call
Follow You Follow Me
Can't Turn Back The Years
I Missed Again
Hang In Long Enough
Separate Lives (duett Bridgette Bryanttel)
Only You Know And I Know

 

2. felvonás:

Drum Duet (Nic Collins és Louis Conte)
I Don't Care Anymore
Something Happened On The Way To Heaven
You Know What I Mean (Nic Collins zongorázik)
In The Air Tonight
You Can't Hurry Love
Dance Into The Light
Invisible Touch
Easy Lover
Sussudio

 

Ráadás:
If You Love Me (Really Love Me) (Edit Piaf feldolgozás, a "Hyme à L'Amour" angol változata)
Take Me Home

DeeDee83 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 506

:,(

Előzmény: Geski (505)
Geski Creative Commons License 2017.06.02 0 0 505

Nem tudom ez mennyire valós info, de elvileg ez volt a mai liverpooli koncert műsora:

 

Against All Odds
Another Day in Paradise
One More Night
Wake Up Call
Follow You Follow Me
Can't Turn Back The Years
I Missed Again
Hang In Long Enough
Separate Lives
Only You Know And I Know
I Don't Care Anymore
Something Happened On The Way To Heaven
You Know What I Mean
In The Air Tonight
You Can't Hurry Love
Dance Into The Light
Invisible Touch
Easy Lover
Sussudio

 

Encore:
If You Love Me (ez valószínűleg a Wear My Hat)
Take Me Home

Geski Creative Commons License 2016.11.12 0 1 504

Az a baj, hogy nekem elvi hibás, hogy egy magyar minimálbérnyi összegért menjek koncertre.

Ráadásul a pusztára. :)

Félek, hogy ez kimarad. Viszont bejelentették, hogy már együtt próbálgatnak Tony-val, és Mike-kal...

 

http://societyofrock.com/phil-collins-announces-he-and-genesis-members-will-reunite-for-epic-comeback-tour/

 

Ha ez nem az Ausztrál szakasza lesz a Reunion turnénak, hanem lesz megint Európában is, mivel hogy itt sem jártak, akkor tutira megyek. És persze, ha nem horror áron lesznek a jegyek, mint a mostani Collins koncertekre.

 

Viszont Te majd készülj a beszámolóval! :)

Előzmény: exit66 (503)
exit66 Creative Commons License 2016.11.11 0 0 503

Nehéz okosnak lenni. Annó a Phil búcsú turnét kár lett volna kihagyni. A Genesis turné önmagában egy nem várt bónusz volt így ez a mostani már talán egy soha többet alkalom.

Amikor megjelentek a hírek eléggé fellelkesedtem, de ez hamar csalódottságba csapott át, a több mint durva árak és a pillanatok alatt elfogyott jegyek miatt. Köln, London jó lett volna de hol van már a tavalyi hó? A maradék párizsi időpont esélyes, hogy nekem nem játszik, sőt ami jegy maradt még az is drága (kb 60 eFt) és amúgy sem olyan, ami megér - nekem - ennyit. Kesereghetünk, de az elmúlt hetek alapján esélyesnek tűnik, hogy nem lesz több helyszín/időpont, így ez azért jó hír, hogy egy 'one and only' európai fesztivál fellépés viszont igen. A golden circle ár több mint sok, de abból én azért bevállaltam kettőt. Így ha olyan kimegyünk korábban a többi fellépőre, ha meg nem akkor meg legalább a legelő közelebbik feléről nézzük. Én úgy vagyok vele, hogy ha addigra sikerül ezt a kiruccanást még egy londoni hosszú-hétvége féleséggel is összekötni, akkor meg pláne jó.

DeeDee83 Creative Commons License 2016.11.11 0 0 502

Én ezt a "koncert a legelőn" dolgot elvetettem, inkább megveszem DVDn, és akkor még látok is vmit majd. :(

 

Nálam Köln, London, végső esetben Párizs a sorrend.

Az nem baj, ha a plafonról lógva kell néznem, de emberi és normál körülmények között, legalább 1x jó lenne átélni ezt. 

Előzmény: Geski (501)
Geski Creative Commons License 2016.11.10 0 0 501

Ma jött róla a hírlevél. Nem nyugszik az öreg... :)

Menjünk?

A legolcsóbb jegyek már elmentek, ha jól látom. A többi meg nem olcsó, hogy enyhén fogalmazzak.

 

14h-tól van kapunyitás, a koncert 21h-tól kezdődik. Az horror várakozás, és akkor még mindig nem vagy annyira jó helyen.

 

Mint Rómában a Genesis koncerten. 11-től voltam a helyszínen... Szénné égtem estére. Mondjuk itt nem lesz olyan nagyon meleg.

 

Vessetek meg, de 50-60 ezer forintért nem szívesen nézem meg még őt sem. Egy 30 ezer körüli jegy + utazás még talán elmegy. De ennyiért rossz helyről?

 

Ti hogy vagytok ezzel?

 

Előzmény: exit66 (500)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!