Daciából vesszük, BMW-ből hozzuk a legtöbbet

Egyre több új autó fogy, részben a mi adónkból veszik őket. A céges autókból Skoda a legtöbb, megy a használt BMW, Audi és Mercedes is, de az igazán szegények autói is kelendőek. Itt a tavalyi autóeladási- és behozatali toplista. Érdekes trendek és csomó adat.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
szilagyig31 2 napja Creative Commons License 19244

Nem publikus a mail-ed. Írnék neked offtopic privátban.

Előzmény: Tibbi Galaxy (19229)
Sportbiro 3 napja Creative Commons License 19243

Sajnos a kar, úgy tűnik teljesen rágyógyult, viszont a záró anya, az már lejött. Elképzelhető, hogy lehúzóval lejön a kar? Próbálkozott ilyesmivel valaki? Vagy inkább ne erőltessem, hanem mindjárt vágjam/vágassam le?

Előzmény: Magnus1234 (19223)
Svégel József 3 napja Creative Commons License 19242

Én oda spricceltem, ahol fordul a a tükörház, abba a vízszintes résbe egyszerűen kívülről. De nem sajnáltam, elázott rendesen. Nekem segített, mert lehet csak nehezen fordult. De ha ott valami nagyon kopott, vagy belejutott valami kosz, bogár, egyéb, akkor szorulhat.

Előzmény: Hun_Fighter (19237)
leonel 3 napja Creative Commons License 19241

Üdv Urak, (Hölgyek?!)

Nemrég csatlakoztam én is a 407 táborhoz egy Sw-vel. (C5-ről váltottam főleg a befecskendező rendszer és egy kihagyhatatlan vételi ajánlat miatt:))

Facebook-on kérelem beadva. :D

Egy gyors kérdésem lenne: lehet valahogy az ablakmosó fúvókát állítani? A bal oldali még álló helyzetben is csak a szélvédő közepéig nyomja a vizet, 80-nál már csak alulra - és maszatol az ablaktörlő. A fúvóka új... :(

Köszönöm,

szilagyig31 3 napja Creative Commons License 19240

Nem is kell, ha nagykalapács van. :)

A tükörlapot és a burkolatot kell levenni oszt' ott a motor meg a konzol közé befújni, olajspray-vel.

Sztem a wd40 nem sok sz@rt ér. Flakonos petróleum.

Előzmény: Hun_Fighter (19239)
Hun_Fighter 3 napja Creative Commons License 19239

Nincs otthon satum... :D

Előzmény: szilagyig31 (19238)
szilagyig31 3 napja Creative Commons License 19238

Érdekes video. Kb ilyen a 407 is.

https://www.youtube.com/watch?v=UjOPT4Exdgk

Előzmény: Hun_Fighter (19237)
Hun_Fighter 3 napja Creative Commons License 19237

Hová spricceltél be? Én becsukott állapotban kivettem a torx csavart és a lyukon adtam neki be az anyagot. Eredmény: Semmi, nagy melegben ugyanúgy nem nyílik ki teljesen, csak ismételt becsukás után. :)

Előzmény: Svégel József (19236)
Svégel József 3 napja Creative Commons License 19236

Nekem ugyanez volt. Nem kell szétszedni, csőrös WD40-nel bespriccelni neki, pár becsukás és jó lesz. Sőt érdemes a másik oldalit is lekenni, nem fagy be.

Előzmény: Magnus1234 (19224)
Kaj István 3 napja Creative Commons License 19235

Zolysys! Találkoztál olyannal, hogy járó motornál az akkumulátoron 14 V feszültség esik, ha az obd-s műszert rádugom a kartámasznál, ott a software pedig 12 V-ot mér. ?!? Ez a feszültségesés okozhat különböző hibaüzeneteket?

szilagyig31 3 napja Creative Commons License 19234

De lehet akár 15-18 körül is újat kapni.

Előzmény: szilagyig31 (19233)
szilagyig31 3 napja Creative Commons License 19233

Nem értem mit rugóztok ezen. Alig 93 ezer az új! :D

Az jó. Kinyílik behajlik. :)

Előzmény: Hun_Fighter (19230)
Sportbiro 3 napja Creative Commons License 19232

Köszi! :)

Előzmény: Moó (19231)
Moó 3 napja Creative Commons License 19231

https://www.facebook.com/groups/peugeot407hungary/

Előzmény: Sportbiro (19228)
Hun_Fighter 3 napja Creative Commons License 19230

Ami nem segít, legalábbis nyáron nagy melegben...

Előzmény: HZ2 (19225)
Tibbi Galaxy 3 napja Creative Commons License 19229

Persze igazad van nem kell a felesleges botrány!!Azért azt megnézném amikor két 'tanult és félénk' barátom kíséretében megérkezünk és el akarják venni a pénzünket--))) Lenne ott meglepetés....Na mindegy,továbbra is keresem a nekem valót,habár kissé beállt a kínálat,igazából 3 hete szinte ugyanaz...

Előzmény: tom407 (19218)
Sportbiro 3 napja Creative Commons License 19228

Bocsánat, akkor vakon vagyok! Arckönyvön keresgéltem, de nem leltem. Persze most kapásból találtam több, a típussal foglalkozó lapot. Murphy él! :D

Előzmény: szilagyig31 (19227)
szilagyig31 3 napja Creative Commons License 19227

Klub? Minek? Dumálunk itt, van a facebookon csoportunk, vannak találkozóink. Ennél többet mit lehetne?

Előzmény: Sportbiro (19226)
Sportbiro 3 napja Creative Commons License 19226

Leszerelni nem én fogom, hanem az eladó, ő törje el az üveget, ha arról van szó. ;) Amúgy arra panaszkodik ő is, hogy nagyon össze van állva az egész . Ha egyszer kint van, onnantól már gyerekjáték, én is néztem (képen), hogy mintha egy seeger fogná a tengelyt. Ha egyszer a kezemben van, az alkatrész, akkor remélhetőleg már megoldom, csak addig jussunk el valahogy. :) Köszi a segítséget.
Amúgy van valami oka annak, hogy a 407-nek nincs klubja hazánkban? Sőt eleve Peugeot klub sincs. Van néhány típushoz tartozó márka, de ennyi. Pedig (ahogy látom) a típus/márka hívei elég összetartó csapatot alkotnak.

Előzmény: Magnus1234 (19223)
HZ2 3 napja Creative Commons License 19225

Ez ilyen, ha befagy, vagy nyáron nagy melegben... WD40

Előzmény: Magnus1234 (19224)
Magnus1234 3 napja Creative Commons License 19224

Mostanában a jobb első tükör néha nem csukódik be/nyílik ki teljesen.

Ha kicsit megmozgatom fel le utána megint jó szokott lenni egy ideig.

Mi lehet az oka? Hogy lehet szétszedni?

Magnus1234 3 napja Creative Commons License 19223

A legnehezebb a leszorító anya meglazítása úgy hogy az üveg ne repedjen el.

Az ablaktölő kar valószínűleg nem fog egyben lejönni le kell vágni a beleöntött bordazott alu persellyel együtt ha nem jön le.

De csak óvatosan, hogy a bordázott tengely ne sérüljön.

Egy gyári új hátsó ablaktörlő kar 7-8 ezer körül van.

Ha ez lejött a többi már egyszerű ha jól emlékszem egy zeeger és utána lefelé kijön a tengely.

Előzmény: Sportbiro (19216)
Sportbiro 3 napja Creative Commons License 19222

Szia, köszi! Addigra én is okosabb leszek a saját alkatrésszel kapcsolatban. Csütörtökön mindenképp jelentkezem. Köszönöm szépen! :)

Előzmény: betg (19221)
betg 3 napja Creative Commons License 19221

Van ilyen ha kell pont 12 pénzért , de csak csüt vagyok legközelebb!

Hun_Fighter 3 napja Creative Commons License 19220

LOL, szó szerint ugyanezt leírtam abban a hozzászólásomban, hogy mire vigyázz...

Előzmény: Tibbi Galaxy (19214)
Sportbiro 3 napja Creative Commons License 19219

Azt a mindenit! Jó, hogy be lehet szerezni... Köszönöm szépen. Ebben az esetben mindent megteszek, hogy ne kelljen újat beszerezni. Azért megkérdezném a gyártót, hogy mégis mi kerül ezen ennyibe! :) A 6405Z1-et én is megtaláltam programban, de sehol egy árat nem leltem rá...

Előzmény: Zolysys (19217)
tom407 3 napja Creative Commons License 19218

Sziasztok!

Ha rám hallgatsz passzolod a kocsit . Amit tapasztalsz egy ösrégi trükk az autópiacon, A végén sem autód sem pénzd nem lesz.

Zolysys 3 napja Creative Commons License 19217

6405Z1 30.500.- ez az a cuccos ami a motor és a lapát között van

Sportbiro 3 napja Creative Commons License 19216

Sziasztok!

Ha igaz, nemsoká a családba kerül egy 2005-ös SW. Új kettős tömegű lendkerék, új turbó, olajak, vezérlés frissen cserélve. Az autó alja patika, 150000 km van benne, tényleg remek a szekér. De... A hátsó ablaktörlő meg van állva, és amint olvastam, ez eléggé típushiba. Az eladó ma "megetette" mindenféle kenő/oldó szerrel, holnap meglátjuk megmozdul-e. Ha nem, akkor kiszereli nekem, és én megpróbálok megküzdeni vele. Van ötletem, hogy mit lehetne tenni, ezek közül az egyik a melegítés, hátha  elengedi a tengelyt. Ám ha ez sem vezet sikerre, akkor be kell egyet szereznem. A nagy kérdés az, hogy mi ennek az alkatrésznek a reális értéke, mert bontottan húszezer Forintért kívántak eladni egyet nekem, amit én kedves mosollyal visszautasítottam. Az új árra is rákérdeztem a Peugeot-nál, de sajnos még nem kaptam választ a kérdésemre... :(

Zolysys 4 napja Creative Commons License 19215

Olyan ismerős ez a trükk....