Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Passzív befektető Creative Commons License 2022.11.19 0 0 22291

Milyen motorral vetted?

Előzmény: marcomp (22290)
marcomp Creative Commons License 2022.10.27 0 0 22290

Sziasztok!

 

Most vettünk egy 407 SW-t. A gondom annyi vele, hogy a hátsó ablaktörlő tengelye teljesen belerohadt az öntvénybe. Napok óta nyomom neki a mindenféle oldó-lazító kotyvalékokat, de nem akar kijönni a tengely. Nincs valakinek eladó komplett mechanikája? Karral együtt lenne az igazi, mert természetesen az sem jött le egyben...

 

Köszi előre is!

Üdv:

Tamás

 

 

Tímea... Creative Commons License 2022.10.14 0 0 22289

Sziasztok. Van egy Peugeot 407-em. 2006os évj, 2.0HDI automata aisin váltós.

A problémám az lenne , 4es fokozatból kapcsolna 5.ik be az autó és kicsit gondolkodik. Nem mindig de napi 1x biztos előfordul. A többi sebességnél észrevehetetlen a váltás. 180.000km van az autóban. Mi lehet a baj? Szoftverfrissítés megoldja a hibát?

Illetve a hátsó ablak törlő nem működik,és a hátsó ablak fűtés sem. Van valaki itt aki tudna segíteni? Köszönöm előre is.

ede111 Creative Commons License 2022.07.23 0 0 22288

Nagyon meglassult a topik, de talán előbb utóbb csak beindul. Miután szinte mindent a középen levő bordó  pixeles képernyőn lehet beállitani  igy annak hibája igen csak problémás. mit lehet  tenni, szinte alig látszik rajta valami. Felujitás,de hol,  csere  ?? Ha van valami ötlet szivesen várom.   üdv  ..ede

hajobert8 Creative Commons License 2022.06.17 0 0 22287

Sziasztok,

Van egy sokat használt, de szeretett 1.6HDI 5 sebességes 407sw-m. Nemrég jelentkezett egy hiba, méghozzá, hogy ötödikből nehezen jön ki a sebességváltó, ráadásul nem ugrik vissza a helyére középre.  Oldalra tudom kimozdítani, de akkor random jelleggel hol harmadikba, hol hátramenetbe szeretne beugrani. Tudtok javasolni valakit aki látott már ilyen hibát?

Köszi

Zsoltbryan Creative Commons License 2022.06.10 0 0 22286

Sziasztok, tudtok ebben segíteni?

 

lenne Peugeot 407 1.6td személyautó, az a problémám vele, hogy nagyon lassan megy nem akar húzni, szerelőnél volt a turbót csinálta, de utána is ugyanaz a probléma volt. Hibakódot nem ír.Turbo közepét cserélte, légszűrőt cserélte, többi minden tisztítás ra került Cooler hűtő stb. előre is köszönöm a válaszotokat.

Zolysys Creative Commons License 2022.06.09 0 0 22285

Elhozod, megnézem, HA nem a tied a coupe :)

Előzmény: Pongi82 (22282)
FeZ_ Creative Commons License 2022.06.09 0 0 22284

" hogyan lehet deaktiválni az eco modot?"

 

Sehogy, be kell indítani a motort és akkor kilép belőle.

Nem az ECO mód miatt nem indul, az csak "melléktermék". 

Az ECO mód, az egy akkumulátor kímélő üzemmód, ha egy bizonyos feszültség alá esik a feszültség, a BSI lekapcsol bizonyos nem fontos funkciókat. Természetesen a beinduláshoz szükséges dolgokat nem kapcsolja le - normálisan.

Az aksit meg kellene nézni első körben, hogy biztosan jó-e ! Esetleg BSI hiba is lehet az oka, de én egy diagot is csinálnék, hátha kiderül belőle, hogy mi a baj. (a diagnosztika nem hibakódolvasást jelent !, bár az is része)

 

Előzmény: zoli407 (22283)
zoli407 Creative Commons License 2022.06.09 0 0 22283

Sziasztok

 

Remélem valaki tud segiteni a problémámon.Részecskeszűrő kényszeritett regenerációja közben az autó fordulatszáma felemelkedett 5000 re és füst égés csapott ki a motortérből a egr hűtő része felől.nem volt vészes az égés de a viz az elfolyt szerintem kilyukadhatott a egr hűtője.ami a probléma az autó ecomodba tette magát és nem lehet beinditani.a kérdésem hogyan lehet deaktiválni az eco modot?

Pongi82 Creative Commons License 2022.05.16 0 0 22282

Sziasztok. 

Segítségre lenne szükségem. 

A gond az,hogy generátor problémám volt

És letiltott a fejegység.elment a kijelző a tolató radar

Nem is kapcsol be a vezérlő.

A klíma  egység viszont működik. 

Hogyan lehet javítani ezt a jelenséget. 

Köszi előre is a választ 

kakadu001 Creative Commons License 2022.03.22 0 0 22281

6480E3

🤣

Gondolom nem kell bemutatni eme "kedves" alkatrészt a topic használóinak, mert:

vagy volt már vele probléma (eltörik a "nyaka" és hiába állítasz hőfokot a digitális klímával a levegő hőmérséklete nem változik)

vagy még csak ez után lesz.

Nekem az előbbi jutott, de a vezető oldalon (az kék színű).

Kicseréltem, de mivel szettben adják, a jobb oldali megmaradt, a szigetelésekkel együtt.

16.000 ft-ért (a készlet felénél kedvezőbb áron) eladó.

 

 

 

Laca4848 Creative Commons License 2022.03.18 0 0 22280

Szia! Elnézést a zavarásért.Vettem egy 407-est én is. Nálam is jelentkezik ez a hiba. Szeretném megkérdezni,hogy megoldódott-e a hiba,és ha igen akkor hogyan.

Előre is köszönöm szépen. Laci.

Előzmény: KAndris987 (22242)
Lala123457 Creative Commons License 2022.03.15 0 0 22279

Sziasztok,van egy 1.6 hdi fap motoros peugeot 407 esem,a kérdésem az lenne,hogy milyen és mennyi fap(regeneráló) folyadék kell bele házilagos utántöltéshez.Diagboxom van,így szoftveressen tudom nullázni a számlálót.Most 188ml adalékanyag mennyiséget ír a tartályban.A válaszokat előre is köszönöm.

Zolysys Creative Commons License 2022.03.08 0 0 22278

Menüben ki kell kapcsolni: permanent boot locking Már ha engol

Előzmény: ede111 (22277)
ede111 Creative Commons License 2022.03.07 0 0 22277

Mai "márkaszerviz" tapasztalat: a csomagtér ajtaja nem nyilik a 407 felirat 0 gombjával, szerelőnél volt, akku levéve valamit elállithattak.Kölcsön van nálam a családból, ne a kulcs nyissa állandóan-én meg nem értek hozzá-majd a márkaszerviz egy perc alatt segit a beállitáson. Debrecen OMP autóház, elegáns épület, benne 4 márka aranyáron kinált autói(ebben azért nem ők hibásak) elegáns formaruhában a Peugeot frontvonali képviselője a munkafelvevő. Mondom neki a problémát, néz rám mintha sose hallott volna ilyen nyitási módról!! Késöbb kiderült tényleg nem tudja ,hogy a 0ás gombbal nyitható!!! Peugeot márkaszerviz!!! Mentségére szóljon telefonon segitséget kér, kimegyünk a kocsihoz, beül, s telefonon próbálják instruálnl.Nagyon idegennek tünt neki a 407es műszerfala, nem is boldogult vele, lehet a segítség is megunta. Munkalapot állit ki, beviszi a gépet, kb egy óra a beállítás!!! mondja. Na ekkor sokaltam be, s hagytam ott. Bele gondolni is rossz, ha valami komolyabb műszaki probléma merülne fel mit kezdenének vele!!

Egyébként tudja valaki hol s hogyan lehet beállítani hogy a 0 is nyisson??? Kösz előre is.    üdv,,,ede  

Zolysys Creative Commons License 2022.02.17 0 0 22276

diaggal be kell állítani

Előzmény: András Gál (22275)
András Gál Creative Commons License 2022.02.07 0 0 22275

Sziasztok. Peugeot 407 2005 ös évjáratú, egy rádió csere után nem hallom a parkolóradar hangját a hangszóróba. Hátul hátul halkan lehet hallani de elől nem. Van valakinek tapasztalata hol hogyan És mit kell állítani hogy elölről is lehessen hallani rendesen. Előre is köszönöm a segítséget.

FeZ_ Creative Commons License 2022.02.03 0 0 22274

Leginkább egy diagnosztika tudna segíteni kideríteni, hogy mi a baja.

Előzmény: András Gál (22273)
András Gál Creative Commons License 2022.02.03 0 0 22273

sziasztok, peugeot 407 1,6 desel, 2005 ös, olyan problémám van hogy jelez az abs esp lámpa, kicseréltem a két első jeladót mert az volt a hibás, mielőtt kicseréltem volna motor inditás után rögtön jelezte abs esp hibát. miután cseréltem csak akkor gyulad ki mikor megálok pl a pirosnál és akkor nemcsak sárgán világit hanem pirosan is kigyulad és utána nem müködik a kilóméter óra sem. ha leálitom és ujra inditom akkor megy minden amig imét nem álok meg. Ha valaki tud segíteni hogy miért van megkösszönném. üdv.

Vikcsa001 Creative Commons License 2022.01.29 0 0 22272

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem. Kocsimosás után észrevettem, hogy víz áll az anyós ülés padlóján, ami egyértelműen a középső műszerfal felől jött (ha jól láttam akkor a levegő beömlő nyílásból). Sajnos azóta a ventilátor nem  működik (hiába kapcsolnám be, nem forog).

 

Találkozott már valaki ilyen? Mi lehet a megoldás?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Lala123457 Creative Commons License 2022.01.25 0 1 22271

Sziasztok,lenne egy kérdésem,adott egy peugeot 407 1.6 hdi autó.

Hidegen indítva tökéletes,alapjárat kb.850-900,viszont üzemmelegen leesik diagbox szerint 739 re.Az autó hibamentes.

Az lenne a kérdésem,hogy nektek mekkora az alapjáratotok melegen,mert én kicsit kevésnek találom,illetve hogy az alapjáratot csak a fojtószelep szabályozza?

Azért keveslem mert ilyenkor kicsit "zörgősebben"jár a motor.

Kettőstömegű kompletten lett cserélve,kb.4000km rel ezelőtt,tehát az nem valószínű,hogy csörögne.

Még egy kérdés,a nagy átmérőjű fojtószelep mellett van egy kissebb is,a turbótól megy a levegő hozzá közvetlenül(tehát nem a cooleren át),ennek a szelepnek mi a funkciója?

A válaszokat előre is köszönöm.

hamradio45 Creative Commons License 2021.12.14 0 0 22270

Sziasztok!

 

Peugeot 407 SW 2,0 HDi (2007 évjárat) autómhoz keresek bal első ajtó ajtózárat. Bontott is megfelel, ha működik a visszajelző kontaktusa. Köszönöm,hogy elolvastad.

Zlo Creative Commons License 2021.11.13 0 0 22269

Elírtam, nem 2006-os, 2005-ös évjárat.

 

 

Előzmény: Zlo (22268)
Zlo Creative Commons License 2021.11.13 0 0 22268

Sziasztok!

Peugeot 407 sw 2.0 hdi 100Kw / 136 Le RHR (2006 os évjárat) -hoz keresnék befecskendező szelepet, alkatrésznek.( SIEMENS 9657144580 ) Hibás is érdekelne. Minden lehetőség érdekel. Előre is köszönöm! 

Sziasztok!

RitaZoli Creative Commons License 2021.11.09 0 1 22267

Szép napot mindenkinek.Keresnék peugeot 407 coupe vezető ülést.Bordó bőr.Ha esetleg valakinek lenne jelezze.Előre is köszönöm.

Tapti75 Creative Commons License 2021.10.09 0 0 22266

Sziasztok!

 

407SW első lámpamosót keresek, bal oldalit. Kiesett belőle a fúvóka...

Nem kupakot, az van.

Tud valaki segíteni?

cmlHunter Creative Commons License 2021.09.01 0 0 22265

Szerintem vidd Peugeot szervizbe és kérj egy állapotfelmérést, tegyék gépre olvassák ki a hibakódokat (a váltóból is), nézzék át a futóművet, olajfolyásokat és kérj egy árajánlatot. Ekkor döntsd el neked mennyit ér meg a kocsi.

Előzmény: chriss28 (22264)
chriss28 Creative Commons License 2021.07.09 0 0 22264

Sziasztok! 407 sw-t szeretnék venni,2 literes benzinest. Mik a tapasztalatok az automata váltós verzióval? Illetve esetleg típushibák,vagy jótanácsok az autó megtekintésekor? Köszi :) 

Potyibacsi2 Creative Commons License 2021.07.04 0 0 22263

Sziasztok! 

Adott egy Peugeot 407 SW, RHR motoros, a külső ventillátor rendben működik, hisz a klíma működése közben pörög hideget fúj.. Mondhatni halk,szépen fut, a probléma azaz, hogy felengedi a motor hőmérsékletet 93+ felé, forralja a vizet úgymond, és akkor nem indul be, van kint egy szürke nagy relé, elől, az működik megfelelően tesztelve dolgozik, ugye van neki a akksi mellett egy fekete doboz 3 relével és 3 biztivel, azok is bár 5 lábasokat nem tudom, hogy tudom tesztelni, összezárni elégetni nem akarom. Ecu mellett és a biztik, illetve alatta a nagy biztik, és bent is ellenőrizve, Nem tudja valaki van még valami hőkapcsoló, a körben vagy előtét ellenállás esetleg, amit figyelmen kívül hagytam, vagy egyéb relé ami a hűtéséhez kapcsolható, termosztátja új abban, is új jeladó. Szerintem körbenézem a hengerfejnél nincs e valami hőkacsoló, mert a hűtőjében nincs kívül, mondjuk nem gáz, mert ha megy a klíma, megy a venti is. Csak jó volna megtalálni, ha esetleg vakakinek volt ilyen, probléma, mondjuk. Megírhatná, előre is megköszönöm. 

Zsolt8112 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 22262

Sziasztok 

2006 Peugeot 407 1.6 dízel 

vezető oldalon nem lehet állítani a hőfok szabályozást mindig egyforma levegőt fúj közép meleget , klíma használata mellett is. 

jobb oldalon jön a hideg jön a meleg levegő stb de bal oldalon nem :( 

esetleg valaki hozzá értő Budapesten  vagy közeli környéken tudna e segíteni a javításában , vagy mi a menete a javításnak ,esetleg költsége , mennyi idő lenne stb stb 

előre is köszönöm a hozzá értő válaszokat 

üdv mindenkinek 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!