Keresés

Részletes keresés

bogyó Creative Commons License 2004.05.06 0 0 16
Jabocs, erre nem válaszoltam.

Vúszter az Worchester-szósz, egy üveg egy életre elég :-) A balzsamecet pedig fekete, illatos és nagyon olasz találmány :-)

Csirke: mellehúsát fokhagymásan-bazsalikomosan-borsosan pácolom, sütőben vajon vagy olivaolajon megpirítom, majd vékony csíkokra vágva rá kell helyezni a salátára (ez már fantázia kérdése). Ha az ember bátrabb, akkor joghuros-garam maszalás-fokhagymás pácban érleli egy kicsit, lecsöpögteti, és ugyanúgy megsüti (ekkor indiai-arab ízek kerülnek a salátába).

Előzmény: Törölt nick (8)
bogyó Creative Commons License 2004.05.06 0 0 15
Ez érdekes.
Előzmény: ZsuR (11)
bogyó Creative Commons License 2004.05.06 0 0 14
Pedig tarama a látszattal ellentétben isteni. Pirítosra vékonyan, érted, lehet előételként is enni.
Előzmény: Törölt nick (8)
bogyó Creative Commons License 2004.05.06 0 0 13
Nem szeretem a tésztát :-(((( Amúgy nem vagyok univerzális, csak jól adom el magam :-)
Előzmény: Törölt nick (9)
ZsuR Creative Commons License 2004.05.06 0 0 12
Talalasi otlet:
Előzmény: ZsuR (11)
ZsuR Creative Commons License 2004.05.06 0 0 11
Oliva bigyo kedveloknek:

Tapenade

5 evokanal kapri bogyo
1 csesszenyi oliva bogyo
4 fokhagyma gerezd
petrezselyem
1/2 csesze oliva olaj

Robotgepben osszemixelni (nagyon ivatosan, nem nagyon pepre, darabos pepre) az elso negy hozzavalot -es kozben ovatosan belecsurgatni az oliva olajat.

Jol lezart edenybeben egy hetig is elall.

ZsuR Creative Commons License 2004.05.06 0 0 10
Aha!!! Igy mar ismerem:
http://www.gourmetsleuth.com/arugula.htm

Csak modjaval a salatakba. de jo.

Egy kedvenc tonhal receptem (sok teret ad a fantazianak):

1 tonhal konzerv, kicsurgatva
1 nagy paradicsom, felvagva kockakra
1 kozepes uborka, kimagozva, kockara vagva
1 paprika (ha lehet piros) kockara vagva
1/2 cseszenyi zoldparika aprora vagva
2 zeller szar aprora vagva (ki is maradhat)
kb ket cseszenyi forr teszta (kagylo)
3 evokanal majonez
3 evokanal finomra vagott kapor
Keverd ossze a zoldeket es add a megfott tesztahoz a majonezzel egyutt.
Nagyon finom.

Előzmény: bogyó (4)
bogyó Creative Commons License 2004.05.05 0 0 7
Vagy szar volt a ruccola. Szerintem igencsak erős íze van (kell legyen).

Én tonhalat főleg pástétomnak csinálom:

Tonhal lecsorgatva (3 konzerv), olvasztott vaj (csomag ötöde), mustár (3 nagy evőkanál Globus :-), vúszter (pár csepp), balzsamecet (tk), 1 ek citromlé, 1 ek sürített paradicsom, 1 nagy csemegeuborka darálva, 10-15 szem olajbogyó darálva, bors, oregánó, petrezselyem, bazsalikom.

Ezt botmixerrel pépesre alázzuk, piritósra, zöldségekkel, majdnem saláta.

De van egy görög recept (másik): vörös kaviárt (1 kis üveg), olivolajat (2 dl), kenyérbelet (egy fél kilós kenyér belét megvizezzük és kinyomkodjuk), 10 dkg fetát, sót és fél citrom levét botmixerrel addig baszkuráljuk, míg rózsaszín izé lesz belőle (összáll). Ezt a görögök tarama-salátának hívják.

Előzmény: Törölt nick (6)
bogyó Creative Commons License 2004.05.05 0 0 5
Olivabogyó:

1. Kalamata: vörösborecetben eltett, félig érett bogyók, hosszúkásak. Jellegzetesen görög, tescoban, célirányú boltokban lehet kapni. Ez nem magozott, de én imádom.

2. Ha nincs ilyen, akkor török, zöld, nagyon húsos bogyót keresek.

3. Ha ilyen sincs, akkor magozott spanyolt. Ez nagyon rossz, szerintem, apró, íztelen, savanyú, viszont van magozva is, géppel lazán megvagdosom.

Mustár: ha van, dijoni őrölt, de lehet felerészben őrölt, felerészben egészmagos. Az olaj az mindig oliva (kivéve, ha szója, vagy valami speckó dolog), a napraforgó sztem nem jó salátára. Ecetben pedig balzsamecet az én barátom.

A salátákban szvsz az öntet az, ami meghatározó, beszéljünk erről is. Illetve a tonhalas/halas/csirkés őrjöngésekről, azok nagyon izgalmasak bírnak lenni.

Előzmény: bogyó (4)
bogyó Creative Commons License 2004.05.05 0 0 4
Rukola (ruccola) az olaszok és más meditterán országok kedvenc nyers zöldsége, olyan, mint a pitypanglevél, kissé savanykás-füstös (!), elég markáns íze van. Én imádom. Itt van egy kép róla, hátsó sor.

A salátákat szokták fárasztani néha, ha azt szeretnék, hogy az ízek összeérjenek, de a saláta ne legyen fonnyadt/öreg. Fárasztani nyomkodással vagy párolással lehet, szerintem a spárgát vajban kell párolni. Egy kis oragano sem tesz rosszat neki (oreganós vajban...)

Előzmény: ZsuR (3)
ZsuR Creative Commons License 2004.05.05 0 0 3
Mi az a rukola?
Milyen oliva boigyot teszel ra? Annyi fele fajta van es annyira masaok az izek!
Milyen mustart?

En szeretem a spargat nyersen is - csak hozzatordelek egy par darabot a salatahoz, kellemes iz.

Előzmény: bogyó (2)
bogyó Creative Commons License 2004.05.05 0 0 2
Vajban párolt spárgadarabokat, rukolát, paradicsomot, hagymát és olivabogyót összekeverek, öntetnek olaj-mustár-balzsamecet keverék.
ZsuR Creative Commons License 2004.05.05 0 0 1
Nagyszeru a feta es a szalonna kevereke. . .de ketlabon jaro infarktus! Foleg ha a zsirjat is raontod. . .igaz, nagyon zamatos infarktus :))

Szeretem a fetat is (szalonna nelkul) meg a roquefort-ot is salatan (meg salata nelkul is).

Nyari kedvencem a friss paradicsom (ami a kertben erik es nem a polcon).
Szeretem keverni friss mozarellaval, bazsalikom levellel (csak piciket megvagva) lila hagymaval (hajszalvekonyan szeletelve) es klamata oliva bogyoval. Csak egy leheletnyi torottbors a tetejere.

Mennyei.

Előzmény: pint (0)
pint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 0
húsfélének a sült szalonnát javaslom, és a zsírját is rá lehet önteni

ugyanez elegánsabban: bacon-be csavart feta darabok, jól meggrillezve

ZsuR Creative Commons License 2004.05.04 0 0 topiknyitó
Sokfele keppen lehet kesziteni oket - mindenkinek megvan a sajat jol bevalt receptje.


Etvagygerjesztonek. Ez a recept egy nem recept, ez olyan mindent bele.
Szeretem a sotet zold leveles salatat, jo alap. Minel tobb ele szint bele: itt a paradicsom, az uborka es a mozarella sajt volt othon.

Ontet, sokszor hasznaok keszen vett ontetet, de ha nincs itthon a legegyszerubb a citromle, olaj, so, bors.

Ha lehet akkor teszek valami hus felet is a salatara - itt egy kis garnela rak. Nagyon szeretem a grillezet csirkemellet is. Jol fel lehet hasznalni a maradek sult husokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!