Keresés

Részletes keresés

11_11 Creative Commons License 2024.03.10 -1 0 30900

 

Bocs  egy kérdés?

 

 Tiszta tudat Hol találom  ?

 

 

füegy Creative Commons License 2024.03.10 0 0 30899

Gondoltam, hogy erősen szomorúvá tesz a történet.

Azért ne szaladj világgá.......

Szóval mi újság van felétek   ? 

Előzmény: csakcsendbenn (30897)
füegy Creative Commons License 2024.03.07 0 0 30898

Nem tudom, hogy mi történt, de  tudod van  egy olyan topic, ahol az elhunyt olvtársakat, akikről tudnak, megemlítik.

Itt láttam meg az ő nevét és eszembe jutott, hogy időnként írtál abba a topikba is.

Eléggé elszomorodtam én is, pedig aztán semmi közöm  nem volt arrafelé, de nagyon szép képeket rakott fel. 

 

Te hogy vagy ? 

Ha mostanában nem jelentkezel, megleptelek volna egy levélkével, hogy ugyan már, mizu van? 🤗

 

Előzmény: csakcsendbenn (30897)
csakcsendbenn Creative Commons License 2024.03.06 0 0 30897

Ó... Nem tudtam. Azt se, hogy beteg. Kikoptam pár éve a topikból, nem nagyon tudtam képeket feltenni.

Nagyon sajnálom...:(

Előzmény: füegy (30896)
füegy Creative Commons License 2024.02.15 -1 0 30896

Csécsé , te tagja voltál a három muskétàs topiknak, ha jól gondolom a tagságot.

Tudsz arról, hogy ott van egy haláleset? 😥

mától.iszom Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 30895

Egyelőre rakosgatom, de tetszik az önismereted!:)

Előzmény: Barátocska :) (30894)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 30894

:D Én azt hittem, hogy nyugtáztad, és nem tudsz hozzáfűzni semmit, amit tökre meg is értek :)

Előzmény: mától.iszom (30893)
mától.iszom Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 30893

Szia Bari! 

 

Bocsi, hogy átsiklottam megint... 

Amúgy, igen megértelek. Sok ilyen ember van. Puszi

Előzmény: Barátocska :) (30892)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.23 -1 0 30892

Nem, bennem ilyen változásra való belső igény egyáltalán nincs. Engem mindig kívülről kellett piszkálni, hogy változzak. Mindig is gyűlöltem mindenfajta változást, és csakis valami kényszer hatására voltam hajlandó. Vicces, hogy most viszont egyetlen hatalmas változás az egész életem, perc nyugtom sincs (ilyen értelemben) :D Szoktam is morogni miatta. :)

Előzmény: mától.iszom (30890)
mától.iszom Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30891

Megváltozott a hozzáállásod ezek után az emberekhez?

Az nagy dolog. 

Előzmény: Nick & Nick (30879)
mától.iszom Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30890

Talan szánt szándékkal is lehet. 

De megfigyeltél magadon pl. belső ritmust vagy mindig ahogy jött a kényszer, úgy a változás?

Előzmény: Barátocska :) (30887)
mától.iszom Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30889

Szia Bari, akkor teljesen félreértettem ezt a tudatosságot, szerintem az irányított álmok okán.

Előzmény: Barátocska :) (30886)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30888

Van olyan, hogy nem te bántasz, hanem téged bántanak. És neked kell(ene) megbocsátani, vagy elfogadni, hogy ez történt.

 

Mi a buddhizmusban úgy gondoljuk, hogy senkit nem lehet csak úgy (meg)bántani, akinek erre nincs karmája, tehát az okok és a körülmények kedveznek annak, hogy őt bántás éri egy másik fél részéről. Ennek múltban gyökerező oka van, és éppen a visszahatást éljük át/meg. Tehát nincs is mit megbocsátani, hanem örülhetünk, hogy feloldottunk egy negatív karmát, és egész jól megúsztuk (mondjuk élve). 

 

Egyébként ha te úgy érzed, hogy te (is) hibáztál,  ilyen esetben a négy erő az egyetlen valódi segítség. (Beismerés, megbánás, ígéret, jóvátétel.) 

Előzmény: Nick & Nick (30880)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30887

Nektek pl milyen hosszú egy ilyen ciklusotok? Arra gondolok hogy hány évente van ilyen váltásra igényetek? 

Ciklusváltás? Mikor pl. lezárul egy életszakaszod, nagyobb szemléletváltás zajlik le. 

 

 

Nekem ilyenre egyáltalán semmiféle igényem nincs. Nagyon csodálkozom is a kérdésen, mert így olyan, mintha ezt szántszándékkal elő lehetne idézni. Általában nagy horderejű változások után magától szokott megtörténni, mert mondjuk a továbbiakban a régi szemléletet már nem lehet tartani. Vagy mondjuk lehet tartani, de abba általában belehalnak az emberek.  Én például már biztosan nem élnék, ha 2015-ben nem jövök rá, hogy a továbbiakban nem élhetek a régi módon. De ez természetesen, spontán adja magát, ilyenkor nincs is más választás, ha élni akarsz. 

Előzmény: mától.iszom (30878)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30886

Számomra a tudatosság fogalmának semmi köze az irányításhoz. Számomra a tudatosság = tudatában vagyok. Szerintem ezért nem igazán értettem a kérdést :)

Előzmény: mától.iszom (30878)
füegy Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30885

Szerintem csak mi tudunk megbocsátani magunknak.

Vagy tudatlanok voltunk amikor hibáztunk valami okán, azért bocsátunk meg (magunknak),   vagy beismerjük a hibánkat és elnézést kérünk.

Tiszta szívből.

A másik hiába bocsát meg,oldoz fel,  ha belül mi ezt nem tudjuk rendbe tenni.

És még így is, hogy felmentheted magad bármelyik lehetőség okán, még így is nehéz (lehet).

De a megoldás benned van. 

Előzmény: Nick & Nick (30884)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30884

Nem biztos, csak szerintem.

Előzmény: füegy (30882)
füegy Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30883

"Nálatok mikor volt ez? "

 

Minden ideíró véleménye érdekel. 🙂

Előzmény: füegy (30881)
füegy Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30882

" de szerintem az igazi feloldozás akkor történik meg amikor megbocsájtanak neked, "

 

Ez biztos ? 

Előzmény: Nick & Nick (30880)
füegy Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30881

 "amikor az embert a karmája engedi, vagy eljött az idő vagy nem tudom, írhatnánk azt is, amikor  vmi felsőbb logika szerint most már átrendezősere van szüksége vagy mi "

 

Hát ez az! Érdekes lehet az a pont, amikor "tudatunkra" ébredünk, és elkezdjük az élet értelmét kutatni. 

Mennyi víz lefolyhatott addig a  Dunán!! 🙂

 

Nálatok mikor volt ez? 

Előzmény: mától.iszom (30869)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30880

"És ez nem jelenti azt, hogy nem foglalkoztam a dologgal 10 évig, sőt, pontosan tudtam, hogy ez egy trauma volt, és rengeteget álmodtam is vele (az érintett illetővel), mégsem sikerült eljutnom a feloldozásig. "

 

Ja, a témában sokat olvastam, a trauma emléke mindig megmarad, mérsékelheted

önmagadban a fájdalmat, de szerintem az igazi feloldozás akkor történik meg

amikor megbocsájtanak neked, és azért sokat tenni.

Előzmény: Barátocska :) (30875)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30879

Azt kaptam ami járt,...nem sajnálhatom magam, nem ismertem azt a törvényszerűséget,

hogy amit beleteszek az életbe azt kapom vissza. Addig futja az ember ezeket a köröket amíg

a leckéből nem tanul.

 

Éles szitu,...bármilyen konfrontáció, amikor jól kell lereagálni a dolgokat, nem egóból 

vagy érzelmektől fűtötten, hanem inkább racionálisan, józan ésszel.

És itt lép képbe a tudatosság, tudod mi lesz a következmény a cselekedetednek, mert van már tapasztalatod és ebből kifolyólag rálátsz a dolgokra.

A kimondott szavaknak súlya van, van hogy pusztít, és van hogy boldoggá tesz.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: mától.iszom (30876)
mától.iszom Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30878

Szia Bari!

 

Én nem tudnék tudatossá válni olyan értelemben, hogy mindent irányításom alá vonok. Hogy más ember erre képes, ezt nem vonom kétségbe. 

 

Ciklusváltás? Mikor pl. lezárul egy életszakaszod, nagyobb szemléletváltás zajlik le. 

Előzmény: Barátocska :) (30874)
mától.iszom Creative Commons License 2024.01.22 0 0 30877

Mi számít éles szitunak?

Előzmény: Nick & Nick (30873)
mától.iszom Creative Commons License 2024.01.21 0 0 30876

Szia. 

Megrázó lehetett.

Előzmény: Nick & Nick (30871)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.21 0 0 30875

Szerintem itt az a lényeg hogy éld meg és tudatosítsd,..... mindegy hogy álomban vagy ébren, csak történjen meg,

és mond ki magadnak, vagy a másiknak, bátran... ezzel felelősséget vállaltál.

 

Velem történt egy trauma úgy kb. 10 évvel ezelőtt  (mondjuk több is, de a többit nagyjából helyretettem), és sajnos csak tavaly nyáron sikerült eljutnom odáig, hogy képes voltam kimondani és megnevezni azt, ami történt, és hogy ez mit is jelent számomra, vagy hogy ennek mi is a következménye (rám nézve, belül, és a külső világban is). Vagyis tíz évig nem engedtem meg magamnak ezt a felismerést, mert olyan súlyos és számomra feldolgozhatatlan eset volt.

 

Nem hiszem, hogy van még annyi időm, hogy minden trauma feldolgozására tíz éveket szánjak. Ezért közvetlen kapcsolatot keresek önmagammal, a lehető legrövidebb úton szeretnék fejlődni, mert úgy látszik, hogy szívesen zárok el magam elől fontos felismeréseket (hiszen ezek valóban felelősségvállalással és nagy változásokkal járnak). És ez nem jelenti azt, hogy nem foglalkoztam a dologgal 10 évig, sőt, pontosan tudtam, hogy ez egy trauma volt, és rengeteget álmodtam is vele (az érintett illetővel), mégsem sikerült eljutnom a feloldozásig. 

Előzmény: Nick & Nick (30871)
Barátocska :) Creative Commons License 2024.01.21 0 0 30874

Nekem pedig az egész tudatosság is eleve kérdéses.

 

Ezt nem értem. Úgy gondolod, hogy nincs értelme a tudatosságnak, vagy arra gondolsz, hogy szerinted nem lehetséges tudatossá válni? 

 

Nektek pl milyen hosszú egy ilyen ciklusotok? Arra gondolok hogy hány évente van ilyen váltásra igényetek? 

 

Úgy látszik, hogy ma ilyen kis értetlenke vagyok, mert ezt sem világos teljesen. Kifejtenéd bővebben, hogy mire vagy kíváncsi? 

Előzmény: mától.iszom (30869)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.20 0 0 30873

"Nekem pedig az egész tudatosság is eleve kérdéses.“

 

Ha tudod hogy egy adott cselekedetnek mi lessz a következménye önmagadra nézve,

akkor már nem lessz kérdéses.

Éles szituban nem könnyű  tudatosnak lenni az biztos,..... az egó meg az ösztön másképp akarja. 

 

Előzmény: mától.iszom (30869)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.20 0 0 30872

"Vagyis direkt kommunikációt lehet folytatni a legmélyebb, legbensőbb éneddel, mindenféle találgatás és vargabetűk nélkül."

 

Igen ez a legjobb megfogalmazás. 

Előzmény: Barátocska :) (30866)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.20 0 0 30871

Olyan volt mint egy monológ beszélgetés önmagammal, olyan félálom szerű állapotban,....de hogy ki az aki felhozza,  és ki az aki megéli elég homályos,... Amiket elkövettem hibákat, vagy sérelmet, konkrétan a szerelmem ellen, 

azok jöttek elő, és olyan súlyos lelki fájdalommal kellett átélnem őket álmomban, mint amilyen

fájdalmat okoztam anno,... így utólag erre jöttem rá. 

 

Szerintem itt az a lényeg hogy éld meg és tudatosítsd,..... mindegy hogy álomban vagy ébren, csak történjen meg,

és mond ki magadnak, vagy a másiknak, bátran... ezzel felelősséget vállaltál.

 

1. kis lépés az embernek, :)... aztán jöhet a többi. 

 

 

Előzmény: mától.iszom (30867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!