Keresés

Részletes keresés

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.07.30 0 0 497

Megjegyzem, a Quarelinről stb. érdeklődve a gyógyszerésznő azt mondta, az Antineuralgica-t már nem is gyártják. Tévedett. (Orvosnak, gyógyszerésznek nem szabadna tévedni könnyű esetekben,)

Előzmény: Torlonia Pyrandus (496)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.07.30 0 0 496

Időnként hasonló, bár nem pontosan ez. Kamaszkorom óta nem tudok szemben az ablakkal ülni, nem kell fénypont ahhoz, hogy nagyon megfájduljon a fejem, csak általános szórt fény. Mozi után a külső világítás mintha fejbecsapna. Ezért csak napnyugta után tudok filmet nézni. Tévét is. - Valamikor segített a Quarelin - ami most ismét recept nélküli. Üdv.

Előzmény: 1Csilla (494)
lila11112 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 495

Sziasztok!

Divascan tablettát (több doboz) továbbadnék.

1Csilla Creative Commons License 2021.03.13 0 0 494

Sziasztok!
Nekem migrénes aurám van, migrén nélkül (nem tudom, hogy jól írom-e?). A lényeg, hogy a szemtünetet (látótér kiesés, cikcakkos látás, fényérzékenység) nem követi migrénes fejfájás, "csak" szemfájdalom, és szédelgés. Ez már többször előfordult, de mostanában egyre sűrűbben jelentkezik. Az utolsó ilyen tegnap este volt, kb. fél óra alatt elmúlt a szemtünet és az erős szemfájdalom helyét átvette egy tompa fájdalom, ami mára is megmaradt, illetve ma reggel óta fáj a tarkóm is (nem tudom, hogy ez összefüggésbe hozható-e az esti szemtünetekkel).
Az a kérdésem, hogy van-e a fórumban olyan, aki hasonló tünetekkel küzd?
Köszönöm, ha válaszoltok!

gombóc63 Creative Commons License 2021.02.17 -1 0 493

Igen, tudjuk, te több topikban is nagyon nagyon segítőkész vagy. Vajon mit akarsz eladni a betegeknek?!

Előzmény: ancsa0515 (492)
ancsa0515 Creative Commons License 2021.02.17 0 1 492

Sziasztok!Aki migrénes az kizárta már a Candidát?Volt e vizsgálaton?Sokszor ez az oka és akkor Candida kúrát kell csinálni.Valamint manuálterápia és speciális masszázst.Ezt egyénre kell szabni. Ha tudok segíteni bárkinek a témában az keressen meg az emailemen,mert ez itt nem jelez és csak ritkán lépek fel.Üdv,Anikó  szancsa1987@gmail.com

RusZ Creative Commons License 2021.02.17 0 0 491

Migrénesként kapott már valaki COVID-os oltást? Voltak mellékhatások?

gombóc63 Creative Commons License 2020.11.15 -1 0 490

Az első mondatodat kinek szántad? Mert ha nekem olvasd el figyelmesebben amit írtam.

Előzmény: Ariel_500 (488)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 489

Most látom hogy irtam már az esetemröl! Nem emlékeztem rá

A lényeg hogy nekem a virus vagymi , miatt jött a fejfájás, tehát nem a klasszikus soha meg nem szüntethető migrén

Előzmény: Ariel_500 (488)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 488

Cataflam jó de a Flector granulátum nem?

Ugyanaz a hatóanyag, Diclofenac

 

Tavasszal kétszer is elkapott , alapjában gyenge valami.

Fájt a homlokom, szemöldökcsontom, kis hőemelkedés. Röntgen, rostasejt gyulladás, amit homloküreg gyulladásként értelmeztek/nem az/

Körzeti adta az antibiókat, mert a hőemelkedés ugyan elmúlt de a fejfájás nem

Orr/fül szakrendelésen háromszor is elhajtottak rövid vizsgálat után hogy semmi bajom nincs

 

A negyedik fajta antibió után bepöccentem, elmentem egy maszek orr/fül/gégészhez

Endoszkóp az orrba, megnézte a korábban készitett MR felvételt és mondta hogy semmiféle gyulladás nincs. Sajnos nem tud segiteni

Két hónapig szedtem a napi egy tasak Flectort

 

Más okbol SBO lett, majd felkerültem a neurologiára. Doktornő Citagent irt fel ami SSRI , antipszichotikum

SZedtem a Flectort és vele párhuzamosan a Citagent

Egy idő után nem kellett a Flector. Még szedem a napi 1 Citagent de lassan elhagyom a dokinővel egyeztetve

Alaphelyzetben pánikbeteg vagyok amit aránylag jól "kezelek" tehát arra nem kellett volna gyógyszer

A lényeg, próbáljátok ki ezt a gyógyszert, hátha segit

 

gombóc63 Creative Commons License 2020.11.15 0 0 487

Azt nem, de nekem a Flector semmire nem hatásos.

Előzmény: Torlonia Pyrandus (486)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2020.11.14 0 0 486

A Flector por sem? Próbálta?

Előzmény: gombóc63 (485)
gombóc63 Creative Commons License 2020.11.14 0 0 485

A lányom kedden ettől szenvedett, már tudjuk, hogy vírusos, az égvilágon semmi nem hatott aznap neki. Másnap az enyhébb fej és szemfájdalmára a Cataflam jó volt.

Előzmény: Torlonia Pyrandus (484)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2020.11.14 0 0 484

"Kibirhatatlan fejfájásról" számoltak be a vírusfertőzöttek. Erre melyik gyógyszer lehetne jó? Kösz.

Előzmény: gombóc63 (478)
Ruby11 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 483

Én az okot szüntettem meg, mert a migrénem már a múlté. Kíváncsi lettem volna, hogy neked milyen megoldásod van rá.

Előzmény: 'Quanon (482)
'Quanon Creative Commons License 2020.10.06 0 0 482

A fej, vagy más fájdalmat gyógyszerekkel el lehet folytani.

De mit oldottál meg ezzel? legfeljebb enyhitetted a fájdalmat. De a fájdalomnak mindig oka van.

Előzmény: Ruby11 (481)
Ruby11 Creative Commons License 2020.10.05 0 0 481

Konkrét megoldásod is van rá talán gyógyszeren kívül?

Előzmény: 'Quanon (479)
gombóc63 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 480

Nagyon képben lehetsz és biztos rengetegszer átéltél migrénes rohamot ha ez a véleményed:-(

Előzmény: 'Quanon (479)
'Quanon Creative Commons License 2020.10.01 -1 0 479

Mindenre van manapság gyógyszer, de a gyógyszer méreg, csak pillanatnyi megoldás. Hosszú távon többet árt mind használ. A panaszt nem felületesen, hanem a gyökereiben kellene kezelni, amíg még nem késõ. A gyulladásokat kellene kezelni természetes módszerekkel, gyógyszerek nélkül.

A fej és a legtöbb krónikus fájdalmat a gyulladások okozzák. Tízbõl hét halálos kimenetelü betegséget a gyulladások okoznak. Érdemes lenne komolyan venni és tenni ellene. Nagyon jól kezelhetõ hosszú távon, csak éppen akarat kell. A gyógyszer egész bíztosan nem megoldás.   

Előzmény: Paater Altenburg (477)
gombóc63 Creative Commons License 2020.10.01 0 0 478

Bár nem engem kérdeztél, de elmondom, hogy a Flector pl. nekem cukorka. Mindenkinek ki kell tapasztalni mi hat. Nekem a világon semmi nem segített a migrénes rohamoldókon kívül. Ha te egy fél Saridonnal meg tudod előzni, akkor viszont érdemes kipróbálni a Flectort. De nem megelőzésre.

Előzmény: Paater Altenburg (477)
Paater Altenburg Creative Commons License 2020.09.30 0 0 477

Üdv. A Flectorról kérdezlek. Régebben, ritkán voltak erős migrén-szerú fejfájásaim. Ugye a rutinos páciens már az előjeleit érzi. Ezért megelőzésre majd minden reggel bekapok egy fél Sarydont. Ennek anyaga a paracetamol. Jó, ez, de nem a nagyon erős fejfájásra. A Flector anyaga a diclofenál - ami az izületi gyulladások fájdalomcsillapitója. Furcsa rokonság. Mindegy: a Flector valóban az erésnagyon erős fejfájásra is hat? Felkészülnék.

Előzmény: Ariel_500 (476)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.07.17 0 0 476

Jó napot! Sajna csatlakozom a fejfájósokhoz

Az életben nem fájt a fejem

Olvasom lejebb

"A migrént egy hosszan tartó arc és homloküreg gyulladás után állapították meg."

Márciusban elkapott valami virusos nyavalya, kis hőemelkedéssel ami engem nagyon meg tud gyötörni.

Röntgen homloküreg gyulladást irt le

Aztán kimásztam belőle, majd pár hét után megint láz levertség gyengeség, de hozzájöt a fejfájás

Ettem a Flectort és pár hét alatt a negyedik antibiotikumot ettem végig , eredmény nélkül

Ócskán éreztem a szivem, elugrottam a körzetihez aki EKG után mentő és kórház

Mit mondjak, beszartam a félelemtöl

Ott nem láttak olyan dolgot az EKG-n ami veszélyes lett volna

Koponya és mellkas CT volt. A koponyán gyulladást irtak le, mint utólag megfejtettem a latint rostasejt gyulladás

Kikérdezetek, mondtam hogy pár napja még lázas voltam és a fejfájás

Már be is dugtak a virus elkülönitőbe 3 napra. Reggel délben este vér, vérnyomás, cukorszint COVID teszt. Ez utóbbi negativ volt és fel is raktak a neurologiára

Ekkor már a fejfájás csökkenőben volt, de kaptam valami antipszichotikumot, hogy az jó fejfájásra is

amúgy sincs semmi gyulladásom. A labor szerint viszont emelkedett szintek amik gyulladásra utalnak

3 nap és mentem haza nem volt semmi bajom

Elolvastam a gyógyszer mellékhatásokat és láttam hogy nem nekem való. Ne szedje ha "cukorra gyógyszer, prosztata, vizelési nehézségek stb.

Mentem is vissza a neurologiára, lecserélték, most Citagent kezdtem szedni

Közben persze reggelente Flector, mert nagyon fáj a fejem. Ez használ, de elég "tompa" vagyok tőle

Időnként a vérnyomásom felugrik és megszédülök rendesen

Persze volt nekem pánikbetegségem, de az utóbbi sok évben nagyon is kezelhető volt

 

A héten volt megint labor és bizony a gyulladás ott bujkál valahol bennem

Ott tartok hogy nem merem elhagyni a házat :(

Végletekig kikészültem idegileg ez alatt az 5 hónap alatt, Nem tudom meddig bírom

Jobbakat nektek

Ligeti fényár Creative Commons License 2020.03.17 0 0 475

Hirtelen magas lázra plusz erős fejfájásra állítólag ALGOPYRIN. (egy ideje ismét recept nélkül.) Ha sokáig nem mulik, telefon a házirovosnak és=vagy Mentőknek, ügyeletnek.

Ligeti fényár Creative Commons License 2020.01.26 0 0 474

Lili budapesti?

Előzmény: lili.ollari (472)
padarcsaba94 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 473

Sziasztok!

 

Nekem nagyon sokat segített a gyömbér rendszeres fogyasztása migrén ellen. Természetesen nagyon sok minden másra is kiváló a gyömbér.

https://www.youtube.com/watch?v=d6fwAT1Wc2U

lili.ollari Creative Commons License 2019.12.20 0 0 472


Sziasztok! 

 

Ollári Lili vagyok, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem másodéves pszichológia mesterszakos hallgatója. Kutatásomban migrénes betegek életminőségét, egészséggel kapcsolatos aggodalmait, valamint kihívásokkal szembeni válaszkészségét vizsgálom azzal összefüggésben, ahogyan saját állapotukról vélekednek.

Ehhez olyan 18 és 60 év közötti résztvevőkre lenne szükségem, akik migrénjükről orvosi diagnózissal rendelkeznek, vagy fejfájásukat annak hiányában is migrénnek tekintik.

A vizsgálat önkéntes, a kapott információkat bizalmasan kezelem. A kérdőív kitöltése nagyjából 20 percet vesz igénybe, mely hatalmas segítséget nyújt kutatásomban.

Segítségüket előre is köszönöm!

 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfYQ3YIrJUI4gLWjiRFTN9rJRrGW2l38nzA_RszWvUriew_kg/viewform?usp=sf_link

lili.ollari Creative Commons License 2019.12.20 0 0 471


Sziasztok!

 

Ollári Lili vagyok, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem másodéves pszichológia mesterszakos hallgatója. Kutatásomban migrénes betegek életminőségét, egészséggel kapcsolatos aggodalmait, valamint kihívásokkal szembeni válaszkészségét vizsgálom azzal összefüggésben, ahogyan saját állapotukról vélekednek.

Ehhez olyan 18 és 60 év közötti résztvevőkre lenne szükségem, akik migrénjükről orvosi diagnózissal rendelkeznek, vagy fejfájásukat annak hiányában is migrénnek tekintik.

A vizsgálat önkéntes, a kapott információkat bizalmasan kezelem. A kérdőív kitöltése nagyjából 20 percet vesz igénybe, mely hatalmas segítséget nyújt kutatásomban.

Segítségüket előre is köszönöm!

pilk Creative Commons License 2019.11.18 0 0 470

Sziasztok! Az ELTÉ-n a fejfájás és a migrén pszichológiai hátterét kutatom. Ennek érdekében készítettem egy kérdőívet, melynek kitöltésére szeretnélek most invitálni titeket. A kérdőív 10-15 percet igényel és megválaszolásával jelentős mértékben hozzá tudtok járulni a kutatás eredményességéhez. Ezen a linken találjátok meg: https://kutatasmigren.wordpress.com/. Előre is köszönöm a részvételeteket!

L.Anikó67 Creative Commons License 2019.02.19 0 0 469

1,5 évig szenvedtem aurás migréntől. A gyógyszerek és az infulziós kezelés csak egy-két hétig enyhítette a tüneteket. Az orvosom ajánlására kipróbáltam az aspirin protectet. Azóta tünetmentes vagyok.

 

gombóc63 Creative Commons License 2019.01.18 0 1 468

Fejfájásambulancián ha minden vizsgálat már megvolt semmi másra ne számítsatok, mint gyógyszer hegyekre, azok között is sok antidepresszánsra. Egy jó gyógymasszázs pedig tényleg hatásos lehet, de évek óta járok és az se mindenható.

Előzmény: RusZ (467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!