Keresés

Részletes keresés

HOP-120 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 1123

Köszönjük!

Előzmény: mimi_bacsi (1122)
mimi_bacsi Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1122

Megtaláltam, (katt ide a letöltéshez) talán másnak is szüksége lehet

Előzmény: mimi_bacsi (1120)
mimi_bacsi Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1120

Vállalkozást szeretnék indítani másodmagammal.

Tud-e valaki olyan oldalt (és ha tud, közzéteszi-e?) ahol a vállalkozási formák össze vannak hasonlítva (Bt, Kft...),

melyikben milyen pénzügyi, jogi kötelezettségek vannak az indulással, alapítással kapcsolatban? (pl. törzstőke, felelősségi jogok, kötelezettségek...)

 

HOP-120 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 1119

Nem adtam fel!
Az ügyintézőm azt mondta,hogy nem létezik ez a lehetőség.Kis gondolkodás után írtam levelet a helyi munkaügyi központ igazgatónőjének melyre ma kaptam választ(1 nap után) (nem 1-1.5 hét mint az ügyintézőnél..)
a levélből idéznék egy-két részletet!:
"A pályázat A típusa ebben az évben is  megvalósulhat, amely kérelemre fog indulni, benyújtásának feltétele (az előző évi feltételek alapján), hogy legalább 3 hónapja folyamatosan álláskeresőként legyen nyilvántartva Kirendeltségünkön."

(az a típusú:
3 millió Ft-ig terjedő kamatmentes tőkejuttatás visszatérítendő, vissza nem térítendő, részbe visszatérítendő formában.)
Remélem tudtam segíteni!

Előzmény: solari86 (1115)
HOP-120 Creative Commons License 2012.03.31 0 0 1118
Előzmény: HOP-120 (1117)
HOP-120 Creative Commons License 2012.03.30 0 0 1117
Előzmény: HOP-120 (1116)
HOP-120 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 1116

Igen ez elég szomorú.Bár én úgy tudom,hogy a bank munkanélküliek részére nem ad hitelt.
Van egy eu-s támogatás. (2009ben)Göncz kinga jelentette be (ő az eu-s parlamenti képviselő)2013-ig tart ez a lehetőség 6-7 milliót vehet fel a munkanélküli.De ez magyarországon ismeretlen a bankok nem támogatják,így külföldi banktól lehetne igényelni ezt a munkanélküli hitelt.

íme a link:

Hamarosan indul a munkanélküli-hitel

Európai Uniós garanciavállalással vehetnek fel mikrohitelt néhány hónapon belül a válság miatt állás nélkül maradt emberek, hogy saját vállalkozást indíthassanak. Az Európai Parlament (EP) ugyanis nagy többséggel elfogadta az új lehetőség pénzügyi hátteréről szóló jelentést. Az EU négy éven át 100 millió eurót biztosít a hátrányos helyzetű emberek vállalkozásainak, illetve foglalkoztatásának támogatását célzó hitelkeretre.

Több tízezer európai állampolgár veheti igénybe hamarosan azt a hitelt, amely az állás nélkül maradt, hátrányos helyzetű emberek megsegítését szolgálja. A pénzből az igénylők saját kisvállalkozást indíthatnak.
Segít a hitel

A 2010-13 közötti időszakra biztosított 100 millió eurós uniós pénzkeret újrakezdési esélyt kínál azoknak, akik a válság miatt nehezen jutnak hitelhez, és szívesen fognának vállalkozásokba - közölte a rendszer kidolgozását kezdeményező Göncz Kinga EP-képviselő. Ez az összeg azonban az Európai Beruházási Bank és a kereskedelmi bankok hozzájárulásával 500 millió euróra is nőhet.

A magyar képviselő hangúlyozta: a mikrohitel hatékony eszköz a válság kedvezőtlen szociális következményeinek enyhítésére, a munkanélküliség csökkentésére. "Most arra van szükség, hogy a rendelkezésre álló pénzt a tagországok igyekezzenek minél előbb, és minél teljesebben fölhasználni. Máris rengeteg az érdeklődő" - mondta. Göncz Kinga fölhívta a figyelmet arra is, hogy az EP illetékes szakbizottsága folyamatosan figyelemmel fogja kísérni a program működését.

Az uniós garanciavállalással megvalósuló mikrofinanszírozási eszközt azok vehetik igénybe, akik elveszítették az állásukat, veszélyben van a munkahelyük, vagy a helyzetüknél fogva nehezen kapnak hitelt, illetve nehezen jutnak álláshoz. Ugyancsak pályázhatnak a hitelre azok a mikrovállalkozások, amelyek munkanélkülieket, illetve hátrányos helyzetűeket foglalkoztatnak. A mikrohitel összege legföljebb 6-7 millió forint lehet, amelyet az EU elsődleges kockázatvállalása mellett nyújtanának bankok és mikrohitelezést végző egyéb intézmények, szervezetek.
Kamattámogatás is van

Az EP által jóváhagyott jelentés a hitelnyújtók számára kötelezővé teszi a kedvezményezett társadalmi csoportokat segítő civil szervezetekkel való együttműködést is. A hitel nagyságáról, futamidejéről és kamatáról a szerződő felek állapodnának meg a pályázatban vállalt feltételek mellett, a jogszabály erre nem tartalmaz előírásokat, de a hitelfelvevő számíthatna az Európai Szociális Alapból származó kamattámogatásra is.

A mikrohitel-program azután indulhat el, hogy jóváhagyja a tagállami kormányok nevében eljáró EU-s intézmény, a Tanács.





Tovább »

forrás: Blogspot.com



ha kell pár e-mail elérhetőséget megtudok adni ez ügyben.Én ebbe a lehetőségbe mondjuk nem mertem belevágni.A munkaügyi központ segítségében bíztam de ahogy írtam ...

Előzmény: solari86 (1115)
solari86 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 1115

O_o Wow. Köszi a linkeket. Az NFI honalapján találtam meg az infót, hogy támaogatás, és 3 millió, meg vállalkozás alapítás, ezért is lettem regiszttrált munkanélküli. De így már értem miért adot kitérő választ az ügyintéző a kérdéssel kapcsolatban, mikor legutöbb bent jártam. Két barátommal akarunk valami jódolgot csinálni, most a banki kölcsönöket nézegetjük. (VIcces hogy egy banktól hamarabb kapunk taámogatást, mint az államtól.)

HOP-120 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 1114

illetve ez a cikk is foglalkozik a témával.Igaz nem mai a cikk de az alapok gondolom megegyeznek.

:http://www.vallalkozoinegyed.hu/20050616/cegalapitas_a_tevekenysegi_korok_kivalasztasa

Előzmény: HOP-120 (1113)
HOP-120 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 1113
Előzmény: solari86 (1111)
HOP-120 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 1112

Mikori információ?Tegnap kaptam a levelet.
http://www.afsz.hu/engine.aspx?page=ak_tamogatasok Érdekes,az oldalon fennt van még ez a lehetőség.
Én is vállalkozásban gondolkozom,de fogalmam sincs,hogy mi merre.Írtam az ügyintézőmnek de csak visszaigazolta a levelem,hogy elolvasta,választ még nem küldött.
Ha kapok választ és van benne valami másféle lehetőség  akkor majd megírom!
Bár itt OFF-nak számító nagykategóriás képzés is  felfüggesztésre került,mégis a kecskeméti munkaügyi központ előtt egy hatalmas tábla még hirdeti,illetve a folyosókon minden 8. plakát erről szól.

Előzmény: solari86 (1111)
solari86 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 1111

Ez mikori információ? Csak mert én is valami ilyesmire bazíroztam... 
Ha nincs állami támogatos (ezek szerinte nincs), akkor honnan lehet vállalkozás alapítására pénz szerezni? Hogyan lehet vállalkozni? A menetét tudom, és azt is hogy mit akarok, csak PÉNZ KELL. Nem is kevés.  

Előzmény: HOP-120 (1110)
HOP-120 Creative Commons License 2012.03.27 0 0 1110

A munkaügyi központ által lehetőség volt arra,hogymunkanélküliek is nyissanak vállalkozást,támogatással. Érdeklődtem,jelenleg ez a lehetőség a gazdasági helyzet miatt  megszűnt.Van-e más lehetőség munkanélkülieknek,ahhoz,hogy támogatáshoz jussanak vállalkozás alapításához?

eva1222 Creative Commons License 2012.03.05 0 0 1109

Sziasztok,

 

Vállalkozást szeretnék indítani, meghívó készítés, köszönet ajándékok, szakdolgozat készítés. Informatikus végzettségem van. Milyen tevékenységi körben lehet ez csinálni?

 

A válaszokat előrre is köszönöm.

caputo21 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 1108
köszi a válaszokat. Kezdőként minden segítség jól jön
Előzmény: zsanna (1107)
zsanna Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1107

(Háááát, asszem mindíg is kötelező volt, de egy ideje már nem rögtön, hanem egy éven belül legalább egyszer fel kell virítani a bankszámlán is. A Gt-ben van valahol eldugva az erre utaló passzus.)

Előzmény: Ata samurai (1106)
Ata samurai Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1106

könyvelő > ügyvéd (újabban megint kötelező a bankba befizetni a törzstőkét?)

Előzmény: Axon64hu (1104)
zsanna Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1105

Cukrász-üzemnél tutira ANTSz is kell.

Előzmény: Axon64hu (1104)
Axon64hu Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1104

Ügyvéd, alapító okirat, cégbejegyzés, könyvelő, bankba be alaptőke.

 

Röviden.

 

Üdv:FCS

caputo21 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1103
üdv mindenkinek

A segítségetekre lenne szükségem. Két barátommal céget szeretnénk alapítani cukrász üzem miatt. Kft-re gondoltunk. Mi ilyenkor az első lépés a teendő mik a kötelezettségek ilyenkor?
hodav1993 Creative Commons License 2012.02.14 0 0 1102

Sziasztok!

 

Szerintetek milyen képzést(rövidtávú) érdemes kitanulni 3 hónap alatt ?

Budapestre fogok egyetemre járni szeptembertől kezdve és sajnos csak költségtérítéses szakra tudtam jelentkezni(gazdasági).

 

Milyen ötletetek van, illetve milyen lehetőségeim vannak hogy egy"jól" fizető állást kapjak akár nyárra, akár mellékállásba vagy netán alapítsak valamit ?!?!

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Ata samurai Creative Commons License 2012.01.18 0 0 1101

A köt. kamarai regisztrációért elő van nekik írva némi kötelezően és "ingyenesen" nyújtandó szolgáltatás is. De ezzel engem sem győztek meg. Tudtommal nem elkerülhető a regisztráció + a díj.

Előzmény: Csordi777 (1099)
Csordi777 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 1099

Van valami ötlet, hogyan lehet elkerülni hivatalosan a kötelező kamarai regisztrációt? 2012 -től újra él ez a remek lehúzás. Én egyáltalán nem akarok fizetni egy olyan kamarának, amitől soha semmi szolgáltatást nem fogok kapni a befizetett pénzemért cserébe. Csak egy gyors számítás: Magyarországon durván 1 millió gazdasági társaság, egyéni vállalkozó, stb. van. Ha ezt beszorzom a kötelező tagdíj összegével (5000Ft) akkor 5 milliárd Ft jön ki egy éves bevételre a kamaráknak. Ezt meg inkább nem is kommentálom...

Sabah01 Creative Commons License 2011.12.12 0 0 1096

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Kezdek belerázódni a témába... :)

Lacihw Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1095

Köszi az együttérzést :) Társasági adó amire meg volt kérve a részletfizetés. Így szoktam időt nyerni :) na most nem jött be...

Előzmény: zsanna (1093)
zsanna Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1094

Amúgy mi volt? Áfa?

Előzmény: zsanna (1093)
zsanna Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1093

Na ez így más tészta. Akkor rohadtuk peched volt, és ez így egy nagy disznóság.

Előzmény: Lacihw (1092)
Lacihw Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1092

Na tehát kedves :) A számlámra utalások jöttek kettőre egy azon nap, a másikra 1 héttel később.

Tovább kellett volna utalnom a lóvét a szállítómnak mert meg vagyok csúszva.

Nem ültem rajta :P

 

Előzmény: zsanna (1091)
zsanna Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1091

És a félreértések elkerülése végett tisztáznám, hogy roppant mód nem szimpatizálok ezekkel, de a Te módszered a nem-szimpátia kifejezésére elég öngyilkos megoldás :-))))

Előzmény: Lacihw (1089)
zsanna Creative Commons License 2011.11.13 0 0 1090

Nem vagyok NAV-os :-)))

De ha az én ügyfelemnek van annyi pénze, hogy mindhárom számlájáról futná, hogy befizesse a befizetni-valót, és ennek ellenére mégsem teszi meg, azzal én bizony nagyon csúnyán bírnék beszélni, és asszem nem sokáig lenne az ügyfelem. 

Én ugyanis marhára nem látok semmi rációt abban, hogy bevallunk valamit, aztán cseszünk befizetni.... De biztos bennem van a hiba.

Előzmény: Lacihw (1089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!