Keresés

Részletes keresés

csibe74 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 28

SZiasztok!

 

A vérképem és a vizeletem egy része rendben van, de

 

a vizeletemben baktériumot 20-25vvt, és 1-2 fvt-t találtak.

 

Emiatt kell aggódnom?

 

Valami gyulladásom lehet?

 

Köszönettel

Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 27

Nocsak !

 

Gyógyítás

Vérvizsgálattal észlelhető az infarktus és a memóriaromlás  addToShelf("20070110_vervizsgalat_stroke_memoria","Vérvizsgálattal észlelhető az infarktus és a memóriaromlás","/Tudomany/20070110_vervizsgalat_stroke_memoria.aspx");

2007. január 10. 13:46
Utolsó módosítás: 2007. január 10. 13:56

Egy olcsó teszttel kiszűrhetők azok a szívbetegek, akiknél a legnagyobb az infarktus vagy a stroke kockázata - írják az Amerikai Orvosi Szövetség (AMA) e heti kiadványában. Egy egyszerű vérvétel pedig fényt deríthet az idős emberek szellemi teljesítőképességében bekövetkezett változásokra - olvasható a Johns Hopkins egyetem honlapján.

Csaknem ezer pácienst vizsgáltak három éven át, és a teszttel bizonyos aminosavak kombinációjának (NT-proBNP) szintjét mérték, amely összefüggésben áll a szívműködéssel.
 
A kutatók azt találták, hogy akiknek a vérében ez az anyag a legnagyobb mennyiségben van jelen, azoknál nyolcszor nagyobb az infarktus, a stroke és a hasonló megbetegedések veszélye.
 
A tesz áttörést hozhat a szívbetegségek súlyos kimenetelének megelőzésében - állítják a kutatók. Az Egyesült Államokban mintegy 71 millió szívbeteg él, és az új vérvizsgálat 20-40 dollárba (3900-7800 forint) kerülne.

A John Hopkins egyetem szakemberei pedig 96, idősotthonban élő, 60-92 közötti férfi és nő húgysavszintjét határozták meg. A húgysav szintjéből általában a vese működésére szoktak következtetni. A Yale Egyetem kutatóival közösen végzett vizsgálat azt mutatta ki, hogy azok az idős résztvevők, akiknél magas volt a húgysav szintje (vagy a normális tartomány felső határértéke közelében volt), alacsony pontszámot értek el azokon a szellemi teljesítőképességet mérő teszteken, amelyek az agyműködés gyorsaságát, a verbális és munkamemóriát figyelik.
 
A magas húgysav-szint akkor is összefüggést mutatott a kognitív problémákkal, ha a kutatók kiküszöbölték az életkor, nem, testsúly, iskolázottság, cukorbetegség, magas vérnyomás, dohányzás és alkoholfogyasztás esetleges zavaró hatásait. A szakemberek szerint eredményeik arra utalnak, hogy azok az idősek, akinek a húgysav-szintje a normális tartomány felső határán van, lassabban dolgozzák fel az információkat, beszéd-, és memóriazavaraik lehetnek.

Az alapellátásban dolgozó orvoskollégáknak ezért azt javasolják, hogy kérdezzenek rá bármilyen szellemi teljesítmény-romlásra azon betegeiknél, akik húgysavszintje magas, és akik memóriaromlásról számolnak be, azoknál végezzék el a tesztet.

A kutatók egyelőre nem tudják pontosan, hogy az emelkedett húgysavszint miként hat negatívan a szellemi teljesítményre. Korábbról ismert megfigyelés azonban, hogy a vesebetegek kognitív funkciói jelentősen gyengülnek. A szakemberek a hatásmechanizmus felmérésén túl a jövőben azt szeretnék vizsgálni, hogy vajon a húgysavszintet csökkentő gyógyszerek javíthatnak-e a szellemi teljesítményen.

 

 

...jó lene, ha nálunk is végeznének ilyen tesztet ! :)

 

 

Mivel M.o.-gon túl sok az infarktus. 


Törölt nick Creative Commons License 2006.12.02 0 0 26
Köszönöm!
TamásD Creative Commons License 2006.12.01 0 0 25

Ez kb. normális vizeleteredmény. A vvt az a vörösvértest, az fvs a fehérvérsejt, ezek kis számban mindig vannak a vizeletben. A laphámsejt jelenléte is normális egy értékig, mert a húgyhólyag faláról ledörzsölődnek.

 

TamásD

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.29 0 0 24

Nemrég vér- és vizeletvizsgálatok voltam, mivel hüvelyi viszektésem van, és ezért kérte a nőgyógyász ezeket a vizsgálatokat.

A háziorvos minden rendben talált az eredménnyel kapcsolatban, egyedül ezt emelte ki:
üledék 4-5 zsugorodott vvt. 2-3 fvs. néhány laphámsejt.

Sajnos nem nagyon fogtam, hogy mit mond, valaki el tudná magyarázni, hogy ezek mit jelentenek, és mennyire számítanak normálisnak?

Köszönöm!

TamásD Creative Commons License 2006.10.28 0 0 23
az lhs a laphámsejt, a bakt ugye a baktérium, a Ca-ox a calcium oxalát kristály. Ha ezekből mind sok van, az megér egy orvosi látogatást, mert húgyúti fertőzést jelenthet, esetleg van valahol egy kis veseköved, ami szór, morzsolódik.

TamásD
Előzmény: dezidera (22)
dezidera Creative Commons License 2006.10.27 0 0 22

Szeretnék tanácsot kérni, igaz nem vér, hanem vizelet laborlelettel kapcsolatban.

41 éves nő vagyok, a vérképem teljesen rendben van, viszont a vizelet eredményen a következő szerepel:

Viz. üledék: 5-6 fvs. sok lhs.bakt. ca-ox.

A többi vizelet eredmény rendben van.

Várom a választ, hogy mit jelentenek a fentiek.

Köszi előre is

Kati 

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.24 0 0 21

Monocytánál helyesbítek :

 

túl kevés ????? mi köv.ebből ?????

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.24 0 0 20

Idegesít.

Szeretném tudni :

 

Mit jelent:

 

kreatinin           82       umol/L     <97

 

Átl. vvs hgb koncentr. MCHC     363   !    ref.tart.  g/L  330-360

 

363 TÚL SOK ??? MI KÖVETKEZHET EBBŐL ???

 

 

mONOCYTA SZÁM                      0.23  !    REF.TART. G/L   0.4-0.8

 

 

0.23  iszonyúan sok ???? mi következhet ebből ?????

 

 

vizelet reggeli kreatinin        7782  ! umol/L          8000-27000

 

 

7782  túl kevés ?????   mi következhet ebből ???????

 

 

 

nemtudom.....nemtudom....nemtudom.....

 

 

húgysav        402 !          umol/L         178-345

 

 

 

Miluritot írtak fel és Colchicumot. Drinfo-ban elolvasva róluk halálra váltam !!!!!

 

Hypothiazidot lehetőség szerint el kéne hagynom, de a vérnyomásomra napi 1/2 tbl-át kell szednem, egyéb....... calciumantagonistaféléket nem tolerálok !!!!!

Hypothiazid pedig köszvényt provokál nálam !

Ördögi körbe kerültem.

 

 

 

 

Mi az a kreatinin ?????????

 

állandóan body-billdinges szövegeket dob ki a gép .......:(((

 

előre is köszönöm az esetleges választ.

Zoli_fiú Creative Commons License 2005.08.19 0 0 19
http://www.hazipatika.com/services/lab?HPID=319D624A-C51C3426-059E6473-DA30D77C
A magyar zsivany Creative Commons License 2005.08.11 0 0 18

total bilirubin es direkt bilirubin a maj mukodesre utal

magas ertekek jelezhetnek

 

maj gyulladast, hepatitiszt virusos A B C ... stb,

 

lehetseges epeko, vagy valamilyen mas eldugulasa az epevezeteknek.

 

lehetseges mergezes, peldaul kronikus alkoholizmus,

vagy, egyszeri nagy adag acetamidazofen, vagy ilyesmi

 

Nem vagyok orvos.

 

Tisztelettel:

 

zsivany

Előzmény: krampuli (9)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.07 0 0 17

RBC = vörösvértestszám

WBC = fehérvérsejtszám

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.24 0 0 16

Más nincs.

Kössz !!!

:)

Előzmény: bes (13)
bes Creative Commons License 2005.04.21 0 0 15
a crp a C reaktiv protein rövidítése, gyulladást jelez, ugyanúgy mint a vérsüllyedés
dobózs Creative Commons License 2005.04.21 0 0 14
szisztok meg tudjátok nekem mondani hogy a CRP mit jelent ugyan is 4 keresztes pozitív
bes Creative Commons License 2005.04.18 0 0 13
Az összes veseműködésből a bal vese 47 %-kal, a jobb vese 53 %-al veszi ki a részét.
Normális lelet, ha más nincs.
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.18 0 0 12

ugyan ez nem laborlelet, de szeretném tudni, hogy mit jelent :

 

vesecintigraphia: b.o. 47 % j.o. 53 %

 

Ha valaki  tudja, köszönöm.

 

:)

afintha Creative Commons License 2004.07.13 0 0 11
MIt jelent, hogy magas ertek? MIlyen mas vizsgaltokat vegeztek meg? Azoknak mennyi az erteke?
Előzmény: krampuli (9)
Kis Attila Creative Commons License 2004.06.08 0 0 10
Jó kis topic ez.
krampuli Creative Commons License 2004.06.07 0 0 9
Ha van itt doki mondja meg legyen szíves:
a totál biblirubin és a direkt bilirubin magas értéke mire enged következtetni???

Ilusta Creative Commons License 2004.03.08 0 0 8
Nagyon köszönöm az utánajárásodat.
Igen, közben mi is megkérdeztük a házirovost, de ő csak annyit mondott, hogy ezeknek az adatoknak a megemelkedése azt jelenti, hogy a rákos sejtek nagyon elszaporodtak a szervezetben.
Most újra műtötték szegényt, de úgy néz ki most jobban van, lesz. Majd kiváncsi leszek, ha mégegyszer csinálnak ilyen vérvizsgálatot csökkennek-e ezek az értékek..
A papírra laktát-hidrogenáz volt nyomtatva..
Előzmény: csupaszabo (7)
csupaszabo Creative Commons License 2004.03.07 0 0 7
Nem véletlenül laktát-dehidrogenáz? Mert olan van, ez egy valamennyi szövetünkben megtalálható enzoim, magas LDH érték szívinfarktust, tüdőinfarktust jelezhet, de sokféle megbetegedésnél emelkedik az érték.
Előzmény: Ilusta (5)
csupaszabo Creative Commons License 2004.03.07 0 0 6
Hát én nem vagyok orvos, csak a neten néztem utána:
AFP= Alfa-fetoprotein, tulképp a magzati méáj termeli normális körülmények között, de máj illetve hererák esetében emelkedik ez az érték. A daganat eltávolításával vagy elpusztításával az érték csökken, kiújuláskor ismét emelkedik.
A CA 19-9 pedig egy gasztroenterális tumor antigén neve. Nem tudok többet róla, angol nyelvű anyagot sokat találsz a neten.
Az elsőt még keresem.
Előzmény: Ilusta (5)
Ilusta Creative Commons License 2004.01.21 0 0 5
Üdvözlöm az itt lévő Orvosokat!
Apósom nagyon beteg és segítségüket szeretném kérni, kölönböző értékekkel kapcsolatban amivel nem vagyunk tisztában. Sajnos a kezelőorvos nem adott felvilágosítást (szinte sosem ad semmiről, hiába kérdezzük!!). Bár erre azt mondta, nem mondhat semmit arról, amihez nem ért...
Van egypár vérérték ami nem olyan magas, de most csak azokat írnám le, ami sajnos igen magas és nem tudjuk ez mit jelent.
Laktát-hidrogenáz 240-490 (516)
CA 19-9 (GIM) 2,5-19 (347)
AFP (férfinél mit jelent??) 0,5-5,5 (149)

Ezek a kiugróan magas értékek...
Persze van nagyobb vérsűllyedése, vörösvértest kevés, limfocyta kevés..
Tudni kell, hogy bélrákkal műtötték tavaly ősszel, aztán mégegyszer azt "kijavítandó"
Az MRI újabb daganatokat fedezett fel..de már nem nyúlnak hozzá...(sajnos az első orvos csúnyán elbánt vele...nincs hasfala...)
Meddig élhet szegény ezekkel az értékekkel?
Egyáltalán mit jelentenek ezek?
Fájdalmai vannak, morfintapaszt kap, nem a leggyengébbet, hanem az azutánit..
Köszönöm válaszukat...

ona Creative Commons License 2003.01.27 0 0 4
Szia,

szerintem semmi vészjósló nincsen a leleteidben. Azért a háziorvos biztos mond valami megnyugtatót!

Előzmény: Pályakezdő (3)
Pályakezdő Creative Commons License 2003.01.27 0 0 3

Nekem ezek az értékek lettek rosszak:

Fehérvérsejt: 3.87 4.50-12.00
Neutrofil granulocita: 1.680 2.000-6.900
Antistreptolizin titer: 864 0-200
Kalcium:2.68 2.02-2.50
Magnezium:1.06 0.70-1.05

Mit jelenthet?

Pályakezdő

afintha Creative Commons License 2002.12.05 0 0 2
szia,

mindig a teljes laborleletet erdemes beirni ide, mert 1-2 ertekkel nem sokra megyunk....

Előzmény: htb (-)
htb Creative Commons License 2002.11.22 0 0 1
Köszönöm, Alice! Pár nap múlva már okosabb leszek, további vizsgálati eredményeket is kapok.
Előzmény: AliceCsodaországban (0)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2002.11.21 0 0 0
Sajnos nem vagyok orvos, így nem segíthetek, de túl nagy baj nem lehet, mivel a normális tartománytól csak kicsit tér el a két lelet, a vizeletbeli üledék pedig szvsz. nem lehet túl nagy baj - talán egy kis hólyaghurut, ilyesmi. Akkor van baj, ha a vizeletben sok a fehérvérsejt, mert az azt jelenti gennyes, és valahol gyulladás van (vese, hólyag, hugycső).

Talán megnyugtat, hogy nincs az a laborlelet, amiben ne lenne 3-4 csillaggal megjelölt adat, ami kissé eltér a normális tartománytól.

Előzmény: htb (-)
htb Creative Commons License 2002.11.21 0 0 topiknyitó
Tudom, ez nem az orvosi rendelő, de hátha tud valaki segíteni. Ma kaptam kézhez a laborleletemet, a dokimat viszont csak a jövő héten érem el. Van egy-két adat, amelynek megfejtésében szeretnék segítséget kérni:

Vizeletnél:
- üledék laphámsejt: zsúfolva

Vérvizsgálat:
- Eosinophyl: 4,9 % (1-4-ig normális)
- Lymphocyta: 22,6 % (25-45-ig normális).

Előre is köszönöma hozzáértők fáradozását!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!