Keresés

Részletes keresés

_cipo_ Creative Commons License 4 órája -2 0 334165

...magat a "tervezesi hiba" fogalmat sem tudnatok egzaktul definialni.

A bal oldal fogalmát nem tudod definiálni. Ergo, amikor balra fordulsz, fogalmad sincsen arról, hogy merre mész.

De a forgalmat irányítani már tudod.

Előzmény: shadowbull (334163)
Pomber Béla Creative Commons License 4 órája 0 0 334164

A Lex shadow szerint a tervezési hiba az, amit már nem bír másra rákenni a tervezési részleg.:-)))

Előzmény: shadowbull (334163)
shadowbull Creative Commons License 5 órája 0 0 334163

De, hazudik. Megadtam a tervezesi hibakbol eredo meghibasodasok aranyat. ~10% korul van, a termek eletciklusanak az elejen kicsit magasabb, a vegen kicsit alacsonyabb.

Arrol en nem tehetek hogy nektek errol a temarol abszolut lovesetek sincs, magat a "tervezesi hiba" fogalmat sem tudnatok egzaktul definialni.

Előzmény: Kisfiatal (334161)
Kisfiatal Creative Commons License 5 órája 0 0 334162

Nem hazudik:

Illetve ha létezik is tervezési hiba, az is csak femto-százalékban fordulhat elő - de az se soha a BMW-nél.

Csak te jó szokásos netpatkány módodra azt emeled ki, amire aztán ráugorhatsz.

Márpedig a fenti kijelentés megállja a helyét, akármit pofázol :) Ui ezt sugallod, mintegy állítod, ha ki nem is mondod szó szerint, aztán meg jössz hogy hátdeezténnemondtam.. Talán elfelejteni madzsar..

Előzmény: shadowbull (334139)
Kisfiatal Creative Commons License 5 órája 0 0 334161

Nem hazudik:

Illetve ha létezik is tervezési hiba, az is csak femto-százalékban fordulhat elő - de az se soha a BMW-nél.

Csak te jó szokásos netpatkány módodra azt emeled ki, amire aztán ráugorhatsz..

Márpedig a fenti kijelentés megállja a helyét, akármit pofázol :) Ui ezt sugallod, mintegy állítod, ha ki nem is mondod szó szerint, aztán meg jössz hogy hátdeezténnemondtam.. Talán elfelejteni madzsar..

Tzp Creative Commons License 8 órája 0 0 334160
Pomber Béla Creative Commons License 12 órája 0 0 334159

Azt hiszem, lesz a cég mérnökeinek mit átgondolniuk, módosítaniuk.

Nem hallottad? A NAGYFŐNÖKtől?

N e m _ t e r v e z é s i _ h i b a !

Előzmény: advocatusdiaboli (334134)
,m,1710 Creative Commons License 13 órája 0 0 334158

Jaguar mind akuauto (EV) hehe

szilvatövis Creative Commons License 13 órája 0 0 334157

Azért látszik, hogy az EU gyártók is kezdenek felfejlődni a Teslához... már van első csomagtartója a Jaguar I-pacenek is.... azért van még mit fejlődni.

https://eu.freep.com/story/money/cars/mark-phelan/2018/10/17/2018-jaguar-electric-suv/1656249002/

shadowbull Creative Commons License 14 órája 0 0 334156

"az Audi és a BMW központja is Münchenben van"

LOL.

Kismillio fele taxi van Münchenben.

Előzmény: Rangun (334155)
Rangun Creative Commons License 14 órája 0 0 334155

https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/10/17/jaguar_taxikat_rendszeresitenek_munchenben/

Bár nagyon sokat hallani a német luxusautó-gyárak villanyautó-programjairól, azokból nem sok valósult meg a mai napig. Ennek köszönhető a furcsa jelenség is: a Jaguar taxik München utcáin, amelyeket ráadásul a város önkormányzatának anyagi támogatásával vásárolt a Müncheni Taxiközpont.

Német gyártmányt azonban nem találtak, amely elég tágas és nagy hatótávolságú lett volna, hogy alkalmas legyen a szabványnak számító E osztályú Mercedesek kiváltására. Elég komoly fricska ez a helyi autóiparnak, különösen azt nézve, hogy az Audi és a BMW központja is Münchenben van,

shadowbull Creative Commons License 15 órája 0 0 334154

Vagy eppen pontosan tudja hogy mi lehetett a problema, es hivogatja a szerelot ahol legutobb volt, vagy azt aki a "lájtos csippet" belerakta, vagy esetleg az egyedi riasztot.

"valami húzottabb-izmosabb kivitel "

Nem, gyengebb valtozat volt,  max 320i. 

Előzmény: advocatusdiaboli (334152)
zöldkomcsi. Creative Commons License 15 órája 0 0 334153

Érdekes, hogy varsóban csak most bontják. volt rá 20 évük, és ott nem olyan szepegő, merjünk kicsik lenni kormányok voltak, mint itt az Antallék vagy az MSZP-s

Nem 30 évük volt rá? Amin akadékoskodok, hogy miért pont most bontják és próbálom összefüggésbe hozni más történésekkel, vagy legalább illeszteni valami esemény halmazba.

Előzmény: rev251 (334135)
advocatusdiaboli Creative Commons License 15 órája -1 1 334152

Ez mindenesetre leégett... És van egy olyan érzésem, hogy a gazdája többet nem fog venni bimmert, használtat sem...

Függetlenül attól, hogy nem kizárt, hogy valami húzottabb-izmosabb kivitel volt, és az elhanyagoltság vezetett ide.

Előzmény: shadowbull (334151)
shadowbull Creative Commons License 15 órája 0 0 334151

Rengeteg ilyet bevittek az elmult evekben Magyarorszagra. 3-4e euroert mar lehet ilyet venni. 

Előzmény: advocatusdiaboli (334149)
GabikA Creative Commons License 16 órája 0 0 334150

szep verda volt meg igy is

Előzmény: shadowbull (334147)
advocatusdiaboli Creative Commons License 16 órája 0 0 334149

OK, nem kukacoskodásból kérdeztem, komolyan.

Akkor ez ezek szerint egy legalább tízéves kocsi volt. Sanszos, hogy a leégetett - újabbnak kinéző - Suzuki többet érhetett...

Előzmény: shadowbull (334147)
GabikA Creative Commons License 16 órája 0 0 334148

elegge, 10 eves koraig cascoztam a ronot, mert nem volt draga, viszont ha totalkarra torom az mar fajt volna a zsebemnek

Előzmény: GPS (334141)
shadowbull Creative Commons License 16 órája 0 0 334147

Hatso lampabol. 

Előzmény: advocatusdiaboli (334145)
shadowbull Creative Commons License 16 órája 0 0 334146

Amugy gondolom az tortent, hogy menet kozben kigyulladt az auto, a csavokam kiugrott, aztan az auto meg sebessegben maradt es elindult.

Előzmény: shadowbull (334144)
advocatusdiaboli Creative Commons License 16 órája 0 0 334145

Miből látod, hogy "pre LCI"?

Előzmény: shadowbull (334144)
shadowbull Creative Commons License 16 órája 0 0 334144

Nem kell talalgatni, a kepeken egy pre-LCI E91 van, annak pedig 2008ban abbahagytak a gyartasat. 

Meg csak nem is SUV. 

advocatusdiaboli Creative Commons License 16 órája 0 0 334143

Simán lehet életszerű, és, mint írtam, adott esetben nem megfizethetetlen. Én nem ismerem amúgy jól a bömösöket, de a hátulról látható nem túl jó kép alapján azért szerintem ez nem egy öreg autó - ez valami most is futó, vagy legfeljebb utolsó előtti modell lehetett.

advocatusdiaboli Creative Commons License 16 órája 0 0 334142

Én azért nem lennék ilyen sarkos, biztos vagyok abban, hogy a bömösnél figyelik az ilyen eseteket, és próbálják is a tanulságokat beépíteni. Az ilyen problémák meg sajnos velejárói az egyre katasztrofálisabban elbonyolított kocsiknak... 

A Casco-t sokszor azért 5-6-8 éves kocsira is megkötik, és van is értelme - az ára pedig messze nem annyi, mint gondolnád. Ha például meglévő kocsiról váltva jó magas bónuszokkal (pl: B10-es kötelezővel) lépsz át új autóra, és még fővárosi-nagyvárosi sem vagy (legalább papíron) - meglepően alacsony árakat lehet kapni. Nekem jelenleg egy kb: 12 milliós listaárú új kocsira írd és mond 98 ezer körül van az éves teljes körű Casco és GKFB együtt - ehhez képest a cégautó-adó havi 22 ezer...

De ránézésre látszott azon a BMW-n, hogy valamelyik viszonylag új modell, ettől persze még lehetett 3-6 éves, ki tudja, mennyit futott is.

Ja, még egy adalék az akku-vitához - most hétvégén fingott ki a Rollsban az akku végleg, ma cseréltem ki újra... A kipurcant akku 2005-ös volt... Eddig bírta gond nélkül - az is igaz, hogy ez alatt ment a kocsi kb: 40 ezret összesen, garázsban állt, és rendszeresen intelligens-regeneráló töltőre volt akasztva.

Előzmény: GPS (334136)
GPS Creative Commons License 16 órája 0 1 334141

A kepek alapjan ez egy legalabb 10 eves BMW volt, de inkabb regebbi. 

Egy 10 éves bőmősre köt valaki akkora Casco-t, amelyik még egy harmadik félnek okozott kárt is téríti?

Életszerű ez, szerinted?

.

Előzmény: shadowbull (334138)
GabikA Creative Commons License 16 órája 0 0 334140

nekem is reginek tunt, pedig nem nagyon erdekel a bombi (az x5-on kivul)

Előzmény: shadowbull (334138)
shadowbull Creative Commons License 16 órája -1 0 334139

"Shadow-tól tudjuk, hogy tervezési hiba márpedig nincs."

Ne hazudj.

"Persze hogy új volt a bőmös"

Mondom, ne hazudj.

Előzmény: GPS (334136)
shadowbull Creative Commons License 16 órája -1 0 334138

"A képek alapján ez egy új bömös volt."

Micsoda szakertok vagytok baszki.

A kepek alapjan ez egy legalabb 10 eves BMW volt, de inkabb regebbi. 

shadowbull Creative Commons License 16 órája -1 0 334137

Moszkvaban Mercedeseket osztogatnak...

Előzmény: GPS (334130)
GPS Creative Commons License 16 órája 0 1 334136

Azt hiszem, lesz a cég mérnökeinek mit átgondolniuk, módosítaniuk.

Hát a BMW tervező-mérnököknek biztos, hogy nem kell aggódniuk - mert Shadow-tól tudjuk, hogy tervezési hiba márpedig nincs. Max mi nem értünk hozzá.

Tehát a BMW tervezőknek nincs miért izguljanak - mert a sorozatos tűzesetek vélhetően a szakszerűtlen vezetés, vagy más, a BMW-től teljesen független okok miatt fordulhatnak csak elő.

Persze hogy új volt a bőmös - hisz ki köt egy ilyen átfogó Casco-t egy régebbire?
Ennek az éves Casco-ja annyiba kerülhet, amennyiért más működő autót vásárol - friss műszakival.

.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!