Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2008.12.24 0 0 750

Boldog karácsonyt, kevesebb áthallást :-D mindenkinek!

 

nory76 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 749
Köszi, Megvan!
Előzmény: Axióma (748)
Axióma Creative Commons License 2008.11.26 0 0 748
Ott van az adatlapjan (katt a nevere, "kuld" link alatt).
Előzmény: nory76 (747)
nory76 Creative Commons License 2008.11.26 0 0 747

Köszi a gyors választ!! már csak az email cimedet kellene megtalálnom beírtad korábban??

 

Előzmény: Caipi (746)
Caipi Creative Commons License 2008.11.26 0 0 746

Köszönöm szépen, és persze, hogy lehet. (Eleve sokkal több 'sorstárs' írt mail-t, mint ahányan ide be.) Na meg persze drukkolok Nektek.

Előzmény: nory76 (745)
nory76 Creative Commons License 2008.11.25 0 0 745

Szia Caipi!

 

Gratulálok a megnyert perhez!

 

A miénk még tart és hasonlóak a problámáink is.....

Lenne majd pár kérdésem hozzád ha nem baj, de ha lehet prviben!?

 

Nory

Caipi Creative Commons License 2008.11.25 0 0 744

Hát nem fogjátok elhinni, a mai napon - máris - megnyertem a pert.

10% + a kamat visszamenőleg.

 

Más kérdés, hogy megkapom-e a pénzt valaha, vagy hogy nem fellebbeznek-e, bár nem tudom elképzelni, hogy hogyan magyaráznák ki bárkinek is a szomszéd nappalimban tartózkodó szellőzőcsövét... végig nem prezentáltak semmilyen dokumentációt, de a múltkori tárgyaláson gyakorlatilag arra (is) hivatkoztak, hogy ahogy megépítették, az engedélyezve lett, és így mossák kezeiket, ha nem jó. Vicces, mi? A szakértő többször kitért rá, hogy a fent említett szellőzőcsővet pl. nem engedélyezhette senki... meg ki garantálja, hogy a kivitelezés megfelelt az engedélyezett terveknek...

Caipi Creative Commons License 2008.07.07 0 0 743
Én is remélem, mert nekem meg névnapom. Mégeygszer köszönöm a bíztatást.:-)
Előzmény: Laja73 (742)
Laja73 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 742
Ja, egyébként 09.16 a kisebb lányom szülinapja, úgyhogy biztos minden jó lesz :)
Előzmény: Caipi (739)
Caipi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 741

Na az már másik kérdés.:-) Egyébként elvégezte, amire létrehozták, állítólag csak emiatt a per miatt létezik még.

Előzmény: Laja73 (740)
Laja73 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 740
Hurrá! És a cég aktív még? Remélem be tudjátok hajtani rajtuk!
Előzmény: Caipi (739)
Caipi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 739

Hi.

Köszönöm, jól vagyok. Már két olyan tárgyalás is volt, amiről azt hittük, hogy az utolsó.:-) Merthogy ott már egy ideje tartunk, hogy a bírónő azt mondta, hogy a beterjesztésemet vagy mimet bizonyítottnak tekinti. Csak nem fogadták el az akusztikus által javasolt 15% árcsökkentést. Úgyhogy kirendeltek - a kölségemre - egy ingatlanszakértőt, aki 10%-ot állapított meg. Mi ezt elfogadtuk, de most meg valami alaki/formai hiba volt, amit nem is értek, de állítólag szeptember 16-án már ítélethirdetés lesz. Hiszem, ha látom.:-)

Nagyon drukkolok Neked, hogy ez most jó legyen, elég sok panaszt láttam/hallottam onnan felétek.

 

Előzmény: Laja73 (738)
Laja73 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 738
Hello mrs. hangszaki :)
Hogy s mint?
Ha minden igaz váltunk, de nincs keret továbbra sem kizárólag levegővel körbevett falakra, az egyik kapott lakást is a túloldalra. Magyarul ikerház a kompromisszum. Bizakodásom tárgya a mészkőhomok tégla. Remélem jó hírekkel szolgálhatok majd...
Előzmény: Caipi (737)
Caipi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 737
Gondolom attól függ, hogy mit és mennyire hangszigeteltek.:-)
Előzmény: Berecke22 (736)
Berecke22 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 736

Nálunk állítólag hangszigetelt téglából vannak a lakások közti válszfalak (sorház). Hát, egy panellakásnál biztos jobb, de azt nem mondanám, hogy nem hallom a szomszéd tv-jét.

 

Caipi Creative Commons License 2007.12.23 0 0 735

Hát jut eszembe, monologizálok itt egyet...

Új lakásba költöztünk a barátommal, ez meg egy másik ismerősé. Zuglóban, a Pillangó utca környékén van a ház, usque az '50-es években épülhetett.

Felettünk egy család két kisgyerekkel, az utóbbiak folyton (most is) iszonyatosan dübörögve rohangásznak. Lehallatszik továbbá az ágynyitogatás, redőnyhúzás, némi villanykapcsolgatás, a gyerekek csatakiáltása, a vécében meg a szellőzőnyilásból kifolyólag néha teljesen érthető beszédet is hallani. A fürdőben a plafon alatt pár centivel végigvonul egy cső, ami, ha fönt vizet használnak, Niagara-vízesésszerű hangokat ad, igen érdekes.:-)

Szóval asszem, ez az, amit eredetileg áthallásos lakásnak hívnak.

De én csak röhögök rajta... mert a saját lakásomban tapasztalható dolgokkal egy napon sem lehet említeni...

Itt áthallok, ott meg bent voltak a hangok meg a külvilág a lakásomban.

 

kentaura Creative Commons License 2007.10.27 0 0 734
Előírásilag már régóta figyelnek a hangszigetelésre (is), de már régóta nem tartják be egyesek az előírásokat
Előzmény: kisedo (733)
kisedo Creative Commons License 2007.10.27 0 0 733

Sziasztok, úgy ahllom, h már egyre jobban figyelnek a rendes szigetelésre, előírásilag. talán ezek a problémák megszűnnek hamar...

apropó az erkel-házról hallottatok? nem találok fórumot hozzá...  :( köszi és üdv, e

Anyanyuszi Creative Commons License 2007.10.20 0 0 732
Neked legyen igazad!!! Majd jelzem, ha már üzemkészen lesz a házikó, mi lett a konkrét szitu.
Előzmény: kentaura (731)
kentaura Creative Commons License 2007.10.13 0 0 731
Mivel nem ér össze a két épület, testhangként nem fog átjönni a lift rezgése és léghanként is kicsi az esélye, mert egymástól függetlenül épül a 2 tűzfal (a tiétek és a szomszédé) és nincs bennük nyílás.
Előzmény: Anyanyuszi (729)
Anyanyuszi Creative Commons License 2007.10.13 0 0 730
Na gyorsan kukkoltam is a szomszéd épületnél. Elméletileg nem ér össze a kettő... de igen ferde itt-ott..., néha (miért csak néha...?...?) tettek egy 5 cm-esnek látszó "hungarocelvalamit":-) egyébként semmi. Nem nagyon értem.
Előzmény: kentaura (710)
Anyanyuszi Creative Commons License 2007.10.13 0 0 729
Oké, akkor ha jól értem trappogás talán nem lesz... és mi lehet a helyzet a lifttel?....?
Előzmény: kentaura (710)
Caipi Creative Commons License 2007.10.13 0 0 728
Hát ezt sajnos a bíróságnak kellene megállapítania, nem nekünk...:-) Többen azt mondták volt, hogy egyszerűen verjem le onnan, és még lehet, hogy meg is fogom tenni, csak hát most b****ak ki csóró szomszéddal? Az eredetiek már el is adták, két nagyon kedves diáklány lakik most ott.
Előzmény: kentaura (727)
kentaura Creative Commons License 2007.10.13 0 0 727
Így az előírások szerint nem szabad vezetni szellőzőt! A szomszéd hálószobáján keresztül kellett volna vinni! Az a megoldás, ha átszerelik, természetesen a kivitelező költségén.
Előzmény: Caipi (726)
Caipi Creative Commons License 2007.10.13 0 0 726

Azt elhiszem... nekem ilyenhez még nem volt "szerencsém", hálistennek. A szomszédnak legelől volt a hálója, lásd alaprajz. Pirossal bejelöltem a rajzon nem szereplő, a fal tetején a szomszéd fürdőjének szellőzőcsövét rejtő dobozt... 

 

Előzmény: kentaura (725)
kentaura Creative Commons License 2007.10.12 0 0 725
Egy ideig egy budapesti bérházban laktunk a feleségemmel. A szomszédtól egy sima válaszfal választott el. A szomszéd srác és az aktuális barátnői (több is volt amíg ott laktunk) mindíg oltári nyögések mellett csinálták.  Mondjuk nekünk abból a szempontból szerencsénk volt, hogy a szomszéddal határos szobát nem hálónak, hanem nappalinak használtuk, de így is érdekes volt dolgozni vagy tv-t nézni az aktus hangjai mellett.
Előzmény: Törölt nick (719)
Axióma Creative Commons License 2007.10.12 0 0 724
Ha toled vesz el, akkor fizettesd ki eloszor is az alapter.-csokkenest szorozva a nm-araddal (ha ugyes vagy akkor a szig. altal elfoglaltat fizetteted, nem ujraszamolas utanit, mert akkor csak a felet nyered -- szemet modon a falak fele benne van a hasznos alapter. szamolasban, ad absurdum a szomszedod lakasa igy novekszik!), es persze plusz a teljes koltseget szamlastul es meg persze ezen felul a fennmarado, nem gatolhato hang miatt az ertekcsokkenest (ertsd, a nm-ar is csokken az uj alapter-re). Aztan max. nem mindet kapod meg.... de ha sokat kersz van mibol lealkudni, es ez mind kulon-kulon jogos.
Előzmény: Törölt nick (723)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 723
Igen, olvastam. De ha azt vesszük, hogy az én lakásomból vesz el területet, s nem tervezem hosszúra az ittlétet, akkor felesleges.
Ha esetleg sikerül megegyeznem az építtetővel és kifizetné a költségeit, akkor azért lehet, hogy elgondolkodnék rajta.
Viszont: nem kell módosítani az adásvételi szerződésünket akkor, ha a hangszigetelés miatt kisebb lesz a lakás hasznos alapterülete?
Caipi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 722

Oké.:-)

Persze, jó nem lesz az utólagos hangszigeteléstől, de jobb azért lehet. Azért írtak már (ide meg a hangszigetelős topikba is) pozitív tapasztalatokat.

Előzmény: Törölt nick (721)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.12 0 0 721
A helyzet az, hogy én nem nagyon bízom az utólagos hangszigetelésben, mert több építőiparban jártas rokonnal illetve ismerőssel is beszéltem, s szerintük nem sokat javít a helyzeten. Hacsak nem a zajforrás felőli oldalról (tehát a szomszéd lakásokban) szigetelünk. Ebbe aztán hülyék lennének belemenni (mármint a szomszédok).
Ráadásul egy árajánlat szerint (mivel nekünk elég nagy a falfelület) körülbelül 600,000 Ft lenne az egész hangszigetelés.
Remélem Neked tényleg lezárul hamar a per, azért majd írj a topicba, hogy mi lett a vége. Jó nagy kalappal...........!!!!!!!
Majd én is írok, hogy az építtetővel mire jutottunk, ha sikerült vele beszélnem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!