Keresés

Részletes keresés

földicserkó Creative Commons License 2016.08.30 0 1 1105

Mi is mennénk Kis Jenő - Tiraszpol - Odessza útvonalon, és látom lentebb ketten is terveztek ilyen utazást, de aztán semmi élménybeszámoló végül. Talán nem jöttek vissza? :) Ha Odesszától Krím felé vennénk az irányt, vajon mit láthatnánk mostanság?

 

Tranznistriánról azt olvastam, hogy már nem kell vizum vagy előre szólni, csak akkor kell értesíteni a rendőrséget, ha ott akarsz aludni :) Meg láttam egy videóban, hogy Abbáziának és Dél-Oszétiának van nagykövetsége Tiraszpolban wahahaha, de komolyan van :) Inkább Moldávia érdekelne, de Odesszát és környékét meg fogjuk nézni, mit ajánlotok, és mire figyeljünk, mit kerüljünk? Tömegközlekedéssel dzsalnánk.

 

És most a Faszfejnek (Putin úr), tényleg van egy újabb bábállama Donyecki Népköztársoság logó alatt? Miniszterelnökük van, gondolom, határ is, hogy lehet oda bemenni? Milyen szép is, hogy mi nem a szomszédunk, hanem Putin úr mellett álltunk ki ebben a sztoriban. Remélem a pénzemből fizetett közmédia bemondta azt a ruszki propagandát is, hogy a hollandok eleve hullákkal teli utasszállítót indítottak útjára, mert örülnék, ha pénzemből ilyen híreket terjesztene a ruszki titkosszolágalt... vagy a duna tévé... ezt a kettőt mindig keverem valamiért.

 

beric93 Creative Commons License 2016.06.06 0 0 1104

Sziasztok! A mai napon erről a számról kaptam egy hívást: +380 97 148 7794

Annyit tudok, hogy egy ukrajnai szám, de nem mertem felvenni, hátha ez is a pénzlenyúlós átverés, viszont az is lehet, hogy az eladó motor iránt érdeklődnének, ezért lenne jó ha ki tudnám deríteni. Esetleg valaki tudna segíteni ez ügyben, hogy megbízható-e a szám vagy ilyesmi? Előre is köszönöm

Szajci Creative Commons License 2016.03.15 0 0 1103

Tiraszpolba én is el szeretnék jutni majd. Esetleg majd egy élménybeszámolót írnál róla? Ha jól értem gyergyóiak vagytok, ha majd én is utazom, tudom a segítségedet kéri a román nyelvet illetően? Nem beszélek románul, de pár hasznos szó mindig jól jön :D

Előzmény: gzbotii (1100)
hunylac Creative Commons License 2016.03.08 0 1 1102

Ukrajnában egyelőre csak Kijevben jártam eddig, viszont az erről szerzett tapasztalataimat szívesen megosztom, hátha valaki kedvet kap egy kis kijevi kiruccanásra...

Manapság szerencsére a Wizz Air-rel fillérekből meglátogatható, és szerintem szép időben (késő tavasz, nyár, kora ősz) kifejezetten kellemes hely low-cost hosszú hétvégés kirándulásra.
Én eddig kétszer voltam - egyszer sem a legjobb időpontban (2013 márciusában, mikor egy nap alatt 80cm hő esett, majd 2014 tavaszán, pár hónappal a forradalmuk után.
Ettől függetlenül annak akit érdekelnek a kelet-európai országok, kultúrák, mindenképpen ajánlom:

2013-as útról készült útinapló:
http://rokavar.blogspot.hu/2013/04/kijev.html

2014-as útról készült útinapló (Fehéroroszország-Vilnius-Kijev)
http://rokavar.blogspot.hu/2014/09/minszk.html

sört Creative Commons License 2016.02.22 0 0 1101

Helló!

Pár éve mi is mentünk volna,de aztán csak Kárpátalja lett autóval.

Szerintem érdeklödj a Nagykövetségeken,ha nemis ide senki friss infókat.

Két hosszabb irást találtam neten,amit Rózsa Melinda irt.A másikat pedig Darnai István. Transzisztriáról.

Előzmény: gzbotii (1100)
gzbotii Creative Commons License 2016.02.15 -1 0 1100

Sziasztok.

 

Haverral megyünk Húsvétkor egy Gyergyószentmiklós - Chisinau - Triaszpol (Dnyeszter Menti Köztársaság) - Odessza - Dnyeszterfehérvár - Comrat - Gyergyószentmiklós túrára, kocsival.

 

Az lenne a kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata,  Krími és a Kelet-Ukrajnai konfliktus után, hogy változott a közbiztonság, reggel még meg lesz az autó, mennyire és hol, mivel akar(hat) lehúzni...stb.

 

Meg úgy általánosságban, ha tudtok valami hasznos tanácsot...minden érdekel :)

 

GA0425 Creative Commons License 2015.11.08 0 0 1099

Sziasztok!

 

Kievből Odesszába mennyire biztonságos éjszakai vonattal utazni? Maga Odessza mennyire biztonságos? Köszi!

nohabpeti Creative Commons License 2015.10.08 0 0 1098

Sziasztok!

 

Harkivba készülök, tapasztalatokat, élményeket, infókat szívesen olvasnék!

 

Köszönöm szépen!

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.04 0 0 1097

Hazajöttünk, jó volt, szép volt, megyünk vissza 3 hét múlva. Már várom! :) 

Írok élménybeszámolót hasznos infókkal, csak ki kell várni... :( 

kissarkany Creative Commons License 2015.05.19 0 0 1096

Szia!

Én Berdjansban voltam, s megyek én is vissza nyaralni. A gyerekemmel neki indulnék én is, ha kicsi  lenne.

Érezzétek jól Magatokat!

Előzmény: Törölt nick (1094)
M.Móni Creative Commons License 2015.05.18 0 0 1095

Köszönöm Bozsori!

Akkor valószínűleg a buszt választjuk.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1094

Béke, nyugalom, kedves emberek. Messze a legsegítőkészebbek, akikkel eddig találkoztam. 

Mi is megyünk még vissza, a jövő héten 4 napra, júniusban két hétre. 

Ui: annyira nyugis, hogy a két hetet egyedül, gyerekkel fogom ott tölteni. 

Előzmény: vizituras (1086)
bozsori Creative Commons License 2015.05.17 0 0 1093

Darnytsia? Az azon a metróvonalon van, amelyiken a vasútállomás, ahova a reptérről jönnek a buszok.

Nincs késői érkezéssel tapasztalatom. Éjfél után már nem jár a metró. A reptéri taxik éjszakai tarifája biztosan magasabb, egy fórumon azt találtam hogy 200UAH a reptértől a vasútállomásig. Hiszen ez egy órás út.

 

Előzmény: M.Móni (1089)
M.Móni Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1089

Kössz az infót. Mi elég későn fogunk megérkezni és a szállás nem a belvárosban van, ahova a skybus megy,hanem a Danytsia (nem biztos,h jól írtam) megállónál. Szerintetek a reptéri taxi olcsóbban vinne el, mint 300 UHA?

bozsori Creative Commons License 2015.05.14 0 0 1091

300 UAH nagyon sok pénz. Busszal bejuthatsz a repülőtérről a városba.

Utoljára 3 éve voltam ott, akkor 25UAH volt a buszjegy ára, miután felszálltál, akkor kellett fizetni. Busztársaságra már nem emlékszem, de 300UAH-nál olcsóbban is bejuthatsz a városba, ez biztos.

Előzmény: M.Móni (1090)
M.Móni Creative Commons License 2015.05.14 0 0 1090

Sziasztok! 28-án utazok Kijevbe. Megtudná mondani valaki,hogy a Boriszpol reptérről hogyan és mennyiért lehet bejutni a városba? A szállodától 300 HUA-ért kaptam ajánlatot. Olcsóbban is bejuthatok?

SzegediSzatír Creative Commons License 2015.05.14 0 0 1089

Azért az Azov-nál annyira nem nyugis a helyzet:

Boggie és az Azov zászlóalj más nyelvet beszélnek

Ezt a posztot félig meddig Boggie - Wars for nothing című semmitmondó és siralmas dala ihlette. Nem mintha Boggie személyesen tehetne a dalról (vagy mégis?), de engedtessék meg nekem a kritika... nekem nem tettszik. A performansztól és a daltól sem várok sokat az Eurovízión. A[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

Van benne egy videó mire lehet ott számítani. Nyugat Ukrajna nyugis, Kijev is békés, bár Odesszában elfogtak már orosz terrorista sejteket. Igaz a terrorveszély miatt magasabb a kockázat, de olvastam, hogy egy orosz újságírót nem lincseltek meg Lviv-ben, sőt barátsággal és vendégszeretettel fogadták, akkor neked sincs félni valód.

kissarkany Creative Commons License 2015.05.04 0 0 1088

Nyugis. Tegnap jöttem vissza. Lenn voltam egészen az Azovi tengernél. Jó utat.

Előzmény: vizituras (1086)
kissarkany Creative Commons License 2015.05.04 0 0 1087
vizituras Creative Commons License 2015.05.03 0 0 1086

Sziasztok!

 

Június közepén mennék 3 napra Kijevbe, egyénileg, wizzairrel,néhány napos hátizsákos turistáskodásra...

 

Ha valaki járt mostanában ott,kérem írja meg,hogy arrafelé nyugis-e a helyzet,nem kockázatos-e a dolog?????

 

Köszönöm

ateszka1970 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 1085

SZiasztok,

 

Ez engem is érdekelne, mert jövő hét szombaton megyek ki, és még haza is szeretnék jönni:)

Kinti kapcsolat azt mondja, hogy minden nyugodt, de ha valaki volt kint mostanság, erősítse ezt meg legyen kedves.

 

köszönöm.

Előzmény: vnuk (1084)
vnuk Creative Commons License 2015.02.22 0 0 1084

Volt mostanság valaki Kijevben? milyen ott a helyzet?

sört Creative Commons License 2014.10.27 0 0 1083

Most jöttünk meg Kárpátaljáról.Beregszászon 17 ft ért vettük a hrivnyát.Munkácson meg Ungváron nem nagyon váltanak már forintot hrivnyára.

Előzmény: Pötyi71 (1082)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 1082

Nem kamu. Bementem, odaadtam a forintot. majd megkaptam a grivnyát. Ennyi! :)

Előzmény: Latya (K.L.) (1081)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1081

Ez  teljesen jó ár.   Ha csak nem kiírt  kamu ár, mert  az éppen elfogyott terméket  azt nagyon olcsón lehet adni.( 1 éve jártam így többször a reptéren.  Felajánlották, hogy ha megrendelem beszerzik.  Gmailos címre kérték a megrendelést, nyilván hogy ne a céges levelezésben legyen benne, majd néhány hónap múlva kerestek, hogy ha mégis szükség lenne, most van ennyiért. Persze, mert akkor már mindenki annyiért adta és a Majdanon állt a bál....)

Előzmény: Pötyi71 (1078)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1080

Borzasztó!

Előzmény: GábiT70 (1079)
GábiT70 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 1079

A támadó nyomon: mit rejt Putyin

 

A közelmúltban minden orosz médiában cikek jelentek meg mizserint a kelet-Ukrajnai  harcok orosz reguláris hadsereg képviselőinek részvételével zajlanak. Orosz ejtőernyősök elfogasa, rejtélyes katonai temetés egy Pszkov nevű faluban - mindez nagy felháborodást és aggodalmat okozott - még a totalitárius Oroszországban is - a hatóságok cselekvései szemben.

 

Egy Szlovák média szerkesztői saját vizsgálatot folytattak a Pszkov titkos katonai temetés utan.

 

Egy szép, csepp, kis falu Vybuty, mej 13 km-re feksik Pszkov-tol, augusztus 25-kan utolsó útjukra kísérte a 76-os számú pszkovi légi deszantban szolgáló szerződéses és sorállományú katonákat. A temetésen részt vett mintegy 100 ember, a temető területet pedig megerősített orosz rendőrjárőrök őrizték.

 

Minden fiatalember halálokaban betegség voltak beirva például olyanok, mint  szívroham vagy löket, de a fiatal halottak anyai nem hisznek ebben. Sajnos egyetlen anyával sem sikerül beszélni, azt mondják, hogy betiltották nekik kommunikálni újságírókal.

 

A szlovak médiat tájékoztatták hogy egy aktív ejtőernyős képzésre került sor csupan egy hónappal az esemény előtt, mely augusztus 25 történt. Sőt, a helyi lakosok is észrevették, hogy katonai egységek kezdtek aktívan ejtőernyős tanulást folytatni, szinte minden nap ejtőernyős leszállások történtek, bár korábban ilyen képzést nem végztek.

 

Miért orosz katonák utaznak Ukrajnába, miért Putyin a halálba küldi saját fiataljait, akik nem is tudják, hogy háborúba vizsik őket, Ukrajnában? Adj választ, Putyin!

 

A műholdas képek azt mutatják, hogy az ejtőernyősök képzést tartottak annak a helynek a közelében, ahol egy hónap mulva temették el őket.

http://kepfeltoltes.hu/view/141003/01_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

A nyíl a földön a szél irányt mutatja a megfelelő leszálláshoz

http://kepfeltoltes.hu/view/141003/02_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

A deszantosok gyűjtés helye, ahol katonai felszerelés várja őket

http://kepfeltoltes.hu/view/141003/03_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Pötyi71 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 1078

Nyugati tér 6. Tegnap az eladási ár 18 Ft, a vételi ár 3 Ft volt.   Aki nem tud váltani itthon grivnyát, mindenképpen eurót, dollárt vagy fontot vigyen.

Előzmény: sört (1077)
sört Creative Commons License 2014.10.01 0 0 1077

Két hete irta egy kint élö,hogy 1000 ft 57 hrivnyát ér,Kárpátalján.

Természetesen megírom,hogyha személyes lesz a tapasztalatom.

Előzmény: Pötyi71 (1076)
Pötyi71 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 1076

Holnap megnézem a pontos címet. A Nyugatinál , a Szent István körúton. 

Előzmény: Latya (K.L.) (1075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!