Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 10 órája 0 0 154159

Az egy beetetős egyszeri alkalom volt, nem tudom milyen céllal csinálták, de szerintem bejött a marketingeseknek, mert lám milyen az ember, bevési az ilyen potyázási lehetőségeket és azért a pár ezer forintért függővé lehet tenni az embereket. Aki akkor lemaradt, az most pótolhat valamit...

Közben a tesco műszaki osztályán nagyobb potyázási lehetőségek adódtak az elmúlt napokban...

Előzmény: GPS (154158)
GPS Creative Commons License 10 órája 0 0 154158

a Lidlben dél körül 80dobozt számoltam meg.

Ez erősen város-függő is.

A múltkor, amikor itt az a szégyenletes Lidl-mizéria volt (szintén fúrógép-ügyben), amikor lökdösték és lekurvázták az eladólányokat a "nyájas kuncsaftok", mert reggel 9 órára egy szál gép sem volt már - akkor tudtam meg, hogy nyitáskor 250 darabbal kezdtek.

Azért 250 fúrógép (főleg egy fűszerüzletnek) - éppenséggel nem mondható pusztán csak "bemutató, pár darabnak".

.

Előzmény: Soká (154157)
Soká Creative Commons License 11 órája 0 0 154157

"Ennek a lidlinek van valami tömegvonzása"

El fog múlni :)

Én vagy 7-8 éve zöldültem be valamelyest, aztán persze eltelik az ember.

A tegnapi kérdésemre senki nem válaszolt a most aktuális Parkside/Workzone csavarbehajtó kínálattal kapcsolatban. Azóta sem lettem okosabb, hogy melyik is lenne a jobb vétel. Megvettem az aldisat, de olyan rossz érzéssel tölt el az, hogy a reklámújságba beírtak olyanokat, hogy 40Nm nyomaték, meg Samsung akkumulátor, közben a dobozon, a használatiban nyoma sincs ezeknek az infóknak. Utálom az ilyesmit. A Parkside-ot szeretem mert olyan szép, egységesen tervezett dobozaik vannak, informatívak, a WZ meg a szokásos kínai középszer. Azt is utálom, hogy a WZ-ban a használati útmutatót négyrét hajtogatva gyűrik bele mert helyet nem terveztek neki, a régi Parkside behajtómban meg volt neki külön kis zseb. Ezt a WZ behajtót nem lehet a táskájába visszatenni csak ha lekapom róla az aksit, ez sem szeretem, bár elfogadom ha nem jó összerakva tárolni a gépet.

Szóval, most nincs meg az a fíling, hogy olyan európai módra van valami tálalva.

Ettől függetlenül jónak tűnik a gép, nemrossz a tokmány, nem üt, jó helyre világít a led, elég harapós a motorféknek(?) köszönhetően a megállása. De a 40Nm-ben nem vagyok biztos...
Nekem még fotó alapján annyi volt szimpatikus, hogy van benne egy kis alumínium váz, ellentétben a Parkside-dal.

Azt meg csak a helyi viszonyokról mondom, hogy míg az Aldiban 8-10 darab lehetett az indulókészlet, addig a Lidlben dél körül 80dobozt számoltam meg. Miközben ki tudja mennyit már elvittek belőle. Nálunk a Lidl forgalma (pénztárak alapján) legalább háromszorosa lehet az aldinak. Nem hiszem, hogy az anyaországban is ez lenne az arány.

Előzmény: pacman123 (154144)
Paco155 Creative Commons License 11 órája 0 0 154156

Nekem mindegy, csak tudom, hogy mindig akkor jön rá az ember, hogy kellene még amikor már késő.

Előzmény: pali923 (154154)
masterflash Creative Commons License 11 órája 0 0 154155

Lidl akkus ütvefúró, csavarozó, ugyanez a történet. Ügyfélszolgálat, futár, nekem nem két nap volt ugyan, de maximálisan meg voltam elégedve!

Gondolom, ők már rájöttek régen, hogy nem a csere a drága, hanem ha nem jön többet az ügyfél!

Előzmény: Computerguru (154150)
pali923 Creative Commons License 11 órája 0 0 154154

Ezekkel csak a derékszöget szoktam beállítani a ragasztásig. Egy fióknak/keretnek meg csak 4 sarka van. Ha meg kettőt csinálnék egyszerre, még kéne 4. Így sehogy sem jó. :)

Előzmény: Paco155 (154153)
Paco155 Creative Commons License 11 órája 0 0 154153

szvsz tartsd meg őket. Szorítóból sosem elég.

Előzmény: pali923 (154149)
csaba123 Creative Commons License 12 órája 0 0 154152

Én pontosan így jártam a szinte új zöld Bosch fúrókalapácsommal 3 éve, amit megerőltettem lakásfelújításkor. 2 nap alatt jött vissza megjavítva.

Előzmény: Computerguru (154150)
fejes.i Creative Commons License 12 órája 0 0 154151

Nem tudom, pontosan mi az anyag, 35x26,5 cm a szűrőkeretek külső mérete.

Ez a "készlet" került bele

https://airfresh.hu/id/00122_Szuro-szett---WDH-AP-1101-levegotisztito-keszulekhez

+ elé egy légtechnikai boltban kapható, kb másfél cm vastag kék-fehér paplan. Na ez utóbbi pár óra járatás után a kékből elkezdett barna lenni.

Előzmény: kuperta (154141)
Computerguru Creative Commons License 12 órája 0 0 154150

Vettem majdnem 3 éve egy kis Makita akkus fúró-csavarbehajtót. Pár hete azt vettem észre, hogy lötyög a feje és nagyon ingatagon hajtja be a csavarokat.

Magyarországon vásárolt termékről van szó 3 év garanciával. Felhívtam a Makitát egy ingyen hívható számon, másnapra küldtek egy futárt, aki elvitte a készüléket, 2 nap múlva visszahozta megjavítva. Mindezt ingyen.

Azért gondoltam ezt megosztani, mert vásárlásnál az ár mellett, az ilyen dologat is érdemes figyelembe venni. Uni-Maxról több elrettentő sztorim is volt már, a Wizz Air-ről meg nem akarok beszélni. :)

pali923 Creative Commons License 12 órája 0 0 154149

Másik szorítós történet: még novemberben rendeltem ebay-ről kicsi asztalos szorítókat. Olyanokat, amiket a Lidlben lehetett kapni, de ott a nagyokkal együtt árulták párosával. Ez az a változat, ami 10 centire nyitható, vagyis tényleg kicsi. Nagyot a lentiek miatt nem mertem venni, nincs is rá szükségem, de ezekből csak 4 db-om volt, kellett még 4. Ilyen célokra használom egy kis sk segédeszközzel:

A szorítók azonban nem akartak érkezni, már leveleztem a kínai eladóval, hogy adja vissza a pénzemet. Neki nem nagyon akarózott fizetni, de én türelmetlen voltam. Megláttam ilyen szorítókat a Parktikerben 800Ft/db áron, vettem is négyet pár hete, be is vetettem őket a műhelyben.

Közben meg megjött a kínai csomag is, így most lett 4 db felesleges eszközöm. Itt is vannak, használatlanul, egyet bontottam ki fényképezni. Ha valakit érdekel, szeretnék tőlük megszabadulni. Minden ajánlatot meghallgatok, a tisztességteleneket is. :) Így néznek ki:

pacman123 Creative Commons License 12 órája 0 0 154148

Ügyesen meghekkelted.

Közben megnéztem a fúróhegyeket. Csodák nincsenek nyóccá' forintért: egy nem üt, többinek kóvályog a hegye. Pedig jó élesek, fenyőbe és egy kis darab bükkbe fúrkáltam: szépen beleszaladt mindegyik.

Előzmény: pali923 (154147)
pali923 Creative Commons License 12 órája 0 0 154147

Nekem meg van egy mai tapasztalatom egy lidlis szorítóval. Jó régen vettem egy párat, de az egyik feje rövid idő alatt 3 db-ra tört. Elraktam a padlásra, aztán annyi inspirációt kaptam tőletek, hogy elővettem, és összeraktam. 2 fémlemezzel megtámogattam, csavaroztam, ragasztottam. Most a fej atombiztos. Erre ma egy fiók összerakásakor eltörött az a nyele, amivel szorítani kéne. Ráadásul amikor szétszedtem, kiderült, hogy egy másik műanyag lemez is eltört rajta, ami csak takarásra szolgál, semmi erőt nem kell elviselnie. Ezek után arra tudok gondolni, hogy a műanyaggal van valami baj. A furcsa, hogy a párja, amivel egy csomagban volt, azóta is kifogástalanul szolgál. 

Kénytelen leszek csinálni hozzá alkatrészt fából, tökéletes lesz hosszú távon is, csak bosszantó.

GPS Creative Commons License 12 órája 0 0 154146

Ajjaj, még szerencse hogy nem élesztőért, vagy mustárért küldtek be a fűszereshez - mert akkor biztos nem úsztad volna meg ennyi vásárlással :-)))

.

Gyula Timko Creative Commons License 13 órája 0 0 154145

Szép gyűjtemény :)

pacman123 Creative Commons License 13 órája 0 0 154144

Beugrottam a Praktikerbe ragasztóhabért+PUR tisztítóért.

Ennek a lidlinek van valami tömegvonzása ... A kocsi magától befordul a habért menet. Nem én tehetek róla.

Akkus rezgőre kíváncsi leszek, holnap a tegnap festett (első réteg) ajtón megnyúzom és beszámolok. Az mindenesetre bíztató hogy van hozzá porszívóadapter, kettő is. Fúróhegyre is kíváncsi leszek, eccer az aldissal megszívtam, szinte mindegyik kóválygott.

(Farontó, mivel érdeklődtél: jelentem tökjól ragad a hab az olajos munkapulthoz id. A 2. bútorlapos  teszt eredménye pedig: krokodilemelő lett :D nem bírtuk feltépni a betonról)

kuperta Creative Commons License 14 órája 0 0 154143

Elszállni biztos nem fog! :)))

Előzmény: rferi (154142)
rferi Creative Commons License 15 órája 0 0 154142

Azért megplusszoltam! :)

Egyébként teljesen jó az a cső rajta, így sztem jobban tol egy sugarat magából, ami jobban megforgatja a levegőt a műhelyben, az pedig feltétele annak, hogy sok port össze tudjon szedni.

Szerintem ezért nem lesz jó Kuperta konyhai elszívója a feladatra. Az fasorban sincs ezekhez a csőventikhez képest.

De ne legyen igazam, kiváncsi vagyok az eredményre

Előzmény: fejes.i (154140)
kuperta Creative Commons License 15 órája 0 0 154141

Úgy gondolom, a lebegő por, sokkal kellemetlenebb mint a lehulló forgács. Van egy használaton kívüli páraelszívóm, némi szűrőszövetem, ...

Jó nagynak tűnik a szűrő felülete, papír?

Előzmény: fejes.i (154140)
fejes.i Creative Commons License 16 órája 0 0 154140

Jóvanna... az a cső rajta volt, mert a venti másutt dolgozott ennek előtte, de oda meg kicsi volt. Amúgy csak behajtottam a csőbe reggel egy kemény szivacsdarabot körbe, egyből halkabb lett az egész. 

Előzmény: rferi (154138)
kofic Creative Commons License 17 órája 0 0 154139

Tudomásom szerint az off-ban sem lehet politizálni, SZERENCSÉRE!

Előzmény: wtman (154136)
rferi Creative Commons License 18 órája 0 0 154138

AZTA!

És ezzel a sugárhajtóművel fel is tud szállni a műhelyed! :)))))))))))))

Előzmény: fejes.i (154122)
motor-os Creative Commons License 18 órája 0 0 154137

Még másfél évem van addig.  :-)

Előzmény: ultima (154124)
wtman Creative Commons License 18 órája 0 3 154136

Csatlakozom, nem szeretném itt hagyni a fórumot, mert ide is betör a politika!

Előzmény: Mrteo (154134)
pali923 Creative Commons License 18 órája 0 0 154135

Ez jó elgondolás lehet. Mostanában sokat csiszoltam, és elég sok finom port gyártottam, menet közben észre sem vettem, csak amikor felnéztem, hogy nem látok. Rendeltem is egy porszívó adaptert az excenterhez. Azt csináltam, hogy pár percre kinyitottam az ajtót és az ablakot (ami elég kicsi), és ez nagyon sokat segített. Ha ennyire hatékony a rendszered, valószínűleg elég lehet, ha néha beindítod, persze az aktuális munka függvényében. Az én elméletem, hogy a már leült port nem fogja hatékonyan felszívni, ami viszont a levegőben van, esélyesebb.

Bár szerintem nyugodtan okoskodhatok én itt, biztos, hogy pár hét múlva Te magad fogod megmondani, hogyan érdemes használni. :))

Előzmény: fejes.i (154132)
Mrteo Creative Commons License 19 órája 0 2 154134

Az indexen vannak topicok ahol önthetitek az agyatlan szemetet, légyszi ne itt, engem rohadtul nem érdekel a politikai véleményetek.

Előzmény: sanyooo1 (154130)
fejes.i Creative Commons License 19 órája 0 0 154133

"kell legyen a levegőben sok por."

Mármint azt szerettem volna megfogalmazni, hogy a levegőben is sok, nem látszó por van mindig.

Előzmény: fejes.i (154132)
fejes.i Creative Commons License 19 órája 0 0 154132

Őszintén szólva nem tudom, miként kellene "használni". Most 50 m2 műhelyt borít por. Ennek nagyobb része illetve nagyobb részecskékből álló része nyilván ott marad, ahol van, illetve ha megbolygatom, akkor a levegőbe kerül, de kell legyen a levegőben sok por.

Járatni kellene a szűrőt "állandóan", vagy amikor ott vagyok, vagy gyakran pár órát, de épp amikor nem vagyok ott? Nem tudom...

Előzmény: kuperta (154129)
pali923 Creative Commons License 19 órája 0 1 154131

off ->

Előzmény: sanyooo1 (154130)
sanyooo1 Creative Commons License 19 órája -6 0 154130

A nyugdíjpénzeket a mszp vette ki a közös kasszából a fidesz csak visszatette. Te kitől kérsz majd segítséget öreg korodban? A nyugati bankoktól, vagy az államtól? Na ugye? Akkor oda fizesd a járulékokat, ne a magénbankoknak! 

Ha már politika nélkül asztaloskodni sem lehet!

Építeni kéne az országot nem rombolni ilyen ostoba beszéddel!

Előzmény: pali923 (154127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!