Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 1 napja 0 0 228401

Igen, jól tételezed fel.  :))

Előzmény: tfe_tng (228397)
generátoros Creative Commons License 1 napja -1 0 228400

hasonlatnak nem rossz amit írsz, de közel sem erről van szó. Az Atlasz  Kanadában elég jó nevű és nagy cég. persze nagyságrendileg nem Amazon. Az én problémámat még mindig  nem akarjátok megérteni. Miért nem derül ki az amazon honlapján az, hogy áfa fizetés lesz majd itthon vagy biztosan nem. azt írják nincs behozatali illeték, ezt hogy kell érteni? az áfa az szerintem nem behozatali illeték. tehát nem látom a garanciát arra, hogy itthon még akármilyen címszó alatt nem vesznek le rólam egy csomó pénzt.

Előzmény: tfe_tng (228397)
Hausch Creative Commons License 1 napja 0 0 228399

Ilyen egy kezelt felület színe, ami alatta van, az a kezeletlen maradék

Előzmény: 2Bela60 (228392)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 0 228398

Én nem töröltem vissza

 

Alap hiba...

Előzmény: rezgaras (228395)
tfe_tng Creative Commons License 1 napja 0 1 228397

A kettő között az a különbség, hogy az egyik egy KKV a másik pedig a világ talán 3. legnagyobb cége. 

Míg az amazon rengeteg energiát öl abba, hogy mindenhol korrekt legyen a dolog, a másik cég lehet hogy pont leszarja, mert a hazai piacra fókuszál. 

 

Mondom másképp: 

Ha te csináltatsz egy magyar webshopot a szomszéd pistikével 50e HUF-ért és 4 sörért, de beesik banán-kongóról egy megrendelés, ahol esetleg rosszul számolja ki a pistike-algoritmus a szállítási díjat, akkor mi a szitu ? Felveszel egy banán-kongói szakértőt, aki a helyi adórendszert pontosan ismerve megmondja pistikének hogy hogyan is kellene számolni ? Megteszed ezt a világ többi 193 országával is ? 

 

409 nem beszólni akart, csak éreztetni ezt a "finom" különbséget. (feltételezem)

Előzmény: generátoros (228387)
stolaz Creative Commons License 1 napja 0 1 228396

Ha visszatörlés nélkül beszívta pár nap alatt, akkor nem kapott elég olajat.

Előzmény: rezgaras (228395)
rezgaras Creative Commons License 1 napja 0 0 228395

Én nem töröltem vissza (földet vissza nem adunk) és úgy is beszívta egy pár nap alatt. Meg is pörköltem a felületet előtte, ami állítólag segíti a beszívódást. De attol egész biztosan foltos lesz. Nem lehet folt mentesen pörkölni.

Előzmény: mr.York (228394)
mr.York Creative Commons License 1 napja 0 0 228394

En ecsettel szoktam bedolgozni, es papirtorlovel torlom vissza.

Előzmény: 2Bela60 (228392)
Tschaby Creative Commons License 1 napja 0 0 228393

A fa természetes színében mindig van eltérés.
Az olaj mindig sötétít rajta.
A fa egyes részei különbözően szívják az olajt, ezért különböző mértékben sötétednek.

Tapasztalatom szerint.

 

Ha a két komód egymás mellett van akkor észreveszed az eltérést - de csak te - ha van köztük egy másik bútor akkor meg....

Előzmény: 2Bela60 (228392)
2Bela60 Creative Commons License 1 napja 0 0 228392

Ha színben nincs eltérés akkor nem ragaszkodom a Hop's-hoz.

 

 

Csak nem tudom minden tung olaj színtelen (bár az enyém enyehén vöröses árnyalatúvá színezte az anyagot). Egy helységben lenne két komód szerű valami amiből az egyik már kapott egy réteget.

Előzmény: Hausch (228390)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 228391

 

 Hümmm... ma a rosszabbik bal lábaddal keltél fel?

Előzmény: generátoros (228388)
Hausch Creative Commons License 1 napja 0 0 228390

Én rendeltem abból, ami az azúrbagoly honlapján fent van (én úgy értelemztem a kérdést, hogy nem "pontugyanilyet" keresel, hanem csak utánpótlást). Nem vagyok egy nagy felületkezelő guru, de én elégedett voltam vele. Biztos megköveznek érte, de én úgy használom, hogy:
Nem szöszölős rongyot óvatosan belemárt -> Szépen bedörzsölni a fába, addig amíg a rongy "fog". Lehet ezzel a módszerrel nagyon vékony a felületkezelés, de eddigi tapasztalatok alapján nem volt ezzel még így gondom. Ha strapabíróbbra szerettném, akkor ugyanezt többször.

Előzmény: 2Bela60 (228379)
Gaborkik Creative Commons License 1 napja 0 0 228389
Előzmény: 2Bela60 (228379)
generátoros Creative Commons License 1 napja 0 0 228388

ja és magyar postáról nem beszéltem, csodálom, hogy ezt feltételezted. magyar vámot írtam és nem postát.

Előzmény: 409 (228386)
generátoros Creative Commons License 1 napja 0 0 228387

köszönöm a kioktatást. nem gondoltam, hogy azt feltételezed , nem tudok különbséget tenni a két cég között. sajnálom. azért elmondom, hogy te is meg értsd. azzal kezdtem, hogy nem ismerem az amazont és elmondtam, hogy jártam egy eu-n kívüli céggel, tettem mindezt azért, hogy esetleg ez nem fordulhat elő az amazonról történő rendelésnél is. szeretném, ha ezek után eljutna hozzád is a kétkedésem. ti. a honlapjuk nem fogalmaz elég érthetően, mert az áfa szerintem nem behozatali illeték. 

Előzmény: 409 (228386)
409 Creative Commons License 1 napja 0 0 228386

 

 "pl az ATLAS nevű kanadai cégtől"

 

Csak most marhára nem erről a cégről van szó!! Az Amazon, ha beszedi a magyar áfá-t, akkor itthon nem tesznek rá. Ahogy pl. az angol ebay-re sem.

Arra nem esküszöm, hogy kezelési költséget nem számolnak fel, de nekem eddig az ezekről rendelt és az árban az adót kifizetve, nem tettek rá semmit. Igaz, egyik esetben sem a magyar posta szállította.

 

Előzmény: generátoros (228385)
generátoros Creative Commons License 1 napja 0 0 228385

azt írja, hogy behozatali díj nem terheli a terméket. az áfa az miért behozatali díj? Szerintem a fordító nem jól fordít. Amazonról még nem rendeltem ,de pl az ATLAS nevű kanadai cégtől igen. szerintem  nem korrekt módon miután fizettem még kértek 6 dolcsit indokolás nélkül a szállítási díjat megemelve, majd a magyar vám rá tette az áfát és 4.500 ft körüli adminisztrációs költséget. Így aztán  a 48 dolláros cucc pont 3x-os pénzbe került. a linkelt tung olaj alig 0,5 liter és ha nem lesz rajta ÁFA akkor is több mint 20.000 ft / liter árra jön ki. elég uzsora árnak tűnik.

Előzmény: Paco155 (228384)
Paco155 Creative Commons License 1 napja 0 0 228384

De nem az Amazontól.

Előzmény: pali923 (228383)
pali923 Creative Commons License 2 napja 0 0 228383

A gyakorlati tapasztalat meg azt mutatja, hogy ettől függetlenül a hazai postán vámkezelés közben bármi megtörténhet. Olyanra is kivethetik az adóterheket, amikre elvileg megfizetted az eladónál (ilyenkor lehet vitatkozni, ha tudsz), és fordítva is lehetséges, akkor sem kérik, ha ott nem fizettél semmi ilyesmit. Az is előfordul, hogy nem lesz rajta semmilyen adó, csak a vámeljárás minimális díja (650,-Ft-tól indul, és értékhatártól függ).

Előzmény: Paco155 (228382)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 228382

Előzmény: generátoros (228381)
generátoros Creative Commons License 2 napja 0 0 228381

erre még áfa is megy? vagy csak a szállítás?

Előzmény: Paco155 (228380)
Paco155 Creative Commons License 2 napja 0 0 228380

https://www.amazon.com/Hopes-Waterproof-Natural-Finish-Sealer/dp/B002V4PF3K

 

De biztosan van olcsóbban is, nem néztem végig a többtíz találatot.

Előzmény: 2Bela60 (228379)
2Bela60 Creative Commons License 2 napja 0 0 228379

Sziasztok! 

 

Van különbség a tung olajok között? 

4-5 éve rendeltem az azurbagolytól ezt:

 

 Ami elfogyott. Most néztem az azurbagolynál már nincs eza fajta olaj, (vagy csak a csomagolása más). Lenne színben eltérés ha máshonnan, másfajta tung olajat rendelek?

Egyébként Honnan és milyet érdemes rendelni?

Mivel érdmes felvinni? Próbáltam már ecsettel, ronggyal, szivaccsal, de mindig az az érzésem, hog több megy kárba, mint amennyit felszív a fa.

BJaca Creative Commons License 2 napja 0 0 228378

Engem a "nyele" zavarna igazán. 

Egy rönkforgató elvén működő lapátnyelű szerszámot kézreállóbnak látnék. 

Előzmény: feketefelhoo (228377)
feketefelhoo Creative Commons License 2 napja 0 0 228377

Aha. Egy szorítóval felrakott deszka sokkal  kényelmesebb. Valóban.

Előzmény: BJaca (228372)
Amadeus214 Creative Commons License 3 napja -1 0 228376

Visszaolvasva amit írtál nem teljesen tiszta, hogy mit is készítettél, de nekem nem áll teljesen össze a sarokcsiszoló és a 2800-as fordulatszám.

Annyi infó még, hogy a CBN korongok kb 150mm-es átmérőig általában nyugodtan használhatóak 2800-as fordulaton (tehát mind a korong, mind a munkafolyamat bírja), és 250-es méretig félsebességű (kb 1450-es) köszörűn.

Előzmény: Geza+4 (228375)
Geza+4 Creative Commons License 3 napja -1 0 228375

Köszönöm a hozzászólást utána nézek!

Előzmény: Amadeus214 (228373)
Fűrész Elek Creative Commons License 3 napja 0 0 228374

Sziasztok!

Ha öregebb, nem profi  körülmények között tárolt faanyagot néz az ember, mire kell figyelni elsősorban? Gondolom, át kell forgatni, nincsenek-e korhadó-rothadó részek, túl nagy repedések, vetemedés... Egyebek?

Amadeus214 Creative Commons License 3 napja -1 1 228373

Sajnos nem, mert nem árultad el, pontosan mi kell, én meg annyira nem értek hozzá, hogy kitaláljam, mert -mint utaltam rá -  a Boronkay-nál éleztetek. Tipp: kérdezz rá a Boronkay-éknál, ők eléggé értenek hozzá, lehet, árulnak is ilyesmiket.

 

Max a guglizásban tudok segíteni:

CBN körfűrészlap élező korong

CBN circular saw blade sharpening disc wheel

CBN Kreissägen Schleifscheibe

Előzmény: Geza+4 (228369)
BJaca Creative Commons License 3 napja 0 0 228372

Nem tűnik úgy, hogy a legkényelmesebb lenne a fogása, de szerintem ennyit bevállaltak, hogy show-elem legyen. Bár nem tudom, hány darabjuk lehet, ha pár centivel vékonyabb vagy vastagabb a gerenda.

Előzmény: feketefelhoo (228368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!