Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.19 0 0 42

Üdv! érdeklődnék hogy meg van-e még a kamera.

Előzmény: pilloakos (33)
Blade79 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 41

Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak.

Ezek alapján azt hiszem HD kamerára fogok gyűjteni. A Pana amit ajánlottál tényleg jónak néz ki, mire összejön az ára remélhetőleg használtan lényegesen olcsóbb lesz. Sonykat is figyelgetem, abból is van egy jónak mondott típus 100e fölötti áron, de most fejből nem tudom melyik. Míg gyűjtögetek lesz időm nézelődni és választani :-)

Előzmény: találgató alattvaló (40)
találgató alattvaló Creative Commons License 2012.01.29 0 0 40

Arra azért figyelj oda, hogy ezek a kamerák, még a 400-as sem fog tudni jó képet videózni túl gyenge fényviszonyok mellett.

A videózáshoz sajnos fény kell, hiszen azt "fényképezzük".

Persze vannak különbségek egyes típusok között, de azért ez általánosan elmondható.

 

Csak összehasonlításul: az NV-GS400 az adatlapja szerint 1400 Lux átlagos fényérzékenységű (általában hasonló nagyságrendet adnak meg egy kamerára), ez

egy átlagos 20 négyzetméteres lakószobára vetítve 28000 Lumen fénymennyiséget jelent.

Namost kb. 20-25 db. 20Wattos energiatakarékos izzó ad ekkora fényt!

Mondjuk az is tény, hogy egy tv stúdióban meg az 1400 Lux duplája sem ritka.

 

A minimál értékre pedig 2 Luxot ad meg a gyár ami nyilván hülyeség, hiszen az jóformán tényleg gyertyafény.

Mindenesetre azért érdemes nézni ezt a minimál Lux értéket is, de inkább a kipróbálás lenne a legjobb.

Nekem van egy NV-GS500-am, ami ugye majdnem ugyanaz mint a 400-as. Azt tudom mondani, hogy egy 15 nm körüli lakószobában este egy középen függesztett 100-as normál izzó fényénél derített fényben, vagyis olyan csillár mellett ami a plafonra is engedett jócskán fényt, az asztal körül ülő vendégekről készült videó teljesen elfogadható lett.

Ugyan látszik rajta, hogy messze nincs túlvilágítva, de nem kellett bűvészkedni vele, hogy élvezhető kép legyen belőle.

Még nem is zajosodott, mert nem kellett GAIN-t emelni.

Mondjuk egy gyengén megvilágított relatíve sötét lépcsőházban már biztosan nem lett volna ilyen szép a leányzó fekvése.

Talán ez egy kis használható plusz info.

 

A HD-SD kérdés megintcsak nem egyszerű, mert attól is függ, hogy milyen felhasználásra szánod a felvételeket, és hogy akarod-e és milyen formátumban hosszabb távon archiválni.

Az SD-vel könnyebb dolgozni mert utómunka esetén jóval kisebb a gépigénye, de egy nagyobb lapostévén azért elég szarul tud kinézni az SD videó, valljuk be.

Márpedig egyre több helyen váltja fel a lapostévé a régi CRT-t.

Ez még a GS400-ra is vonatkozik, egy 80 ezres kis HD kamera képe simán odaveri a GS400-at, természetesen csak HD-ban, SD felbontáson az analóg kimenetről nézve ez már nem valószínű!

 

Hogy a márkánál maradjunk, a Pana HDC-SD800 most olyan 180 ezer körül van, ugyanúgy Leica optikás, optikai stabilizátoros mint a 400-as, 3 db 1/4 collos MOS képérzékelővel full HD minőségben.

Ha kicsit vársz, akkor szerintem pár hónap múlva 150 körül már használtban is ki lehet fogni biztosan.

Előzmény: Blade79 (39)
Blade79 Creative Commons License 2012.01.29 0 0 39

Gondolkodom rajta, hogy egy Sony hd kamerát vegyek, de úgy tudom a 100-150 ezer ft kategóriákban még egyiknek sincs olyan kielégítő képe mint ezeknél a régi sd Panáknál.

Mivel legtöbbször épületen belül, lámpafénynél filmeznék, számítana, hogy milyen minőségben adja vissza a képet. Ha valaki meg tud erősíteni benne, hogy már van ebben az árkategóriában is olyan hd készülék ami felveszi a komolyabb sd-kel a versenyt akkor a jövőben erre fogok gyűjteni. Még egy szempont lehet az analóg bemenet is, de nem feltétlenül. Nem tudom, hogy hd típusokon van e?

Előzmény: találgató alattvaló (38)
találgató alattvaló Creative Commons License 2012.01.28 0 0 38

GS140:  F1.8-2.8

GS400:  F1.6-2.8

 

CCD méret: 1/6 vs. 1/4.7

 

valamint:

GS140:  elektronikus képstabilizátor

GS400:  optikai stabilizátor

és még sok más előny a 400-as javára.

 

Szóval - bár a GS140-et konkrétan nem ismerem - mind az optika fényereje, mind a CCD mérete alapján a 400-as elvileg jobb képet kéne, hogy adjon gyenge fényviszonyok mellett.

Ja, és maga az optika átmérője is nagyobb, márpedig ugye nagyobb optika = több fény.

 

Viszont az is igaz, hogy 140-et már 20-25 körül kapsz, 400-ast meg legalább a duplájáért.

Annyival mondjuk többet is ér.

 

Bár azért manapság már elgondolkodtató, hogy érdemes-e még egy régi SD kamerára annyi pénzt kiadni.

Előzmény: Blade79 (37)
Blade79 Creative Commons License 2012.01.28 0 0 37

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy a Panasonic NV-GS140 és a 400 típus között van e jelentős minőség képben? Elsősorban a gyengébb fényviszonyokra lennék kiváncsi, mennyivel jobb a 400-as? Szeretnék váltani, ha jól tudom a 400 és az 500 között optikában nincs különbség, viszont a 400-ban nekem előny az analóg bemenet.

Előre is köszönöm.

pilloakos Creative Commons License 2012.01.24 0 0 36

ELKELT!

Sziasztok!

Eladásra kínálok egy Panasonic NV-GS400 minDV kamerát (3CCD).

Szép, megkímélt állapotú, összes tartorákával, +aksikkal, kameratáskával.

Minőségi Leica objektív, gyönyörű SD képminőség.

Analóg, digitál ki-bemenet. (Könnyedén digitalizálhatod vele a régi VHS kazettákat, de bármilyen analóg jelet.

Ár: 50.000 Ft

 

(Anno bőven 300.000 Ft fölött volt az ára)

jcvd_hun Creative Commons License 2012.01.23 0 0 35

Csak tesztelt, ÚJ Canon VIXIA HV40 FULL HD HDV kamera eladó!

 

Eladó a fent említett kamera újszerű állapotban, eredeti dobozában, az összes tartozékával!

 

A kamera nem Legria, hanem Vixia, ami annyit takar, hogy nem PAL, hanem NTSC, de ez semmilyen hátrányt nem jelent!

 

A kamera csak tesztekre volt használva, öt kazetta lett végig véve összesen, szóval szinte teljesen új!

 

Ha elviszed, akkor adok hozzá két új nagy teljesítményű akksit, továbbá egy külön töltőt is, melyek értéke több, mint 10 ezer forint!

 

A komoly érdeklődők a jcvd.team kukac gmail.com címre írjanak!

 

szalacy Creative Commons License 2012.01.23 0 0 34

érdekel az NV GS 400-as,ha tudsz hív vagy írj

306839890

SzL

Előzmény: pilloakos (33)
pilloakos Creative Commons License 2012.01.22 0 0 33

Sziasztok!

Eladásra kínálok egy Panasonic NV-GS400 minDV kamerát (3CCD).

Szép, megkímélt állapotú, összes tartorákával, +aksikkal, kameratáskával.

Minőségi Leica objektív, gyönyörű SD képminőség.

Analóg, digitál ki-bemenet. (Könnyedén digitalizálhatod vele a régi VHS kazettákat, de bármilyen analóg jelet.

Ár: 50.000 Ft

 

(Anno bőven 300.000 Ft fölött volt az ára)

CortgitáROCK Creative Commons License 2012.01.17 0 0 32
jcvd_hun Creative Commons License 2012.01.16 0 0 31

Sziasztok!

 

Szeretném figyelmetekbe ajánlani eladó, csak tesztelt, új kamerámat:

 

http://hardverapro.hu/apro/szinte_uj_canon_vixia_hv40_hdv_kamera_elado_extrak/hsz_1-50.html

 

Canon VIXIA HV40 HDV

 

Érdemes utána olvasni, gyönyörű képet ad! :)

 

Akit komolyabban érdekel, az kérem hogy keressen meg a jcvd.team kukac gmail.com címen!

Lógás Hugó Creative Commons License 2012.01.15 0 0 30

Köszönöm a választ.

Időközben a kamera megijedhetett hogy szervízbe kerül mert magától megjavult.

De mindenképpen veszek tisztítókazettát hogy megpucoljam.

Egyébként a kezelésiében le van írva hogy kell használni benne a t.kazettát.

Magátol leáll 10 vagy 20 mp után.

Előzmény: Antallka (29)
Antallka Creative Commons License 2012.01.14 0 0 29

Szia

 

Ha a használati útmutató egyételműen a tisztítókazettát javasolja, akkor én mindenképpen először azt problálnám ki először a szervíz helyett. Ilyen kazit tényleg 2-3 ezer ft-ból meg lehet vásárolni, sőt az e-bay-ől még talán olcsóbban is. Ha esetleg van egy ismerősödnek, rokonodnak ilyen, akkor kölcsön lehet kérni az a legolcsóbb. Úgy tudom a tisztítókazettát csak pár másodpecig kell használni. Szervízben szerintem 10eFt alatt szemmit sem csinálnak.

Előzmény: Lógás Hugó (28)
Lógás Hugó Creative Commons License 2012.01.12 0 0 28

Üdv.

Van egy  JVC GR-DA20E videókamerám. Ez lenne az

Egyik pillanatról a másikra nem játszik le, csak kék képernyő van.

A kezelési azt írja hogy tisztítókazettát kell bele rakni ilyen esetben. Ma elvittem egy szervízbe ahol azzal kezdték hogy ha ott hagyom akkor 15000 ft-ig autómatikusan javítják (20000-ért vettem a kamerát).

Mondtam hogy akkor előbb megpróbálom a tisztítókazettát magam, erre azt mondták hagy egy ilyen kazetta legalább 20-25 ezer ft.

Itthon rákerestem, max 2-3000 ft. Szerintem le akartak húzni. Nem szívesen vinném oda, mivel biztos találnának jó drága hibát rajta.

 

Az lenne a kérdésem hogy szervízekben mennyiért vállalnak el egy tisztítást? Érdemes e bevinnem egy másik szervízbe, vagy vegyek kazettát?

 

Köszönettel várom a válaszokat

Blade79 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 27

Sziasztok!

 

Rég nem írt már ide senki, de remélem valaki válaszol a kérdésemre.

Ha firewire porton másolom a felvételt, akkor az eredetileg rögzített dátum/idő sávot miért nem rakja a fájlba vagy akár mellé? Ennek a rögzítése program függő vagy nem is lehet? Esetleg ott van csak nem minden lejátszó kezeli?

Nagyon köszönöm ha valaki tud válszolni.

kepzavarvideo Creative Commons License 2010.12.13 0 0 26

Kamera ugyan eladva!

 

A LiIon töltő+2akku (35e), a stativszett(110e), és a sennheiser port(80e) még eladó!

 

 

Illetve egy DVstormSE capture-szerkesztő kártya valós idejű analóg és DV ki-bemenettel! (30e)

ediussal használva szerkesztés közben amit az overlay ablakban látsz, az szinkronban kint van az analóg videokimeneten, a szinkron tényleg szinkorn, mivel hardware-es dv codec van a kártyán!

Tényleges szinkon a vga-overlay az analog video kimenet, a DV kimenet, és az analóg audió kimenet, szerkesztés közben is!

 

 

Előzmény: kepzavarvideo (23)
Dreamer Creative Commons License 2010.12.10 0 0 25

Sziasztok!

 

Feldolgozás témában lehet kérdezni? Sony Vegas, és Ulead combóval akadt problémám.

 

Dreamer

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 24

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni van egy Samsung mini dv kamerám a típusa VP-D20

Ősze szeretném csatlakoztatni a számítógépél.A kamerán van DV jack és S-video csatlakozó.Melyik len-e a legjobb és milyen kábel kel hozzá?

 

 

kepzavarvideo Creative Commons License 2010.11.22 0 0 23

Szia!

 

Vedd meg az enyémet! :-)  Nekem épp van eladó egy profi DV!

 

Pár ezer üzemórát még elmegy,  és ez még fémmel van tele, strapabiró és időtálló, nem ráirták hogy profi, hanem az!

 

 

 

JVC GY-DV500E kamera (3ccd, profi vállkamera, DV rögzités, XLR audio, fémmel tele nem műanyag, első fel 390óra...)

JVC VP115EB nagykontrasztú kereső

JVC puskamikrofon

Fujinon 14x objektiv

Sony NP1 akkuhátfal (a kamera fogadja a 12V, 13,2V os hagyományos, és 14,4V LiIon NP1 eket, vagy XLR4 en keresztül külső 12-15V akkut-tápot)

Sony VCTU-14 stativtalp (eredetileg nem ezt fogadta, egy GY-DV5100-as talpával upgrade-elve a kamera!)

Sony BC1WD akkutöltő (4xNp1 töltés-kisütés, valós kapacitás mérés)

2db NP1B NIMh akku (13,2V 4000mAh, 100% kapacitás)

Sony LCR kemény kamerakoffer

ezért kérek 360e Ft ot, (illetve igény szerint cégemen keresztül számlázva 360e +áfát)

 

 

plusz LiIon pack:

Swit NP1 LiIon NP1 akkutöltő (2xNp1 megy bele egyszerre, tölti a LiIont és NiMh akkut is)

2db Swit 14,4V 4800mAh LiIon Np1 akku, ledes töltöttség jelzővel (90%-os kapacitás)

+50e (számlával plusz áfa)

 

plusz stativszett:

Manfrotto 519kit( 525MVB láb, alsó terpesszel, 519 fluid fej (állitható folyadékcsillapitás függőleges és vizszintes irányba is, függőlegesen állitható kamera kiegyensúlyozó rugó (vizszintbe tolja a kamerát), bélelt MBAG100 stativáska

+110e (...)

 

plusz mikroport:

sennheiser Ew300G2 profi mikroport , fém házas zseb-adó, zseb-vevő, sennheiser csiptetőmikrofonnal, XLR kábellel a kamerához, C-sávon szabadon állitható vivőfrekvencia 0.025Mhz lépésekben, squelch, pilot...)

+80e(...)

 

 

Előzmény: nyenteb (21)
sz_timcsi Creative Commons License 2010.11.22 0 0 22

Hello,

 

Ja ez kínos! A nikonnál van most 3 év garancia...nem vágom a részleteket, de ez mégis jobb, mint az 1 év....egy plakáton láttam vhol. Amúgy én is fotózom, úgyh tudom milyen árak vannak:/!

Sztem honlap, aztán hajrá!

Előzmény: nyenteb (21)
nyenteb Creative Commons License 2010.11.22 0 0 21

 

Sziasztok,

 

Múlt 7en ment tönkre a profi kamerám. Iszonyat árban vannak ezek a gépek..de jobban megéri újat venni, mint megcsináltatni!:/

Nincs ötletetek, hogy mire kéne váltanom? Köszi B

KarnEvil Creative Commons License 2009.10.08 0 0 20

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Vettem egy Canon MD205 miniDV kamerát,

és sehogy sem sikerül összekötnöm a PC-vel (WinXP Pro SP3) hogy átmásoljam a felvételeimet. A Windows egyszerűen nem ismeri fel. Próbáltam 2 PC-vel és 2 különböző FW-kábellel is. Vigyem vissza a boltba a kamerát, vagy van erre valami megoldás?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

jani58 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 19
Hi Hoppus!Telo 06303283860.Fotokat probálok betenni,mélem publikus.....
Előzmény: Hoppus (16)
jani58 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 18
Hi Hoppus!Hivj fel telón-aztán ha van SKYP-ot azon folytatjuk,vagy ird meg mélben SKYP nevedet-felhivlak.Épp van eladó kettő is.Az egyik nagyon profi-képet is hangot is öt fele osztja.Dobok fel ide képet,ha előkerül a foto masinám.Üdv Jani58
Előzmény: Hoppus (16)
zezoka3b Creative Commons License 2009.05.09 0 0 17
Sziasztok! Nem tudja valaki, hogy miniDV kazit hogy lehet törölni? A kamerára rárakom a kupakot és elindítom a felvételt nem jó, mert a hangot veszi. És így a black search nem műxik. De most úgy van megcsinálva a kazetta, a semminél jobb, mert legalább látom hol a vége, hanggal meg nem foglalkozok. Nincs valami progi, ami "rámásol" egy gyári állást? Tulajdonképp "leformázza" a kazettát? Köszi!
Hoppus Creative Commons License 2008.07.23 0 0 16
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy hol lehet ilyen videojel elosztot kapni. Annyi a lényeg mint a képen is látszik hogy a kamerából lejön s-video-n a jel és szétosztom többfelé. Ha valaki tud ilyet vagy hasonltót, lécci jelezzen.
bencsati Creative Commons License 2008.06.25 0 0 15
Sziasztok!

Vettem egy JVC GR-D720E DVkamerát, de sajnos valami nem stimmel az adatátvitelnél...

A kamerát ellenőriztem másnál csont nélkül lehet átvenni PC-re, úgyhogy a géppel lesz valami, erre kérnék ötletet, ha tud valaki!

Probléma: Capture-ölésnél veszi ugyan a dolgokat, de sokkal gyorsabban játsza vissza, min kellene. Egy kb 15mp-es próbaanyag felvétele után felgyorsítva kb 3mp alatt játszik vissza. A kép minőségével egyébként látszatra nincs gond...

Kérem a kameraguruk segítségét (előre is köszi)!
Jöhet a szokásos fikázás és a hülyézés is, csak azzal nem megyek semmire...

bencsati Kaposvárról
esparzsolti Creative Commons License 2008.04.07 0 0 14

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy volt egy dv-s kamerám de addig analóg tv tunerrel digitalizáltam, de most vettem egy laptopot amin van firewire és így gondoltam összekötöm és sokkal jobb minőséget kapok, de ilyen csíkosak a mozgásokkor az alakok szélei.

Ez miért van?

Hogy tüntethetném el?

Hogy vegyem fel, hogy ne ilyen legyen, mert már több progival kipróbáltam, de nem sok sikerrel!

 

Köszi: Zsolti

Gombos82 Creative Commons License 2008.03.05 0 0 13

Szia,

 

Én határozottan a miniDV-set ajánlom a DVD-ssel szemben.

A videokamera  csak átmeneti tárolás.. ember ugyis felmásolja gépre esetleg szerkezti és kiirja dvd-re..

Előzmény: jutka28 (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!