Keresés

Részletes keresés

timifort Creative Commons License 2012.06.20 0 0 406

Kedves Fórumozók!

 

Szeretném eladni Firenzei szállás voucheremet. Érvényes: 2012. augusztus 7-ig. 

Ár: 100 Euro (3 nap 2 éjszaka / 2 fő reggelivel)

 

Akit érdekel, kérem küldjön e-mailt: forte@enternet.hu címre.

 

 

morago Creative Commons License 2012.06.19 0 0 405

Toscana eleg nagy, ezert az a keves magyar, aki itt el, szetszorodik a teruleten. Talan Firenzeben es kornyeken vannak a legtobben magyarok. En Sienaban elek.

Előzmény: Zsanett84 (403)
Zsanett84 Creative Commons License 2012.06.19 0 0 403

Szia Morago

Hol élsz pontosan Toscanaban? Én is itt élek, de a környékemen nagyon kevés magyar van... Pontosabban ketten vannak a közelemben.

Zsanett

Előzmény: morago (399)
Dontotika Creative Commons License 2012.06.03 0 0 402

Hello !

 

Érdeklődnék,hogy ha kocsival mennénk Olaszországba nyaralni hová érdemes menni ahol "tengeri élővilág " is van .A gyerkőc imádja búvárszemüveggel (NEM rendes búvárkodás) nézni a halakat, sün stb....

Régen 10 éve kb voltam Olaszba de ott aztán semmi nem volt (azt hiszem Bibióne) de még egy halat sem láttunk :(

Illetve kint milyen árak vannak ? Mert ez nem mindegy ugye....

 

üdv

Zinni Creative Commons License 2012.05.06 0 0 401

Keresek magyarokat Bergamoból és Forliból,egy kis szivesség kellene!Írjatok ha ott éltek ill. tudtok valakit!Köszönöm

Zinni Creative Commons License 2012.04.30 0 0 400

Szia.Tudom hogy nem lesz egyszerű!:)De én nem adom fel!A kislány szeptembertől megy iskolába és nagyjából a szüneteit töltheti itt és idén nálunk karácsonyozik.Nyáron mi valahogy megoldjuk a hozatalait,mert akkor kb.1 hónapot itt lehet.Fontos hogy itt magyarországon legyen,mert az olaszt már most jobban beszéli(szinte mondhatni anyanyelve) mint a magyart...ezen kívül az összes családtagja itt él,természetesen az anyán kívül.Ők pontosan Riminiben laknak.Álljuk az útját a kísérőnek ugye oda-vissza.Hogy a kísérő mennyi időt akar magyarországon tölteni ahhoz természetesen alkalmazkodnunk kell,a lényeg hogy a kislányt láthassuk!:) Azért kell ez a segítség mert ugye nekünk sokkal többet kell utaznunk,kint senkit nem ismerünk,nem igazán beszélünk olaszul...és a legfontosabb ez rengeteg pénz lenne!:( Ja és természetesen nagyon jól esik hogy írtál,köszönöm!

Előzmény: morago (399)
morago Creative Commons License 2012.04.30 0 0 399

Szia, ez nem lesz egyszeru. Ha jol ertem, a kislany Olaszorszagban el, es Magyarorszagra csak latogatoba megy. Tehat Neked is olyan ember kell, aki kint el, es idonkent hazautazik. Na, de ezt hogy egyeztetned idopontilag? Egyebkent en szinten Olaszorszagban elo magyar vagyok, igaz, Toszkanaban, de ha tudok segiteni valamiben, szivesen megteszem. Most pl. junius 13-an lesz egy Bp-Bologna (nem Forlì) utam, de nekem az mar a visszaut a hazalatogatasbol.

Előzmény: Zinni (398)
Zinni Creative Commons License 2012.04.29 0 0 398

Kedves fórumozók!

A remény hal meg ugye utoljára. :) Keresek olyan embert,nemtől függetlenül aki vállalná hogy 1évben 2x 3x egy 6 éves kislányt Budapest-Bologna,Forli útvonalon repülőn kísér ill. utazik vele!Nekünk ez óriási segítség lenne,a repjegyét oda-vissza állnánk!Értelem szerűen olyan ember kell aki magyar,de munka vagy rokonok vagy utazás köti Bologna ill. környékére.A kislány kb. egy hetet tartózkodik majd minden alkalommal Magyarországon.Segítséget kérünk....de segítséget is nyújtunk!!!Ha valaki vállalná vagy ajánlana vkit,kérlek írjatok itt vagy a zinni@freemail.hu-n is elértek!előre is köszönöm

eubela Creative Commons License 2012.04.06 0 0 397

S.O.S Diák munkalehetőség!

 

KIEMELT OLASZ TOLMÁCS MUNKA!

Megye: Pest

Munkavégzés helye: Százhalombatta

Olasz dolgozok mellé keresünk elsősorban műszaki beállítottságú diákokat, tolmács pozícióba, Százhalombattán lévő olajfinomító céghez, hosszú távra (min. fél évre).

OLASZ NYELV FELSŐFOKÚ ISMERETE FELTÉTEL!

Fizetés: Bruttó: 1000 Ft/óra

Munkaidő: Egész napos munka, heti 3 nap vállalása kötelező.

Feltételek: 18.életév betöltése, nappali aktív vagy passzív hallgatói jogviszony, kiváló kommunikációs képesség, olasz nyelv felsőfokú ismerete.

Jelentkezés: Kovács Béla bela.kovacs@eucsoport.hu

Egyéb infó: Jelentkezni lehet a bela.kovacs@eucsoport.hu email címen, fényképes önéletrajzzal. A levél tárgya legyen: OLASZ_TOLMACS. A munkakezdés ideje várhatóan május hónapban!

 

pricila Creative Commons License 2012.03.14 0 0 396

Olaszországba utazó dolgozóknak Megbízható Kényelmes autoval több éves vezetési tapasztalattal(balesetmentes) rutinos Sofőr kint dolgozokat hoz vissz Olaszország Északi részén 60 euroért ha 3 személyel indul. Indulás Magyarországrol (Budapest)telefonos egyeztetéssel ha megvan minimum 3 fö,de kérésre megoldhato kevesebb fö indulással is személyes illetve telefonos megbeszélés alapján (ár megegyezésében az indulás) Érdeklödök levelét várom erre a címre és küldök telefonszámot prissz87@citromail.hu

mcll Creative Commons License 2011.10.31 0 0 395

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni. Párommal idén decemberben ünnepeljük a 20. házassági évfordulónkat és arra gondoltam hogy meglepném őt egy pár napos Olaszországi buszos, idegenvezetős úttal, Róma környékén (vagy Pompei). Sajnos azonban a neten nemigen találtam még semmit, azaz hogy December vége felé (17-e után) lenne ilyen út. Nem vagyok egy nagy utazó (sajnos, mivel sok pénz nincs), de nem hinném hogy ez a dolog december második felében halott ügy lenne. Vagy már túl későn fogok ehhez hozzá?

Szóval ha tudnátok ajánlani utazási irodát vagy valaki tud esetleg konkrétan ilyen útról az kérném hogy jelezze felém. :)

 

Köszönettel

Laci

scaniafan Creative Commons License 2011.06.08 0 0 394

Körülbelül egy hónap múlva megyünk autóval Rómába. Akinek van tapasztalata, és esetleg szívesen megosztaná velem tapasztalatait, illetve tanácsait (például hogy van náluk az autópálya fizetés stb) az megtenné, hogy jelez nekem e-mailben? előre is hálásan köszönöm a segítséget! pikobeni@freemail.hu

scaniafan Creative Commons License 2011.06.08 0 0 393

küldtem e-mailt!

Előzmény: lemonlemon (392)
lemonlemon Creative Commons License 2011.05.24 0 0 392

Szoba kiadó,saját
fürdőszobával Velencéhez
nagyon közel, Punta
Sabbioni-n./Pótágy
lehetőség van/ Biztonságos
parkolás,nyugodt, kényelmes
szállás,félóránként
induló, menetrendszerinti
hajó Velencébe,közeli
tengerpart / 2 km/ homokos
szabadstranddal.
Ár: 50 euro/éj / 2
főnek,
Tel:0039 3336216823 vagy
e-mail:
velencelaguna@freemail.hu

Vaver Creative Commons License 2011.05.12 0 0 391

Kedves Mindenki!

 

Helpdesk állásra keresek angolul és olaszul jól beszélő jelentkezőket, budapesti munkavégzéssel! Fontos, hogy legyen minimum 1-2 éves ilyen irányú tapasztalat!

 

Bővebb információért küldj egy e-mail, vagy önéletrajzot a veronika.varga@cvorecruitment.com címre!

 

Üdvözlettel:

Varga Veronika

HR Tanácsadó

CVO Recruitment Magyarország Kft.

Tibu38 Creative Commons License 2011.04.12 0 0 390

Sziasztok!

 

Ha tudtok légyszíves segítsetek.

 

A barátnőmmel munkát keresünk Olaszországban. Akár forintálisan is meghálálnám, de előre nem fizetek.

 

Előre is Köszönöm!

 

Üdv. Tibu

steiner56 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 388

Sziasztok!

 

Én segítséget szeretnék kérni...

 

Anuykám nemrég járt Olaszországban, ahol látott egy könyvet: Pompeii-ről (Pompej). Ez a város nevezetességeit mutatta be, olyan formában, hogy minden 3 oldal egy fólia volt, amit ráhajtva a következő oldalra (ami a mai romokat ábrázolta) - az akkori Pompej jelent meg teljes eredeti szépségében...

 

Ezt a könyvet próbálom meg felhajtani - sajnos eddig kevés sikerrel... :( Azóta is sóhajtozik, hogy nem vásárolta meg. Én ezt szeretném neki szülinapi ajándékként....

 

Valaki meg tudná esetleg mondani a könyv címét, hol lehet megvenni, vagy valaki info-t? Azt is megköszönném, ha csak valahol körbenézne, és esetleg segítene beszereszni...

 

A könyv egy. magyar (!! :-o) nyelvű volt...- ezért is csodaálkozom, hogy nem találom sehol, és azt mondja anyukám, hogy a címben "Pompej"-ként volt írva a város....

steiner56 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 387

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni...

 

Anuykám nemrég járt Olaszországban, ahol látott egy könyvet: Pompeii-ről (Pompej). Ez a város nevezetességeit mutatta be, olyan formában, hogy minden 3 oldal egy fólia volt, amit ráhajtva a következő oldalra (ami a mai romokat ábrázolta) - az akkori Pompej jelent meg teljes eredeti szépségében...

 

Ezt a könyvet próbálom meg felhajtani - sajnos eddig kevés sikerrel... :( Azóta is sóhajtozik, hogy nem vásárolta meg. Én ezt szeretném neki szülinapi ajándékként....

 

Valaki meg tudná esetleg mondani a könyv címét, hol lehet megvenni, vagy valaki info-t? Azt is megköszönném, ha csak valahol körbenézne, és esetleg segítene beszereszni...

 

A könyv egy. magyar (!! :-o) nyelvű volt...- ezért is csodaálkozom, hogy nem találom sehol, és azt mondja anyukám, hogy a címben "Pompej"-ként volt írva a város....

lelkem15 Creative Commons License 2010.10.25 0 0 386

Egyik ismerősömék tavaly nyáron, másik idén áprilisban voltak Rómában. Más-más szálláshelyük volt, és mindkettőjüknek szükségük volt elosztóra. Úgyhogy inkább vigyetek Magatokkal! (Amelyik városban még ugyanezt tapasztaltam: Genova. Milánóban viszont még nem volt rá szükségünk.)

Előzmény: álomszfinx (383)
freyya Creative Commons License 2010.10.25 0 0 385
Semmilyen átalakító nem kell. Nagyjából tízszer voltam Olaszországban, különböző vidékeken, többféle szálláson, és mindenhol pontosan ugyanolyan konnektor volt, mint itthon.
Előzmény: álomszfinx (383)
tavasz21 Creative Commons License 2010.10.24 0 0 384

Olaszban általában van ilyen meg olyan dugalj is. A mobilt biztos be tudod dugni a borotvának való dugaljba.

Ilyen gond nem jellemző ott szerintem.

Előzmény: álomszfinx (383)
álomszfinx Creative Commons License 2010.10.24 0 0 383
Sziasztok! Rómában a szállásokon használhatók az itthoni elektromos cuccok dugói közvetlenül vagy kell-e átalakító a konnektorhoz? például ha kell,az jó amit Londonban használtunk ? köszi
multimat530D Creative Commons License 2010.08.03 0 0 382
Sziasztok!

 

Tudja valaki milyen az idő kint és milyen lesz a héten, illetve hány fokos lehet a tenger?
multimat530D Creative Commons License 2010.08.03 0 0 381

Sziasztok!

 

 

SOS! Segítséget szeretnék kérni!

Ma éjszaka utaznánk Bibionébe, kint töltenénk 2 éjszakát (szerda-csütörtök)

Sajnos nem találunk szállást, ebben kérném a segítségeteket!

Két felnőtt és egy 13 éves gyermek részére!

 

Aki tud kérem segítsen!

prwhrqkt Creative Commons License 2010.08.02 0 0 380


ez elég közel van:

Cinquterra

http://cinqueterre.hu/

kicsit távolabb:
Portofino

http://www.portofinoworld.com/location/portofino.htm

Előzmény: Tincia (373)
kyo_chris Creative Commons License 2010.06.23 0 0 379
Halihó!
Voltam most Messinában, június elején!
Munka miatt is sikerült kérdezősködni, de főleg annak köszönhetően álltak szóba ilyennel kapcsolatban, hogy ismerős segített. Ottani, szicíliai!
Ezt már többször hallottam főleg Sz.-ról, hogy ha nincs ismerős és külföldi vagy esélytelen!

Azt mondták, hogy akármilyen pincérnős dolgot azért nem érdemes elvállalni, bár azokba is lehet gondolom normálisat találni...nem tudom, én nem pont az iránt érdeklődöm...

Fizu amiből azért kijössz minimum 1200-1500 euros kell...ha még lakást vagy helyet akarsz bérelni... amugy nem drága.Mármint kaják..élelmiszerek,..emberek nagyon kedvesek...dél! A maffia meg általánosítás, meg amugy nem olyan most mint Corleone- idején... :DDDDD


hmmm most asszem ennyi..

Üdv

Jó éjt

K
Előzmény: orcchidea (376)
NikiV Creative Commons License 2010.06.18 0 0 378
Sziasztok,

Valaki tudna informálni arról, hogy Olaszországban hogyan működik a biztosítási rendszer? Ha teszem azt itt élek (dolgozom bejelentés nélkül) és egy baleset miatt igényelnék kártérítést miként tehetem ezt meg, hogyan működik?

Köszönöm a választ,
Niki
vmaast Creative Commons License 2010.06.15 0 0 377
Szívesen.
Igazából, ha nekiindultok autóval vaktában a kis hegyi utaknak, falvaknak, akkor sem lőttetek mellé sehol :)
Leonardo szülőháza egyébként Vinci felett van, tehát ha Empoli felől mentek, tovább kell picit menni.
Előzmény: Tincia (375)
orcchidea Creative Commons License 2010.06.15 0 0 376
Szia! Engem is érdekelne Messina, egyedül viszont elég nehéz nekiindulni! Kérlek, írj!
Előzmény: kyo_chris (365)
Tincia Creative Commons License 2010.06.15 0 0 375
Köszönöm szépen Vmaast a segítséget!
Előzmény: vmaast (374)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!