Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.05 0 0 19348
Előzmény: felucca (19342)
petike23 Creative Commons License 2013.05.03 0 0 19347

De mi van ha otthon szülünk???Fellép ez a komplikácio,amit elöre nem látott-tudhatott senki...mig kiér egy mentö-beviszik....addig fellép egy oxigénhiányos állapot,vagy a feleségem sérül....most akkor az jobb?Ezért,egy kis kényelemét kockáztatnak emberek??Egy lutrit játszani a baba-mama egészségével,szerintem ez felelötlenség.

 

Hát ez az. Ezt vésse minden leendő "otthonszülő" a fejébe.

Nem lehet előre látni minden komplikációt.

Komplikáció esetén nem mindegy, hogy csak áttolnak a műtőbe (5 perc), vagy ki kell hívni a mentőt, ami elindul, kiér, bevisz.... 30-50 perc.

 

Élet és halál, illetve agykárosodás között dönthet.

Előzmény: Skuy-IS (19345)
faje Creative Commons License 2013.04.30 0 0 19346

Üdv!
Első éves fogorvostan hallgató vagyok és szociológiából felmérést készítek arról, hogy hogyan vélekednek napjainkban a nők az otthonszülésről. Ehhez szeretném a segítségüket kérni! Az alábbi linket megnyitva eljutnak a kérdőívhez:https://docs.google.com/forms/d/1cUpFhp6W1dkyqxODFk7WggX1GthfuSraiOnUTuTmoMk/viewform , amely csak pár percet vesz igénybe. 18 év feletti nők válaszát várnám, előre is köszönöm!

Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.24 0 0 19345

Jó reggelt!Nos,nem vagyok hive az otthon szülésnek,mert nagyon megnöveli az esetleg fellépö(amit senki se lát elöre)komplikáciok esetén kialakuló ,a kisbaba -kismama szamára életveszély lehetöségét.sok esetet hallottam már,többek közt mert a testvérem szülésznö.Illetve csak a saját példánkból kiindulva is csak egy felesleges veszélyes divat lett,a fene nagy alternativ mizéria miatt az otthon szülés.

 

Konkrétan a saját példánk:

 

Sok évig probálkoztunk,hogy gyerköcünk lehessen-sajnos eü.okok miatt mar azt hittük sose lehet,le is mondtunk róla-mig végül spontán mégis összejött.Minden rendbe is volt,minden adat tökéletes volt...szülés is rendben ment...7kor kezdtünk,fél 10 re tökéletesen kitágulva már csak egy hajszálra voltunk a világra jöveteltöl...és akkor a gyerköc elakadt ...szerencsére az orvosunk tökéketesen végezte a dolgát...és akkor elakadt a baba....,amint látta hogy itt baj lenne,pár perces gyors konzultáció után azonnal vittette a mütöbe a feleségem.

Igy kaptunk egy tökéletesen egészséges kibabát.

 

De mi van ha otthon szülünk???Fellép ez a komplikácio,amit elöre nem látott-tudhatott senki...mig kiér egy mentö-beviszik....addig fellép egy oxigénhiányos állapot,vagy a feleségem sérül....most akkor az jobb?Ezért,egy kis kényelemét kockáztatnak emberek??Egy lutrit játszani a baba-mama egészségével,szerintem ez felelötlenség.

A család egészsége fontosabb bármilyen fenkölt elképzelésnél,meg a kényelemnél!

nünüke88 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 19344

Esetében, bocsánat.

Előzmény: nünüke88 (19343)
nünüke88 Creative Commons License 2013.04.21 -1 0 19343

Itt a fényevésre fog össztűz zúdulni. Az otthonszülésre max. annyiban, hogy felvetül a kérdés: aki otthon szül, bejelenti-e a gyerekét, bekerül-e a rendszerbe, vagy sem, ill. mivel lehet garantálni? Legalizált otthonszülés esetébe erre is lehet szabályokat alkotni.

Na de aki eltitkolja a terhességét, majd latrinába dobja a babáját (ők is otthonszülők ugyebár) nos, miattuk senki nem ostorozza az otthonszülést, mert tökmindegy, legális-e: mindenképpen otthon szülnek.

Ennél a családnál szerintem a fényevés, meg a nagy Természet Gyermeke-életstílus fog kapni a megannyi ezobioökoizéval. De fentinek az alter gyúgymódok és az otthonszülés csak egy szeletkéje, és sok otthonszülő nő nem is ezobioöko-életet él.

Én még attól kapok hülyét, mikor a vegán szülők vegán étkezésre kényszerítik a kisgyerekeiket.

Szülés: én még nem szültem. Inkább kórházban tenném, de megértem azokat, akik esetleg nem, és úgy gondolom, megfelelő szabályozás, gondozás mellett helye van az otthonszülésnek is.

Bár a legjobbak SZVSZ jól felfejlesztett "születésházak" lennének...a kórház területén.

Előzmény: felucca (19337)
felucca Creative Commons License 2013.04.19 0 0 19342

Pontosítsunk: a fénnyel táplálás nyilvánvaló nonszensz, az otthonszülés meg egy lehetséges alternatíva a sok közül. A hülyeség az már egy értékítélet, nem tartozik ide.

Előzmény: petike23 (19341)
petike23 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 19341

Az otthon szülés egyfajta lázadás a rendszer ellen, "nehogy már kórházban szüljek, annak a nevében is benne van, kór-ház", stb.

A fénnyel táplálkozás hasonlóan alternatív hülyeség.

Ide tartozik az "én gyerekemnek ne adjanak védőoltást" is.

Előzmény: Skuy-IS (19340)
Skuy-IS Creative Commons License 2013.04.18 0 0 19340

Otthonszülésnek se vagyok a pártján...de ez a mostani eset...???Hogy lehet valaki ilyen elmebeteg?S hol volt a védönö??...Gazdag család..palota,luxuskocsi...jogász végzettség.Felnöttek jól tápláltak...és halálra éhezteti a gyereket???és szabadlábon védekezhet???Hol élünk 2013-ban???:-(Gondolom csak azért nem bszogatta öket senki,mert jól szituált gazdag család volt...

petike23 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 19339

Szülői gondoskodás...

 

Halálra éheztettek egy másfél éves gyermeket

Az agárdi szülők jómódban éltek, de még a gyermek megszületését sem akarták bejelenteni. Tovább »

forrás: Index.hu

 

"A Híradó információi szerint a vállalkozóként dolgozó, jó körülmények között élő szülők orvost és védőnőt nem engedtek be a házba, a szociális ellátást visszautasították.

A kisfiú otthonszüléssel jött a világra, születését be sem akarták jelenteni, anyakönyvet is csak az önkormányzat határozott fellépése után váltottak ki."

Arth_ur Creative Commons License 2013.04.18 0 0 19338

Más se kell még, minthogy a fényevés ökörségét összemossák az otthonszülés igényével...

Előzmény: felucca (19337)
felucca Creative Commons License 2013.04.18 0 0 19337

Olvasom az agárdi másfél évesen halálraéheztetett gyerek esetét. Állítólag otthonszülők voltak ők is, de szóba jött a fényevés is. Na, csodálkoznék, ha ezeknek a barmoknak az apropóján most nem kezdődne össztűz megint az otthonszülésre.....

Arth_ur Creative Commons License 2013.04.08 0 0 19336

Erősen hibernálódott a topik, de azért ideteszem a linket, hátha mégis innen értesül róla valaki:

Hol tart ma az otthonszülés?

Április 7-e az otthonszülés világnapja. Két év telt el azóta, hogy Magyarországon az e területet szabályozó rendelet hatályba lépett. A gyakorlat azt mutatja, hogy a valódi választás lehetősége a nők számára még mindig nem adott, holott a strasbourgi székhelyű Emberi Jogok[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Arth_ur Creative Commons License 2013.03.22 0 0 19335

Kedves Enikő!

 

Tovább passzoltam a feleségemnek azzal, hogy ő az illetékes, aki fél perc után abbahagyta. Mert ő SEM illetékes, mivel a kérdőív csak az éppen várandós nőknek szól...

("Hányadik gyermekét várja jelenleg?")

 

Szerintem újra kellene gondolnia ezt a kérdőívet.

Ha csak az e pillanatban várandós nők véleményét kérdezi meg, egyrészt borzasztóan kevés választ fog kapni, másrészt kizárja a kérdésben tapasztalattal, határozott véleménnyel rendelkező nők döntő többségét. Semmit nem fog tudni arról, hogy akik már túl vannak a gyerekszüléseken, miért döntöttek úgy, ahogy döntöttek, illetve akik előtte állnak (de még nem várandósak) hogyan tervezik.

Előzmény: acsen (19332)
Arth_ur Creative Commons License 2013.03.22 0 0 19334

Ja, és tegyük hozzá: a kérdőív nőknek szól, csak tőlük várod a kitöltést.

 

(Amit én nem tartok helyesnek. Dönteniük nekik kell, de véleménye a férjüknek, élettársuknak is van, amit a helyén kezelve illene szintén figyelembe venni.)

Előzmény: Arth_ur (19333)
Arth_ur Creative Commons License 2013.03.22 0 0 19333

Nekem nem működik a link a hsz-edben, de amit kibányásztam belőle, az ez:
Kérdőív

Előzmény: acsen (19332)
acsen Creative Commons License 2013.03.22 0 0 19332

"Ács Enikő vagyok végzős szülésznő hallgató és segítséget szeretnék kérni kutatásomhoz! Szakdolgozatom címe Alternatív szülés- Otthonszülés. Az alábbi kérdőív kitöltésével segítse munkámat! Válaszait előre is köszönöm!"

 

Papajelölt Creative Commons License 2013.02.02 0 0 19331

5 éve még biztos így volt, azóta nincs személyes tapasztalatom. Amennyire követtem, a rendelet szerinti, "legalizált" működésig ez nem is változott. A rendelet előírásai (vállalkozási forma, felelősségbiztosítás, TB-ből való kizárás, stb.) miatt nem működhet már így tovább.

Persze régebben is kellett a tanfolyamért - családonként egyszer, a szülések számától függetlenül - fizetni, de ez már közismert.

Előzmény: Arth_ur (19330)
Arth_ur Creative Commons License 2013.02.01 0 0 19330

Én biztosan nem.
Ki, mikor? Linket tudsz adni?

Ha megvan, akkor  tőle kellene megkérdezni honnan vette. 

Előzmény: kheiron (19329)
kheiron Creative Commons License 2013.02.01 0 0 19329

Az "ingyenes az egész, adományért csinálják" az már nagyon nagyon "régebben" volt.

De 15-20 éve, amikor még volt állása, GÁ-nál még tényleg így működött. (Személyes tapasztalat.)

 

 

Nem 15-20 éve, hanem 2-3 éve is ezt állították az olvtársak.

 

Előzmény: Arth_ur (19328)
Arth_ur Creative Commons License 2013.02.01 0 0 19328

Az "ingyenes az egész, adományért csinálják" az már nagyon nagyon "régebben" volt.

De 15-20 éve, amikor még volt állása, GÁ-nál még tényleg így működött. (Személyes tapasztalat.)

 

Egyébként ingyenest elvárni úgy, hogy ráadásul a TB nem ad rá egy vasat sem, meglehetősen szemforgató képmutatás lenne. Krisztus koporsójának közhelyes mondásán túl is egyértelmű, hogy ezeknek a bábáknak egy csomó (részben törvény által előírt) költsége van.

Kb. annyit ezek az anyák (és a szülésznők is) megérdemelnének TB támogatásként, amennyit a kórházak kapnak egy sima, komplikációmentes szülés lebonyolításáért.

Előzmény: kheiron (19327)
kheiron Creative Commons License 2013.02.01 0 0 19327

Hm. Ez a 150 ezer azért cseppet távol áll az itt régebben hirdetett "ingyenes az egész, adományért csinálják" elvtől. De így sokkal tisztább is.

Előzmény: Arth_ur (19326)
Arth_ur Creative Commons License 2013.02.01 0 0 19326

Dühödt indulatok, vádaskodások nélkül, csak úgy egyszerűen a hétköznapok:

 

http://www.penzcentrum.hu/karrier/otthonszules_mennyibe_kerul_mennyire_veszelyes.1035343.html

 

 

picibogar Creative Commons License 2012.07.17 0 0 19325

"Azok a cikkek lehet, hogy nem sok igazságot tartalmaznak."

 

Igen, lehet. De azért az igencsak az eldöntendő kérdések kategóriájába tartozik, hogy beadásra került-e a lúg vagy sem. Ahhoz nem kellett ott lennem, meg főleg eü szakembernek lennem, hogy megtudjam, hogy tényleg beadták azt a lúgot. És hogy ez műhibának minősül.

Előzmény: Törölt nick (19324)
picibogar Creative Commons License 2012.07.16 0 0 19323

“nem tudom latatlanban megitelni, hogy en biztosan ezt, vagy azt tettem volna”

 

Azt hiszem ez a lényege az egésznek. Végigolvastam egész sok hozzászólást azoktól, akik ellene vannak az otthon szülésnek. A többségük teljesen biztos volt abban, hogy ha ezt vagy azt másképp tettek volna, akkor a baba életben maradt volna. De a legtöbb hozzászóló nem egészségügyi szakember és indulatból reagál. Teljesen úgy tűnt, mintha mindenki tudná a tutit. Megkockáztatom, a felét sem olvasták a megjelent cikkeknek, csak annyi maradt meg, hogy “ez a gonosz sarlatán kitekerte egy amúgy egészséges baba nyakát”.

 

Engem abból a szempontból édekelt a történet, hogy vállalnia kell-e majd a felelősséget Geréb Ágnesnek vagy sem. Nem pedig abból a szempontból, hogy köpködhessek azokra, akik az otthon szülést választják.

 

Én megértem mind a két felet, azt is, aki kórházban akar szülni és azt is, aki otthon. És egyiket sem gondolom felelőtlenebbnek, mint a másikat. Mert rendben, hogy ha baj van, akkor nagyon jó, ha kéznél van az orvos, sőt kívánatos, hogy ott legyen, de addig mibe akar beleavatkozni, amíg minden rendben megy? A hozzászólásokból nekem úgy tűnik, hogy a legtöbb otthon szülő egyáltalán nem úgy áll a szüléshez, hogy “inkább feláldozom a gyerekemet a szülésélmény oltárán, csak a gaz mészáros orvosok hozzám ne nyúljanak”. Én inkább úgy látom, hogy az otthon szülők többsége úgy áll a témához, hogy “szeretném megpróbálni természetes úton, de nem találtam olyan intézményt a közelben, ahol erre lehetőségem lenne, ezért inkább megpróbálom otthon, és csak akkor megyek kórházba, ha látom, hogy orvosi segítség nélkül tényleg nem megy”.

 

A másik pedig, ami szintén benne van az idézett mondatodban, az az, hogy műhibaperek esetén épp emiatt nehéz egy igazságügyi orvosszakértő dolga, de a külsősök számára is hozzáférhető információk alapján a legtöbb esetben az tűnik ki, hogy nem is történt hiba, ami azért nyilván nem állja meg a helyét.

 

Engem, mint kívülállót, nem az érdekel, hogy milyen szakmai fogásokat lehetett vagy kellett volna alkalmazni, hanem az, hogy van-e következménye annak, ha valaki olyan súlyos hibát vét, mint pl. a lúgos esetben, amit citáltam. És ha csak annyi információhoz van hozzáférésem, hogy a kórház elismeri a hibát és fizetnek, az orvost pedig lefokozzák, ahhoz viszont nem férhetek hozzá, hogy ennek következményeként kirúgták azt, aki a lúgot beadta, akkor nagyon könnyen kialakulhat az a vélemény bennem, hogy bármit meg lehet úszni egy ejnye-bejnyével. És még csak nem is lehet hibáztatni engem emiatt.

 

Bár mondjuk az is igaz, hogy az én véleményem csak engem érdekel, mást nem, az meg főleg nem érdekel senkit, hogy én helyes vagy helytelen következtetéseket vonok le. De biztosan nem én vagyok az egyetlen, aki nem szeret köpködni másokra, ha nem muszáj.

Előzmény: Mikolt (19322)
Mikolt Creative Commons License 2012.07.15 0 0 19322

az elso felere reflektalnek: a muhibaperek igen nagy szazalekaban ahhoz, hogy velemenyt tudj formalni, orvosnak kene lenned. en ugyan szuleszno vagyok, velemenyem is van a Gereb ugyekrol, de nem allitanam, hogy teljeskoru informacion nyugszik, hiszen az egeszsegugy nem egzakt tudomany, nem tudom latatlanban megitelni, hogy en biztosan ezt, vagy azt tettem volna. az, hogy mit ir az ujsag eg dolog. az ujsagot ujsagirok  irjak,  nem orvosok. ok maguk sem tudjak legtobbszor, hogy amit mashonnan atveszek mit is jelent.

Előzmény: picibogar (19320)
kheiron Creative Commons License 2012.07.14 0 0 19321

A kórházi ügyek is benne vannak a médiában, csak az ítéletek kisebb része szokta érdekelni a firkászokat.

 

A hálapénz összege meg a legmagasabb becslések szerint is 80 milliárd forint, azaz az évi mintegy 1500 milliárd kis töredéke, semmire nem lenne elegendő.

Előzmény: picibogar (19320)
picibogar Creative Commons License 2012.07.14 0 0 19320

Hat éve nem élek Magyarországon, ennek megfelelő az információ mennyisége is, ami eljut hozzám. És szerintem egyáltalán nem túlzott elvárás, hogy ha a média már egyszer felkapott egy történetet, akkor vigye is végig következetesen. Itt, ahol élek sokszor még a 2 évtizeddel ezelőtti történetekről is tudósítanak, ha új információ kerül elő. Nem, nem azt mondom, hogy akkor minden egyes hibát vigyünk a nagyközönség elé. Azt mondom, hogy ami már egyszer nyilvánosságra került, arról lehessen rendesen tájékozódni. Mert úgy nem ér azt hangoztatni, hogy "te csak ne formálj véleményt, mert nem voltál ott és nem tudod, mi történt", ha közben csak az információk töredékéhez lehet hozzáférni.

 

Geréb Ágnes ügyét nagyon helyesen végigvitte a média, nem volt olyan információ, amihez ne lehetett volna hozzáférni, akár még innen, a világ másik feléről is. És ennek megfelelően megvolt az esély arra, hogy helyes következtetéseket lehessen levonni.

 

A kórházi ügyekben viszont mindenki csak olyanokat mond, hogy "hidd el, őket is felelősségre vonják", "az csak urban legend, hogy az orvosok nincsenek felelősségre vonva", "félre vagy informálva", "ezek nevetséges hipotézisek", "túl elhamarkodottak a következtetéseid", "mégis honnan tudod, ott se voltál". Folytassam a sort? No, akkor mégis hogyan tudnám elkerülni a félretájékozottságot, ha még azt is a szememre hányják, hogy rendesen informálódni akarok azelőtt, hogy kialakítanám a véleményem? Azon információk alapján, ami eljut hozzám, amihez hozzáférek, bennem igenis az a vélemény alakult ki, hogy Magyarországon az orvosok az esetek döntő többségében megússzák egy ejnye-bejnyével. Pedig igenis kutatok információk után.

 

Ami meg a kevés pénzt illeti az egészségügyben, ha a hálapénz felét visszaforgatnák a kórházba azok, akik kapják, akkor igen sok műszert lehetne modernizálni. Az általános egészségbiztosítás mellett pedig igenis kellenének normális magánbiztosítók is. De ez már nagyon messzire vezet, és nem ennek a topiknak a témája.

Előzmény: kheiron (19319)
kheiron Creative Commons License 2012.07.13 0 0 19319

Az, hogy milyen beosztású dolgozó keverte össze az itatnivalót a lúggal, számos újságcikkben megjelent, nem kell ehhez egészségügyben dolgozni. Elég a hétköznapi tájékozottság is.

Előzmény: picibogar (19315)
Mikolt Creative Commons License 2012.07.13 0 0 19316

nem értek veled egyet. csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. viszont semelyik munkahelyen nem szokas az RTL Klubon ezt kozzetenni. nem atlathatosag kell az egeszsegugynek, hanem tobb penz.

Előzmény: picibogar (19315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!