Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2014.01.23 0 0 350

Na ezert mar nem is szeretek abba a forumba irni.

Előzmény: W.L. (349)
W.L. Creative Commons License 2014.01.23 0 0 349

Ja, es latom a thai topikba tett hozzaszolasod a romvarosokrol pont annyi erdeklodest keltett amit annak a topiknak a lakoitol el lehet varni. ;-)

Szanalmas.

Előzmény: pannn (347)
W.L. Creative Commons License 2014.01.22 0 0 348

Nekem anno tobb honap sem volt ra eleg, de a keves "latnivalora" ugy 10-14 nap eleg lehet.

 

Indiaban szerintem pont az eszaki resz a sokkal erdekesebb! Ebben annyi a jo, hogy a kevesbe erdekes deli reszt konnyebb 3 hetbe suriteni. Gondolom Kerala, Tamil Nadu es esetleg Mysore kornyeke lesz?

Azert veszelyesnek eszakot sem neveznem, inkabb idegorlo tud lenni.

 

Mikor en jartam Sri Lankan, Jaffna meg nem volt elerheto. Hajo tudtommal regota nincs a 2 orszag kozott. Bar a fene tudja, a beke talan visszahozta?

Amugy nekem a kozponti hegyvidek tetszett leginkabb a szigetbol, a strandok felejthetoek, es az eszaki es keleti reszek eleg sivarak.

Előzmény: pannn (347)
pannn Creative Commons License 2014.01.22 0 0 347

Tehat akkor azt mondod 10 nap eleg laoszra. De indiaba kellene lennunk csak persze nem kaptuk meg a vizumot, tegnap mentunk erte egy nappal kesobb. Meg aggasztottak az eroszak tortenetek is, iden a dan no mar a harmadik. Igy atvarialtuk az egeszet, a vonatjegyeket meg lemondtuk. Most laosz, aztan harom het korul sri lanka, majd harom het korul del india talan az meg nem tul veszelyes. Szoval ha van jo otleted sri lankaval es del indiaval kapcsolatban annak orulnek.Azt esetleg tudod hogyat lehet-e mnni eszak sri lankarol indiaba hajoval? Erdemes megnezni Jaffnat e kornyeket?

Előzmény: W.L. (346)
W.L. Creative Commons License 2014.01.22 0 0 346

Nem Indiaban kene mar lennetek???

A fovaros latnivaloira 1 nap is eleg, LP es kornyekere meg 2. Ez persze szukos ido eseten, amugy nyilvan lehet tovabb lezengeni mindkettoben.

Előzmény: pannn (345)
pannn Creative Commons License 2014.01.22 0 0 345

Es szerinted hany napot erdemes szanni a fovarosra es LP-re? Ma este indulunk, holnap elvileg vientianeban leszunk.

Előzmény: W.L. (344)
W.L. Creative Commons License 2014.01.22 0 0 344

Igazi latnivalok minimalisak, az orszag inkabb hangulata es eletstilusa miatt erdekes.

A fovaros, LP es kornyeke, Phonsavan a Koedeny Fennsikkal (asszem ez volt a magyar neve anno a hirekben) es Muang Sing kornyeken a hegyi torzsek falvai. Szerintem ezek az utazassal egyutt ki is toltik az idotoket.

Előzmény: pannn (343)
pannn Creative Commons License 2014.01.22 0 0 343

Egy tizenpar napos laoszi uton mit erdemes megnezni LP kivul? 

utazó01 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 342
stilo1 Creative Commons License 2011.11.27 0 0 341

Hello

 

Szerintetek ha 7-8 napra megyunk laoszba mit nem szabad kihagyni?

 

Vietienbe erkezunk.

 

Tanacsokat elore is koszonom:)

watana Creative Commons License 2011.10.20 0 0 340

LP-ba északról és délről is nehéz gyorsan eljutni nem is beszélve azokról a dolgokrók amik útközben kimaradnak.

Nekem sokkal nagyobb élmény volt Luang Nam Tha, Nong Khiaw és Vang Vieng.

Van egy jó és kipróbált út csak ahhoz kicsit több idő kéne.

Itt olvashatsz róla részletesen

 

Közlekedés:Thai-Lao

Közlekedés: Laosz

Chiang Mai, Chiang Rai, Pai, Soppong, Mae Hong Son

 

 

+1

 

érezd jól magad!

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: yao_ming (338)
W.L. Creative Commons License 2011.10.20 0 0 339

Azert szerintem mondjuk LP nem eppen Angkor kaliberu elmeny... es szerintem a mekongi hajokazas sem, bar ezzel masok talan nem ertenek egyet. Igy en inkbb a LP+Vientiane kombora szavaznek, akkor valamivel tobbet latsz.

Előzmény: yao_ming (338)
yao_ming Creative Commons License 2011.10.19 0 0 338

A feszítettség mondjuk kevésbé zavar egyébként, fontosabb, hogy tudjak mivel fixen számolni... Angkorra anno csak úgy volt időm, hogy 1 nap oda, 2 nap ott, aztán 1 nap vissza, de mégis életre szóló emlék lett minden pillanata, szóval a rohanást részemről bőven tudja kompenzálni az élmény

Előzmény: W.L. (336)
yao_ming Creative Commons License 2011.10.19 0 0 337

Közben találtam egy olyan verziót, hogy Chiang Mai és a slowboat helyett Bangkokból éjszakai vonat VTE-be, majd onnan busz (8-10 óra) LP-ba. Ezzel egy plusz napot nyerhetek (akár Vientiánra is), viszont cserébe a mekongos hajókázás elúszik...

Előzmény: W.L. (336)
W.L. Creative Commons License 2011.10.18 0 0 336

Nekem ez igy eleg feszitettnek tunik, de LP-ra szerintem 2 nap is boven eleg.

Turistak persze lesznek dogivel, plane a varos meretehez kepest. Ez van.

Előzmény: yao_ming (335)
yao_ming Creative Commons License 2011.10.17 0 0 335

Szevasztok,

 

Kissé tanácstalan vagyok Laosz-ügyben, godnoltam, hátha valaki tud segíteni..

 

December közepén 5 napom lenne, hogy Chiang Rai-ból Luang Prabangon át Bangkokba jussak. Ebből persze legalább 2,5-3 napot jó lenne Luang Prabangban eltölteni. Ezt meg lehet csinálni valami értelmes és budget-módon? Kényelem nem igazán számít, azt majd pótolják az élmények :-)

 

A speedboatról (6óra) csak rosszat olvastam, bár nem félek tőle, a slow verzió viszont két nap a határtól LP-ig, ennyi időm neccesen lenne.. aztán visszafelé LP-VTE kb 8-10 óra busszal a 370 kilométer? Aztán VTE-ből BKK 36.000 Ft repcsivel, de láttam, vonattal is meg lehet csinálni a határtól, bár az 11 óra (650km), kvázi egy nap reggel 6-től du. 17óráig.

 

Plusz turistaszezonilag ez igen durva rész, azaz mindnehol minden tömve lenne? Ezt is olvastam már, kicsit visszafogó erő.. persze nem akarnám nagyon rohanósra venni, de 2,5-3 nap LuangPrabanggal már tudnék nyugodt lenni

 

előre is köszi bárkitől bármi segítő szót vagy éppen lebeszélést ;-)

W.L. Creative Commons License 2011.10.17 0 0 334

Az a vicc, hogy nem talaltad el.

Ban Chiang engem sem igazan erdekelt volna.

Ez annal sokkal erdekesebb/latvanyosabb hely volt, tulkepp igen hasonlo 2 olyanhoz, amelyeket rendszeresen latogatnak turistak.

A kiralyi palota es egyeb bangkoki latnivalok szerintem is megerdemelnek a listazast.

 

Előzmény: aagica (333)
aagica Creative Commons License 2011.10.15 0 0 333

Erre a beírásodra gyorsan meg kellett néznem, hány világörökség található Thaiföldön, fogalmam sem volt. Meglepő, hogy öt, ezekből kettőről nem is hallottam (ez persze engem minősít:)). És azt sem gondoltam volna, hogy Bangkok belső része, a királyi palota környéke nincs a listán.

Kizárásos alapon úgy tippelem, Bang Chiangban nem találkoztál más turistával. Eltaláltam? :)

Előzmény: W.L. (331)
amaszat Creative Commons License 2011.10.15 0 0 332

Abban egyetértünk hogy Vietnámban és Thaiföldön jóval több a látnivaló mint Laoszban, viszont ami pluszt Laosz ad azt hiába is keresnéd a másik két országban :-)

Előzmény: W.L. (331)
W.L. Creative Commons License 2011.10.11 0 0 331

Bar az emberek anno (15 eve!) nekem is szimpibbek voltak Laoszban, azert mind Thaifoldon, mind Vietnamban osszehasonlithatatlasnul tobb a latnivalo es valtozatosabb a taj.

Thaifold nagy resze szerintem meg ma is gyakorlatice "romlatlan", sokkalk inkabb mint Laoisz azon reszei voltak akar mar anno is ahova a turistak 99%-a eljut. Iden is voltam Thaifoldon olyan Vilagorokseg (!) romoknal, ahol 2 nap alatt egyszer lattam mas farangokat, akkor is csak atbicikliztek a varoson. A nemzeti parkok nagy reszeben sem latok kulfoldieket. Es ezeken a helyeken tapasztalataim szerint a thaiok ugyanannyire baratsagosak mint a laok, csak jomodubbak leven nagyvonalubbak.

A vietnamiak viszont 90es evekbeli tapasztalataim alapjan szornyu nerpseg, es a turistamentes helyeken sem jobbak.

Előzmény: amaszat (325)
camaro79 Creative Commons License 2011.10.05 0 0 330
Ok, köszi az infókat.
Előzmény: amaszat (329)
amaszat Creative Commons License 2011.10.04 0 0 329

Ezzel nagyon nem értek egyet. Jóval tisztább és színvonalasabb szállást találni ugyanazért az árért mint Thaiföldön. Nagyjából 10-12 USD-t szántunk rá, mondjuk a legolcsóbb dormitory szállásokhoz nem tudok hozzászólni, nincs viszonyítási alapom.

Közlekedés kb. annyi mint Thaiföldön, vagy valamivel olcsóbb.

Nagyjából felírtam az árakat...ha van konkrét kérdés.

Előzmény: camaro79 (327)
amaszat Creative Commons License 2011.10.04 0 0 328

A miértre a válaszom röviden: nem tört be annyira a pénzhajhász 'nyugatias' gondolkodás (mint pl. Thaiföldön) nem akarnak úton útfélen rádtukmálni valamit, lehúzni és átvágni, könnyen le tudod szervezni magadnak a túrákat stb.

Előzmény: camaro79 (326)
camaro79 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 327
Milyenek az árak? Azt olvastam valahol, hogy drágább, mint thaiföld.
Előzmény: amaszat (325)
camaro79 Creative Commons License 2011.10.01 0 0 326
És miért?
Előzmény: amaszat (325)
amaszat Creative Commons License 2011.10.01 0 0 325

Laosz magasan veri Vietnamot (Thaiföldről nem is beszélve) és nem hiszem hogy egyedül vagyok a véleményemmel.

Előzmény: camaro79 (324)
camaro79 Creative Commons License 2011.09.30 0 0 324
Nézegetem én is repjegyeket Bangokból, de tényleg kemény...
Nem lesz sok időnk (9-10 nap), ezért el kellene dönteni, hogy Laos vagy Vietnám...
Előzmény: James75 magyar (322)
bladeborisz Creative Commons License 2011.09.09 0 0 323

Sziasztok.november végén megyek laoszba bármilyen friss infot megköszönnék,látnivalok,szálláshelyek szoval bármi jöhet ami laosz.köszike

James75 magyar Creative Commons License 2011.08.05 0 0 322

Ha csak odavissza fejenként 260USD  Bangkok Vientiane. Sokkal olcsóbb nem lesz, mert csak a Lao airlines jár bangkokba illetve a Thai Airways ami meg sokkal drágább.

Másik lehetőség VIP busz ami elég kényelmes még európai mérethez is, lehet rajta aludni. Egy út 1000 THB Sukhumvit roadról indul Bangkokból az út egy teljes éjszaka Vientianéba. 

Van még vonat is Bangkok- NongKai-ig kb úgyanolyan mint a busz Nongkaiból kisbusszal lehet Vientianéba érkezni 10 perc alatt. Határon lehet a vízumot intézni.

 

 

 

Előzmény: muskat (318)
muskat Creative Commons License 2011.07.28 0 0 321

Köszönöm szépen a válaszokat, utánanézek

Előzmény: amaszat (320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!