Keresés

Részletes keresés

zsuzsa Creative Commons License 2003.10.10 0 0 174
Utánanéztem az adományozók személyi jövedelemadó-kedvezményének ( nem irom ide az egészet pl az egyházakra vonatkozó részt )

A közcélu adomány adókedvezménye :
A kedvezmény alapja : a közhasznu szervezetekről szóló törvényben meghatározott tevékenységeket folytató közhasznú szervezetnek közhasznu tevékenység céljára az adóévben befizetett ( átadott ) pénzösszeg. Mértéke : a befizetett összeg 30%-a , tartós adományozás esetén a befizetett összeg további 5 %-a.Tartós adományozás azt jelenti, hogy a közhasznu szervezet és támogatója irásban szerződést köt, melyben a támogató kötelezettséget vállal arra, hogy a támogatást a szerződéskötés évében és az azt követő 3 évben , évente legalább 1 alkalommal azonos vagy növekvő összegben ellenszolgáltatás nélküli támogatást nyujt.
A kedvezmény felső határa kiemelten közhasznu szervezeteknél 50.000 Ft, közhasznu szervezeteknél ill. közérdekü kötelezettségvállalás esetében 50.000
A törvény szerint adományozónak az minősül, aki ellenszolgáltatás nélkül nyujt támogatást ( ennek az árverés miatt van jelentősége ! )
A kedvezmény igénybevételét pár dolog kizárja, ugymint : ha a befizetés( átadás )csak látszólagos, ha csak látszólagos célokat szolgál, ha az adókedvezmény mellett bármilyen más vagyoni kedvezményben részesül az adományozó ( kivéve ha a közhasznu tevékenység során utalás történik az adományozó nevére - tehát, ha dokumentálják, hogy Kovács Józsi adományozott 5000 Ft-ot ) valamint ha az adományozó egyéni vállalkozó és az adományösszegét a vállalkozói adóalap megállapitásánál már levonta.

Ennek alapján adományozónak az minősül, aki pénzt ad vagy az árverésen az árverésre került tárgyat felajánlja, eladja és a pénzt átadja az alapitvány részére kutyamentés céljára. Tehát amikor Bettinénitől megvettem a husdarálóját, akkor Bettinéni az, aki ellenszolgáltatás nélkül támogatta a kutyákat, nem pedig én, hiszen én ellenszolgáltatásként megkaptam a szép husdarálót ( még egyszer köszi Bettinéni )

Cat, jó lenne ezt precizen vezetni, az átvételi elismervény azt nem elég, a Noe bárkájával kéne megbeszélni, hogy intézze a papirmunkát ( igazolások kiadását az szja bevallás-hoz )
Kár lenne ezt a pénzt az állambácsinál hagyni. Nem az ötszázforintos támogatásokról van szó, de aki 15 ezeret adott, annak visszajár 5 ezer és azt már érdemes visszaigényelni.Egyikünk se milliomos és szerintem az adókedvezmény ujabb adományozókat vonzana.

üdv
zsuzsa

fmar Creative Commons License 2003.10.03 0 0 173
ribzlii, a csütörtöki topictali az én munkahelyemen lesz, tehát én biztos ott leszek,várunk szeretettel!
ELTE BTK Múzeum krt. 6-8, I. emelet 115, Történeti könyvtár, okt. 9, este 6 óra
Előzmény: ribizlii (171)
Sótlan Alak Creative Commons License 2003.10.03 0 0 172
Mivel más nem jelentkezett (a kottákkal kapcsolatban), valószínűleg lezártnak tekinthetjük a licitálást. Mindjárt küldök egy mailt.
Előzmény: AliceCsodaországban (147)
ribizlii Creative Commons License 2003.10.03 0 0 171
Ok. Ha a csutortokin tarlalkozunk (mar bele vagyok zavarodva a kul. topicok es topictalakozok idopontjaba es resztvevoibe...), akkor egybol Catnek at is tudom adni a penzt!
fmar Creative Commons License 2003.10.03 0 0 170
Kedves Xil, remélem tecceni fog a kép...:-)))
Pénzt átvettem, továbbítom Catnek!

Barbus: szintén átvettem a KIs hercegért 2500.-t, ha jól emléxem, tehát postázhatod:-)))

Ribizlii: Neked akkor a topictalin adnám oda a képet, ha az jó...?!

(bár már nem tudom, lesz-e egyáltalán találkozó...:-(

fmar Creative Commons License 2003.10.02 0 0 169
Ribizlii:
természetesen:-))))
és Xil Neked is bármikor adom a képet!!!!!
a héten még vagyok, de jövö héten elmegyek szabira....
de olvasom, hogy lesz topic-találkozó is...
hívjatok, kinek mikor tudom odaadni a képet, a pénz pedig menjen a kutyáknak!!!!
fmar: 30-295-3375
Előzmény: ribizlii (165)
Barbus75 Creative Commons License 2003.10.01 0 0 168
Xil!

Légyszíves írd meg a címed a taskob@freemail.hu mailcímemre, és akkor tudom postázni a könyvedet.

Előzmény: Xil (166)
TopCat Creative Commons License 2003.10.01 0 0 167
fel
Xil Creative Commons License 2003.09.30 0 0 166
Sziasztok!
Barbus, nekem a postai út nagyon megfelel, csak nem mertem javasolni.
FMar, lehet, hogy az átvételt a jövő hétre halasztanám, akkor megyek fogdokihoz. A pénzt pedig a férjemmel elküldeném TopCat-nek (mindkét tárgyamért) még ezen a héten, így a páromat csak egy útra venném igénybe (tudod, nagggyon elfoglalt.)
Ez így megfelel?
Ribizlii, én is a Kálvinnál dolgozok..(Most ugyan épp nem). Csak nem Te is egy nagy üveges, közelmúltban felújított épületben?
Előzmény: Barbus75 (164)
ribizlii Creative Commons License 2003.09.30 0 0 165
Fmar: en is igenyt tartok az altalam elnyert kepre, ugyhogy majd felhivlak hogy hogy lehet hozzajutni. Ha tenyleg az Astorianal vagy, akkor konnyen erte tudok majd menni, mert en meg a Kalvinnal dolgozom, ugyhogy mar csak a penzt kell majd Catnek tovabbitanom valahogy. Aki kitette a festmenyeket licitalni, legyen szives leszedni, hiszen elkeltek :-)
Barbus75 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 164
Xil!

Nekem az lenne a legjobb, ha elküldhetném neked a könyvet postán. Te pedig eljuttathatnád a pénzt fmar-nak (persze csak ha ő is beleegyezik), vagy Catnek közvetlenül....

Előzmény: Xil (163)
Xil Creative Commons License 2003.09.30 0 0 163
Látom, szinte egyszerre írtunk. Fmar, kereslek Titeket is,ha bővebbet tudok mondani (ma este v. holnap de.) A csütörtök v. pénteki nap közül valamelyikre biztos tudunk egyeztetni.
De jó, kép és könyvtulaj leszek, és még a kutyik is jól járnak!
Előzmény: fmar (161)
Xil Creative Commons License 2003.09.30 0 0 162
Éljen, én nyertem! Este egyeztetek a párommal, akkor bővebbet tudok majd mondani, hogy hogy legyen. A holnapi nap nekem nem túl jó, hacsak nem vagy a Klinikák környékén de. bármikor megtalálható. Csütörtök vagy péntek megfelelne. A xil@mailbox.hu-ra dobhatnál egy mailt, hogy neked melyik időpontok és útvonalak a megfelelők.
(Nekem leginkább a Blaha és környéke, esetleg Nyugati pu.) Ja, lehet hogy még Fmar-ral is egyeztetek, akkor esetleg összevonhatnánk a találkozókat. Köszi!
Előzmény: Barbus75 (160)
fmar Creative Commons License 2003.09.30 0 0 161
Szia Xil!
ha addig semmi nem történik, szerintem a Naplemente is a Tiéd!!!!
Ha írsz emilt, megbeszélhetjük az üzletet, csüt. vagy péntekre!!!!
Ha Cattel tucc egyeztetni, beszélj Vele, hogy a pénz egyböl menjen Hozzá!
CAt:30-429-2923
én:30-295-3375
Barbus75 Creative Commons License 2003.09.30 0 0 160
Senki többet, harmadszor :)
2500 Ft-ért Xil-é a könyv.....

(E-mailben kellene egyeztetnünk, hogy tudom eljuttatni neked...)

TopCat Creative Commons License 2003.09.30 0 0 159
Szeptember 19-én került sor az ARC óriásplakát pályázat díjainak átadására. Itt - hála a plakátunkra szavazó kedves állatbarátoknak - mi nyertük meg a közönségdíjat, a XEROX Magyarország Kft. által felajánlott

Phaser 8200DP, kétoldalas, hálózati, színes szilárdtintás nyomtatót (végfelhasználói ára, amely tartalmazza az áfát: 392.437 Ft)!
Már előzőleg felajánlottuk, hogy a pályázaton esetleg nyert díjat az állatok érdekében kívánjuk felhasználni!
Mostoha körülményeink miatt sajnos mi sem engedhetjük meg magunknak, hogy a nyomtatót megtartsuk, bármennyire is fáj a szívünk érte, sajnos pénzre kell váltanunk, hogy azt az állatok javára fordíthassuk!
Ezért tehát EGY ÁLLATBARÁT CÉG személyében vevőt kell találnunk a gyönyörűszép nyomtatónkra! A feladat most már csak ennek a CÉG-nek az S.O.S. megtalálása, hiszen a pénzre már tegnap szükségünk lett volna! Amennyiben megtaláljuk ezt a kedves céget, úgy a dolog menete pl. a következő lehet: ők átutalják a közhasznú Noé Bárkája Állatvédő Alapítvány javára a nyomtató árát és megkapják a Xeroxtól számlával a vadonatúj Phaser 8200-es nyomtatót. Reméljük miharabb ezen az akadályon is sikerül túljutnunk!
További információ: Cat, 30-429-2923
Néhány további árverési tárgy: www.freeweb.hu/noebarkaja1/netarveres.htm
Bettineni Creative Commons License 2003.09.29 0 0 158
King könyv ügyben küldtem az emileket, és majd kőne ögyeztetni Cat-tel is
fmar Creative Commons License 2003.09.29 0 0 157
szia XiL!
még megvárom a holnapot, és ha nem...akkor a Tiéd!!!!
Szerdán nem járok benn a városban, de akár csütörtökön, akár pénteken találkozhatunk valahol és lebonyolíthatjuk az üzletet:-)))
Egyeztetek még Cattel is:-))
Előzmény: Xil (156)
Xil Creative Commons License 2003.09.29 0 0 156
OK, nagyszerű, gyerünk többiek, különben elviszem! Ha vége a licitnek és én leszek a szerencsés új tulaj, megbeszéljük az átadást-átvételt. Ezt valszeg a férjem fogja intézni, mivel engem erősen helyhez köt két apró ám szigorú felettesem. Az Astória jónak tűnik, ezenkívül a Blaha és a Nyugati lenne jó. Esetleg, ha Ti találkoztok rendszeresen Cat-tel, akkor egyszerűbb lenne közvetlenül a felajánlónak fizetni, de végülis a részleteken még változtathatunk.
Egyszóval, kedves Fmar, jelezd hogy mikor van vége a licitnek, aztán majd meglátjuk.
Előzmény: fmar (155)
fmar Creative Commons License 2003.09.29 0 0 155
szija!
Naplementés kép 8000-ért szerintem mehet...vagy van aki többet ajánl????

Ha nem lesz több licit, akkor a pénzt Catnek kellene eljuttatni, a kép nálam átvehetö bármikor az Astoriánál!!!

Előzmény: Xil (149)
Barbus75 Creative Commons License 2003.09.28 0 0 154
A kis herceg című könyv, és ha jól tudom a naplementés kép is még licitre vár.

A könyvre kedden(2003.09.30) délelőtt 10 óráig várom a licitálókat, aztán azé aki addig a legtöbbet ajánlotta.

Előzmény: Xil (149)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.28 0 0 153
Hát te egy tündér vagy. Akkor hamarosan ehetünk fasirtot:-)

Holnap én leghamarabb érek az Árpád hid környélkére ( Újpesten dolgozom, onnan megyek ) esetleg felhivlak napközben )

Az egyik könyv is eleklt már pár hete, csak egyezetetési okokból még nem ütöttük nyélbe a dolgot, de ami késik nem múlik!

Előzmény: TopCat (151)
TopCat Creative Commons License 2003.09.28 0 0 152
Hahó Anita, merre jársz? Nagyon jó lett volna találkozni a múlt héten, de ez a hét legalább olyan jó lesz :) Várom a hívásod: Cat
TopCat Creative Commons License 2003.09.28 0 0 151
Szia Zsuzsa, bocs a húsdaráló már biztos helyen van - nálam :) tegnap elhoztam, csak még nem volt időm beírni. Holnap elképzelhető, hogy járok felétek, írd meg légyszi, hogy kb. milyen időpontokban vagy otthon, ill. a Flórián közelében - ha össze tudjuk egyeztetni az időt, holnap elviszem Neked! Ha valamiért nem jönne össze, majd összefutunk valamelyik más napon! Üdv. Cat
Előzmény: zsuzsa (150)
zsuzsa Creative Commons License 2003.09.28 0 0 150
Syia Bettinéni !
Nemtom szegény cat menynire bir husdarálókat cipelni, igaz odaadtam már neki a pénzt, de sulyzózásra nem akarom kényszeriteni :-)Végülis még ez a hét nehéz de pl csütörtök délután oda tudok meni 5-re az örsre avgy a rákövetkező hét hétfőn pl. Az nem jó neked?
Tudod már az eheti mega jövő heti programodat?
Előzmény: Bettineni (127)
Xil Creative Commons License 2003.09.28 0 0 149
Bocs, ha valami már nem aktuális, nem tudtam nagy mélységekig visszaolvasni.
Licitálnék a kisherceges könyvre 2500 Ft-tal, és érdekelne a naplamentés kép, ajánlok kezdetnek 8000 Ft-ot érte, vagy esetleg van magasabb kikiáltási ára?
Előzmény: Sótlan Alak (148)
Sótlan Alak Creative Commons License 2003.09.28 0 0 148
Ne is várjunk további licitekre? Én azért nem ajánlottam kapásból többet, mert nem akartam mástól elvenni a lehetőséget.
Előzmény: AliceCsodaországban (147)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.28 0 0 147
Majd dobj meg egy mail-el, aztán konkretizáljuk a dolgot.

Viszont!
Vevő lennék egy Szent Kristóf szobrocskára, vagy bekeretezett Szent Kridtóf képre, a családom a csodával határos módon úszott meg egy totálkáros kocsis karambolt, ez komoly, és nekem tényleg nagyon kéne...

Előzmény: Sótlan Alak (146)
Sótlan Alak Creative Commons License 2003.09.26 0 0 146
Én ugyan nem zongorázom, de anyám és húgom igen, úgyhogy akkor tartom.
Előzmény: AliceCsodaországban (145)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.09.26 0 0 145
Nem tudom, van-e köztetek valaki aki zongorázik, de anyám után maradt egy csomó kotta, szivesen felajánlom, kikiáltási ár: 500 ft, csak zenekedvelőhöz kerüljön, aki használja!

Viszont vennék aluminium lépcsúős létrát 4 m belmagasságú lakásba, vagyis minél magasabbat, ha valakinek van ilyen fölösleges.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!