Keresés

Részletes keresés

LeifEriksson Creative Commons License 2004.03.20 0 0 11
Na, a szovjet időknek azért van nyomuk, elég kimenni az óvárosból és körülnézni, az épületek egy része egyből a Szovjetszkij Szojuzt juttatja az ember eszébe, de amúgy egyetértek, hogy nagyon szép város! (ha csak az Óvárosról beszélünk persze)
Előzmény: banderas44 (10)
banderas44 Creative Commons License 2004.03.19 0 0 10
Sziasztok!!!!
Én 2003 júniusában jártam Tallinnban az általános iskolai kórusommal. Mi Helsinkiből jöttünk át komppal. Hát engem nagyon megfogott a város. Százszor különb mint Helsinki, az emberek kedvesek
és nyoma sincs a "régi szovjet időknek". Sőt, szerinem nagyobb a gazdagság mint idehaza. Aki Baltikummániás, jöjjön és élesszük fel közösen ezt a topicot....
branyiszko Creative Commons License 2003.09.10 0 0 9
Megértelek, én is nemrég tettem szert 600 képnyi memóriára, ez részben fantasztikus szabadságot ad, részben utólagos munkát, amikor válogatni és selejtezni kell. Én a képek 30-50%-át dobom a kukába csak a jobbakat megtartva, különben élvezhetetlen lesz egy-egy "album" nézegetése.
További jó fotózást!
Előzmény: LeifEriksson (8)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.09.09 0 0 8
Jogos az észrevétel, szolgáljon mentségemül, hogy 1.amatőr fotós vagyok, 2.épp ez előtt az út előtt vettem új memóriakártyát a gépbe, és kicsit más dimenzió, hogy 40 vagy 600 képet tud ellőni az ember, 3.Helsinki után érkeztem Tallinnba, és így elbűvölt, hogy szép a város...

:-)))

(utólag bevallom, felfelé az Oleviste tornyába úgy félúton elkezdtem kétségbevonni hogy valaha is felérek, de mikor fent voltam, a látvány kárpótolt minden fáradságért... :-)))

branyiszko Creative Commons License 2003.09.09 0 0 7
Megnéztem a képeidet, néhány elfeledett emléket segített felidézni.
Látom mindenre lősz ami mozog (és ami nem). Ha megengedsz egy kritikát: a kevesebb kép több lett volna.
üdv
Előzmény: LeifEriksson (6)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.09.08 0 0 6
Na, fönt vannak a képek a tár.hu-n, mégpedig itt

üdv, Leif

LeifEriksson Creative Commons License 2003.09.04 0 0 5
Jelentem, remek volt Tallinn, kár hogy csak kevés időm volt rá, legalább a fele kimaradt annak, amit nagy ambiciózusan beterveztem..

De fotók vannak, majd fel is rakom őket, amint hajlandó újra működni a tár.hu

Leif

LeifEriksson Creative Commons License 2003.08.20 0 0 4
Köszi a tippeket, majd hozok fotókat!

:-))

branyiszko Creative Commons License 2003.08.19 0 0 3
Én 87-ben dolgoztam ott 3 hetet.
Tallin egy építészetileg tipikus Hansa város, ha már jártál É-Németországban erősen hasonlót fogsz látni. Klassz a főtér a városházával (sárkányfejes vízköpő ereszcsatorna), valami szuperhegyes-magas templomtorony, városfal, középkori utcácskák. Tipikus laza egynapos városnéző program.
Érdekes én pont fordítva közlekedtem mint Te, nekem 1 napra sikerült Helsinkibe átugranom, de az nem volt nagy durranás.
Búcsúzáskor az észt kollegákat bíztatva azt mondtam nekik, hogy mire néhány év múlva újra jövünk már Észtországba jöhetünk és nem a Szovjetúnióba. Én nem jutottam el újra, de a jóslatom bevált.
Érezd jól magad!
Előzmény: LeifEriksson (-)
vakeger88 Creative Commons License 2003.08.19 0 0 2
Eleg regen, kb. 10 eve jartam ott. Tallinn belvarosa csodaszep. Ez a varosi koruton beluli reszt jelenti, kozepkori hazak, var, zeg-zugos utcak. Erdemes meg kimenni a tengerpartra. Sajnos a belvaroshoz kozeli reszt szinte teljesen elfoglalja a kikoto, de tavolabb, a varostol eszak-keletre van egy szep parti setany.

Ennel konkretabb dolgot nehez lenne irni, meg ennyi ido alatt biztosan sokminden valtozott. A varban van egy torteneti muzeum.

LeifEriksson Creative Commons License 2003.08.18 0 0 1
0 ötlet, emberek?

Nem hiszem hogy senki nem volt ott!

(útikönyvetm brosúrát én is meg tudok nézni, az érdekelne, hogy aki ott járt, szerinte(tek) mit érdemes megnézni)

mEdvE Creative Commons License 2003.08.15 0 0 0
Nem érdemes ott semmit (0) se nézned :-)
Előzmény: LeifEriksson (-)
LeifEriksson Creative Commons License 2003.08.14 0 0 topiknyitó
Ki járt már ott, aki meg tudná mondani, hogy szűk 1 napba mit érdemes belezsúfolni?

Néhány napra megyek Helsinkibe, és felfedeztem hogy szárnyashajóval másfél óra alatt át lehet röpülni Tallinn-ba, oda-vissza alig 30 euróért.
Szóval megyek!

Mi az, amit "must see"?

thx

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!