Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2022.11.30 -2 0 5029

Előzmény: btamas70 (5028)
btamas70 Creative Commons License 2022.11.30 0 0 5028

"azóta nem érdekel a Sennheiser;ĐĐĐ"

 

Lám-lám, te sem voltál mindig tökéletes!;ĐĐĐ

Előzmény: Mono SE (5026)
Mono SE Creative Commons License 2022.11.30 -2 0 5027

Előzmény: Mono SE (5026)
Mono SE Creative Commons License 2022.11.30 -2 1 5026

pl. itt > https://www.extremeaudio.hu/ a 11.ker Sopron úton az utcáról besétálva is meghallgatható kb. 2 tucat füles. Mindenképpen hallgass meg különböző konstrukciókat különböző zenékkel, nagy meglepik érhetnek azonos árkategórián belül is. (Egyszer bementem oda pár Ligeti cd-vel, azóta nem érdekel a Sennheiser;ĐĐĐ;)

Előzmény: ikszpées (5025)
ikszpées Creative Commons License 2022.11.29 0 0 5025

"Amúgy vidd magaddal a kedvenc zenéidet egy mobil zenelejátszón egy olyan helyre, ahol árulnak nívós fejhallgatókat (inkább dinamikus típusokat keress, zárt, vagy félzárt verzióban) és hallgass meg minél több fejhallgatót. Csak így találhatod meg a neked megfelelő típust."

 

Hol van ilyen hely Budapesten? Mármint, ahol van kínálat és nem néznek ki, hogy végigpróbálnék egy rakat dolgot...

Előzmény: Dr. Hertz (4923)
ikszpées Creative Commons License 2022.11.29 0 0 5024

Ja, csak mert látom a topicban, hogy a különböző zenetípusokra más-más gyártó merül fel:

 

Az elektromos zongorával lenne használva, valamint sokféle zenét hallgatok a klasszikus zongoradaraboktól kezdve, szimfónikus zenén, boogie-woogie-n keresztül pop, rock, kis jazz és de belefér a Surdás a sad adio és sok más is. Szóval teljesen vegyesfelvágott.

 

Szóval általánosságban kérdezem, mert a zenei izlésem is elég széles, hogy van-e ezek között különbség ebben a kb 40 ezres árkategóriában, illetve, hogy pl egy studió fejhallgató, mitől stúdió fejhallgató, miért nem mást használnak studióban és nekem studió fejhallgató kell-e. (otthon fogom használni)

Előzmény: ikszpées (5023)
ikszpées Creative Commons License 2022.11.29 0 0 5023

Ahoj!

 

Nekem eddig egyszerű max 10 ezer forintos Phillips vagy hasonló fejhallgatóim voltak. A fiamnak vettünk nemrég egy ATH-M50xBT2-t, hát leesett az állam. Először az ára miatt is de látva, hogy mennyire szereti a gyerek, megérte. Ő nézte ki, járt utána stb stb és sokáig tartott, míg meggyőzött.

 

Én párszor elektromos zongorán próbáltam ki, iszonyat jól szólt. A fejhallgatón egy az egyben úgy szólt, mint élőben a hangszórón. Ütős volt. Elhatároztam, hogy veszek én is magamnak egy "normális" fejhallgatót.

 

Eddig nem nagyon foglalkoztam ilyenekkel, nincs elég ismeretem erről. A fiam az audio technica-ra esküszik és én pl a Dalfutár adásaiban is ilyet látok a stúdióban. Például a https://youtu.be/Dib_2hVyI9E?t=2082 pillanatban a fejhallgató oldal alapján egy ATH-M40x ha jól látom. Egy ilyen kb 50 ezer forint.

 

Én kb 30-40-et szánnék rá, ez kb a ATH-M30x ára. A kérdés tehát az lenne felétek, hogy ennyi pénzért van-e jobb fejhallgató. A cél: zene hallgatás számítógépen, illetve elektromos zongorával játék. Audio Technica, Sony, Sennheiser más?

 

Gondolkozom még a vezeték nélküliségen, de az annyira nem hiányzik, ráadásul a zongorához nem is lehet bluetooth-on csatlakozni. Van rajta bluetooth, de a gyártó (Roland) a hangot nem viszi át rajta, gondolom, a késleltetés miatt.

 

 

Azt szeretném még kérdezni, hogy azt látom, hogy bizonyos fejhallgatók impedanciája 47, másoké 35 ohm. Számít ez az én felhasználási területemnél?

 

 

IamCerb Creative Commons License 2022.10.20 0 0 5022

Hasznaltat csak szemelyes atvetellel, kiprobalas utan vennek. Ha latom, hogy le van okadva, nyilvan nem veszem meg :D

Előzmény: veri nájsz (5021)
IamCerb Creative Commons License 2022.10.20 0 0 5020

Sziasztok. Vezetek nelkuli fules vasarlasat tervezem, de vakon vagyok a temaban, ezert segitsegre lenne szuksegem. 

90%-ban otthon hasznalnam, zajmentes kornyezetben es alapvetoen vezetekkel, de azert jo lenne, ha tudnek szaladgalni vele, ha kedvem tartja, ezert kene bluetooth-os. Aktiv zajszures se lenne rossz, de ha jol sejtem az inkabb a folyamatos zajt szuri ki. Pl kalapalas, kutyaugatas, akarmilyen csorompoles ellen nem mukodik igazan. Ezert ehhez nem ragaszkodom, de javitsatok ki, ha tevedek. Csak circumauralban gondolkodom, az bevalt. 
Nagyreszt zenere hasznalnam, neha filmre es jatekra. Telefonrol bluetooth-al, pc-rol vezetekkel, eleinte integralt hangkartyarol, de kesobb tervben van valami jobb kartya vasarlasa is. Illetve van egy Harman Kardon HK3700-as erositom, elvileg arra is ra tudom dugni. 
Hangzasban nemtudok iranyt beloni. A HK3700 melle van egy JBL studio 230-am, elotte meg egy hyperx cloud2-n hallgattam zenet. Kb hasonlo hangzasbeli ugras lenne a cel az uj fulessel, mint amennyivel szebben szol az emlitett sztereo szett a cloud2-hoz kepest. Max 80k-m lenne ra, johet akar hasznalt is, uj is. 

Koszi szepen elore is a segitseget :) :) 

kásaci Creative Commons License 2022.08.04 0 0 5019

Sajnos a gyártók előszeretettel lehagyogatják a jack audió kimenetet, helyette van a bluetooth, vagy a digital audio output.

Az utóbbihoz kell egy digital-audio átalakító amelyben van  analóg kimenet, oda meg mehet a 3.5 jack.

 

 

Előzmény: pimre (5017)
pimre Creative Commons License 2022.08.04 0 0 5018

Köszönöm.

Előzmény: kásaci (5016)
pimre Creative Commons License 2022.08.04 0 0 5017

Csak az a gond, hogy nem minden TV-nek van ma már Jack (más néven 3.5mm audio port) kimenete. Így a dokkoló közvetlenül nem használható.

Előzmény: kásaci (5015)
kásaci Creative Commons License 2022.08.03 0 0 5016

Visszafelé kompatibilisek.Nekem is gond nélkül csatlakozott a 4-es az 5-öshöz.

https://www.blitzwolf.shop/blitzwolf-blog/bluetooth-visszafele-kompatibilitas-66

Előzmény: pimre (5014)
kásaci Creative Commons License 2022.08.03 0 0 5015

Gondoltam , hogy rádiófrekvenciás , csak ezt az első írásodban kizártad.

A jeladó a dokkoló , amelybe belehelyezve a fejhallgatót ,feltölti annak akkuit.

A bluetoothnál jóval nagyobb a hatótávja kb. 100 méter.

Nekem volt 4  különböző típusú, kb. tudták is.

Előzmény: pimre (5013)
pimre Creative Commons License 2022.08.03 0 0 5014

Viszont ennek kapcsán lenne egy kérdésem: Barátnőm Samsung TV-je nem okos TV, ezért vett egy Xiaomi Mi Boxot, és azon keresztül nézi a NetFlixet. A box Bluetooth verziója 4.2. A Fejhallgatók többsége 5.1. Ezek kompatibilisek, vagy adódhat ebből probléma?

Előzmény: pimre (5013)
pimre Creative Commons License 2022.08.03 0 0 5013

Időközben letöltöttem az egyiknek a használati utasítását, és megértettem. Van egy jeladónak nevezett egység, ami Jack dugóval csatlakozik a hallgatni kívánt készülékhez (feltéve, hogy annak van jack kimenete), és ez ad rádifrekvenciás jelet a fejhallgatónak. 

Előzmény: pimre (5012)
pimre Creative Commons License 2022.08.03 0 0 5012
Előzmény: kásaci (5010)
Dorien- Creative Commons License 2022.08.03 0 0 5011

 

Van nálam egy vadonatúj, eladó Meze 99 Noir (a Meze 99 Classics sötétre pácolt változata) gyári dobozában, kemény tokjával, minden fenti tartozékával. Könnyen hajtható, nagyon kényelmes, nagyon tiszta hangú fejhallgató, dögös mélyekkel. Az új Meze 99 Classics árának feléért vihető.

gmaarton kukac gmail pont com

 

(Ha a hirdetés itt nem megengedett, akkor elnézést és kérnék egy moderátort a törlésre.)

kásaci Creative Commons License 2022.08.03 0 0 5010

Melyik az a fejhallgató?

Előzmény: pimre (5009)
pimre Creative Commons License 2022.08.02 0 0 5009

Sziasztok, vezeték nélküli fejhallgatót szeretnék. Nézegetem az árukeresőn, és valamit nem értek. Mi az, hogy vezeték nélküli, de a csatlakozás nem Bluetooth, nem rádiófrekvenciás stb, hanem Jack dugós.

Laikus vagyok, nem értem, hogy ez mit jelent?

metalex Creative Commons License 2022.02.16 -3 0 5008

Az a helyzet, hogy itt, Audiolandon, a HIFI hazájában nem teljesen(teljesen nem) az ilyen típusú fejhallgatóknak készült ez a topik.

Ezek a telefonhoz készült fejhallgatók egy nagy fosok hifi szempontból.

83-szori dekompresszálás, minimum 2-szeri jel átalakítás stb. Ez mind-mind olyan, ami nem igazán tartozik a "hangzáshűség felső fokon" kategóriába. Messze vannak az ilyen fölesek, nem, hogy a hifitől, de a normálisan szóló-tól is.

Több sikert érhetsz el valamelyik telefonnal, telekommunikációval foglalkozó topik-vagy fórumban.

Előzmény: cipio (5006)
Dorien- Creative Commons License 2022.02.16 -3 0 5007
Előzmény: Emvil (5002)
cipio Creative Commons License 2022.02.15 -4 0 5006

Sziasztok!

Karácsonyra vettem egy Panasonic RB-HF420BE vezeték nélküli fejhallgatót a SPAR-ban. Amikor a mikrofont erősebb hanghatás érte (értsd plédásul köhögés) akkor elhalkult és a kövezkező újraindításig használhatatlan volt. Visszavittem a boltba, megkatam az árát. Ezután vettem az EMAG-on egy Panasonic RB-HF520BE típust mely csak annyiban különbözött az előzőtől, hogy Over Ear típus. És tényleg csak ennyi volt a különbség, sajnos ez is ugyanúgy viselkedett. Több eszközzel és 4 és 5.0 Bluetooth-al is próbáltam mindkét eszközt. Panasonic ügyfélszolgálat szerint hibás (ez is). Rákérdeztem, hogy gyakori-e ez a hibajelenség, erre azt mondták, hogy még nem talákoztak vele. Csak én kétszer? Mi erre az esély? Ha valakinek volt esetleg hasonló problémája és lelt rá megoldást, kérem ossza már meg velem. Köszönöm.

Toldi Miki Creative Commons License 2022.01.11 -3 0 5005

kicseréltem egy másik példányra.

ugyanúgy annál is szakadozik a hang, visszavittem , visszaadták az árát . harmadjára már nem akartam benne csalódni, vettem másik típust

az tökéletesen működik.

azért arra kíváncsi lennék , hogy másoknál hogyan szuperál , ugyanis még ünnepek előtt volt vagy 30 darab belőle a polcon, ma meg ottjártamkor

egyetlenegy éktelenkedett ott. tehát a többit eladták.

többféle bluetooth képes készülékkel tévé, pc, laptop, telefon próbáltam mindegyikkel szakadozott a hangja, vannak más bluetooth fej és fülhallgatóim

azok megfelelően működnek az említett készülékekkel.

Előzmény: Toldi Miki (5004)
Toldi Miki Creative Commons License 2021.12.18 -2 0 5004

   vissza vivős lesz!

a hangja nem rossz, de néha szakadozik, értékelésben más is írta.

a fedele meg egyszerű, bepattintós füstszínű plexi. van másik, annak mágneses.

 

Emvil Creative Commons License 2021.12.18 -2 0 5003

Az előző hozzászólásomat kiegészítve ambient, trance, rock zenét egyaránt hallgatok. Szeretem a mélyebb hangzású dinamikusabb zenéket.

Előzmény: Emvil (5002)
Emvil Creative Commons License 2021.12.18 -2 0 5002

Sziasztok! Egy Sennheiser hd 660 s fejhallgatóhoz ti milyen fejhallgató erősítőt ajánlanátok?

Dorien- Creative Commons License 2021.10.04 -3 0 5001

Itt van egy bp-i példány, ha valaki Hifiman HE400i 2020-at venne:

 

https://hardverapro.hu/apro/ujszeru_hifiman_400i_2020_planar_fejhallgato/friss.html

 

Az eladóval (zenész) többször üzleteltem már. Megbízható, nyugodtan tudom ajánlani.

Dorien- Creative Commons License 2021.10.03 -3 0 5000

Szépen írsz egy e-mailt, ha biztos akarsz lenni. Még a száll. költségből is lehet alkudni. Gyorsan válaszolnak.

Előzmény: btamas70 (4999)
btamas70 Creative Commons License 2021.10.03 -3 0 4999

A "szövegértés" alapja az lenne, hogy a megfelelő kérdést/választ keressük ki, praktikusan a FAQ-ból:>

 

Q: Where do you ship my order from?

A: Your package will be shipped from our warehouses in China, in the EU, or in the US according to your location and the availability of stock.

 

Tehát senki se reklamáljon, ha netán mégsem a térség szerinti (EU) raktárból kapja, mert ott éppen nincs készleten.

Előzmény: Dorien- (4997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!