Keresés

Részletes keresés

Paleokrites Creative Commons License 2024.01.21 0 0 12662

Mond, mi oka, hogy vannak állatok, emberek, növények, sokféle fajok? Az evolúció. "

 

semmi köze az evolúciónak, hogy az élet kialakult..., az egy másik folyamat és nem mindent kellene az evolúcióra fogni, hisz ember és ember között is eléggé sok különbségek vannak!

 

Mi az oka hogy különböző bélrendszerrel, emésztéssel vagyunk, netán a vércsoportok sokféleségének?  A biokémiai reakciók. "

 

Mit mondjak, nagyon mellélőttél a tényleg szerteágazó tuományt illetően, avagy azok akik erre a következtetésre jutottak! Igaz ez is benne van a nagy kalapban...., de az okokról semmit nem beszéltél még, csak egészen másról hantázol!

 

Ilyen hozzáállással bizonyára te vagy az egyedüli, aki megmagyarázhatja a lényeges dolgokat az emberi test müködésének, a vércsoportjának okait illetően, vagy akármilyen esetnél... Mondhatsz genetikai öröklődést, stb., de én arra voltam kíváncsi, hogy miért alakultak ki az élővilág fajai, mi okból és miért ennyfélewképen akár fajon belüól is, ja neked biokémia, ez volt az ok...., ahogy az ősrobbanás, ami lényegét tekintve még nem tekinthető ténynek teljesen, csak tudományos elméletnek! Ám elmondhatod, mi volt az oka az ősrobbanásnak?

 

 

 

Előzmény: Nick & Nick (12660)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.21 0 0 12661

Jobb oldalt fekszem a franciaágyban, esélyem sincs bal lábbal

kelni. :) De ezen még nem gondolkodtam mert nem vagyok babonás.

Nos, hogy milyen lessz a napom az rajtam múlik,.... de csak tudatosan, mert

mindenneknek oka van. :) 

 

 

Előzmény: Nick & Nick (12660)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.21 0 0 12660

Mond, mi oka, hogy vannak állatok, emberek, növények, sokféle fajok? Az evolúció

 

Mi az oka hogy különböző bélrendszerrel, emésztéssel vagyunk, netán a vércsoportok sokféleségének?  A biokémiai reakciók. 

 

Mi az oka, hogy te mást szeretsz, míg más azt nem szereti amit te? Genetika. 

 

Mi az opka a galaxisoknak, a világegyetemnek? Az ősrobbanás. 

 

Mi az oka, hogy valaki vallásos, hívő, vagy valamely szellemi termék fogyasztó? A fertőződés. 

 

Mi az oka, hogy melyik lábbal klelsz fel minden reggel, hogy megszokott rituális mozdulatok beidegződéseivel élsz?  Az az oka hogy melyik oldalon fekszel. :) 

 

 

 

Előzmény: Paleokrites (12659)
Paleokrites Creative Commons License 2024.01.21 0 0 12659

" Mindennek oka van. Nos, az ok tudatában hozok döntéseket

amit következetesen alkalmazok nap mint nap.

Ez változást eredményez. Mondok egy tök egyszerű példát,

súlyzós edzéseket végzek, egyre izmosabb leszek.

Vagy nem ítélkezem, egyre elfogadóbb leszek másokkal szemben.

Vagy vissza fogom magam, nyugodtabb leszek."

 

Mindennek okla van?

 

Mond, mi oka, hogy vannak állatok, emberek, növények, sokféle fajok?

 

Mi az oka hogy különböző bélrendszerrel, emésztéssel vagyunk, netán a vércsoportok sokféleségének?

 

Mi az oka, hogy te mást szeretsz, míg más azt nem szereti amit te?

 

Mi az opka a galaxisoknak, a világegyetemnek?

 

Mi az oka, hogy valaki vallásos, hívő, vagy valamely szellemi termék fogyasztó?

 

Mi az oka, hogy melyik lábbal klelsz fel minden reggel, hogy megszokott rituális mozdulatok beidegződéseivel élsz?  

 

sorolhatnám napestig..., de megtudod e magyarázni akár egy buddhista fajanszos liffenéssel biztos, de ezeket nem!

 

Ja, hogy este bezabáltál és annak következményeit szenvedted el és ez már az értelem, a logika magashegyi csúcsa?

 

Mond, mi az a bonyolult, amin gondolkodni lehet, egy emberek által agyongondolt badarságokból összetákolt hulladékelmélet és ez nemesíti, tisztítóként hat az elmédre?

 

Jajjjj!

 

Előzmény: Nick & Nick (12651)
evolúciómérnök Creative Commons License 2024.01.20 -1 0 12658

szerinted?

a világegyetemnek, van lektora, főmérnöke?

/-ÉN- azt nem értem
ha valaki tudja hogy a világ része. Az azt is tudja hogy ezen oknál fogva teremtője is. Ha teremtője is, azt is tudja a teremtményi állapotát élővel, nem köt életbiztosítást.
- az miért - mijen szempontból elmebeteg-
/ értelem nélküliek, kommentjeit -ignorálom- /
-evolúció-buddha * tours-
/ jobbulást- evolvál ódást- tudatosodást- tudatos teremtővé válást ! /

Zellem Estelen Creative Commons License 2024.01.19 -1 0 12657

Valaki itt felléphetne ezzel is:

A tralfamadoriak időszemlélete: életünk nem egymást követő események láncolata, ahogy mi látjuk, hanem minden egyes pillanata egyszerre létezik, múlt, jelen és jövő egyszerre meghatározott és mint eleve létező megváltozhatatlan. Igazából tehát nem halunk meg, hiszen sok másik pillanatban továbbra is élünk.

 

De bárki előállhat más fantazmagóriával, a tuti re- és inkarnációtól, a feltámadás és az örök világosságban való esés. kelés fantazmagóriájával:-)

Szlogen: Ihaj, csuhaj! Sose halunk meg!

;-)

evolúciómérnök Creative Commons License 2024.01.19 -1 0 12656

/ Az értékrended nem haladja meg a kis csoportosok világ látását.
Csak itt nem az óvónéninek panaszkodsz, a világnak kürtölöd éberséged. Ami ugyan a "civilizáltság" szokásrendszerét tükrözi. Nem sejtvén ez nem értelem , csupán évezredes tradíció amibe mindenki belehal.
-A halál az értelem hiányának bizonyítéka!-
Nem tudva a hatalom birtokosai, túszokkal veszik körbe magukat ... ezek képviselői a karhatalom, bürokrácia katonaság képviselői.
// Te meg ujjal mutogatsz azokra akik csupán a foglalkoztatás politika áldozatai, egy túlnépesedett bolygón.
Persze ha ez tudatos terelés a részedről azt is megértem ! //
- a hatalom fenntartásának értelme nincsen. Csupán a hatalmon lévők uralmi mámora-megalomániája engedi az ösztön lények uralmát , a tudatlan jóhiszeműség feletttt.
Amíg vallásnak , politikának értelmét találod értelmes nem lehetsz, valami más vagy. Erőszaktevő ösztönlény-vagy, ami a falka-nyáj hierarchia logika rendszere szerint  "értelmes".-
-evolúció-buddha*tours-

Zellem Estelen Creative Commons License 2024.01.15 -1 0 12655

Évek óta ki sem kászálódok az ágyból, míg pár gyakorlatot nem végzek el.

Előzmény: Nick & Nick (12654)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.15 0 1 12654

Hogyan menne zsigerböl az amiröl

nem is tudsz?

 

Modok egy példát, sokat végzek fiziai mukát, kerti mukák, állatok gondozása, gyerekeim házánál ami jön, festés, burkolás, padlólaplerakás, bútorcipelés, sitthordás, stb.

Szóval a derekam sokszor beállt de nem tudtam mit tehetnék. Az egyik munkatársam is hasonló gondokkal küzdött de lényegesen súlyossabb volt az állapota, elment gyógytornászhoz, 

és nem akartam elhinni, pár nap alatt kijött belőle. 

 

Nem hittem ezekben a dolgokban, de miután megmutatta a tornát, nálam is azonnal hatott. 

Gyakotlatilag elfelejthettem a derékfájást, vagy a csípődéses panaszokat. Megelőzésre csinálom

rendszeresen. 

Ez zsigerböl sosem jött volna, főleg ha önfejűségből elutasítom. 

 

Sok emberi szenvedés, vagy akár elhalálozás is

elkerülhető lenne, a megfelelő tudás bírtokában. 

 

Én is szeretek jókat enni inni, de ismerem a határaimat amiket ritkán lépek át. 

 

 

 

 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12653)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.01.15 -1 0 12653

Legyél! Tedd!

Én meg tudatlanul, vagy a józam eszem szerint cselekedve túrázok, sétálok, úszok, szaunázok, és kerékpározok...

Vagy eszem amit főzünk, meg jólesik:-)

Még nem ismerted fel, hogy  a "tudatosság" egy bélyeg, séma, ami teljesen feleslges mert TE töltöd meg tartalommal.

Nekem zsigerből megy;-)

Előzmény: Nick & Nick (12650)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.15 0 0 12652

Most meg a megváltozott körülmények miatt, az egészséges és boldog  élet

végett hasznosak az ismeretek,...a túlabb éléshez.... :))

 

A többi meg nem vonatkozik rám.

Előzmény: Paleokrites (12645)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.15 0 0 12651

Hülyeséget írsz,...ha este bezabálok szarul alszom, ilyen egyszerű,

oszt el lehet gondolkodni a bonyolultabb dolgokon is, ha meglépem

annak mi lesz következménye. :)

...ha képes vagy ezen elgondolkodni,.......már ne haragudj.

Előzmény: Paleokrites (12644)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.15 0 1 12650

60-hoz közel most látom hogy a legjobb amit csak tehettem, tehetek magamért

az a sport. A súlyzós edzés kiegészítője a szenvedélyemnek az országúti biciklizésnek,....de van amikor ez a fő profil,...évszakfüggő. 

Pár év óta kiegészítem nyújtó gyakorlatokkal és gerinctornával is.

Figyelek a táplálkozásra, és ami idevág, immár 13 éve a mentál higiéniás egészségemre is ügyelek.

Senkit nem irigylek és senkivel nem cserélnék,.....ez az én utam. :)

 

Nem értem, miért olyan félelmetes dolog Tudatosnak lenni?....tagadni a nyilvánvaló pozitív hatásait.

 

 

 

 

Előzmény: Zellem Estelen (12643)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 12649

Mi féle változás állt be a világunkban, hogy a számtalan összefüggéstelenségeket írogatót, újra itt eszi a fene?

:-O:-P:-)

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=165822643&t=9097992

 

evolúciómérnök Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 12648

a bölcs-értelmes lény tudja minden igazság-tudás csupán egy logika rendszer igazolása.

a bölcs tudja ami nem a létesülését-létesülést jövőjét-jövőt biztosító gondolat-eszköz, az ösztön lény igazsága */*nem az értelmessé válás útján járó. táplálék- mulandó, /

aminek a változását érzékeled az valójában a tradicionalizmus-dogmatizmus hanyatlása.

Tény, hogy még nem alakult ki az értelmesebb...bbb./

ebbe még az is beletartozik hogy a beleszületettséged okán, - kinek-minek- vélheted-ismerheted magad-másikat-másokat - világot-anyagot ! /

pájázó Creative Commons License 2024.01.13 -1 0 12647

aminek a változását érzékeled az valójában a tradicionalizmus-dogmatizmus hanyatlása. Tény, hogy még nem alakult ki az értelmesebb...bbb.
/ ebbe még az is beletartozik hogy a beleszületettséged okán - kinek-minek- vélheted-ismerheted magad-másikat-másokat ! /

Előzmény: Paleokrites (12644)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.01.12 -1 0 12646

Hülegyerekek játéka az agyukkal.

Köldöknézéssel lezsibbasztják, és ami a látomásukban szerepel, azt a valóság fölé képzelik.

Mondjuk sokkal olcsóbb, mint a tudatmódosító szerek.

Előzmény: Paleokrites (12645)
Paleokrites Creative Commons License 2024.01.12 0 0 12645

az embereknek anno, nagyon nagyon régen a túléléshez szükséges ismeretek voltak hasznosak, mára az elmeparafrázisokra meditációk zöngetése és a hangtálak kopogtatása és hüm hümmögése és az elmét kiterjesztésének illúzióinak hajdehujjajósága... és értelmetlenül néz ki a fejéből, amikor egyedül marad, vagy éhezik, netán beteg... és nem tud mit kezdeni a csendességében mást, mint a szamszarikai szintézisekre hangolás...

Előzmény: Zellem Estelen (12643)
Paleokrites Creative Commons License 2024.01.12 0 0 12644

a nagy hantáziát van minde3nnek oka+!  Már a gondolkodás is lassan kiveszik, mert ilyen és ehhez hasonló instant tudálékokkal töltik meg az emberi szellemet, lelket és az agyát mossák hülyeségekkel, már megbocsáss!

Előzmény: Nick & Nick (12642)
Zellem Estelen Creative Commons License 2024.01.12 -1 0 12643

Sémák rabja.

Izomtömeget növel, vajon szüksége van rá, vagy a hullaszállítók életét keseríti?

Súlyzózik egy teremben, ahelyett, hogy a friss levegőn lenne aktív?

Öncélú, hiúság, "tudatosnak" véli, noha céltalan?

Hegymászás, búvárkodás, úszás, futás az nem hasznosabb? Bicepsz/tricepsz gipsztigriskedés...

Agyaljatok rajta, nekem fárasztóak az ilyen körök.

 

Előzmény: Paleokrites (12639)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.12 0 0 12642

Mindennek oka van. Nos, az ok tudatában hozok döntéseket

amit következetesen alkalmazok nap mint nap.

Ez változást eredményez. Mondok egy tök egyszerű példát,

súlyzós edzéseket végzek, egyre izmosabb leszek.

Vagy nem ítélkezem, egyre elfogadóbb leszek másokkal szemben.

Vagy vissza fogom magam, nyugodtabb leszek.

 

Előzmény: Paleokrites (12640)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.12 0 0 12641

"de elmondhatod, hogy ki vagy? Milyen vagy, mikor ismerted meg magad és azt hogyan?"

 

Igen.

Előzmény: Paleokrites (12639)
Paleokrites Creative Commons License 2024.01.11 0 0 12640

nézd, hallgasd meg.... Nánay Bence elmekutató filozófus beszélgetését...

 

https://www.youtube.com/watch?v=ctzFke3EKyM

 

 

Előzmény: Nick & Nick (12638)
Paleokrites Creative Commons License 2024.01.11 0 0 12639

ne keverd a vallást, se a fatalt ide...., főleg egy demagóg szellemi termékek közegeiből...

 

de elmondhatod, hogy ki vagy? Milyen vagy, mikor ismerted meg magad és azt hogyan?

Előzmény: Nick & Nick (12638)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.11 0 0 12638

"Te sohasem ismerheted meg magadat"

 

Akkor te fatalista vallástól is szenvedsz?

Előzmény: Paleokrites (12636)
pájázó Creative Commons License 2024.01.10 -1 0 12637

halandóiság elfogadását - leépülést, jó ideje művelik. A tudás istenekbe való kihelyezésével, a tudatlanság fenntartásával, megmondók.. "igazával".
/ értelme nincsen a halandóiság fenntartásúnak, a meg mondók - hatalmi mámorának élményén - kívül./
Minden a fejben dől el.
jobbulást, evolválódást !

Paleokrites Creative Commons License 2024.01.10 0 1 12636

tudod az állítólagos Buddhád idejében Buddhának tulajdonított rendszerleíró vallásfilozófiailag is elmaradott primitív badarságos képzelményt fabrikáltak az előző vallásokból merítve..., majd amikor eljutott más országokba ott időnként kijavították, helyrepofozták a sajátságos hiedelmeikkel, hogy egyféle sohasem kész, mindig fejlődő képlékeny anyagot adjanak a világnak, így ment visza a kiindulóponthoz, indiai variáns kultusszá ...

 

A Görög filozófiai rendszert is beépítve, ezt Asóka ne tudta volna? :)

 

Tudod annak idején semmiféle pszichológiai képzelmény nem létezett, egészen más címek, nevek, fogalmak futottak...

 

Tudod a meditációt nem indiaiak találták fel, az emberiség régen előttük is használták, ahogy erőltetik a Jóga filozófiájára húzott gimnasztikai gyakorlatok megnevezéseit és a ráépülő pszichés misztériumtól sem mentes vallásfilozófiai téveszméket...

 

De az ember olyan, hogy a placebót minden mennyiségbe beveszi..., csak ne nocebó legyen belőle, mert ez vele jár...

 

Tudod, ha leülök és elcsendesedek, ez nem buddhista, sem nem indiai, de mégcsak nem is jógagyakorlat, nem irányított  önismereti tréninges meditáció, mert miért is irányított, megszervezett, hasznnálati útmutatott, irányelvekkel ellátott, bőlcs vezérlőszavakkal, mantrákkal díszítetten alkalmazott? 

 

Mi is ez a nagy önismerteti kultusz?

 

Te sohasem ismerheted meg magadat, soha, míg mások erőltetése se fedi fel, hogy te mi is, milyen is vagy, csupán egy felszínes magatartásit produkálsz, abból merítenek a nagy pszichiáterek is...., akik élletük diagnosztizálásaik során igen sok mindenben tévedtek és tévedni fognak...

 

Előzmény: Nick & Nick (12635)
Nick & Nick Creative Commons License 2024.01.09 -1 0 12635

Ez inkább önismereti tréning. Képzeld el mennyivel előrébb jártak, mivel

a pszichológia csak pár évtizede alkalmazza ezt, vagy az ehhez hasonló

terápiákat gyógyítási célra. 

 

 

Előzmény: Paleokrites (12634)
Paleokrites Creative Commons License 2024.01.09 0 1 12634

ebből is látszik, semmiben nem különböznek a másképpen hiszekedettektől..., hisz a nagy butítás mindenüt ott van, a filozófiájuk ott hullik darabokra minden alkalommal, amikor félnek, rettegnek, betegek, fájdalmaik vannak, stresszesek, csalódottak, vagy éppen meditálásban menekülnek, hogy arra a pár órára, pillanatra a placebóba dughassák mint fuldokló a szalmaszálba kapaszkodással, menekülhessenek a saját döntéseiktől, meggondolatlanságaiktól, avbayg a túlzott hitből fakadó vakságaik következményeitől...

 

Miért is kellenek a különböző rituális makókat használni, mert valakiknek ez a mennyországot asszociálja és a megváltás tisztító tűzének előszikráit, at ígérgetett filozófiai hantáziákban való reménységgenerálását?

 

Ja, a buddhgizmus a világ összes, majdnem az összes bölcsességéből merítetten tágította ki saját tanaként, lopkodva, elvéveés visszamenőlegesen Buddhájuknak adva a szerői jogokat, hisz a buddhizmus silány alapjai semmire nem voltak elegek, ehhez kellettek a nagyobb kultúrával rendelkező hindu, kínai és más ázsiai népek bölcseletei is..., nem is szólva a Görög filozófiai rendszerből való átvételt sem!

Előzmény: Nick & Nick (12631)
evolúciómérnök Creative Commons License 2024.01.06 -1 0 12633

a demokrácia-harmónia-értelem alapja a csere kereskedelem.

A papság, politikusok, bürokraták, jog-gazdasági mizériások, az élősködésükön, téveszméiken kívül mit adnak az emberiségnek?

-evolúció-

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!