Keresés

Részletes keresés

rezeda9001 Creative Commons License 2021.08.31 -3 0 5903

Szia, itt van a szeptemberi menetrend: http://www.treninoverde.com/CAL20/events/mese/?tribe-bar-date=2021-09-01#/poloko////search

Fizetni úgy tudsz ha kiválasztasz egy utazást melynek oldalán az Altro/ Clicca qui per acquistare alatti linkre kattintasz és végigviszed a foglalási folyamatot. 1 felnőttjegy csak oda 15 euró, 20 euró oda-vissza a Palau-Tempio útvonalon. Menetrend pl.: 1 Settembre @ 09:00 - 12:30 és ekkor még csak Tempioba vagy ahonnan vissza kell juss Palauba.

Bosai indulást nem látok közöttük, azt meg hogy Algheroból eljuss Palauba, vonatozz a kis zölddel és még aznap visszajuss Algheroba, én kizártnak tartom, de persze meg lehet próbálni. Nézd át a vonatok, buszok indulását, a közlekedési időket Algherotól Palauig. Algheroból Sassariba mehetsz vonattal, onnan másik társaság vonatával Olbiába (Trenitalia), onnan meg talán busszal Palauba, de a menetrendek eléggé szellősek, ha minden igaz akkor Sassariból Olbiába napi 3 vonat jár amelyikről nem kell átszállni.

Előzmény: P.E.K.K.A. (5902)
P.E.K.K.A. Creative Commons License 2021.08.31 0 0 5902

Sziasztok!

Megyünk egy hét múlva Algheroba mi is. Hurrá. :) Kérdésem csak az lenne hogy innen egy napos kirándulásként van-e lehetőség részt venni Little green lineos vonatozáson, úgy hogy estére visszaérjünk az Algheróban lévő szállásunkra?

Alghero - Sassari - Nulvi - Palau vonal?

vagy esetleg

Bosa - Macomer? 

Elég kevés infót találok a neten, és az se teljesen egyértelmű számomra.

Tudnátok segíteni? Hol lehet jegyet kapni? Mennyibe kerül? Menetrend? Kell-e pályaudvart váltani Sassariban, vagy ugyanonnan indul tovább? Gőzősök még mennek?

Köszönöm előre is.

 

Mall1114 Creative Commons License 2021.08.31 0 1 5901

Köszönöm a segítséget!

Előzmény: lumeo (5899)
Mall1114 Creative Commons License 2021.08.31 -2 1 5900

lumeo Creative Commons License 2021.08.31 0 0 5899

Köszi! :) Szép volt a tenger, remélem idén ln is látom még!

(ja, és a képfeltöltéshez már csak utólag jutott eszembe hogy amikor feltöltötted a képeket de még mielőtt beküldöd, van ott egy "beszúrás mozaikként" vagy valami hasonló négyzet amit bejelölve kis nézőképként szúrja be az összes képet (de persze a posztban majd rákattintva megnyílik az egész galéria) , de ezt persze majd csak legközelebb, most teljesen jó volt így, hogy végre lettek megint fotók a topicban :)

Előzmény: Mall1114 (5898)
Mall1114 Creative Commons License 2021.08.30 -4 2 5898

 

Green Village Resort másik medencéje (gyerek)

Simius beach:

rezeda9001 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 5897

Köszi :)

Előzmény: Mall1114 (5894)
rezeda9001 Creative Commons License 2021.08.30 0 0 5896

Szia, társítsd be pl Paint-hez (gondolom az van a gépen), abban Átméretezés menü, a módszer legyen Képpontban és a Vízszintes mező értékei állítsd kisebbre (pl. 1000-re). Várjuk a fotókat.

Előzmény: Mall1114 (5892)
Mall1114 Creative Commons License 2021.08.30 -3 0 5895

1.: helyi kisboltban

2.: Green Village Resort kertje a teraszról

3-4.: Simius beach (Giunco)

Mall1114 Creative Commons License 2021.08.30 -4 1 5894

lumeo Creative Commons License 2021.08.30 0 1 5893

Szia! Ami a szelet illeti, en pont annyira lent delen nem voltam mar, de jo nagy reszet korbeautoztama szigetnek (a. Yugati oldalon le Mauaig, a keletin pedig az Orosei obolig, es ezektol felfele vegig a partokat, eszakon is), volt szel de igazan eros nalam csak egy helyen, Alghero es Bosa kozott, ott az egyik kilatopontnal a kocsiajtot is jo erovel kellett nyomni hogy kinyiljon, de amugy szeles napok azert nalam mindig voltak Korzikan is, meg a Balear szigeteken is (na ami igazan durva volt az viszont FuerteventuraJ

Kepeket pedig szuper ha toltesz fel, meg az is lehet hogy atmeretezni sem kell, de ha megis akkor pl. windoswra ingyenes a fasstone viewer amivel egyszerre sok kepet lehet atmeretezni, illetve gondolom ide pedig 10-20 kepet toltenel fel, vannak online atmeretezo oldalak is (olyat regen kellett csak hasznalnom de ha rakeresel olyan kulcsszavakra hogy online photo resize akkor sok talalat lesz, nincs nagy kulonbseg, barmelyik megfelelo lesz. Kivancsian varom majd a fotokat! :)

Előzmény: Mall1114 (5891)
Mall1114 Creative Commons License 2021.08.30 0 1 5892

Tennék fel néhány képet, ha valaki tud abban segíteni, hogyan tudom lebutítani a méretét egy JPEG kiterjesztésű fájlnak. :)

Mall1114 Creative Commons License 2021.08.30 -4 1 5891

Sziasztok!

Mi tegnap érkeztünk haza Cagliariból. Villasimiusban a Green Village Resortban volt a szállásunk. Gyönyörű környezetben, kedves személyzettel. A legközelebbi élelmiszerbolt kb 5-8 percre, a tengerpart kb 10 percre volt. Ingyenes napozóágyakat biztosítanak a parton az elszállásolt főnek megfelelően. Mi ebben a 4 napban Simius, Porto Giunco partján voltunk. Nagyon szép, tiszta, sekély a tenger. Szinte folyamatos szél van, mely délutánra olykor igen feltámadt. A víz hőmérséklete nagyon jó volt, talán az utolsó napon kicsit lehűlt a szelesebb időjárásnak köszönhetően. Aki szikláról ugráló gyerekekkel megy, annak jelzem, hogy két helyről van lehetőség ugrálni a vízbe. Mindkét helyen felnőttnek kb nyakig ér a víz. Az egyik esetében kb 4-5 m-ről vetődhetsz a vízbe. Autót nem béreltünk, úgyhogy más partokra nem jutottunk el. 

 

A boltban (ahova jártunk) találtunk magyar szalámit (bár nem kóstoltuk meg), helyette azonban inkább helyit vásároltunk. Néhány ár: Mortadella 12,7 EUR, prosciutto 19,5 EUR, tej kb 1 EUR, vaj kicsi 1,75 EUR, sonkás tészta (1-2,5 EUR), a legolcsóbb sajt 9,75 EUR volt. A szalámikat iszonyú gusztán csomagolták, hajszál vékony szeletek, rétegenként fóliával elválasztva. Igényesebb az itthonihoz képest. 

 

A repülőtérről Villasimiusba és vissza a Villasimius Express-szel mentünk kb 20 férőhelyes kisbusszal (mindkét irányban kb 10-en voltunk rajta). Négyünknek 144 EUR volt. 

 

Budapesten odafelé nem kértek semmilyen igazolást (sem a dPLF-et, sem a COVID igazolványt/tesztet), gondoltuk, majd leszállás után Cagliariban ellenőrzik mindezt, de semmi nem történt. Az öt nap alatt tőlünk (oké nem mentünk múzeumba, egyéb zárt térbe) soha sem kérték a dokumentumokat. A maszkviselés boltokban kötelező volt, a köztéren nem. Bár az utolsó előtti napon a parton a büfés mondta, hogy változtattak a szabályokon, tehát míg kértük a kávét fel kellett vennünk.

 

Hazafelé egy elég rossz modorú hölgy a gépbe való beszállás előtt odaállt a sor elé és kérte a COVID igazolványokat. Leszállás után Budapesten nem volt semmilyen ellenőrzés (júniusban pedig még 1 órát álltunk sorban)

 

Ami nekem furcsa volt, hogy nagyon kevesen beszéltek angolul. Az olasz az viszont pörög :) Az olasz nyelven kívül egyszer hallottunk németet és más semmit.

 

Szardínia feltűnően szelesebb volt a korábban látogatott szigetekhez képest. Esetleg aki már körbejárta mi a helyzet a sziget többi részén?

 

 

József1950 Creative Commons License 2021.08.29 0 1 5890

Friss info: a  Buszjegyet  a reptéren az az automatából feltétlen meg kell venni, mert a a buszon nem lehet,de ez minden buszra érvényes kivétel  a Beach és a Hop-on Hop busz. Sassariba a Buszjegy 3,1 Eur, a Neptun  barlaghoz 2,5 Eur Algheroból. Buszjegy a reptérről  Algheroba 1 Eur.

Amennyiben  a mobil app.-on volt a repjegyegyed és nem nem volt feladni való csomagod, nem kellet új beszálló kártyáért beállni a sorba sem BP.-n, sem Alghero-ban. Egyébkén nem kérték  a regisztrációt,az EU-s covid igazolást  a reptereken csak visszafelé Bp-n a védettségit. Viszont a múzemokban , Neptun barlagnál kérték a z Eu-s covid  igazolást

Előzmény: József1950 (5889)
József1950 Creative Commons License 2021.08.19 -5 0 5889

Mi a gyakorlat a regisztráció ellenőrzése kapcsán Budapesten és Algheroban   ránézésre vagy QR kód leolvasóval ellenőrzik ( aki már mostanság átélte attól szeretném ha leírná,  elméletek nem érdekelnek)

rezeda9001 Creative Commons License 2021.08.18 0 1 5888

Jaj, bocs, értem, nem tudtam, hogy többféle besorolás létezik a színek alapján, csak azért kerestem rá hírre, hogy az érintett dátumot mutassam. Leírtak alapján az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ és Olaszország eltérő színbesorolást alkalmaz, ezt jól értem? Mert így nem világos számomra, hogy mihez igazodjon az utazó. Vagy egyik színkód csak a beutazásra vonatkozik, az ott tartózkodás alatt pedig a másik, a helyi szabályoknak megfelelő színkódhoz kell igazodni?

Előzmény: Fekete ribizli (5887)
Fekete ribizli Creative Commons License 2021.08.17 -2 1 5887

Bocsánat, mi két különbözö "sárga zónárol" beszélünk. Te az ECDC besorolását linkelted, ami szerint ma fél Európa és Olaszország is sárga és piros.

Èn viszont az olasz kormány saját szabályrendszerére utaltam az 5882-ben, ami szerint már régóta egész Olaszország fehér és most néhány tartomány "sárgul". A  korábban emlitett három indikátor alapján szabályozzák, hogy melyik tartomány milyen szinü és ennek következtében melyek az aktuális járványügyi szabályok.

Ezért igaz az, amit írtál , hogy "nem kellett maszkot hordani az utcán és semmiféle új szabály nem keletkezett". Hiszen az ECDC besorolásnak nincs közvetlen hatása a mindennapi életre és teljesen más adatokon alapul, mint az, amiröl én beszélek.

Előzmény: rezeda9001 (5885)
Fekete ribizli Creative Commons License 2021.08.17 -3 0 5886

Igen elég. Az országba való belépés szabályai nem változtak az utóbbi idöben.

Előzmény: Mall1114 (5884)
rezeda9001 Creative Commons License 2021.08.17 -3 1 5885

Amikor kint voltam, épp átkerült a sziget fehérből sárgába: https://www.ansa.it/english/news/general_news/2021/07/22/laziovenetosardinia-sicily-yellow-in-ecdcs-new-covid-map_4e82e461-c42c-455b-8e14-00c45e2c75b4.html

de nem kellett maszkot hordani az utcán és semmiféle új szabály nem keletkezett. Amikor kevesebb lett az új fertőzött, visszaálltak fehér zónára. Ekkor kezdtek el beszélni arról, hogy kötelezővé fogják tenni az oltást olyan munkakörökben ahol sok emberrel érintkeznek a dolgozók, illetve, hogy korlátozni fogják az oltatlanokat.

Előzmény: Fekete ribizli (5880)
Mall1114 Creative Commons License 2021.08.17 -5 1 5884

De egyelőre a nem beoltottaknak (nálunk gyerekek) elég egy antigén gyorsteszt, ugye? Mi is jövő héten utaznánk.

Előzmény: Fekete ribizli (5882)
lumeo Creative Commons License 2021.08.17 -2 1 5883

Koszi!

Előzmény: Fekete ribizli (5882)
Fekete ribizli Creative Commons License 2021.08.17 0 1 5882

Ígen, elméletileg a maszkhordás kötelezö lenne szadadtéren is. Kivétel: 6 éven aluli gyerekek, betegek, stb illetve a sportolás. Tehát elméletileg ha te túrázol, futsz, úszol, biciklizel vagy hegyet mászol, akkor nem  kellene a maszk, mert sportolsz. Más lenne a helyzet a tengerparton, strandokon. Nem tudom, hogy a gyakorlatban ez hogy nézne ki és ki ellenörizné, mert egyelöre még nem érték el a sárga zónához "szükséges" számokat. Ez nagyjából attól függ, hogy hány új fertözött van, mennyire telítettek a helyi kórházak Covid osztályai illetve az intenzív osztályok. Ha ez a három mutató átlép egy bizonyos határérteket, akkor érvénybe lépnek a sárga zóna szabályai. Ez még nem történt meg, de Szicilia és Szardinia már nagyon a határértékek felé csúszik.

Előzmény: lumeo (5881)
lumeo Creative Commons License 2021.08.16 0 0 5881

Szia! Köszi a fontos információkat, egy további kérdésem lenne: hogyha esetleg sárgába kerülnének és ahogy írod szabad téren is maszkot kellene majd hordani, ez azt jelentené hogy mondjuk a városok sétálóutcáin ahol azért akár sok ember is lehet, vagy ha megyek tengerpartra meg beachwalkra meg túrázni (elvileg) akkor is kötelező lenne a maszk?  (pl. abból kiindulva amikor legutóbb ilyen intézkedések voltak) Én szeptember közepén mennék, persze csak ha van értelme (az éttermek nekem nem számítanak, de a természetben jövés-menés, egy-egy szép helyen fürdéssel az viszont igen, két évvel ezelőtt már voltam de sok tervvel készültem idénre is)

Előzmény: Fekete ribizli (5880)
Fekete ribizli Creative Commons License 2021.08.16 -1 0 5880

A helyzet lassan romlik, miközben a lakosság háromnegyedét kétszer már beoltották. Lehetséges, hogy az elkövetkezö napokban/héten Szardinia a helyi indikátorok alapján a "fehér" zónából átkerül sárgába, ami a járványügyi besorolás szerint most a második lépcsö lenne. Ez a turisták szempontjából föleg azt jelentené, hogy szabad téren is maszkot kellene majd hordani és zárt térben nem ülhetne hatnál több ember egy éttermi asztalnál. Zárt térben és a tömegközlekedésben már most is kötelezö a maszkhordás. Kijárási tilalom vagy lezárások egyelöre nem fenyegetnek. Az európai green pass kell, sok helyen ellenörzik/ellenörizni kell.

Előzmény: József1950 (5879)
József1950 Creative Commons License 2021.08.16 -2 1 5879

Jövő héten megyünk  Alghero-ba .Van-e valakinek friss információja a Covid helyzetről ill. egyéb az utazást érintő hírei ?

rezeda9001 Creative Commons License 2021.08.14 -1 0 5878

Nagyon szívesen. Ha Wizzben gondolkodsz, akkor a jelenlegi menetrend szerint szeptember 14-én tér vissza az utolsó járat. Ryan működhet, de átszállással.

Előzmény: Mercutio_ (5877)
Mercutio_ Creative Commons License 2021.08.11 -2 0 5877

Szia!

Köszönöm a részletes választ!

A nagy meleg nem a barátom, azt hiszem egy szeptember közepe-vége lesz számomra az ideális időpont, akkor majd jövök kérdezni ha valami nem tiszta.

Előzmény: rezeda9001 (5854)
Mall1114 Creative Commons License 2021.08.11 0 1 5876

Köszönöm szépen! 

Előzmény: Fekete ribizli (5874)
Mall1114 Creative Commons License 2021.08.11 0 1 5875

Újra írtam nekik, és nagyon örülünk, hogy ezt küldték:

also a negative antigen or PCR test is fine.

Fekete ribizli Creative Commons License 2021.08.11 -1 0 5874

Az biztos, hogy van kavarodás, de a dolog nem annyira bonyolult, ahogy az elsöre annak tünik.

A 14 éves fiadnak kell egy (48 óránál nem régebbi) negativ antigén vagy PCR teszt a belépéshez. Hiszen a "green pass" oltottaknak, gyógyultaknak vagy tesztelt személyeknek jár. Fiad ezutóbbi kategóriába tartozik.

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/travel-and-covid/italy/index_hu.htm

Előzmény: Mall1114 (5873)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!