Keresés

Részletes keresés

Mi4en Creative Commons License 2007.03.07 0 0 782

Sziasztok,

Tudtok esetleg olyan megbízható építési vállalkozót (Páty, Zsámbék környékit), aki korrekt áron készít garázsfeljárót, kertkaput, személyi bejárót, kövezést és teraszt?

Segítségeteket nagyon köszönjük!

e- mail címünk: kismano10@freemail.hu

Mi4en

Whitebird Creative Commons License 2007.02.11 0 0 781
Mail ment.
Előzmény: badcsaba (780)
badcsaba Creative Commons License 2007.02.11 0 0 780
email címem:badcsaba@freemail.hu
Előzmény: badcsaba (779)
badcsaba Creative Commons License 2007.02.11 0 0 779
Sziasztok!

Szeretnénk a párommal Pátyra költözni. Lenne egy félbe hagyott családi ház, amin gondolkodunk. Sajnos nincs senki ismerős, akitől kérdezgethetnénk kivitelező, építési vállakozó ügyében. Jó volna találni egy megbízható, a helyi viszonyokat jól ismerő kivitelezőt, akivel meg tudnánk nézetni a házat és tudna mondani rá valamit, hogy mennyiből lehetne befejezni. Ha ismertek valakit légyszi írjatok!
Köszönöm! B.Csaba
lodommi Creative Commons License 2007.02.06 0 0 778
Nálam tökéletes a nagykanyarral a Skype. A szomszédodnál akkor valami más lehet vele a gond.
Előzmény: Whitebird (775)
Reals Creative Commons License 2007.02.06 0 0 777
Köszönöm szépen a válaszokat.
Nem is gondoltam, hogy ilyen sok szolgáltató elérhető Pátyon.
Én eddig csak a T-Com, Invitel és TVnet-re találtam rá. Ám így már jelentősen kibővültek a lehetőségek.

Whitebird, neked külön is köszi a rengeteg linkért.
Whitebird Creative Commons License 2007.02.06 0 0 776
Előzmény: Whitebird (775)
Whitebird Creative Commons License 2007.02.06 0 0 775
Igen, TV antenna kábelen is szolgáltatnak.

Azonban azt szándékosan hagytam ki.

Az egyik pátyi szomszédom rendelt be, belőle.

Skype szoktunk használni. Na azt a kuruttyolást

amit az csinál, valami katasztrófa.

Gondolom a pingek (válaszidők) kegyetlenül és nagymértékben

változnak, és ez okozza.  Így már csak írogatni szoktunk rajta.

Ezt minden esetre, a legmezeibb telefonvonalon szolgáltatott,

ADSL-nél sem tapasztaltam.

Minden esetre, az árakra nagyon érdemes odafigyelni, mert

jelentős különbségek adódhatnak ugyanakkora sávszélesség

mellett is!

Karácsonyi akcióban volt bruttó 2900 Ft/hó ért is 512 Kbit-es

csomag is, amit most februárban 1Mbit-re emelnek.
(Szerintem ez már megfizethető kategória.)

Léteznek már pl. Skype-s internet telefonok is.

A router egyik kimenetére rá lehet dugni és telefonálni rajta

mint egy hagyományos telefonnal.

Idősebbeknek ajánlatos, akik félnek a számítógéptől.

Ilyenkor a számítógépet nem szükséges bekapcsolni, a telefon

saját maga intézi a kapcsolatot.

A telefondíj meg lényegesen olcsóbb (vagy nincs is), mint a vonalason.

http://pcforum.hu/hirek/10370/Mar+kaphato+az+elso+hitelesitett+Skype+telefon.html

http://www.ebolt.hu/category1830.html

http://www.bluechip.hu/
(Ezeket a telefonokat csak példának tettem ide. Lehet, hogy ezeknél
jobb áron is már, léteznek készülékek!)

Üdv,

Whitebird

 

Előzmény: lodommi (774)
lodommi Creative Commons License 2007.02.05 0 0 774

Ha kábeltvéd lesz, azok is nyomják:

 

http://www.nagykanyar.hu/

http://www.tvnet.hu/

 

Whitebird Creative Commons License 2007.02.05 0 0 773
Sziasztok és szia Reals!   
Üdv. a csapatban.  :)
Bocs MAXVAL, ellent kell mondanom.
A T-Online az egyik legdrágább szolgáltató.
(Az Invitel a másik, akiket nem javasolnék az áraik miatt.)
Sokan azt hiszik, hogy mivel a telefonjuk T-Com-os, ezért más nem is szolgáltathat ezen a vonalon ADSL-t.  
Tévedés!
(Ezt a tévhitet ki is használja rendesen a T-Online.)

Manapság már, nem csak szám hordozás van, de a telefonban is,
hurok áthordozás is lehetséges, más szolgáltatóhoz.
(Ami elég sok megtakarítást is, jelenthet havonta).
Ezek a cégek ADSL is szolgáltatnak a telefon mellett.

Például GTS-Datanet-hez  nincs havi telefon előfizetési díj
és a telefonálási díjak is kedvezményesebbek.
http://www.yoneked.hu/altalanos.php

Számtalan jó szolgáltató van már a piacon.
Mire figyelj ha ADSL-t rendelsz:

Mindig akcióba rendelj, mert evvel több évre meghatározod, hogy mennyit
fogsz fizetni! Idő és forgalom korlát menteset szabad csak, szerintem
választani. Érdemes odafigyelni, hogy az ADSL modemet ingyen adják,
vagy utólag jóváírják a köv. hónapok számláiból, vagy te fizeted!
Router-t érdemes a rendszerbe rakni a Netről érkező támadások kivédésére.
Így rögtön meg is oszthatod, ha több géped van, és nem vészesen drága.
ADSL szolgáltatást lehet rendelni természetesen T-Com-os vonalra is, az alábbiakban felsorolt szolgáltatók nagy részétől.
Néhány melyeket én többre tartok:
https://www.externet.hu/

http://www.pantecom.hu/      Pantel jelenleg nincs Pátyon. ( Sajnos.)

http://www.t-online.hu/ajanlataink/index.html 
(A T-Online-t csak azért, hogy meg tudd tekinteni ajánlatukat.)

http://www.tvnet.hu/index2.php?id=szolgaltatasok&fajta=0

http://www.interware.hu/index.php?productid=23  
(Szereld magad ADSL X csomag Bruttó:3360Ft havonta)

http://www.enternet.hu/private/services/adsl/t-com/
Szolgáltatás minőségben szerintem nincs különbség!

http://home.datanet.hu/01egyeni/internet/adsl/

Reals, ha további információkra is szükséged van, írj emailt.

Üdv.

Előzmény: Reals (771)
Reals Creative Commons License 2007.02.05 0 0 771

Sziasztok!

 

Hamarosan mi is pátyi lakosok leszünk párommal. Az Orgona lakókertben (az általános iskola mellett) vettünk egy lakást. Azaz még folyamatban van a dolog.

Nézegettem az Internet szolgáltatókat a környéken. Tudna valaki egy megbízható szolgáltatót ajánlani, akinek nincsenek horribilis árai?

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

Reals

Katica# Creative Commons License 2007.01.30 0 0 769

Sziasztok!

Szóval legkésöbb fél 8-ra kellene a Moszkván lennünk.

Láttam a volánbusz honlapján hogy fél óra menetidőt írnak, de gondoltam hogy ez nem igazán igaz :)

Gondoltam egyik nap hét körül kiautózunk hogy megnézzük  a saját szemünkel mi a helyzet.

 

Maxval, miért vagy ilyen morcos? Ha nem titok?

 

Üdv Katica

Szerelő1 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 767

Akinek szüksége van viz-fűtés-csatorna szerelésre Pátyon illetve a környékén az

irjon.

Árajánlat készítése

Árukiszállítását  vállaljuk

Whitebird Creative Commons License 2007.01.29 0 0 765
Szia Katica#.
Nem mindegy hánykor, 8 előtt.
Mert 8 félkilenc magassága valóban elég zsúfolt és nehezebben lehet közlekedni.
Valószínűbb, hogy nyolcra mész az iskolába, és hétkor kellene indulnod amikor még jobban lehet közlekedni. A másfél óra utazás, túlzás szerintem.
Ilyen alapon, kedves barátunk írhatna 5 órát is, hátha sikerül mindenkit elrémisztenie.
Mások is évek óta nap mint nap megteszik ezt az utat, és kibírják.
Optimális esetben fél óra alatt tud a busz, a Moszkva térre érni.
A jellemzőbb a három negyed óra, de lehet több is a forgalom függvényében, mint fentebb már írtam, korábban jobbak a menetidők.

Előzmény: Katica# (763)
Katica# Creative Commons License 2007.01.27 0 0 763

Sziasztok!

Érdekelne hogy reggel 8 elött milyen a közlekedés Pátyról a Moszkva tér fele sárga busszal?

Szeretnénk kiköltözni de a meló meg a suli ide köt minket budára (sajnos).

 

Köszi

 

Kati

 

Whitebird Creative Commons License 2006.12.31 0 0 762
A földrengés következtében, keletkezett valakinek épületben, egyéb dologban kára?
Whitebird Creative Commons License 2006.12.25 0 0 761
NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT
ÉS SIKERES ÚJ
ESZTENDŐT
KÍVÁNOK, A KEDVES
PÁTYI
EMBEREKNEK!

Whitebird

lodommi Creative Commons License 2006.12.12 0 0 760
 

Páty: festõi táj, hibapontokkal

 

http://www.lakaspont.hu/index.php?page=egyujsag&ujsagdir=200507

 

Whitebird Creative Commons License 2006.12.11 0 0 759
Szia Pátyi!
Köszönöm a válaszod.
Ezek szerint, nagyon meg lettem vezetve.
Örülök, hogy a válaszleveledben levő összegek
elfogadhatóak és reálisak.
Tanúság viszont a jövőre nézve, hogy több helyről is,
utána kell érdeklődni, ha ilyen dolog felmerül.
Pedig, ez is egy képviselő baráti köréből jött infó volt.
De ezek szerint, valami érdekük fűződik a valóság
torzításához.
Kösz még egyszer.
Üdv,
Whitebird
Előzmény: Pátyi (758)
Pátyi Creative Commons License 2006.12.10 0 0 758
Sziasztok!
Nem, a bontás 5,5 M + a szállítás 3,7 M.
Közmeghallgatás!!!!!!!!!!!!!
Pénteken kaptam kézhez (és egyben tudtam meg) hogy dec. 14-én, az-az csütörtökön, 17,00-kor lesz a Közmeghallgatás a Műv. házban!
Add tovább, és gyertek minél többen.
A szerdai testületi ülésen kellene elfogadni a 20%-os lakossági kommunális adóemelést, az 1,4-ről 1,8 %!!!!!!-ra történő vállalkozói adóemelést..........
Megalakult az "Élhető Pátyért" képviselő-csoport.
Előzmény: Whitebird (757)
Whitebird Creative Commons License 2006.12.09 0 0 757
Sziasztok!
Valóban a kis iskola lebontása 70 millába került?
Megint ütöttek egy tízes szorzót?
(Hát ez közröhej.)
Pátyi Creative Commons License 2006.11.28 0 0 756
Szia!
Egyelőre semmi különös nem történik a körtéssel.
Település-gazdálkodási bizottság tárgyal minden ide tartozó ügyet, és azután kerül testület el.
Szerdán tárgyalja a bizottság a bankgaranciák ügyét.
Igaz, én nem vagyok e bizottság tagja, de ott leszek az ülésükön.
Az az igazság, hogy azért nem írok itt rendszeresen, mert sajnos kicsi az érdeklődés. na ez nem azt jelenti, hogy veled nem cserélek eszmét, vagy nem tájékoztatlak.
De a körtéssel kapcsolatban tényleg csak ennyi-ről tudok.
Amiben most nyakig benne vagyok, az a "kisiskola" bontása, a bontási anyag, a közbeszerzés törvényessége. A "Máltai" tulajdonviszonyok vizsgálata. És mind emellett a folyamatban lévő ügyek. Ez igen sok időt igényel. Bárhova nézek.......hát hadd ne mondjam.
Üdv:
Pátyi
Előzmény: Whitebird (755)
Whitebird Creative Commons License 2006.11.27 0 0 755
Szia Pátyi!
Vártam, hogy időnként írsz ide a fórumba valamit, az önkormányzati döntésekről.
Például arról, hogy miért bünteti az önkormányzat a Körtés tulajdonosokat?
Amit jó ideje velünk szívóznak, az már a hihetetlen kategóriába tartozik.
Üdv,
Whitebird
Előzmény: Pátyi (754)
Pátyi Creative Commons License 2006.11.06 0 0 754
Szia Whitebird!
Az "Igen Magyarország! charta"-ra a topik nyitója hívott meg.
Az nagyon lelassult.
Sajnos csak most találtam rá e topikra, de jobb későn.....
Nos a választások lezajlottak.
Részben megújult a testület. Így választott Páty.
Kéne közügyezni, kéne a közéletet is felrázni!
Úgy gondolom, hogy a "lustálkodásnak, a hosszú téli alvásnak" véget kell vetni. A falu ébred, de számít azokra, akik tehetnek is valamit.
Tudom ez nem megy egyik napról a másikra, de erre talán bemelegítőnek jó lesz a Péntek Esti Ütköző. Közös közéleti eszmecsere.
Üdv:
Pátyi
Előzmény: Whitebird (753)
Whitebird Creative Commons License 2006.11.06 0 0 753
Szervusz Pátyi.
Ez idáig, nem igazán láttalak a fórumokon.
Gondoltam megnézem ki is az, Pátyi nick mögötti ember. :-)
Az "Igen, Magyarország! charta "-ra írt hozzászólásaidat
olvastam végig.
Azt kell, hogy mondjam tetszett.
Üdv,
Whitebird
Pátyi Creative Commons License 2006.11.05 0 0 752
Sziasztok Pátyiak!
Egy kicsit fel kellene rázni ezt a topicot!
patyi_valasztok_tarsasaga Creative Commons License 2006.09.26 0 0 751
Mivel a Budantul.hu oldalon a Bognárék cenzuráztatnak, mint a Pátyi Kurirban, (ezért bízva abban, hogy innen nem szedik le a valóságot) elhelyezem itt az Önök számára ezt a szöveget:

 

 

Tisztelt Pátyi Választók!

 

Ne engedjék, hogy a Sági György, Michels Gábor, Bognár András és a háttérben álló, (az éjszakai mulatóiról hírhedt) Mervó József vállalkozó, valamint Dr. Fister Mihály (havi 800.000 forintos) budapesti ügyvéd által irányított képviselő testület újra hatalomra kerüljön.

Az elmúlt 4 évben azon kívül, hogy semmit nem csináltak (leszámítva Gólem szobrát a Füzespatak utcában és a baráti vállalkozóknak minden pályáztatás nélkül odaadott pocsék minőségű út és 1 centiméteres vastagságú aszfaltos járdaépítéseket, aminek költségéből máshol díszkő burkolatot csináltak volna), sikerült az előző Polgármester által ott hagyott 100 millió forintot és a településünk 4 éves nem kevés teljes bevételét nyomtalanul eltüntetni.

Ez évben a Sági, Michels, Fister urak által alkotott „közbeszerzési bizottság” a falu vízi közmű terve szerint (amit az ingatlanfejlesztők rendeltek meg és finanszíroztak, de nekik nem engedték, hogy saját költségükön megépítsék a vízi közműveket, mert az uraknak jobb buli közpénzből kiviteleztetni) megrendelték a kivitelezést a legdrágább (80 millióval drágább, mint a másik) ajánlatot tevő Hajdú és Társa Rt. –től több, mint 600 millió forintért, amit később további 86 millió forinttal megtoldottak a pótmunkára való hivatkozással. Mindezt a falu teljes működési költségvetésének megterhelésével (csődhelyzetet okozva) hitel felvétellel oldották meg.  Az ingatlanfejlesztőknek ugyanez a Hajdú Rt. kivitelező ugyanerre a munkára mintegy fél évvel korábban 420 millió forintos árajánlatot adott, ezért érthetetlen (illetve sajnos nagyon is érthető) ez a hírtelen  (+300 millió) költségnövekedés. Valószínűleg a sok „alvállalkozó” megdrágította a beruházást.

A fent nevezett urak ma is kezükben tartják a kivitelezés irányítását és a pénzek kifizetését, amihez elég a műszaki ellenőrzéssel megbízott kft. –nek az igazolása. A tervek szerinti munkák még korántsem készültek el és így a befejezéshez még további időre és pénzre és további „alvállalkozókra” lesz szükség. A baj csak az, hogy ezt nekünk, mint pátyi lakosoknak kell majd visszafizetnünk. Ráadásul a beígért vízlágyítóból sem lesz semmi, mert nem fért bele ebbe a költségekbe. Ihatjuk továbbra is a meszes vizet!

Ezek az urak felügyelték és tetszésük szerint irányították a falu területfejlesztéseit a Mervó Úr 80%-os (és kifutó fiúként 20% önkormányzati) tulajdonában lévő IPP kft. közvetlen bevonásával. Csak azok a beruházók és területek kaptak önkormányzati támogatást, akiknek az IPP-vel sikerült „megállapodásra” jutniuk. Bármikor, bármilyen rendeletet, határozatot, szabályozási tervet vagy ezek módosításait azonnal megszavaztattak a képviselő testülettel. Így került vissza minden térítés nélkül az önkormányzat tulajdonából a HRC kft. tulajdonába, a korábban major besorolású földjeinek, a lakóterületté nyilvánítása fejében (pénz helyett) az önkormányzati tulajdonba adott Tsz. Szoc. Épület. (Itt azóta üzemi konyha létesült, ahol is a HRC jogutódja az önkormányzattal kötött több éves szerződés szerint, üzleti alapon,47 millióért, meleg ételt biztosít a falu intézményei számára.) Tehát a (egyesek szerint  Sági György érdekeltségébe tartozó) HRC kft. ingyen jutott az „értéktelen” majorból – több száz milliós értékű terület, lakóterületté átminősítéséhez, sőt engedélyezték számára az új iskola mellett a korábban az iskola fejlesztésére szánt (intézményi) területen több szintes lakóházak építését. Hasonló eset volt, amikor is Mervó Úr a Málta felett szántó földeket vásárolt, amit azonnal MA-2 övezetbe soroltak, amivel megtízszerezték a terület értékét. Bognár Úr az édesanyja telke melletti területeket vásárolta fel és kisajátítással akarnak itt utcát nyitni, hogy önálló építési telkeket tudjon a polgármester úr kialakítani. A 24 millió forintos polgármesteri hivatal felújítása címén végzett taknyolást, vagy az elmutyizott tűzoltószertár esetét, vagy a pályáztatás nélküli ingatlanértékesítéseket, vagy a népszavazással megakadályozott vegyi hulladék lerakó történetét, vagy a 3-szor feleslegesen elkészítetett új óvoda terveket (ami soha nem valósult meg) már ne is említsük! Így lett a képviselőség jól menő, (rizikó mentes) üzleti vállalkozás az urak számára. A falu pénzét úgy pazarolták, mintha kaszinóban lettek volna.

Sajnos a többi képviselő vagy csendben tudomásul vette, vagy támogatta ennek a pár embernek az akaratát, mivel a képviselői és a bizottsági tagságaik utáni tiszteletdíjaikat (amire a megélhetésük szempontjából szükségük volt) a falu állapotától függetlenül mindig megkapták. A hallgatásukkal cinkosukká váltak az uraknak és bizonyították pipogyaságukat és alkalmatlanságukat a képviselői posztra. Csak három képviselő szállt szembe a mindenkit elsöprő arrogáns akarattal. Ezek név szerint Cseke Zoltán, Furuglyás Péterné, akik (a Ságiék elleni kilátástalan harcot megunva) már nem indulnak az idei választásokon és a környezetvédelméről híres Zsarnóczay István, de a többséggel szemben Ők hárman kevésnek bizonyultak.

Ezek után teljesen átlátható és számunkra morbid, hogy a Sági, Michels, Bognár, urak, valamint a MIÉP (Soós István, Moldován Jenő „képviselők”) és a FIDESZ támogatja az MSZP színekben induló Ifj. Nagy Ferencet akik a mamájával Nagy Ferencnével együtt (Ő az MSZP helyi alapszervezetének vezetője) arról lettek híresek, hogy szó nélkül (mindig némán !) szavazták meg az urak által előterjesztett javaslatokat (többek között a falu második csőd helyzetét előidéző vízi közmű beruházást). Ezek után rejtély, hogy Ifj. Nagy Ferenc, mitől lenne alkalmas a polgármesteri posztra!? Talán a tapasztalata? A mamája viszont lelkesen támogatja!

Nem jobb a helyzet a MIÉP és a FIDESZ (Michels Gábor, aki nem rég szerezte meg a párt helyi vezetését az alapítóktól) és állítólag a katolikus egyház által támogatott Kollár Tamás esetében sem (Ő az örök egyetemista, már kb. 8 éve), aki magától eltelten és beképzelten szintén az urak hatalmát szeretné megőrizni és győzelme esetén megkapná a MIÉP, FIDESZ, MSZP és az urak támogatását.   Hát ez remek!

Bognár Úr, aki 2002-ben MSZP színekben indult, de a Nagy család (Nagy Ferencné, MSZP) most már inkább a fiát tudná jobban támogatni, mint a Bognár urat. De ha véletlenül Bognár Úr győzne (ami katasztrófa lenne a falu számára), akkor mind a MIÉP, a FIDESZ és az MSZP újra támogatná, csak azért, hogy mindenki a hatalomban és a pénz közelében maradhasson. Ezek szerint bárkire szavazunk a fentiek közül, újra csak a Michels, Sági, Bognár, Mervó, Fister urakat támogatjuk.   Ezt nem hagyhatjuk!!!

A fent nevezett urak nem akarják, hogy egy új képviselőtestület a megválasztása esetén kivizsgálja az elmúlt ciklusban történt eseményeket. Ezért mindent megtesznek azért, hogy további 4 évig helyükön maradhassanak.

 

Tisztelt Pátyi Szavazó Polgárok!

Településünk érdekében kérjük, hogy ne szavazzanak az elmúlt 4 évben leszerepelt és alkalmatlan polgármesterjelöltekre: Dr. Bognár Andrásra, Ifj. Nagy Ferencre, Kollár Tamásra!

Ne szavazzanak továbbá a hatalomtól megszédült, a falunkat csődbe vivő volt  képviselőinkre: Michels Gáborra, Sági Györgyre, Nagy Ferencnére, Moldován Jenőre, Soós Istvánra, Éri Istvánra, Fóris Bertalanra!                                                                     Meg kellene már végre szabadulni ezektől!

Ne engedjük, hogy hamis ígéretekkel, az általuk irányított és félrevezető Pátyi Kurírral, az ingyen rendezvényekkel megtévesszenek és megvásároljanak!!!

Szavazzunk! Egy olyan polgármester jelöltre, aki nem vett részt az elmúlt 4 éves falu rombolásban, valamint kivizsgálja az elmúlt évek zavaros dolgait és megnevezi a hatóságok felé a felelősöket! Ezek után profi módon és tisztességesen menedzseli a falu gazdasági ügyeit, hogy az előző testület okozta csődhelyzetet településünk túlélje!!!

 

Tisztelt Pátyi Szavazó Polgárok!

Szavazzanak bárkire, csak rájuk ne, mert bárki jobb, mint a jelenleg ismert biztos rossz, akik a hatalmuk megtartása érdekében mindenre képesek!

Whitebird Creative Commons License 2006.09.22 0 0 750
Üzenet a "Pátyi Választók Társasága" részére.
Rendkívül sajnálatos, hogy a Cseke Zoli nem indul a választásokon.
Talpig becsületes ember, elég baj, hogy feladta. Én őt támogattam volna, nem csak, mint képviselőt, hanem mint polgármester-jelöltet is.
A Mayer Gyuri nevét sem látom a listákon, pedig ő, szintén jó képességű ember.
Javaslom, hogy a leveleteket rakjátok fel a fórumra, hogy mindenki olvashassa!
Az általatok leírtakból is jól látszik, hogy a pártosdi csak igazából arra jó, hogy hatalom éhes emberek, személyes ambíciójukat kiélhessék. Az összes többi pedig csak maszlag, meg az emberek megvezetése.
Whitebird Creative Commons License 2006.09.10 0 0 749
Előzmény: Törölt nick (748)
Whitebird Creative Commons License 2006.09.10 0 0 747
Én egy szóval sem mondtam, írtam, hogy indul máris az építkezés.
Én a nyomvonalról írtam, hogy várhatóan hol fog haladni.
Aztán ebben az országban mindig arra van pénz, amire csak akarnak.
Probléma csak annyi vele, hogy többnyire politikai megfontolások irányítják az állami beruházásokat, nem pedig a józan ész, vagy az ország gazdasági érdeke.
Sajnos politikusaink, a saját zsebük érdekein kívül, mást nem ismernek. (Önbizalmukat csak a hatökörségük múlja felül.)
Nyílván az ország eladósodottsága hatalmas terhet jelent, de ez a már jól ismert nadrágszíj politika, csak a lecsúszáshoz jelent biztos irányt.
A néhai Szovjetunió volt csatlós országai, úgy fognak tőlünk elhúzni, hogy csak a kondenzcsíkot látjuk utánuk. Most azokat az ajánlásokat hatják éppen végre, amit annak idején a Világ Bank követelt az országtól. (Megjegyzem, ahova a Világ Bank betette a lábát, ott kő-kövön nem maradt.) A Fizetős oktatás, az ország és a gyermekeink jövőjének tönkretételéhez vezet. Aztán a rabszolgák, jobb ha nem műveltek, abból csak a problémák lehetnek. Fizetős orvosi ellátás, a szegényebb családok végleges és teljes eltiprását, vagyonuk felvásárlását vetíti előre, mind ezt fillérekért. Soha nem értettem, hogy hogyan lehet veszteségesre tervezni az államháztartás mérlegét. (Biztos bennem van a hiba.) Gondolom nagyjaink, a saját családjaik biztonságát, már Svájcban vagy máshol megfelelő bankbetéttel, jó előre garantálták. Egy egyszerű ember is tudja, hogy kevés pénzből úgy lehet a legtöbbet kihozni, ha nagy a pénz, forgási sebessége. Itt meg, folyton csak a féket húzzák, és károkat okoznak (Pl. a jó kis Combinó villamosok). Ne a Magyaroknak adjuk a megrendelést, a munkát, hanem jó nagy pénzért vegyünk jó nagy sz@rt, külföldről. De adjuk el a repülőteret, a Szerencsejáték zrt.-t, az aranytojást tojó tyúkot. - Megszóljuk viszont a Románokat. De ott nincs körbetartozás, ha a munka el van végezve és a megrendelő cég, időre nem fizet. Az ügyvezetőt úgy csukják be azonnal, mint a huzat. Pártgengszterek Ibrahimja sem mer, csődbe vinni cégeket, jelentős állami tartozással. Nincsenek Princ Gábor ügyek, bróker botrányok ahol szépen, kimosnak mindenkit. Mert ha borulna a bili, sok olyan bukna vele, aki ma is a hatalomban jeleskedik. És az ügyészség, a markukban van. A rendőrség pedig, csak a becsületes dolgozókkal mer ujjat húzni. A kajak bűnöző családok, fegyveresek által kísért Merci konvoját, messze elkerülik. Persze kérdés, hogy kik a nagyobb gengszterek, és kikre nem vonatkoznak, az általuk hozott törvények. Jól emlékszem az anno lefoglalt, egy vonatszerelvénnyi kőolaj szállítmányra, amit egy éjszaka, tartálykocsikkal visszaloptak. És eltűnt ebben a kis országban. - Közröhej. - Ennyire idiótáknak néztek akkor is minket, állampolgárokat? Hány fordulója volt a tartálykocsiknak? És senki sem látott semmit. Kiknek a tulajdonában vannak ezek az autók? Ennyi olajat csak olyan helyen lehet elhelyezni, ahol van ekkora kapacitás ilyen célra. Hány hely is van ilyen az országban?
Ha meg gáz van, legfeljebb letitkosítjuk 80 évre.
Na bocs, a kis elkalandozásért.
De lenne még mit tenni itt, és nem csak, út ügyben.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!