Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

MBman Creative Commons License 2022.02.02 0 1 31864

ABS rol kapja a jelet. Valamelyik első kerék jeladó.

Előzmény: elipapi57 (31863)
AAAAAAAAAAAAAAA
elipapi57 Creative Commons License 2022.01.31 0 0 31863

Sziaztok volna segitség it a csopi társak kozul akimá cserélt sebeség mérő jeledót ha igen hol található???mivel ez enyém nem bovdones.Várom a mihamarabi válasz,ha képetis kuldesz meköszöném aztis.Továbi szép napot.

cobra46 Creative Commons License 2022.01.22 0 0 31862

Sziaztok

 

 

Opel Vectra B 1.6  16V  1996 (X16XEL)

 

Fékprobléma!!

 

Helyzet a következő: Az autó a havas úton megcsúszott, dolgozott az ABS kocka, viszont utána felkeményedett a fék és elől azóta semmi fékhatás nincs.

Azóta fékjavítás megkísérlésével bontás után szembetűnő probléma az, hogy a munkahengerek szépen járnak viszont fékpedál pumpálásra egyáltalán nem nyomja ki. Ráadásul lelégteleníteni se lehet se hagyományos pumpálással, se leszívó géppel. Találkozott esetleg valaki ilyennel vagy hasonlóval? Hallottam a C-Corsáknál olyan ABS hibáról, hogy a szelepek megszorulnak, mert a "gondos" ügyfél odafigyelt a fékfolyadék csereintervallumára. :) Esetleg jól tippelek hogy itt is ez a hiba? 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Never Paly Alone Creative Commons License 2021.12.25 0 0 31861

    Szép estét. Egy olyan problémával fordulok a fórum tagokhoz amivel lassan egy éve hogy próbálom megoldnai, valahogy rájönni a megoldássra mint sikertelenűl.

    Röviden a sztori annyiból áll hogy az autó 2001 es 1.8 benzines Z18XE motorkodú Vectra menet közben lefullad.. Az esetek többségében esős párás időben de ugyan ez még történik más időjárási viszonyokban is(Ritkább esetek). Na szóval amit eddig tapasztaltam hogy míg áll az autó, nem hajlandó beindulni, hajt az önindító viszont a benzin pompa nem űzemel. Mindeközben pedig egy bő 10 percen keresztül kattog a szívócsőnyomás érzékelő szenzor (MAP) Mihelyt abba hadja a kattogást gyúl vissza és megy tovább a motor. Jelen esetben nem tudom eldönteni mi okozza a fő problémát amiért csak úgy menet közben fel villan a Check lámpa majd az olaj lámpa, elmegy a szervó, nincs ereje a motornak hiába nyomom a gázt utánna meg nem hajlandó vissza gyúlni... Az autó számtalanszor volt tesztelve hiba kódot mindig a vezérműtengely jeladót adta ki amit jó párszor is cserélve volt.. 

 

     Még ami érdekesség az egészben hogy a legtöbb szerelő azt állítja maga a számítógéppel, motor vezérlő egységgel van a gond.. (ECU) Csere lehetőség ittis fennáll viszont megéri? Egyáltalán van rá garancia hogy utánna maga az autó motorja hiba mentesen fog menni? 

     Sanda gyanúm volt kissé röhelyes módon ugyebár benzines autó létére maga az EGR szelep lerakódása elégé csekély az esély rá de e miatt fullad le az autó? Kitakarítottam, ugyan úgy vissza tettem de a problémát még mindig nem oldotta meg. Úgyis lefullad.. Menet közben Nem szív se levegőt se benzint..

 

    Cserélt szenzorok: Vezérműtengely jeladó, Gyertyák(2pólusos), Főtengely Jeladó, Légtömegmérő(Bontott),  MAP szenzor(Bontott) Mindemellett kapott egy új 70Ah Varta Akkumulátort.. Vezérlés csere megvolt/Vízpompa/Szűrők/Olajcsere.

 

Tisztelettel! 

Laci16348 Creative Commons License 2021.09.19 0 0 31860

Sziasztok először írok. lenne egy igazából két problémám a kocsimmal. az egyik az lenne, hogy meleg motornál nehezen indul, szerintm nem adagoló mert hideg motornál indul normálisan. A porlasztóra sem gyanakszo mert nem füstöl csak a szokásos 4000 körüli fordulaton. A másik pedig, hogy magas az alapjárata. mikor beindítom normál megyek vele 100 métert és már 1000-es a fordulata. Ha tudnátk valami segítséget hogy merre induljak el a hibákkal azt megköszönöm. Ja egy 1.7-es diesel b-s vectra az isuzu motoros. Még egyszer előre is köszönöm a hozzászólásokat.

 

Mike p?cs Creative Commons License 2021.08.19 0 0 31859

Sziasztok. Szeretnèk nèmi segitsèget vàltò ügyben. X16xel 1.6 16v 97 es vectra f15 vàltoval. Kezd szèthullani a vàltom szol mint a tolokerekes. Viszont lehetetlen talàni bontva. Az f17 fel megy rà? Nem kell àtalakitani semmit hozzà? 

Subaruman30 Creative Commons License 2021.07.17 0 0 31858

Sziasztok van egy 2002-es Z16XE vectrám. Klíma problémám van vele, olyat csinál, hogy hidegen nem kapcsol a kompresszor, csak a ventilátorok indulnak el. Üzem meleg motornál kapcsol csak be a kompresszor.

Cserélve lett a nyomáskapcsoló, ventilátor kapcsoló, kompresszor relé, gázzal fullon van.

Esetleg valaki találkozott már ilyen hibával?

 

kocka775 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 31857

Szia!

Nem kell alámászni, nem kell akna.

A relé a motortérben, a főfékhenger fölötti dobozban van úgy emlékszem.

talán ez? https://www.opelforum.hu/uploads/monthly_2016_01/brelay.jpg.bbdad1556fa6502af358084591b41a25.jpg

De nem biztos, hogy relé, nekem is volt ilyen gondom évekkel ezelőtt (X20XEV), sorban néztem biztosíték, relé, jók voltak. Maga a szivattyú adta meg magát.

Hajtsd fel a hátsó ülést, van egy műanyag fedél, leveszed, és alatta van az AC pumpa fedele. Indítózás közben próbáld megkoppantani csavarhúzó nyéllel, vagy finoman kalapáccsal, nálam bejött és elindult. A cseréje viszonylag egyszerű, csak pontosan olyan szivattyú kell venni.

Üdv

Előzmény: ntamas999 (31856)
ntamas999 Creative Commons License 2021.07.15 0 0 31856

Sziasztok!

5 év után újra írok a csoportba, eddig semmi különösebb problémám nem volt vele, de most egyik pillanatról a másikra megadta magát (Z18XE, 2001).

Az önindító csak teker, a motor azonban nem röffen be. Valószínűleg nem kap üzemanyagot, mert mikor gyújtásra rakom az autót, az AC pumpa (az?) morgása nem hallatszik. Az autó rossz helyen, a Balatonon hagyott cserben minket. Olvastam, hogy van egy relé, ami ilyenkor el szokott romlani, gondoltam megpróbálom kicserélni. Meg lehet ezt csinálni akna nélkül? Ki tudom laikusként cserélni? Merre találom a relét?

Esetleg van más módszer, amivel be lehet indítani a vén legényt? :)

Köszi a válaszokat!

cobra46 Creative Commons License 2021.07.08 0 0 31855

Sziasztok!

 

Sürgös infóra- segitségre volna szükségem: Km órában - középkonzolban- fütésboxban szeretnék minden égöt kicserélni .., ha már szét lesz szedve   minden,. Milyen és hány foglalatos égőt kellene bespeijzolnom????

 

O.VEKTRA  B   1996.  1.6I.

 

KÖSZI MINDEN SEGITSÉGET!!!

Alex Dohnal Creative Commons License 2021.07.08 0 0 31854

Üdv , 1996 x20xev-be szeretnék ablakmosó  tartályt cserélni, első lökős le, vagy elég a dobbetétet levenni.

AAAAAAAAAAAAAAA
breki71 Creative Commons License 2021.06.06 0 0 31853

Ilyet nekem is csinált.

A ventilátor kábelek volt a gond,elsőnek azt nézd meg 

Ha úgy sem működik,a hozzászólásokban leírtaknak van a hiba.

 

Előzmény: rol80 (31838)
breki71 Creative Commons License 2021.06.05 0 0 31852

Sziasztok.

Eleddig nem tapasztalt hiba jött elő az autómban .

Menet közben,leesett a fordulatszám mérő  nullára, jelzett a  check engin lámpa és leállt az autó.

Pár perc után ujra indítottam a motor indult de mindkettő hiba megmaradt.

2.0 DTI -ről van szó.

Valakinél volt már ilyen probléma esetleg ?

Megoldás ?

Válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.22 0 0 31851

Tisztelt Olvtársak!

 

Ha netán, esetleg valakinek szüksége lenne rá: 2000 évjáratú vectra b2,  Y20dth motorkódos, digit klíma, kombi autómtól megválnék, fórumtagnak természetesen olvtársi áron. 390.000 Km. Alja, hossztartók, doblemezek stb. kilakatolva, sárvédőíveknél van némi korrózió. 1,5 év műszakival. Bontóba nem akarom leadni, viszont nem hirdetem a "katalizátorvaneadokérteegyhúszasttesóóó" és hasonló vevőjelöltek miatt. 

Mail-em publikus, további információ ott kérhető.

 

Üdv! Víziló

jostu Creative Commons License 2021.04.20 0 0 31850

Köszönöm szépen a segítséget!!  Így már talán meg lessz a hiba. 

Előzmény: kocka775 (31849)
kocka775 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 31849
Előzmény: jostu (31848)
jostu Creative Commons License 2021.04.18 0 0 31848

üdv mindenkinek. Következő problémával fordulok hozzátok. 2000 évjáratú vectra b 2.0 dti elektromos tükör nem működik, viszont a fűtés mindkét oldalon fűt. Megnéztem a biztosítékot nincs szakadva. Esetleg van vmi elektronika vagy mi vezérli az egészet? Kapcsolási rajzot nem tudok sehonnan letolteni. Ha valakinek esetleg van ötlete mi lehet a gond, kérem segítsen.

Köszönom! 

jostu Creative Commons License 2021.03.05 0 0 31847

Üdv. Mindenkinek. 

Valaki tudna tanácsot adni, hogy B vectra kormanyoszlop miként bontható ki? Muszerfalat ki kell bontani hozzá? Köszönöm a segítséget előre is!!! 

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.21 -1 0 31846

Sziasztok!

 

 

 

Új cikkünk: Opel Insignia 2.0 CDTI chiptuning – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"Tisztelt Uram kedves Richárd !

Le a kalappal a szaktudásod előtt (külön dicséret a marketingért)
Végig olvastam az összes küldött anyagot,meggyőző és hiteles számomra.
Köszönöm.Van pár kérdésem:

Opel Insignia korábbi modellről azt írja az összes elérhető forrás,hogy a motorok lóerőtől függetlenül teljesen megegyeznek szerkezeti kialakítást tekintve. Autósboltos ismerős szerint az erőátviteli részekben sincs különbség, beleértve a fékeket is. Az én fehér bálnám 110 lóerős ha a vezérlés kivételével minden egyezik miért nem ajánlott belőle 160LE plusz 20 %-os autót faragni?? (chiptuning árajánlatukban ennél kisebb értékek szerepelnek) - Kérésre mi is meg tudjuk ezt csinálni, ugyanakkor ez szerintem nem indokolt és amennyiben fontos az élettartam nem javasolt. Vannak ennek a motornak típushibái, ide értve a kenési rendszerét (főtengely csapágy hiba) és porlasztóit."

 FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

  

 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip #opel #insignia #cdti

cszolee Creative Commons License 2021.02.18 0 0 31845

Enyém is csinálta, néha ment, néha nem, néha pár másodpercre beindult, aztán meg már leginkább nem.

2db MJ11015G tranzisztort kell cserélni rajta (kb 6 ezer ft), kell kis hővezető paszta meg 4 csavar hogy rendesen oda legyen fogatva (gyárilag popszegecselik).

Kiszerelni irtó nagy kínszenvedés sajnos, nem lehet rendesen odaférni.

Előzmény: rol80 (31838)
Roli7906 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 31844

Elnézést kérek! Fűtőradiátort akartam írni!!!!! 

Előzmény: kocka775 (31843)
AAAAAAAAAAAAAAA
kocka775 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 31843

Ha az utastér fűtő ventilátorra gondolsz, ahhoz nem kell vizet leengedni. A ventilátorban nincs víz. Motortér felöl lehet cserélni.

Előzmény: Roli7906 (31842)
Roli7906 Creative Commons License 2021.02.12 0 0 31842

Üdv! Fűtőventillátor cseréhez teljesen le kell engedni a hűtővizet, vagy hogy kezdjek neki? Előre is köszönöm a segítséget!!!! 

Ascer_1 Creative Commons License 2021.01.28 0 0 31841

Szia,

 

Az előtét ellenállással szokott probléma lenni. (gázpedálnál van). Vagy a rajta lévő két tranzisztor közöl adta meg magát valamelyik, vagy rá kell melegíteni a forrasztásokra mindenhol, mert elengedte magát.

 

üdv.

Előzmény: rol80 (31838)
Dávid960830 Creative Commons License 2021.01.22 0 0 31840

Szia! Nem tudod véletlenül hol lehet ilyen lököst venni manapság? 

Előzmény: veciv6 (3027)
Mr T 1991 Creative Commons License 2020.12.31 0 0 31839

Sz.tem lehet a vezérlö panel de csak tipp. Nem nagyon értek az elektromoa dolgokhoz. Sz.tem ha sokáig csinálja nézesd meg szakival. Nehogy nagyobb bajod legyen.de ez csak tipp.

Előzmény: rol80 (31838)
rol80 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 31838

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a problémámra.

2001-es B2-es 101 Le., digit klímás.

A fülke levegőztető rendszerrel van problémám.

Randomszerűen nem megy, aztán gondol egyet fújja a levegőt, majd megint nem megy.

Ezt játsza 1 km-en kb. 40-szer hosszabb-rövidebb időre.

Mit nézzek meg?

Köszi a segítséget, tanácsot,

Roland

Bandhi Creative Commons License 2020.12.28 0 0 31837

Néha ezt is érdemes kipucolni: https://www.youtube.com/watch?v=OIWnfnVwpik

Előzmény: cszolee (31836)
cszolee Creative Commons License 2020.12.20 0 0 31836

Amikor működik, akkor tök jó, csak beállítom a kívánt hőmérsékletet, és ő kezeli hogy hova fúj, milyen fokozaton fúj, stb.

Manuális módban annyival tud többet mint a normál, hogy nem 3 hanem 9 fokozata van a ventilátornak. Ezért külön én se adnék pénzt :)

Előzmény: Bandhi (31835)
Bandhi Creative Commons License 2020.12.19 0 0 31835

Mindig is irtóztam a digit klímától. A régi Focusomban menet közben állítani marha kényelmetlen volt, sosem tudtam megszokni. Nekem manuális van a Vectrában. Nem is értem, miért hangsúlyozzák ki használtautó-hirdetésekben, hogy digit klíma? Mintha az valami marha nagy extra lenne. Gratula, hogy meg tudtad javítani! Nekem manuális van

Előzmény: cszolee (31831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!