Keresés

Részletes keresés

lelkesz g Creative Commons License 2003.07.17 0 0 37
ebben a pillanatban szoltak a kolegaim hogy meghalt Celia Cruz a salsa kiralynije akirol meg utcat is neveztek el miamiban....
mi tortenik itt????
ez nagy veszteseg...
lelkesz g Creative Commons License 2003.07.16 0 0 36
nem tartozik szorosan a targyhoz, sot egyaltalan, de 3 napja elhunyt Compay Segundo, aki sok evtizede a kubai zene egyik meghatarozo alakja....
95 eves volt es ha valaki akkor o egy hosszu es igzgalmas eletet tudhatott mag mogott.......nyugodjek bekeben.
lelkesz g Creative Commons License 2003.05.16 0 0 35
ws,
lattad azt a felvetelt ahol Antonio Carlos Jobim, Herbie Hancock, Gal Costa, Joe Henderson es Gonzalo Rubalcaba jatszik egyutt?
en tavaly vettem fel a mezzo-rol es sajna itt nem tudom lejatszani mert mas a video standard...
szoval ismered?
lelkesz g Creative Commons License 2003.05.13 0 0 34
Gonzalo tenyleg nagyon durvan jatszik,...
egyszer meghallgatnek egy Camilo, Rubalcaba lemezt, de sajnos tudtommal ilyen nem letezik...
ok a ket legzuzosabb zongorista akit ismerek a latin mufajban...
a tobbi nagy nev joval finomabban jatszik...
wonderous stories Creative Commons License 2003.05.12 0 0 33
Ja még Gonzalo Rubalcaba.
Előzmény: lelkesz g (29)
lelkesz g Creative Commons License 2003.05.11 0 0 32
en most nem elek magyarorszagon, ezt mar korabban irtam, de az boztos hogy van egy zenekar akik nem rosszak es ajazz gardenben szoktak zenelni az a nevuk hogy Sambasound...
tenyleg eleg ok. a dolog.
viszont Jane Bunnett aki eleg nagy nev a latin mufajban, fog jatszani (vagy jatszott, mert nem tudom a datumokat)a Mediwaven, azt ne hagyjatok ki.
wonderous stories Creative Commons License 2003.05.11 0 0 31
Vissza a brazilra. Nagyon beleszerettem a lágy bossa nova gitárzenébe, olyanba, amit Dori Caymmi és Romero Lubambo produkálnak Diana Krall Look of the love vagy Freddy Cole In the name of love lemezein.
Kicsit más, de szintén nagyon jó Larry Coryell egy korszaka: Live from Bahia című lemeze.

Kérdésem, hogy játszik valaki Magyarországon ilyen zenéket?

wonderous stories Creative Commons License 2003.05.11 0 0 30
Jöhet a latin is, de azt kevéssé ismerem. Michel Camillo néhány lemezét ismerem (On fire, Triangulo, Spain).

Tito Puente a Mambókirályok kapcsán jött a képbe.

A flamenco nem tudom belefér-e még a latin címszóba?

Előzmény: lelkesz g (29)
lelkesz g Creative Commons License 2003.05.11 0 0 29
na csak csatlakozik nehany lelkitars....
de latom a tobbseg brazilban utazik, mi a helyzet a latinnal?
wonderous stories Creative Commons License 2003.05.10 0 0 28
Sziasztok!

Most fedeztem fel a topikot. Kb egy éve szerettem bele a brazil zenébe. Kezdetben JObim, majd lassan a többiek: Gilberto, Charlie Byrd, régiek, újak: Ivan Lins, Joao Bosco, Caetano Veloso, Frissom, Djavan.
Smooth Jazzből Torcuato Mariano.

Most nem jut eszembe több, de egyet még leírok, bár nem brazil: Fraddy Cole. Az új lemeze fantasztikus.

lelkesz g Creative Commons License 2003.05.06 0 0 27
nem feledkeztem meg, de hat egyedul nem sok ertelme van itt lebecolni... ha feldobnanak a topicot gyakrabban irnek persze....

samba rajongonak?
mostanaban az egyik kedvenc lemezem (bar nem uj), Sergio Mendeztol a Brasiliero... az nagyon eltalat kis egyvelege a bossanak es a szambanak...es szerintem lehet is kapni...

ha bossa nova akkor persze akarmit batran megvehetsz Stan Getz-tol, aki hat mondhatjuk hogy a Bossa nova kitalaloja, Joao Gilbertotol, vagy Antonio Carlos Jobimtol...ok tenyleg a legnagyobb nevek a mufajban...De en nagyon szeretem pl Elis Reginat is....

Ha pedig samba, akkor melegen ajanlanam Elza Soarez-t, Joao Bosco-t, vagy mondjuk carmen Miranda-t...

szoval lenne mire kolteni...

tengeri Creative Commons License 2003.05.05 0 0 26
remelem, nem feledkeztel meg errol a topicrol!
vettem egy bossa nova valogatas CD-t es nagyon tetszik!!!!!! te milyen zeneket ajanlanal egy ujdonsult samba rajongonak?
Előzmény: lelkesz g (25)
lelkesz g Creative Commons License 2003.04.11 0 0 25
ha lesz lehetosegem belehallgatok.....
addig is mindenkinek (annak a par embernek aki ideteved) ajanlom a new york legzuzosabb rumberojat... Orlando Puntilla Rios-t....
sajnos nehez hozzajutni de erdemes kuatatni...
szopiszuri Creative Commons License 2003.04.11 0 0 24
zuco 103 a nevük, és brazil-holland az együtes. a csajszinak csodás a hangja, és az egész úgy ahogy van tökéletes.
Előzmény: lelkesz g (23)
lelkesz g Creative Commons License 2003.04.11 0 0 23
ez most akkor melyik zenekar?
a nevek alapjan nem tunnek braziloknak...
szopiszuri Creative Commons License 2003.04.10 0 0 22
This Brazilian trio's sophomore effort finds the band continuing its global dance project, blending Brazilian rhythms and Portuguese lyrics with elements of R&B, acid jazz, and breakbeat, delivering all of it with a counterintuitive combination of laid-back relaxation and infectious energy. It's hard to know where to focus your attention: Lilian Vieira's sweet voice or the richly textured funk grooves laid down behind her by keyboardist/programmer Stefan Schmid and drummer/programmer Stefan Kruger. There are great horn charts on several tracks, notably "Peregrino," and the bossa nova-flavored guitar that appears at various points throughout the album guarantees that everything will have at least a faintly Brazilian tint. "Curso de Reclamaçăo — Liçăo 1" opens with a bluesy electric guitar lick, but when Vieira's voice comes in it is multi-tracked in close harmony, an effect that evokes some of Zap Mama's more interesting experiments. "Sací" utilizes traditional drum sounds, flamenco handclaps, and a reggae-influenced bass line to create a kaleidoscopically complex rhythmic groove. This is one of those rare albums that draws you in on first listen, but continues to reward your attention even after many more. — Rick Anderson
Előzmény: lelkesz g (20)
muybien Creative Commons License 2003.04.04 0 0 21
calle 54 - sajna nem...még mndig nem...

Előzmény: lelkesz g (20)
lelkesz g Creative Commons License 2003.04.04 0 0 20
na orulokk hogy megint latok itt egy uj embert.... konyorgom picit futtassuk fel az oldalt...
szerintem sokan erdeklodnenek csak nem tudnak rola hogy letezunk....
szoval senki nem latta a calle 54 et?
ezt a zucot-t meg sajna nem ismerem es meg nagyobb baj hogy itt a munkahelyemen letolteni sem tudok....
mit nyom?
szopiszuri Creative Commons License 2003.04.04 0 0 19
a zuco 103 név mond valakinek valamit? ha nem, sipirc letölteni!
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.04 0 0 18
Mindenfélét.. pl. Nine Inch Nails, Public Enemy, Sun Ra, MC5 - ja, ez egy másik topic... ;-) Akkor pl. Airto Moreira, Tito Puente, Tom Zé, Gilberto Gil, Caetano Veloso, stb
Előzmény: lelkesz g (17)
lelkesz g Creative Commons License 2003.04.03 0 0 17
hat akkor legy udvozolve ezen a kihalt forumon...
milyen cuccokat hallgatsz?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 16
Persze hogy olvasom, imádom a jó latin zenét is :)
Előzmény: lelkesz g (15)
lelkesz g Creative Commons License 2003.04.03 0 0 15
micsoda meglepetes, valaki mas is olvassa a forumot...
daddy koszi az infot igyekszem hallgatni bar csak a neten tudom, mert messze vagyok...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.03 0 0 14
A Budapest Rádióban (FM88.1) hétfőn este a Masters At Work 'NUYORICAN SOUL' albuma forog (km.: Roy Ayers, George Benson, Jocelyn Brown, India, Vincent Montana Jr, Eddie Palmieri, Tito Puente), valamint George Benson 'ABSOLUTE BENSON' c. 2000-es lemeze.
(Bakelit, 22:00-24:00.)
muybien Creative Commons License 2003.03.29 0 0 13
te öreg kritikus :)))

épp most nézem... nekem tetszik

amúgy szerencse-szerencse... ez egyértelmű, nekik sikerült jókor jó helyen lenni...

Előzmény: lelkesz g (12)
lelkesz g Creative Commons License 2003.03.28 0 0 12
ah. Buena Vista.... ertem mar...

en nem vagyok egyebkent oda ertuk... ok tenyleg veletlenul lettek hiresek....
Millio hasonlo tudasu oreg van havannaban de nekik szerencsejuk volt Ry Cooderrel...
egyebkent semmi bajom veluk, de nem igazan tartom a legjobb autentikus kubai son-nak...

de azert Ruben nagyon tudott zongorazni...

lelkesz g Creative Commons License 2003.03.28 0 0 11
latom rad mindig szamithatok....

de ezt a bvsc-s dolgot nem ertem...

muybien Creative Commons License 2003.03.27 0 0 10
na Gyulabácsi, akkor hogy ne legyél egyedül a topicban:)

most megyek BVSCért cimborához végre... 2 lemezen a film:)

lelkesz g Creative Commons License 2003.03.18 0 0 9
tudom hogy nem ide tartozik, de akit erdekel egy picit rio es kulvarosanak elete, nezze meg az Isten Varosa cimu filmet....

szerintem nagyon zsiros film es egeszen biztos hogy igaz is...

lelkesz g Creative Commons License 2003.03.14 0 0 8
ja itt tudod egyebkent megnezni mi az abra budapesten a Capoeraval... egyebkent szerintem nagyon jo honlap...
www.capoerabrasil.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!