Keresés

Részletes keresés

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.03.12 0 0 121

Sziasztok !

A kérdésem a Sintra-i vonatjegy vásárlással kapcsolatos, a Rossio pályaudvarról szeretnék utazni.   A jegypénztárban történő vásárláskor kell -e közölni a konkrét oda-vissza út  percre pontos időpontját vagy a jegy egész napra érvényes ,bármely időpontban induló - érkező vonatra???  Van-e a jegypénztárban elővételi lehetőség. Aki esetleg utazott már szíveskedjen leírni.

Köszönöm

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 120

Sziasztok !

Sintraval kapcsolatban kérdezném:  ,a palota látogatásoknál érdemes-e előre az interneten megvenni a jegyeket a sorba állások elkerülése érdekében ???? Vagy a beléptetésnél úgyis ki kell várni a sort????

Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.28 0 0 119

Metro szempontból a Baixa_Chiado, mert ott két vonal van és központi, szintén központi de egyvonalas a Rossio,Moniz,Restauradores, partmenti egyvonalasak a Sodré és a Terreiro,- lásd a Metro térképet !  Érdemes a kiválasztott hotelt a Googliban előhívni, és útvonaltervezés-gyalogosan kiválasztással a legközelebbi Metróáll.nevét beírni. Én nem nagyon mennék 2-300 méternél távolabbiba, de lehet, hogy Te nem vagy lusta :-))

Előzmény: cselo_g (118)
cselo_g Creative Commons License 2017.02.28 0 0 118

Köszönöm,

 

szállás még nincs, ezzel kapcsolatban is érdeklődnék, hogy melyik Metro megálló környéke javasolt a belvárosi részen?

Előzmény: Laszlo Mihala (115)
Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.28 0 0 117

28 vill jegy jó, csak tele van, inkább végállomás-közeli megállót keress, és üld végig az utat. Villamos térképet le tudsz tölteni. 2 terminál van, szintén google, írd be, minden infót magyarul elolvashatsz, shuttle busz, jegyautomaták, stb. 

Előzmény: JÓZSEF5010 (116)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.02.28 0 0 116

Sziasztok !

Kérdésem:   a 28-as villamosra jó-e a napijegy?

                    hová is érkezik ,és indul a repülő LiSBON-ban? T1 vagy T2 ? terminal ( hogyan történik az átutazás egyik terminálról a másikra )???   Szeretném pontosítani az információkat aki a közel múltban járt már arra előre is megköszönném ha leírná.

    

ÜDV.

József

 

Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.27 0 0 115

majd írd meg a szállodád helyét, mivel közlekednél, és mi érdekel. a 113.-on van az emilcímem. utána lehet okoskodni...addig ráérős a dolog :-))

 

Előzmény: cselo_g (114)
cselo_g Creative Commons License 2017.02.27 0 0 114

Szia,

 

Esetleg nekem is átdobod?

 

Mi júliusban megyünk, dátum, repjegy már fix, szállást nézegetünk mostanság... 3 napra meg egy kicsire...

Előzmény: Laszlo Mihala (110)
Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.24 0 0 113

Szia Tücsök, mihalaszlo@gmail.com - majd ha felébredtél, írj  :-))

Előzmény: Tücsök60 (112)
Tücsök60 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 112

sziasztok, éjszaka érkeztünk meg Lisszabonból. A Viva Viagem kártyáinkon (2 db)  maradt 5,5 Euro. Nem tudtuk visszaváltani, nem találtunk erre funkciót az automatában. Próbáltunk segítséget is kérni, de nem jártunk sikerrel. Talán jegypénztárban kellett volna? Ha valaki átvenné, akkor jelezzen.

Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.23 0 0 111

Fontos :  Remélem, vagytok egyketten, akik április 28/május 1 között egyénileg utazva háromnapos-Wizzaireztek Lisszabonba !!   Szívesen tömörülnénk akár egy Sintrára, akár esti Portói ivásra !!  

Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.22 0 0 110

Szia József, mi csak áprilisban megyünk,- és ha akarod, megírom emailban neked a mi 3 napos kemény forgatókönyvünket, hátha hasznát veszed.. és a viagemet is....

Előzmény: JÓZSEF5010 (108)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 109

Sziasztok !

Március végén megyünk Lisszabonba. A Lisszaboni Chek-in érdekelne ,a gyakorlatban.   , Olvastam valahol hogy a beszálló kártyát egy automata adja bepötyögve a beszállási kódot????

Üdv

József

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 108

Szia László !

március 27-én indulunk és 31-ig leszünk.Mi is éppen tanulmányozzuk  a Viva Viagem  kártya feltöltést. Az interneten vannak ( youtube)  videók a kártya feltöltésről. Mi napijegyet akarunk venni. Én úgy értelmeztem, hogy a kártya  " állását " a kártya leolvasó automatáknál lehet megnézni. Az utazások során a metrónál a be-és kiléptető kapu akkor nyillik,ha a kártya olvasóhoz helyezed a kártyát,a buszon és villamoson is vannak érintéses kártya leolvasók. Egy kártyára csak egyféle jegy tölthető fel vagy single vagy napi stb..

Üdv

Előzmény: Laszlo Mihala (107)
Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.21 0 0 107

Szia József, nem tudom, összejött e a tavaly tavaszi Lisszaboni utad, mi idén tavasszal megyünk, ha volnál szíves a Viva Viagem-Zapping  - al kapcsolatban tanácsot adni, kérdeznék, - már, ha létrejön a kapcsolat is közöttünk  :-)))    kösz,szia László 

Előzmény: JÓZSEF5010 (94)
Laszlo Mihala Creative Commons License 2017.02.21 0 0 106

Szia, segítsetek, nálam okosabbak !!    :-)))

Lisszabon,  Viva Viagem kártyát veszek megérkezésemkor, a reptéren. Ok.,0,5 Eu. Megkeresem a ZAP opciót az automatán, és adok neki mondjuk 10 Eu-t. Elkezdek metrózni, villamosozni. 1: a felszállásoknál hol kell lehúzni a kártyát, a megállóban, vagy a járművön ? 2.: Honnan tudom meg, hogy mennyi maradt a kártyán ? Kiírja a lehúzás után ?  3.: Ha napközben megnézném, mennyi Eu. van még a Zappos viagrámon, hogyan láthatom ? Lehet kezelés nélkül betolni egy automatába-és az kijelzi ?  4.: Általában, mit kell még tudnom erről a kártyáról ??  Előre is köszönöm a tanácsaitokat !!!!!!!

Reni8808 Creative Commons License 2017.02.16 0 0 105

Sziasztok! 

Az idén tervezek kiköltözni Portugáliába a barátommal, ezért szeretnék érdeklődni, hogy tudtok-e bármilyen angolul vagy magyarul beszélő munkát? (Portugálul a jövő héten kezdek el tanulni). Diplomás vagyok, szakmunkám nincs, viszont jól beszélek angolul :) bármilyen lehetőség/ötlet/jó tanács érdekelne. köszi :) Reni

BBilly Creative Commons License 2017.02.12 0 0 104

Kittim!

Az előző üzenetemhez egy kis kiegészítés!

Fogalom zavarban voltam, vonat Cascais-ba kell , Belémbe nem feltétlenül.

Belémbe villamossal a 15E-vel  is, vagy busszal is lehet menni a normál tarifával.

 

A  járatokat, és az útvonalat, menetrendet, itt találod:

 

http://carris.transporteslisboa.pt/en/buslines/

Előzmény: BBilly (101)
BBilly Creative Commons License 2017.02.12 0 0 103

József5010!

 

Úgy tudom, hogy egy naposat és egy heteset lehet, de amikor be léspsz az automatába, ott lesznek az opciók azt kell kiválasztani.

Előzmény: JÓZSEF5010 (97)
BBilly Creative Commons License 2017.02.12 0 0 102

Köszönöm jjbb12!

 

Megvettem már a magyar oldalon, csak az a baj, hogy csak a kapu mögé kapjuk a jegyeket, azt sem tudjuk hová, , jó lenne valahol a középvonal környékéről nézni.

Előzmény: jjbb12 (99)
BBilly Creative Commons License 2017.02.12 0 0 101

Kittim!

 

Így van, a Metro az 1-esről indul. Ha csak a városba akartok bemenni elég lesz egy jegy , azzal egyszer át tudtuk szállni.

De mivel még egy napot lesztek Lisszabonban, célszerű via Viagem kártyát venni (0,50 EUR) és ezt feltölteni.4-5 (EUR)-al attól függ mennyit mentek. (Egy út 1,60 1 óráig érvényes)

Ezzel be lehet menni a reptérről és utána majd vissza , mert ez kb 2 hétig érvényes.

 

Belém-be evvel nem lehet kimenni, oda a Cais do Sodré állomáson (ez Metro és vasútállomás is)

Belémbe vonat megy, arra külön kell egy retour jegyet venni.

Ha csak ez a terv, akkor nem érdemes Lisszabon kártyát venni.

Nyugdíjasokra a múzeumokban van kedvezmény de csak 65 felett, a közlekedésben tudomásom szerint nincs

Előzmény: Kittim (98)
jjbb12 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 100

Előzmény: BBilly (95)
jjbb12 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 99

Hello! Itt Magyarországon is megveheted a jegyet a következő oldalon 5000 forintért:

 

https://jegy.mlsz.hu/hun/Event/57001497/Portugalia---Magyarorszag

Előzmény: BBilly (95)
Kittim Creative Commons License 2017.01.22 0 0 98

sziasztok, kis segitseget szeretnek kerni lisszaboni tomegkozlekedessel kapcsolatban, kicsit el vagyok veszve es igy nehezen tudok segiteni a csaladnak.

 

a Wizz a 2-es terminalra erkezik, onnan ingyenes shuttle busz visz at az 1-re, ahonnan a metro megy. Itt eleg egy jegyet venni, meg akkro is, ha atszallok, mert 1 oran at ervenyes a jegy, ugye?

 

ezen kivul 2 teljes napra lenne szukseg valoszinuleg meg barmilyne tipusu jegyre, kerdes, hogy milyet vegyunk?

egyik utas mar nyugdijas (nem tudom, erre van-e barmilyne kedvezmeny?).

 

Egy napot Lisszabonban lennenek, a masik napon elmennenek Belemig, aztan este vissza a varosba es majd onnan ki a repterre. A hotel az Avenida megallohoz kozel van, ahonnan azert setalva is eleg sok mindent meg lehet kozeliteni.

 

A kerdesem az, hogy vegyunk 2x1 napos passt (ez jo Belemig is), vagy vegyunk Via Viagem kartyat es toltsuk fel, es azt hasznaljuk (ez jo Belemig szinten)?

 

Koszonom szepen elore is a segitseget!

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.01.21 0 0 97

Kedves BBilly !

 

Köszönöm  a tájékoztatásod . Azt szeretném még megkérdezni,hogy egyszerre az automatáknál, több 1 napos jegyet fel lehet-e a kártyára tölteni,vagy minden 24 órát követően újból egyet-egyet.?

Előzmény: BBilly (96)
BBilly Creative Commons License 2017.01.19 0 1 96

A legjobb, ha a repülőtéren megveszed a Metro lejáró előtt a plasztik (0,50 Eur) kártyát, ott rögtön fel is töltik, célszerű először tíz Euro-val. ( A gép a 2-es terminálra megy, át kell menni az 1-es terminálra, mert a Metro megálló csak az 1-es terminálnál van.

Egy út 1,60 EUR, átszállásra is érvényes ha 1 órán belül vagy. Ezzel be tudsz menni a városba, akkor is ha pl. kétszer kell átszállnod.

Ez csak Single ticket, ha napi jegyet szeretnél arra külön kell kártyát vásárolni, mert egy kártyán belül  nem kompatibilis.

Ugyanez ez vonatkozik ha pl. Cascaisba mennél, -oda vonattal lehet a Cais do Sodre megállótól, arra is külön kártya kell.

A nagyobb metro állomásokon lehet vásárolni ticket-et ill. a pénztárban fel helet töltetni.

Minden metro-ban van automata ott is fel lehet tölteni, és a jegyet is meg lehet vásárolni.

Napijegy úgy emlékszem 6 EUR/ nap, ki kell számolni hogy melyik a kedvezőbb, hányszor utazol egy nap.

Előzmény: JÓZSEF5010 (94)
BBilly Creative Commons License 2017.01.19 0 1 95

Sziasztok! Üdvözlöm a Lisszabonban élő Magyarokat!!!! Szeretnék érdeklődni, tudnátok e nekem segíteni. Március 25-én lesz a Portugal-Magyar VB selejtező, amelyre mi is utazunk négyen. Jegyet Mo-n csak 2 héttel a meccs előtt lehet kapni, nekünk már megvan a szállásunk, repülőjegyünk, félünk hogy nem lesz elegendő jegy és akkor, ott leszünk Liszabonban jegy nélkül, vagy neppereken keresztül kell többszörös áron jegyet venni. Érdeklődni szeretnék, tudnátok nekem egy címet (tel szám, e-mail)adni, vagy a portugál szövetség, vagy az Estadio da Luz stadionban, ahol már most meg lehetne a jegyet vásárolni, szeretnénk jó helyre a középvonal környékén helyet kapni. Segítségedet ezúton köszönöm Szeretettel üdvözöllek benneteket Magyarországról!: Bálint István, e-mail: uni.nitt@gmail.com

JÓZSEF5010 Creative Commons License 2017.01.11 0 1 94

Kedves Fórumozók !

Tavasszal szeretnék néhány napot tölteni Lisszabonban. A tömegközlekedéssel kapcsolatos jegyvásárlás mikéntje érdekelne. Olvastam már róla de a gyakorlat érdekelne. Pl hogyan lehet feltölteni a kártyát,hogyan lehet kiválasztani,hogy milyen jegyet ( sigle vagy napi jegyet ) töltsek rá,stb.

Előre is köszönöm a választ

katafelhasználó Creative Commons License 2016.12.04 0 0 93

Szervusztok! Látom, elég kevés a bejegyzés, de én optimista vagyok, valaki csak elolvassa. 

December 23-30-ig leszünk Cascais-ban. Milyenek a karácsonyi szokások Portugáliában? Hová lehet menni 24-én este? Ők hogy ünnepelnek?

Sintrát akarjuk még alaposabban megnézni, de pont a Quinta Regaleria oldalán semmi info nincs kiírva. Más jegyvásárlós oldalon pont ez nincs benne. 

26 és 30-a között minden rendesen nyitva van? Választ előre is köszönöm!!!!

Portugália Creative Commons License 2016.12.02 0 0 92

Szia   idojárás : http://www.accuweather.com/pt/pt/lisbon/274087/january-weather/274087  12-17 fok .. szokott esni az eso

Marques Pombal tér ,kornyékén

de ha megtehetitek  érdemes kozelebb a Rossio térhez nézelodni - mert az kozelebb van a belvároshoz , 

airbnb lakásokat is érdemes nézni - ilyenkor olcssóbbak(nincs szezon)

Előzmény: Edriennnn (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!