Keresés

Részletes keresés

Ilona1969 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 64

Itt van mellettem a Tizenhárom Almafa! :) Nagyon szép könyv, szépen szedett sorok mind a 259 oldalon. A borító is nagyon esztétikus...remélem, hogy a történet is jó lesz, bár eddig még sosem kellett csalódnom Wass Albertben....

JuditHovath Creative Commons License 2011.03.17 0 0 63

Én is megvettem az első részét a könyvsorozatnak - próbaképp - és nem csalódtam. A minősége jó volt, az ára meg mégjobb :P

 

A héten jön az újabb regény: Tizenhárom almafa címmel!

 

Ismeri valaki?

Wassfan Creative Commons License 2011.03.11 0 0 62

Én megvettem az első kötetet, egyrészt mert még nem olvastam az Adjátok vissza a hegyeimet, másrészt mert nagyon olcsó volt és gondoltam teszek egy próbát.

 

Hát a könyv tényleg nagyon jó és a minősége is teljesen oké - kicsit féltem, mert 490 Ft-ért az ember azt gondolná, hogy a kötet minősége nem lesz a legjobb, de kellemesen csalódtam. Máshol ennek az árnak a többszöröséért kapni ilyen könyvet - nem beszélve a silány celebkönyvekről...

 

itt meg normális link arról, amit találtál

http://www.dunakiado.hu/index.php?render=wassalbert 

 

 

 

Előzmény: AlbertK (61)
AlbertK Creative Commons License 2011.03.07 0 0 61

Hallottam a könyvsorozatról, szerintem zseniális ötlet. Tudom, hogy sokan ódzskodnak az olcsóbb kiadásoktól, de úgy gondolom, hogy sokaknak ez egyfajta segítség is - olcsón lesz egy saját 30 kötetes válogatásod.

 

Csak támogatni tudom :)

 

nem tudom, hogy mennyire számít reklámnak, de itt egy link, amit erről találtam:

 

http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=151096068283667&set=a.105928826133725.9433.105927232800551&theater

Előzmény: JuditHovath (60)
JuditHovath Creative Commons License 2011.03.04 0 0 60

Hallottatok a most induló Wass Albert könyvsorozatról? Nem tudok semmi részletet, de állítólag tegnap a Metropol címlapján szerepelt egy hirdetés, hogy indul egy új könyvsorozat.

Engem nagyon érdekelne, főleg ha elérhető áron lenne... Valakinek van valamilyen információja erről?

 

AlbertK Creative Commons License 2011.03.03 0 0 59

Igen, az Adjátok vissza a hegyeimet! tényleg zseniális, de az én kedvencem a Funtineli boszorkány...ez volt az első Wass regény amit olvastam és máig ez a kedvencem.

Kötelezővé tenném a diákok számára!

 

Előzmény: JuditHovath (58)
JuditHovath Creative Commons License 2011.03.02 0 0 58

Azt hiszem, hogy itt senkit sem kell meggyőznöm Wass Albert zsenialitásáról. Én még csak ismerkedem a műveivel, de nagyszerű írónak tartom őt! A barátom olvasta az Adjátok vissza a hegyeimet! és magával ragadta Wass líraisága, úgyhogy gondoltam teszek egy próbát.

Azt hiszem, hogy ebben az idézetben minden benne van:

 

"Isten megbocsájtja az emberek bűneit, mert szereti őket, de a hibákat, amiket elkövetnek, nem teheti meg nem történtekké, és ezeknek a hibáknak a következményeit viselni kell."

 

Hihetetlen, abszolút kedvenc :)

 

SgtD Creative Commons License 2010.11.08 0 0 57
dube Creative Commons License 2010.08.25 0 0 56
Szia!
Minden nézőpont kérdése! Egy gróf: azon kevesek közül, aki nem népéből, hanem népével együtt élt! Ha jól emlékszem erre való utalást pontosan a Farkasveremben találsz (-a báró gyermekek együtt aratnak a paraszt gyermekekkel- ez talán ott olvasható)! Elolvastam Wass Albert kapható műveit; nekem minden tetszik, amit ő írt!
A funtineli boszorkány is egy nagyon szép mese, de ott is adódhatnak értelmezési hibák, ha az olvasó felületes (pl. Nuca első vérzése után egy elvakult femminista a "most lettél nagylány" mondatot a mostani értelemben /megerőszakolásnak/ értelmezte)!
Nem vagyok lírikus alkat, de versei közt is találtam sok nekem tetszőt!
Gyermekeim már felnőttek, de ha lesznek unokáim; igyekszem W.A. meséivel altatni őket, s nagyobb korukban W.A. munkásságával megismertetni őket!
Üdv.: Béla
Előzmény: subaaa (55)
subaaa Creative Commons License 2010.08.18 0 0 55

Adjátok vissza a hegyeimet!

Elvásik a veres csillag

Tizenhárom almafa

Farkasverem {Na ez pl. szerintem elég gyengécskére sikerült, én nem igazán tudtam azonosulni vele. Ez volt az első könyv amit olvastam tőle, és ha ajándékba nem kapok mégegy könyvet, akkor ez is lett volna az utolsó. Kettes alá...}

Most olvasom a funtineli boszorkányt, még csak a 80. oldalnál tartok, nagyon tetszik, de előre lehet érezni hogy ez nem az a "minden jó ha a vége jó" típusú regény lesz.

A Farkasveremet leszámítva eddig minden regénye fantasztikus volt, sajnálom hogy a gimiben Baudelaire-ből írtuk a témazárókat, és Wass Albertől egy mondatot sem szóltak!!

dube Creative Commons License 2010.05.19 0 0 54
Olvasd újra, figyelmesebben!
Előzmény: solozo (52)
dube Creative Commons License 2010.05.19 0 0 53
Szia!
Hogy szabad ilyen butaságot leírni: "Soha de soha nem akarok Erdélybe menni, nem akarok egy igaz ember szemébe nézni, mert úgy érzem, menten elsüllyednék szégyenemben. Nincs esélyem, menthetetlenül elvesztem, és soha többé nem lehetek olyan egyszerű és valóságos, mint ezek az emberek, akikről Wass Albert ír." ?
Olvasd csak ezentúl is W. A. műveit és menj el Erdélybe is! Senki nem említette még pl.: W. A.: Magyar örökségünk c. írását! Nem sorrendiséget kell felállítani; nem szükségszerű, hogy ugyanazok a művei tetszenek mindenkinek! Összességében kell értékelni őt; megérdemli, hogy példaképe legyen az eljövendő nemzedékeknek! Aki igazán ismeri munkásságát, az rájön; hogyan maradhatott fenn egy nemzet a hatalmas elnyomás ellenére! Gondolnád; hogy a mai napig van olyan székely település Romániában, ahol csak magyarok laknak?
Előzmény: cellux (51)
solozo Creative Commons License 2010.04.05 0 0 52

„Az Átoksori kisértetek tetszettek a legjobban."

 

Ha többes szám a cím, azért az még egy könyvet jelent.)))

Mellesleg nagyon gyengécske ez a regénye.  

Előzmény: tpx (14)
cellux Creative Commons License 2010.03.23 0 0 51
A legtöbb könyvében vannak olyan jelenetek, amelyeken az ember aztán nem bírja tovább, és szívből megkönnyezi az olvasottakat. Aztán az olvasó elcsendesedik, jó magyarosan magába roskad, végül ökölbe szorítódnak az ujjak, és legszívesebben odacsapnának! Vagy hangtalanul felkiáltanánk, hogy MIÉRT?????

Én most olvasom a Funtineli boszorkányt, a harmadik kötetnél járok. Teljesen a hatása alatt vagyok, belemászik a gondolataimba és nem hagy nyugodni, megláttatja velem azt, hogy hova jutottunk mi emberek, és hova jutottam ezzel a világgal együtt én is.

Soha de soha nem akarok Erdélybe menni, nem akarok egy igaz ember szemébe nézni, mert úgy érzem, menten elsüllyednék szégyenemben. Nincs esélyem, menthetetlenül elvesztem, és soha többé nem lehetek olyan egyszerű és valóságos, mint ezek az emberek, akikről Wass Albert ír.

Hogy ökölbe szorulnának az ujjaim? Minek? Ez az egész elmúlt, halott, sehol nincs már. Siratni lehet, annyi igaz - ez a könyv számomra erről is szól. Talán az adhat némi reményt, hogy itt a XXI. század elején még mindig érzem, hogy miről szól ez a könyv - mintha a kapcsolat, amely a könyvben megnyilvánuló Lélekhez fűz minket, ma is élő lenne... De hogy ezt a bennünk lakozó, örökkévaló Lelket miként lehetne ebben a mai világban megint életre kelteni, azt nem tudom.

Hogy fegyverrel nem, az bizonyos.
Lindonnina Creative Commons License 2009.12.22 0 0 50

Kedves Zanotti,

 

nagyon szépen megkérlek, ha még mindig megvannak a Wass Albert pdf-ek küldj el egy párat az alábbi címre: ibolyanoemi@gmail.com Itt Madridban sajnos nem lehet magyar nyelvü könyveket találni és nagyon hiányzik. :)

 

Elöre is nagyon szépen köszönöm és Áldott Karácsonyi Ünnepeket kívánok!

Előzmény: zanotti (41)
csomcsabi Creative Commons License 2009.08.26 0 0 48
Sziasztok
Valki kuldje el tudna kuldeni nekem is azokat a koteteket?.Koszi
Walter Dunham Creative Commons License 2009.04.04 0 0 47
Eddig ezek közül a Jönnek és az Ember az országút szélén-t olvastam. jó ötletnek találom, hogy benne lehetne Wass Albert a kötelező olvasmányok közt.

Zanotti:
honnan lehet leszedni ezeket a pdf-ket? Szeretném az összeset elolvasni. Előre is köszi!
Előzmény: zanotti (41)
geotrinus Creative Commons License 2009.03.27 0 0 46
Az "Elvész a nyom".
Számomra egyértelműen ez a legjobb Wass regény. Erkölcs, történelem, igazság gyönyörű, ugyanakkor olvasmányos, élvezhető kompozíciója.
Dingis Vangos Creative Commons License 2009.02.22 0 0 45
Az Elizán és a Halálos ködön kívül tudtok még amerikai témájú regényt ajánlani Wass Alberttől?
Dingis Vangos Creative Commons License 2009.02.22 0 0 44
Nagyon megköszönném, ha megtisztelnél a dokumentumokkal.
Előzmény: zanotti (41)
szferi82 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 43
Sziasztok!

Nagyon megköszönném, ha valamelyikőtök nekem is el tudná küldeni a wass Albert pdf-eket!
gunar72 Creative Commons License 2008.07.27 0 0 42

Szia Zanotti!

 

Csak a tegnap találtam rá erre a csodálatos fórumra, remélem nem későn, hogy az általad jelzett könyvek iránti érdeklődésemet jelezzem. Sokat utazom, és könnyebb lenne pdf formába olvasni a könyveket mint cipelni.

 

Válaszod előre is köszönöm,

 

Levi

Előzmény: zanotti (41)
zanotti Creative Commons License 2008.03.10 0 0 41

Sziasztok!

 

-Ha valakit érdekelne:

 

A_funtineli_boszorkány_I.pdf
A_funtineli_boszorkány_II.pdf
A_funtineli_boszorkány_III.pdf
A_kastély_árnyékában.pdf
A_költõ_és_a_macska.pdf
A_titokzatos_õzbak.pdf
Adjátok_vissza_a_hegyeimet.pdf
Átoksori_kísértetek.pdf
Az_Antikrisztus_és_a_pásztorok.pdf
Csaba.pdf
Egyedül_a_világ_ellen.pdf
Eliza.pdf
Elvásik_a_veres_csillag.pdf
Elvész_a_nyom.pdf
Ember_az_országút_szélén.pdf
Farkasverem.pdf
Hagyaték.pdf
Halálos_köd_Holtember_Partján.pdf
Jönnek.pdf
Karácsonyi_üzenetek.pdf
Kard_és_kasza_I.pdf
Kard_és_kasza_II.pdf
Magukrahagyottak.pdf
Minden_verse.pdf
Mire_a_fák_megnõnek.pdf
Örökösök.pdf
Rézkígyó.pdf
Tavak_és_erdõk_könyve.pdf
Te_és_a_világ.pdf
Tizenhárom_almafa.pdf
Válogatott_magyar_mondák_és_népmesék.pdf
Vérben_és_viharban.pdf
Zsoltár_és_trombitaszó.pdf

 

Üdv.Z

szuszmok Creative Commons License 2008.02.25 0 0 40

Eddig az A funtineli boszorkány volt a kedvencem, de éppen most fejeztem be a Kard és kasza-t. Megrendítően szép mű. 

gabroca Creative Commons License 2008.02.23 0 0 39
Hol tudok hozzájutni pár könyvéhez pdf formátumban?
Jesper Olsen Creative Commons License 2008.02.20 0 0 38
Amit elolvastam, az mind tetszett...
Ami nagyon kemény volt, az Antikrisztus és a pásztorok. Mivel fekete színű borítós kiadásban olvastam, el is neveztem a "kommunizmus fekete könyvének".
Az Eliza talán az, ami a legkevésbé tetszett.
Éppen tegnap végeztem a Rézkígyóval. Más stílusú, mint a regények, de igazán elgondolkodtató (mi lehet a jelképek mögött?).
mikulas23 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 37
Az en kedvenceim (az egyik kedvenc iromtol):

Kard es kasza (neha nagyon okolbe szorult a kezem)
Adjatok vissza a hegyeimet (neha a konny is a megcsillant a szememben)
Elvasik a veress csillag (neha fuldokoltam a rohogestol)
A kastely arnyekaban
Csaba
es A funtineli boszorkany
Dingis Vangos Creative Commons License 2008.01.27 0 0 36
Szerintem a Ember az országút szélén lehetne "kötelező olvasmány. De tetszenem a többi regényei és novellái is.
hrarita Creative Commons License 2008.01.11 0 0 35
Én eddig a Magukrahagyottakat és a Valaki tévedettet olvastam, de ennél szebb, megrázóbb és remekebb művet/műveket még nem láttam. Sajnálatos, hogy a mai emberek, de a kormány is képes volt megtagadni őt. Egy éves magyar állampolgárság, a demokráciában...ne röhögtessék ki magukat!!
Minden esetre mi szeressük!!!Mert megérdemli.
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 34

Sziasztok!

 

Nekem is, mint sokunknak ebben a topikban Wass Albert az egyik kedvenc íróm! Könyveit szinte mindet olvastam már. Nálam az abszolút kedvenc a Kard és Kasza, aztán jön a Funtinelli boszorkány és a versei - azok is nagyon jók! Annyira valóságosan adja vissza a történéseket, hogy olvasás közben beleborsózik az ember! A legtöbb könyvében vannak olyan jelenetek, amelyeken az ember aztán nem bírja tovább, és szívből megkönnyezi az olvasottakat. Aztán az olvasó elcsendesedik, jó magyarosan magába roskad, végül ökölbe szorítódnak az ujjak, és legszívesebben odacsapnának! Vagy hangtalanul felkiáltanánk, hogy MIÉRT????? Miért ez a sok szörnyűség a világban??? Wass Albert könyveiben az a legjobb és egyben legmegrázóbb, hogy mondanivalója nemcsak a múltra, hanem a jelenre is érvényes. Ha megfogadnánk az olvasottakat, talán szebbé tehetnénk a jelent és a jövőt. Ah a múlton már úgysem tudunk változtatni...

 

"Aki rst áldozni a jövendőért, az nem érdemel jövendőt!"

 

"Aki fiatal, annak ma dolgozni kell keményen. Ésszel és izommal, minden erővel. Csak úgy lehet kimászni a bajból, munkával!"

 

"Ébredj magyar!

 Termőfölded másoknak terem!

 Goszosz irányba sodor,

 ez a megveszekedett történelem!"

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!