Keresés

Részletes keresés

redi01 Creative Commons License 2008.10.19 0 0 635

Tudnád mióta költöztetik a piacteret?!a sétáló utca megvalósítását!?Nagyon szeretnénk!,hogy mért nem valósul meg rejtély.----nekem----

Hal van szerencsére a Tiszában ,a Ciánt  én ugy gondolom egy kicsit a média felfujta.

A turisták ha akkor el is maradtak már ma nincs jelentősége.

Az a virág gyönyörű (én már azt textilből is megvarrtam)Gyere Tiszafüredre lakni ,mi mindezek ellenére SZERETÜNK itt lakni

 

Most csak ezt találtam (Őszi sulyom)

Előzmény: nagyixxl (634)
nagyixxl Creative Commons License 2008.10.19 0 0 634

Üdv Mindenki!

 

Nos, olvassátok el a saját városotok honlapján www.tiszafured.hu -n az Integrált Városfejlesztési Stratégiát és az Előzetes Akcióterületi tervet. Ebben azért elég konkrétan le van írva a közeljövőben megvalósítani szándékozott fejlesztések. Piactér elköltöztetése, sétáló utca, bevásárló utca...

 

 

Valamint olvastam a helyi képviselőtestületi szavazást a városi kötvény kibocsátásáról. Az Én városomban is éltek ezzel a lehetőséggel, és gyakorlatilag mindegyik "politikai" (bár én nem szeretem a politikusokat, de ők irányítanak, döntenek- sajnos- ) résztvevő egyet értett ebben. valószinüsíthető, hogy elfogadható megoldás. Visszatérve T.füredre, ha elolvassátok a fentebb említett két "olvasmányt" -több 10 oldal- akkor szerintebb lehet "derűsebb" jövőképet festeni a városról. Én ennek ellenére még mindig el szeretnék költözni oda HOZZÁTOK!

 

Más!

 

Mondjátok már meg, hogy nálatok mennyire volt érezhető a korábbi CIÁN szennyezés hatása. Mennyi hal pustult el, és mennyi túrista maradt el? Szerintem a média egy kicsit felfújta a dolgot. Az okokat nem boncolgatnám!

 

Üdv Imre.

 

Még egy kedvenc:

Ez is szép!
henry15 Creative Commons License 2008.10.18 0 0 633

Én ezzel teljes mértékben egyetértek.
A városközponttal én sem vagyok elégedett, lehetne sokkal nagyobb, szélesebb utak, autóval közlekedni sem nagyon lehet, főleg a piacnapokon.

Mást nem nagyon tudok hozzáfűzni.

Előzmény: mym (632)
mym Creative Commons License 2008.10.16 0 0 632
Sziasztok. Nagyon rég írtam a fórumba. Egy picit hozzá szólnék a milyen is Füred témához.

Kívülállóként, egy pár napot bárhol eltöltve valóban másabb a városkép, vagy akár falukép, hiszen akkor az ember a látnivalókra kiéhezve megy arra a helyre. Meg is látja azokat amiket az ott élők is látnak nap mint nap, csak a vendég ugye már nem folyik bele a napi problémákba.
Például írták, hogy nincs mozi a városban. Ugyanis a mozinak egykoron helyet adó épület állaga már annyira leromlott, hogy ott egyszerűen nem lehet vetítés. Hogy miért is nem bontják le és építenek egy másikat a helyére? Mert az épület műemlék jellegű. Ezt ugyebár elbontani gondolom csak hosszú, macerás engedélyezés után lehetne. Tehát úgy döntöttek megvárják míg az épület életveszélyessé nyilvánítható és így lebontható. Csakhogy az a szegény épület mégsem akar annyira gyorsan tönkremenni.
Sajnos én nem találtam munkát a környéken így elég messzire kerültem hazulról. A szüleim otthon élnek, el-el látogatunk hozzájuk. Érdekes módon egy kicsivel nekem is jobban tetszik a város, hogy nem látom olyan gyakran.
De például a mai napig megoldatlan a "belvárosban" a parkolás. Piacnapon meg egyenesen katasztrófális, és ez az állapot volt már 1997-ben is (erre biztos emlékszem de visszamehetnénk még további 4-5 évet is). Ráadásul akkor jóval kevesebb autó volt. És hallott valaki füredi arról, hogy konkrét lépéseket tettek volna az ügyben? Sajnos én nem. Persze azt is figyelembe kell venni, hogy vannak olyan autósok, akik egyszerűen csak azt a parkolót képesek elfogadni ami az üzlet bejáratától max 10 m távolságban van. Na és persze itt is van fizetős parkoló, amikor is olyan szolgáltatásért fizetsz ami tulajdonképpen nincs is.
Sajnos a helyi politikára is jellemző, hogy mernek nagyot mondani és abból nem lesz semmi. Függetlenül attól, ki milyen színekben mondja is azokat. Addig amíg szavazni kell minden meg fog valósulni, utána meg csak arrol olvashatsz a helyi újságban, hogy a város adósságga mennyivel növekedett az elmúlt évihez képest és persze az elköltött pénzeknek nem látni nyomát. Hallottam mostanában "valakitől": saját hazájában senki nem lehet próféta. Van benne valami. Habár olyanról is tudok, hogy a probléma megoldására kidolgozott, a többség számára elfogadható probléma megoldási javaslat pár befolyásosabb ember miatt nem valósult meg, mert tőle is bizonyos áldozatokat követelt volna, azaz a többség így járt (igyekeztem még véletlenül sem konkrétumokat írni, remélem így is érthető lett.)

Sajnos szórakozó helyeket nem tudok, mert fiatalabb koromban is inkább más elfoglaltságot találtam magamnak, minthogy doscoba menjek, de ezeknél kulturáltabb szórakozó helyet sem tudok, mely egész évben nyitva tartana.
Nyáron megrendezi a város a halasnapokat, amelynek jövő évi pogramját bármelyik füredi 95% pontossággal ebben a pillanatban felvázolná.
Ami mellette szól az a Tisza. Gyönyörű. Többször voltam a Dunán kenutúrán, de az valahogy olyan... nagy, amitől nincs olyan varázsa mint a Tiszának. Ha horgász valaki akkor szerintem megtalálhatja a paradicsomot Füreden. De lehet ez sok embernek kevés az ott maradáshoz, vagy a letelepedéshez.
Nem akarok azonban senkit elriasztani. Az is igaz, hogy vannak települések még rosszabb helyzetben, jobban elzárva a külvilágtól. A városban van víz, csatorna, gáz, telefon, internet (úgy tudom bárki szolgáltat aki a t csoporttal kapcsolatban van), kábeltévé és ráadásul két helyi Tv csatorna.
Van egy nagy sportcsarnok, füves focipálya, körülötte 400-es salakos futópályával. Több általános iskola és akár református általános iskolai képzés is, szakmunkás képző intézete, gimnázium.
Áruházak, a nagyobba közül is (Lidl, Spar, Penny) és úgy hallottam a Tesco is készülődik betörni a városba.
Ja és talán nem halt ki mindenkiből a vendégszeretet.
Remélem reagál valki a hozzászólásra.
Legyen az megerősítés vagy cáfolat.
henry15 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 631

Na akkor még 1 utolsó hozzászólás, ki kell jelölni a címet, és a végére ".jpg" -t odaírni. Aztán a böngésző képes megnyitni.

Üdv. :)

henry15 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 630

Nálam nem látszik végig a link, fogalmam sincs, hogy miért.

De ha kijelölöm akkor végig az egész linket jelöli ki, ami .jpg-vel zárul, így a böngészőben meg lehet nyitni a képet/képeket.

henry15 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 629
Nos, beraknék pár képet, amik gyönyörűek Tiszafüredről, a nővérem készítette a fényképezőjével. Nővérem myvip adatlapjáról linkelem be a képeket.

http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/786586621fdacfb8df11428fc5df9ffb78432372.jpg

http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/82da65568f9a695e7da782c8161e5e2d78432369.jpg

http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/a0976c77a11baf867645ee2d64d2de6f78422607.jpg

http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/b1ab79eed66856e175d7662e11cc662469204800.jpg


http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/ba3d99364d18fe4495eb7d91986eeef669202927.jpg


http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/5ab4a026f2bb67ee55a06f9e4e106b3b69203603.jpg

http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/0e3aae67da36b2f149bee3fc41c4d3f055452082.jpg

http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/3834b76b66214fb2e4c2d815473f9e6d55452384.jpg

És végül.. Nővérem és én :)
http://image4.myvip.com/users/0210/02106388/6257828/97ec11799a477faacdbb8df9deb788c655453748.jpg

Remélem senkit sem zavartam a képekkel, kicsit sok lett tudom, de sztem gyönyörűek.
nagyixxl Creative Commons License 2008.10.11 0 0 628

Üdv Mindenki!

 

Hát, igen! Ennyit a technikáról!

 

A képek sajnos lemeradtak, de remélem majd most!

 

Szerintem hangulatos kis város Füred! Mondom ezt úgy, hogy csak pár napot töltöttem ott. Mondhatjátok, hogy így könnyű, éljél benne minden nap...stb.

 

Viszont az is jusson eszetekbe, hogy van olyan hely az országban, ahol még ennyi sincs, és ott is élni KELL.

 

Nos a Képek:

Rom.Kat. Templombelső!Tűzoltóság!Tiszavirág ártári sétány! a fiaimmal! :-)

 

Üdv: Imi

redi01 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 627

Mi 25 éve élünk Tiszafüreden,három felnőtt gyermekünk máshol találta meg a számítását ,pedig szerették Tiszafüredet de mind azt mondta minek maradjunk itt???? Itt még egy mozi sincs (ez 10 évvel ezelőtt volt)

Mi azért szeretünk mégis itt élni mert itt van a TISZA  Férjem szeret horgászni és én is jól érzem magam,a Tisza közelében.

Itt a bizonyiték Ma fogta!!!!!!!!!

henry15 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 626

Én egyszerűen azért vagyok rossz szájízzel a várossal kapcsolatban, mert nagyon unalmasnak találom.
Teljesen kihalt az egész. Semmi városi feelingje nincs, jó, persze nem akarok én olyat mint mondjuk Pesten, de azért lehetne jobb a jelenleginél.

Hát a befagyott tóra ki lehet járni, szoktak rajta jégkorcsolyázni is.

 

Tiszafüreden látnivaló talán a Kiss Pál múzeum, amiben lehet találni/látni Füredről érdekességeket. Egy-két infó a múzeumról: http://www.djm.hu/tajmuzeumok/tfured.html

 

Talán még a Madárrezervátum, de hát ezt télen nem lehet látogatni.
Erről itt: http://tiszafured.hu/96-8432.php

 

Úgy nagyon szerintem nincs jellegzetes érdekessége a városnak.

A pár képet pedig megnézném. :)

Előzmény: nagyixxl (625)
nagyixxl Creative Commons License 2008.10.05 0 0 625

Köszi a válaszokat!

 

Érdekelne, hogy miért vagytok ennyire "rossz szájízzel" a saját városotokal kapcsdolatban.

 

Kérdezném még, hogy télen mik a lehetőségek a városban. Nem mint túrista, hanem mint állandó lakos, valóban kijárnak az emberek a befagyott tóra, vagy ez is csak olyan "szépítés"?

 

Még szintén érdekelne, hogy szerintetek mik azok a látnivalók, érdekességek T.füreden, ami máshol nincs meg, ami "igazán Tiszafüredi"?

 

Üdv nektek: Imi

Egy pár kép, amit Én készítettem nálatok: Szerintem szép kis város a Tiétek!

henry15 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 624

Én nem sok jót tudnék elmondani, amiért érdemes lenne idetelepülni.
Nyáron jó a szabadstrand, de télen semmi nincs.
Szórakozóhely nincs, ha van az is csak egy kevés ideig mert hamar bezár.
Unalmas egy település de nagyon.

Sajnos a munkával kapcsolatos kérdésekre én nem tudok válaszolni, mert még tanulok.

Előzmény: nagyixxxl (616)
redi01 Creative Commons License 2008.10.02 0 0 623
Én gondoltam ,hogy válaszolok Neked,de meggondoltam.Tudod mit akartam irni ?,Hasonló Tiszafüred ehhez a fórumhoz Nem pörög Tehát ilyen sajnos Tiszafüred.Uncsi meg állóvíz nagyon találó szavak.
Előzmény: nagyixxxl (622)
nagyixxxl Creative Commons License 2008.09.30 0 0 622

Üdv Mindeni!

 

Minek panaszkodtok, hogy uncsi a fórum, meg állóvíz, mikor arra sem válaszoltok, aki kérdez. -616 hozzászólás!-

 

Lehet, hogy jobban pörögne, ha gyakrabban nézne be az ember, és onnantól kezdve minden hozzászólást elolvasna, amikortól Ő kilépett.

 

Üdv!

henry15 Creative Commons License 2008.09.23 0 0 621
Hát igen, de alig ír valaki..
redi01 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 620

Diszkóról nem tudok,de okt 4-9ig lesz egy Foltvarró Fesztivál a Vízfolt klub szervezésében

 

A Programot megtaláljátok:www.vizfoltklub.gportal.hu

 

Abban igazad van fel kellene már pörgetni ezt a fórumot,csak merni kellene bele írni!

henry15 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 619

Na visszatértem!

Üdv mindenkinek!

Valahogy felpörgethetnénk ezt a topicot, elég uncsinak tűnik még mindig..
De volt idő mikor itt voltam pörgött azért valamelyest. :)

Az érdekelne most, hogy nem lesz vmi disco Füreden?
"Patyolat"-ot hallottam bezárt, a régi Babylon lenne jó ha újra működne mint szórakozóhelyiség.

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.19 0 0 618

Sziasztok, meg tudja valaki mondani, hol van a neten nyomtatható Tfüred-térkép? Csak olyat találtam, ami on-line, tehát igazából csak a gép előtt használható.

Köszi előre is.

lajko51 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 617
Szép napot!

Meg tudná mondani valaki, hogy milyen internet szolgáltatók vannak Tiszafüreden?
nagyixxxl Creative Commons License 2008.08.01 0 0 616

Üdv Mindeki!

 

Csak most regisztráltam ide, és nagyjából elolvastam az eddigi hozzászólásokat is.

 

A közelmúlban többször voltam Tiszafüreden, és mint "hegyvidéki" embernek igen megtetszett. (B.A.Z. Megye)

 

Felmerült a gondolat, hogy esetleg "leköltözöm" a családdal.

 

Segítsetek nekem, megismerni Tiszafüredet.

 

Aki benne él, az másképp látja a dolgokat, mint egy olyan, aki csak egy-két napot tölt ott el.

 

Miért lenne érdemes odatelepülni, milyen a munkalehetőség, mennyire lehet megélni az idegenforgalomból, milyen az élet télen, stb.....

 

Üdv: Imre

 

 

filmiro Creative Commons License 2008.06.22 0 0 615
Sziasztok!

Valaki esetleg meg tudná írni a Halasnapok programját?
Sehol nem találom:-(
Köszike
redi01 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 614

Végre már megmozdul ez a fórum.

Gratulálok a Díjazottaknak!

Fülöp Jánosnak még külön:mert az én 9-éves unokám a nyáron a kenu tábor után azt mondta: mama János bácsi az én példaképem Azt gondolom Ö nagyon sok gyereknek a példaképe .Gratulálok!

Agnese1 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 613

Kedves Fórumozó Társak!

 

Boldog új esztendőt kívánok Mindenkinek!

 

Nagyon régen jártam már itt.

 

Túl vagyunk a Város Napján, a következő személyek kaptak díjakat:

 

  • Szövetes Veronika – Tiszafüred Város díszpolgára

    Veres Zoltán - Tiszafüred Város díszpolgára

    Kalla Istvánné – Tiszafüredért díj

    R-17 Postagalambsport Egyesület – Tiszafüredért díj

    Szamosvári Imréné – az év testnevelő tanára

    Fülöp János – az év edzője

    Labancz Dorottya – Benedek Gábor díj

    Molnár Bence – Benedek Gábor díj

    Fülöp Fanni – az év ifjúsági sportolója

    Deli Attila – az év ifjúsági sportolója

    Lex Gábor – az év ifjúsági sportolója

    Fazekas Alíz– az év ifjúsági sportolója

    Balogh Alex – az év ifjúsági sportolója

    Csábi Norbert – az év ifjúsági sportolója

    Madarász Csaba – az év ifjúsági sportolója

    Molnár Gergely – az év ifjúsági sportolója

    Zrínyi Ivett – az év ifjúsági sportolója

    Kocsis Gábor – az év ifjúsági sportolója

    Pák Alexandra – az év ifjúsági sportolója

    Szarvas Gréta – az év ifjúsági sportolója

    Faludi Julianna – az év ifjúsági sportolója

    Nagy Szilárd – az év ifjúsági sportolója

    Krómi Tünde – az év ifjúsági sportolója

    Bodnár Gábor – az év ifjúsági sportolója

A Halasnapok ebben az évben ünnepli 30. születésnapját, várnám az elsődleges ötleteket az élőkoncertekhez!!!

mym Creative Commons License 2007.10.26 0 0 612
Csatlakozom Rübihez. Ha ilyen szép leírást adtál barátnődről akkor legalább a neved vállald.
Előzmény: 1 ari lany (610)
1 ari lany Creative Commons License 2007.08.11 0 0 610

SZIASZTOK!

SEGITSÉGETEKET SZERETNÉM KÉRNI 1 FONTOS DOLOGBA!

CSAK ŐSZINTÉK SEGITSENEK NEKEM!

KAMUSOK NAGY ÍVBEN KERÜLJENEK EL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SZÓVAL, AMIÉRT KÉREM SEGÍTSÉGETEKET AZ 1 APRÓSÁG!

VOLT GIMNAZISTA BARINŐM +OSZTÁLYTÁRSAM KERESEM!

NEVE: MENYHÁRT ZSÓFIA

ÉLETKORA: 18 V.19 ÉV

MAGASSÁGA:170-175 CM MAGAS

HAJSZÍNE: SZŐKE

TARTOZKODÁSI HELYE: SZOLNOK V.SZOLNOK KÖRNYÉKE

EGYÉB: 2007 SZEPTEMBERÉBEN LESZ 12.ÉVFOLYAMOS!

BP.1032 VÁLYOG UTCA 10 SZÁM ALATT TALÁLHATÓ ÓBUDAI ZSIGMOND LICEUM GIMIBE VOLTUNK OSZTÁLYTÁRSAK+LEGJOBB BARINŐK 10.OSZTÁLY 2.FÉLÉVÉNEK ELEJÉIG, MÍG ZSOFIA SAJNOS ÖRÖKRE NEM TÁVOZOTT SZÁMOMRA REJTÉLYES OKBÓL A SULIBÓL!

MYWIPPEN+IWIWEN IS PROBÁLTAM KERESNI MÁR ŐT.

EGYIKEN SINCS FENN!

KÉREM, AKI LEIRTAK ALAPJÁN ISMERI ŐT AZ SÜRGŐSEN TEGYE MEG NEKEM KÖVETKEZŐKET:

1.NYISSA MEG NETEN A www.ozsl.hu HONLAPOT!

2.NYISSA MEG A www.ozsl.hu HONLAPON "FORUM" MENÜT!

3.HA MEGNYITOTTA "FORUM" MENÜT KATTINTSON AZ OTT LEVŐ "MINDENNAPOK" RÉSZRE!

4.NYISSA MEG EZT A "MINDENNAPOK" RÉSZT ÉS OTT TALÁL KÜLÖNFÉLE TOPICOKAT!

NYISSA MEG A "MENYHÁRT ZSÓFIA" NEVÜ TOPICOT!

IRJON BE EBBE A "MENYHÁRT ZSÓFIA" AMENNYIBEN AZ ILLETŐ TÉNYLEG ISMERI A LEIRTJAIM ALAPJÁN A ZSOFIT!

BEÍRÁSHOZ REGISZTRÁCIÓ SZÜKSÉGELTETIK!

ERRE IS FIGYELJETEK ODA LÉCCI!!!!

KAMUSOK KÍMÉLJENEK LÉCCI!!!!!!!!!!!!!!!!

MIUTÁN BEIRT IDE EBBE A "MENYHÁRT ZSÓFIA" NEVŰ TOPICBA AZ ILLETŐ A TOVÁBBIAKBAN RENDSZERESEN LÁTOGASSA EZT A www.ozsl.hu HONLAPOT, MERT AMINT TUDOK VÁLASZOLNI FOGOK NEKI!!!!!

NEKEM FONTOS, HOGY MEGTALÁLJAM A ZSOFIT!

SEGITSÉGETEKET ELŐRE IS NAGYON KÖSZÖNÖM!

ÜDVÖZLETTEL:1 ARI LÁNY 

 

 

 

 

 

freakkutya Creative Commons License 2007.03.01 0 0 609
Üdv mindenkinek!

Nem tudja valaki, hogy mikor nyit a Retro jazz bár ?
petxa Creative Commons License 2007.02.06 0 0 608
Újabb tiszafuredi fotók!

Ingyenfotó füreden: darvastoth[at]gmail.com Érdeklődj!
redi01 Creative Commons License 2007.01.04 0 0 607
BUÉK Fürediek!
petxa Creative Commons License 2007.01.01 0 0 606
BUÉK!
mym Creative Commons License 2007.01.01 0 0 605

Talán majd most.

 

Kocc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!