Keresés

Részletes keresés

poci68 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 44425

Sziasztok, nekem van egy 6 hónapos havanese kutyusom, és a füle folyton kifordul. Mit tudok tenni, vagy miért van ez? köszi

pippoka Creative Commons License 2015.02.19 0 0 44424

A legjobbat akkor teszed a kutyussal, ha ivartalanítod.

Előzmény: cobra2006 (44421)
Kergemacska Creative Commons License 2014.12.16 0 0 44423

Az én fiam allergiás, és ezért vettük ezt a fajtát. Nálunk teljesen bevált, semmi tünet. Persze ettől még fűre-fára allergiás maradt. Sajnos nem gyógykutya, de tényleg nem allergizál.

Előzmény: angeltear05 (44419)
csillll Creative Commons License 2014.11.26 0 0 44422

Sziasztok. úgy látom nem nagyon jár már ide föl senki sajnos,én azért reménykedem.

Kellene egy kis tanács. 10 hetes Lolácska 2 hete fürdettük bolhák miatt de most megint nagyon vakarozik szegénykém. mit adhatok neki ? valami tartós kéne mert a berninktől mindig visszakapja.

köszönöm bárkinek aki válaszol.

cobra2006 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 44421

Sziasztok!

 

Van egy gyönyörű imádni való 2,5 éves "kisfiam" szeretnék neki egy kislányt!

Vagy Fedezést vállalunk ingyen távolság nem akadály !!!

 

Csak azt akarom hogy jó legyen a kutyusomnak!

Minden megoldás érdekel!

irjatok adlermihaly kukac gémail pont com

vagy hivjatok a húsz harmincnégy nyolchetvenhárom hatvankettőn

Butterfly86 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 44420

Szia,

 

 Én 12 éves koromban kaptam egy fajtiszta Havanese kiskutyát, ekkor már 1 vagy 2 éve szörnyen allergiás voltam minden nyáron (gyakorlatilag tavasztól egészen októberig) fűre-fára-virágra és tisztítószerekre is. Emellett ha 1-1 barátnőmnél töltöttem a délutánt, a cicáik mintha megérezték volna, hogy én mennyire oda leszek, ha az ölembe ülnek, és végigtüsszögöm nekik köszönhetően a találkozót. :D

 

 Azonban a kiskutyámmal soha nem volt semmi bajom, egyszer sem tüsszögtem tőle, és nem volt bőrön jelentkező egyéb viszketés és hasonló sem, szóval én bátran merem ajánlani. Az egyik barátnőm köztudottan kutya-macska szőr allergiás és asztmás is volt, de a Borcsival még ő is jól elvolt.

 

 Lakásban ideális kutyus a méretei és a szobatisztaságra nevelhetősége miatt, és a szőrét sem hullajtja vészesebben, mint az ember. :)

 

 Ha még így sem vagy biztos benne, hogy nálad nem jelentkezik az allergia, azt javaslom, hogy menj el "háztűznézőbe" 1-1 hétvégi alkalommal egy megbízható tenyésztőhöz, fél-1 óra alatt barátkozz a kiskutyákkal és a szüleikkel; simogasd meg őket, a piciket hagyd bemászni az öledbe.

 Ha úgy mész haza, hogy semmid nem viszket, nem fújod az orrodat, és nem tapasztalsz problémát, akkor megtaláltad az ideális kutyust! :)

 

Előzmény: angeltear05 (44419)
angeltear05 Creative Commons License 2014.06.23 0 0 44419

Sziasztok!

 

Sok helyen olvastam már, hogy a Havanese kutyusok hipoallergének. Gyermekkorom óta ekcémával küzdök, leginkább a poratkára vagyok allergiás de már az állatszőrre is kialakult sajnos. Azt is olvastam, hogy a Havanese kutyusok nagyon jól taníthatóak, minden álmom, hogy kutyás terapeuta legyek és úgy érzem, ő lenne a tökéletes választás. Városban élünk párommal, lakásban szeretnénk tartani.

Meg szeretném kérdezni, hogy van-e közöttetek olyan, aki azért választotta ezt a fajtát mert allergiás az állatszőrre és ha igen, akkor hogy viseli? 

 

Nagyon köszönöm a válaszokat, szép napot mindenkinek!

Tündi

Ouzo 01 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 44418

Ök pedig az uj hirdetés en vannak

Ouzo 01 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 44417

Sziasztok ! Vettem egy havanese kutyust. Sajnos ugy érzem,hogy átvertek,mert azt mondják a pulisok,hogy fehlr kispuli. Az oltási papirjai is hamisak valoszinüleg,mert 11 naposan kapitt kombináltat,amiröl azt olvastam,hogy 5 hetes kortol adják. Gyorsan is nö. Az elado két hete elérgetetlen telefonon. Erre tegnap látom,ujra hirdet zöbb db kutyust. Hogy lehet kéthetente sok ugyanolyan elado kutyája ??? Teszek fel képet az enyémröl és az uj hirdetéséröl is,vélemlnyezzétek már légyszi,hogy szerintetek milyen fajta ??? 

k.sissy Creative Commons License 2014.05.24 0 0 44416

Sziasztok! 

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok, mivel nem találtam az interneten információt. Édesanyámnak van egy 3,5 hónapos havanese szuka kiskutyája. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e, hogy most váltja a baba szőrét? Én kb két héttel ezelőtt láttam, akkor még dús volt a bundája, de most édesnyám arra panaszkodik, hogy a bundája fogyatkozik, és elbizonytalanodott, fajta tiszta e a kiskutya. Később tudok becsatolni képet, néhány héttel ezelőttről mikor ott jártam. Próbálok szerezni mostani képet is. 

Előre is köszönöm válaszotokat!

ancibaba Creative Commons License 2014.04.29 0 0 44415

Nézz körül a fajtamentőknél. Ott jobban jársz. Én 60.000.- Ft-ot fizettem a kiskutyámért, neves tenyésztőtől.( pár éve ) Akkor még nem igen voltak fajtamentők.A telepen már van nálunk 3-4 fajta, gyönyörűek. Aki 25.000.- Ft-ért ad egy fajtiszta kiskutyát, hát ott valami túltenyésztésről lehet beszélni.

 

Előzmény: roli100 (44414)
roli100 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 44414

szeretnénk venni egy kis kutyát max 25 ezer forintért tud valaki????

kolbasz 11 Creative Commons License 2014.03.19 0 0 44413

Sziasztok,

 

van egy 3 éves havanese kutyusunk, és szeretnék neki valami új tápot ,mert a mostanit szerintem megunta.

Eddig ezt kapta:

http://www.petissimo.hu/kutyaknak/szarazeledelek/hill039s/hill039s-sp-canine-adult-healthy-mobility-mini.html

 

Mit ajánlotok helyette, ami ennek a kutyának való, ennél feljebb már nem igen szeretnék menni?

 

Köszi

Előzmény: Kovacsics (44412)
Kovacsics Creative Commons License 2014.03.18 0 0 44412

Kedves Bichon Havanese Gazdik!

 

Ha érdekel valakit 75 Ft / darab áron 40 x 60 cm-es kutyapelus szállító boxokba, vagy kölykök alá, akkor itt érhető el.

 

Gyártói

 

ulacihun Creative Commons License 2014.02.07 0 0 44411

Sziasztok,

 

Egy 6 éves, kan, Bichon Havanese nevelése, inkább  tanítgatása közben kisebb problémáim merültek fel. 

A kiskutya nagyon okos és aranyos, szobatiszta. Az elmúlt két hétben kezdtük el a párommal tanítgatni "ül, fekszik, marad" parancsok követésére. El is sajátította mindegyiket kb. egy nap alatt, de sajnos nem megy zökkenőmentesen.

Egyik probléma, hogy csak akkor hajlandó csinálni, így két hét távlatában is, ha jutifalat van nálunk. Azonkívül csak az esetek kb felében. A fekvésre pl. még jutifalattal is többször kell ismételgetni. 

A másik probléma, hogy azt veszem észre a kutyán, hogy kissé bizonytalan. Ha utasítást adok, akkor félve, behúzott farokkal kezdi, és zavartan tekintget körbe körbe, mint ha megerősítést várna mástól is, hiába mondjuk neki, hogy ügye, okos, és kapja a jutifalatot, mintha nem lenne neki elég megerősítésként. Sosem volt bántva, csak akkor, ha már a "pofátlanság" határát súrolja. Pl. lepisilte a szemed láttára a DVD gyűjteményed :D odacsapva is csak a méretét figyelembe véve. Mostanában ez nem fordul elő figyelünk rá nagyon. 

Mi lehet a probléma?
Tapasztaltabbak tudnátok segíteni? Köszönöm.

Az lenne még a kérdésem, hogy ha azt szeretném, hogy ne menjen fel a kanapéra csak ha én hívom az kivitelezhető, vagy inkább csak összezavarnám vele, és el kell döntenem, hogy fent lehet vagy sem? Mert olvastam azt is, hogy az egyszer feljöhet másszor nem, az csak összezavarja a kutyust.

excominfo Creative Commons License 2013.12.30 0 0 44410

Sziasztok!

 

 

Egy szeptember 30.-i születésü havanese kislány tulaja lettem,immár egy hónapja. Ma voltunk a harmadik oltásunkon,de nekem valahogy nem stimmelnek a dolgok...

Eddig kaptunk

 

 

2013. 11.25. Vanguard plus CPV(RÓZSASZIN MATRICA) + PRATEL

 

2013.12.11. Vanguard plus 7 kék és zöld +univerm total

2013.12.30. Vanguard plus 7  kék és zöld + univerm total 

 

oltásokat/féreghajtót. A kutya ugye most lesz 3 hónapos.

 

A veszettség oltásra annyit mondott,ráér féléves korában. 

Én nem vagyok biztos benne,hogy igy jók vagyunk.

Sosem volt kölyök kutyánk, Kleo az első.

 

Megköszönném a véleményeteket.

 

 

lilikecsó Creative Commons License 2013.12.28 0 0 44409

sziasztok!!

 

vettem egy bichont lassan már 2 éve.

márciusba lesz 2 éves a kutyus.. szeretnék kiskutyákat viszont nincs a faluba se a környéken fiú. ha van valakinek eladó olcsón akkor megvenném. teljesen hobbi célra házikedvencként vennék csak olcsón.

T. Ági Creative Commons License 2013.12.02 0 0 44408

Sziasztok,

 

6 hete kaptam egy bichon havanese kutyust. A füléből már egyszer kiszedték a szőrt, de sajnáltam mert vélhetőleg fájt neki. Állítólag van olyan kutyakozmetikus aki egy folyadékkal keni be és tépkedés nélkül csak kitörli a felesleges szőrt.

Ha valaki tud ilyenről kérem írja meg hol csinálják ezt a számomra és szerintem a kutya számára is elfogadhatóbb megoldást.

Üdv,T. Ági

Tita_:) Creative Commons License 2013.09.12 0 0 44407

Sziasztok!

Már 2 éve megvan a kiskutyám, de még mindig sikerül Neki olyan újdonságokkal előrukkolnia, amivel nem nagyon tudok mit kezdeni, szóval ismét a segítségeteket szeretném kérni. :) Pontosan nem tudom leírni, hogy mit csinál. Idáig kb. hetente 1x hallhattuk Tőle, olyan mint egy hisztis kisgyerek sírás utáni hüppögése. Vagy mintha fuldoklana, nagyon erősen szívja be a levegőt és az egész állat bele rázkódik. Mostanra viszont napi szinten több alkalommal, akár 8-10x is csinálja ezt. Tapasztalat van a témában? Ez micsoda? Miért csinálja? Mit lehet ellene tenni? 

Köszi a válaszokat! :)

lza Creative Commons License 2013.09.07 0 0 44406
Sziasztok,
12 hetes kislánynak elegendő a száraz tápon feltüntetett adag? Kevésnek tűnik. 1kg-os kutyusnak 55g/nap 2.5kg-nak 105g/nap. A mienk kb 1,4-1,5kg, úgy számoltam, hogy neki 80g a napi adagja, ezt osztjuk 4 felé. Pillanatok alatt behabzsolja. Biztos elég? Hills kölyöktáp, mini.
Érdemes adni mellé husit?
Köszönöm.
Ravaszfóka Creative Commons License 2013.08.30 0 0 44405

Kedves Kutyabarátok!

Kettő bichon kiskutya sorsa miatt kérem a segítségeteket.

Az alábbi szöveg jár körben a facebookon és közben tegnap véletlenül rátaláltam a kutyákra az Illatos úton. Gazdájuk sírva írta, hogy menhelyre nem akarja őket adni, úgy látszik, az ebtelep megfelelőbb megoldásnak tűnt számára.

"Kedves kutya barátok!
Szerető gazdit keresünk sürgősen Beninek és Vikinek. 4 évesek,testvérek,ivartalanítottak,chippesek,minden oltással rendelkeznek. A gazdijuk első pillanattól lakásban tartotta őket,bár nagyon szeretik az udvari rohangálást is. A gazdi édesanyja Romániában végstádiumos rákos,ezért a gazdi haza költözik. Sajnos a két kutyust nem tudja magával vinni és ezért-bár megszakad a szíve-meg kell válnia tőlük. Menhelyre nem akarja beadni a kutyákat,mert belepusztulnának,mivel borzalmasan igénylik a szeretetet és a törődést.Kérünk minden érző szívű kutya barátot,hogy segítsen megtalálni ennek a két tündérnek az új otthonát. Csak együtt fogadhatók örökbe,szerető,felelősség tudatú gazdihoz.
Előre is köszönünk minden segítséget,a kutyusok felől a 0630-505-35-70 vagy a 0620-584-49-48-as telefonon lehet érdeklődni Szabó Gabriellánál. A kutyák jelenleg Erdőkertesen élnek. A betegség jellege miatt nagyon sürgős lenne az örökbe fogadásuk!"

 

A kutyák azonban itt vannak:

www.illatosut.hu

2013/1377064525/26-A | Állategészségügyi Szolgálat 

Mindketten egy kennelben, a 120-asban

 

Kedves Bichon Havanese-Barátok!

Segítsünk ennek a két szerencsétlen kutyán!

 

Sziszkóka Creative Commons License 2013.08.10 0 0 44404

Sziasztok!

Megbízható,mini Bischon almot keresek.Szeretnék már régóta egy kislány kutyust,de nem 80.000ért,csupán csak hobbi(szeretgetés)célra.már van egy a családban kislány 5 éves.valakinek tapasztalata esetleg ,hogy az 5 éves kislányka aki nagyon nyugodt,barátságos,kedves természetű befogadja e majd a picit?Illetve kinek mi a véleménye  a Gáldombi mini kennelről,mert az előző lányka onnan van.Köszi nektek

Kecskés Edit Creative Commons License 2013.06.11 0 0 44403
Dinirának!Gyönyörű Bischon Havanese kiskutyák 9 hetesek, fekete fehér mellénnyel, barna fehér mellénnyel eladók oltva, féregtelenítve. Ár: 30.000,- Ft. Kan és szuka is van. Telefonszám: 303159865
Előzmény: Dinira (44401)
Kéksárkány Creative Commons License 2013.05.25 0 0 44402

Sziasztok!

 

Van egy 4 hónapos havanesem. Lufi :) Minden idilli lenne, nagyon szépen tanulja a dolgokat, egyre szobatisztább és egyszerűen imádjuk egymást, egy kis probléma mégis van ami elég bosszantó. Támadja a nagylábam ujját... Nem értem miért, de szinte már nem tudok úgy leülni hogy ne ugorna rá, harapja, ugat neki, nem értem, próbáltam szépen, türelmesen, erőteljesen, mindenhogy már kérni, de egyszerűen ezt az egy dolgot nem érti meg... Már sétálok a lakásba és közben is ráugrik... Elég zavaró :D Van tippetek miért csinálja? Hogyan lehetne elszoktatni erről, 2 hónapja van nálam és már több hete csinálja.

 

Köszi előre is!

Dinira Creative Commons License 2013.05.22 0 0 44401

Sziasztok!

 

Épp nagy kutatásban vagyok, honnan szerezhetnék megbízható forrásból havaneset :)

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek hány éves koráig szülhet egészséges kiskutyákat egy anyakutya? Ha 8-9 éves, akkor az már nagyon megterhelő számára? Okozhat ez gondot a kiskutyák későbbi fejlődésében?

A másik problémám az lenne, hogy találkoztam már megnyírt havanesevel, az nagyon puha volt, és most hosszú szőrűvel, ami nem tűnt puhának :(. Ez lehet ápolási probléma, vagy alapból nem olyan puha a szőre, csak képen látszik annak? A megnyírt szőrű miért volt puhább? Az ismerőseimnek van máltai selyemszőrűje, az nagyon puha. Tényleg puhább az a fajta, mint a havanese? Mindenképpen havaneset szeretnék, mert annak a pofija és testfelépítése tetszett meg, viszont tudni szeretném mi a puha szőr titka.

 

köszönöm előre is a segítséget.

 

Ency85 Creative Commons License 2013.02.21 0 0 44400

Sziasztok! remélem nem gond, de egy kis kéréssel fordulok hozzátok :)Kicsi Kókuszom márciusban lesz egy éves, és szeretnénk kérni egy szavazatot rá, hogy nyerhessünk ajándékcsomagot:) persze csak akkor szavazzatok, ha szerintetek is cukiiii :) Köszönjük előre mindenkinek, aki segít :) elvileg kétóránként lehet nyomni a gombot:) Puszi: Eny&Kokó

 

http://www.pecsinapilap.hu/fv

Tita_:) Creative Commons License 2013.01.15 0 0 44399

Köszönjük szépen! Ma kapta meg az utolsó gyógyszerét, úgyhogy ezzel a kezelésnek vége.:)
Minden visszaállt a régi helyzetbe, nem nyüszizik, és rendben vannak a lenti ténykedései is.
Végre megnyugodhat az egész család, meggyógyult a szemünk fénye.:))) 

Előzmény: VBeata (44398)
VBeata Creative Commons License 2013.01.15 0 0 44398

Te jó ég!!! Jobbulást nektek!! :((

Előzmény: Tita_:) (44397)
Tita_:) Creative Commons License 2013.01.11 0 0 44397

Sziasztok!

Megoldódott a helyzet, rájöttünk a sajnálatos okra, mert tegnap elkezdett szegénykém hányni, és vérben tocsogott a kakija.:( Úgyhogy siettünk kórházba és kiderült, hogy bélgyulladása volt, valószínűleg azért jelzett, hogy kell Neki, de közben mégsem kellett, mert a fertőzés miatt ingert érzett. Tegnap vettek tőle vért, laborba küldték, majd kapott 3 injekciót és infúziót, ma megismételjük a kezelést és elvileg rendbe jön. Ma már egyszer sem nyüszögött. Egyébként hál'isten a közérzetén semmit sem lehetett észrevenni, játékos, jó kedvű és még mindig imádja a pocakját. :)

Tita_:) Creative Commons License 2013.01.07 0 0 44396

Sziasztok!

 

Kiskutyám másfél éves, picit több, mint 1 éve van Nálunk. Az elmúlt 1 hétben felvett egy új szokást, amit nem tudunk hova tenni. Leül a szekrény elé, amin a hámja van és nyüszög. Ezt negyedóránként megcsinálja. Eredetileg naponta 3x szoktuk levinni, 35-45 perc erejéig. Az elmúlt egy hétben, amikor huzamosabb ideig nyüszögött is levittük, hátha csak jelezni akarja, hogy ki kell mennie. De erről szó sincs, mert lemegyünk és semmi történik, csak sétálunk. Mit akarhat jelezni? Volt esetleg valakinek hasonlóval dolga? Mert minket annyira aggaszt, megszakad a szívem, hogy nem tudom, mit szeretne.:(

Köszönöm a segítségeteket! 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!