Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 21269

OK, mindig a szelso elsok mennek szet neki. Vissza van fogva a terkovon, hogy minel kevesebbet menjen rajta.

Immunerositest emlitettel a koromere a #21265 hozzaszolasban, ott mire gondoltal?

Előzmény: Silsen (21268)
Silsen Creative Commons License 2013.11.25 0 0 21268

jó, mostmár látom, hogy csak egy karom érintett. A gombás karomnál gyakorlatilag mind a négy ujjon lévő karom töredezett. Azt is látom a képen, hogy nem nyalja. lehet, hogy tényleg mehanikus sérülés és ha nem bántja, akkor nem komoly valszeg.. Még azért csekkold le a túloldalát, hogy összeér-e rendesen a szarulap, vagy kilátszik-e az irha. Szagold is meg. Ha nem büdös, nincs elválva a szaru az irha résztől, akkor tényeg csak le fog nőni és elég gyorsan. Ha van éles kiálló része, smirglivel megreszelheted, hogy ne akadjon el...amíg nem nyalja tele bacival, nem lesz gond. a kutya karma gyorsan növekszik.

Előzmény: Törölt nick (21267)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21267

Koszonom, hogy reagaltal. 2x voltunk orvosnal emiatt, elsoszor amit lejjebb irtam, masodik alkalommal azt mondta mechanikai serules. Ami lehetseges is a haz elotti terko miatt. Megprobalom elvinni masik orvoshoz, ha ott sem kapok semmi erdemleges valaszt, (ami sajnos sanszos) mit adjak neki?

Előzmény: Törölt nick (21266)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.28 0 0 21266

Előzmény: Silsen (21265)
Silsen Creative Commons License 2013.10.26 0 0 21265

....sajnos gombás a kutyád karma. Állatorvos, mintavétel, labor-hogy milyen gomba...immunerősítés elsősorban.

Előzmény: Törölt nick (21260)
Pallagi Sándor Creative Commons License 2013.09.25 0 0 21264

Üdv. Kérdésem volna, most derültki,hogy a kiskutyánk (törpe) cukorbeteg. Az orvosszerint inzulint kell kapnia és mellette adiétás tápot. Ez az orvos számítása szerint,úgy havi 20e körül van. Kérdésem ha valaki jártas ebben a dologban kérem segitsen tanácsával. Csak ez a megoldás létezik? Köszönettel.PS

proudwarrior Creative Commons License 2013.09.01 0 0 21263

sürgősen keress egy valóban hozzáértő kutyakiképzőt. a Cerberos az ilyen esetekben tényleg szuper választás, több sulijuk is van az országban. ha nem elérhetők számodra, akkor mindenképp munkakutyával foglalkozó kiképző kell. itt nálatok semmi helye a szépelgésnek meg a szeretetből nevelésnek-terelgetésnek. a snaci számára nyilvánvalóan nem vagytok eléggé "alfa" pozícióban, azért nem tudjátok a falka konfliktusait megoldani.

mellesleg, létezik olyan, hogy egykekutya, fajtától függetlenül. lehet, hogy neki is jobb volna valahol, ahol ő az első számú és egyetlen kedvenc. ezen is légyszi gondolkodjatok el.

nekem 2 ivaros kan snacim van, egy óriás és egy törpe. párszor irányba kellett ugyan állítani a fejüket ivarérés után, de alapvetően nincs gond az együtt tartásukkal. az óriás megértette, hogy a másik "kicsi kutya" és nem bántja (pedig megérdemelné néha a kis büdös...), neki elég lenne egyetlen harapás is. a törpe már macerásabb a qvanagy egójával, de szeressük a kihívásokat... :)

viszont az tuti, hogy egy harmadik kant nem viselne el a falka, egyikük sem tűrné meg, előbb-utóbb vér folyna.

Előzmény: Méézi (21261)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.29 0 0 21262

Ha van a kornyekeden Cerberos kutyaiskola, Ok direkt erre vannak raalva.

Ha a csalad feljebb van a kutyaknal a rangsorban, a kutyakat mar tudjatok tologatni fel-le amikor jelen vagytok. Amikor nem vagytok ott, akkor kulon zarnam oket, plane ha eselyesnek tartod a verekedest.

 

Méézi Creative Commons License 2013.08.29 0 0 21261

Sziasztok!

Igyekeztem visszaolvasni is, de

tapasztalatokra lenne szükségem, azokhoz szólok elsősorban, akik snaci mellett más kutyát is tartanak.

A helyzet: vidék, tanya, nagymértékű szabadság.

Két kutya; a lassan 6 éves border collie szuka, aki gyámoltalan, jámbor, konfliktuskerülő, gyáva. Kölyökként lett, kedvenc.

Másik, lassan 3 éves, óriás schnauzer szuka, aki kellő méretekkel, erővel és vehemenciával van, de senkivel és semmivel nem agresszív. Kölyökként lett, második kedvenc.

A snaci, R, állati féltékeny M-re, a borderre. Semmi másra.

Kb. két éve, mikor úgy látszott R felnőtt, egy durva verekedéssel - M oldalán 5 centis tépett seb- R átvette a pozíciót.

M azóta is tart R-től. R pedig terrorizálja M-et. Testtel eltolja, ha M fut utánaered, zavarja állandóan. Ha játszunk R nem hagyja M-et, hiába tesszük együtt, felváltva, stb.

Friss: M-nek, a bordernek, lett egy nem kívánt alma. Mikor a kölkök már 2 hónaposak is elmúltak és lassan lett gazdájuk, M már nem bírta a tejért való zaklatást és többször elcsavargott, végül átvittem ismerősökhöz.

R maradt a kölykökkel.

Múlt héten, mikor jöttek kiskutyát nézni, vinni, mindig szóba került az anyaállat is -az apát csak sejtem- így az érdeklődőknek magammal vittem az anyát, M-et, a border-t, hogy lássák.

R mindig idegesen fogadta, látszott, hogy nem tetszik neki ahelyzet, hogy M-et autóval hozom-viszem. M pedig láthatóan szorongott R miatt, meg a kiskutyák miatt, akik midig rögtön nekiestek és tejet próbáltak kipréselni belőle.

Múlt csütörtökön, mikor M kijött az autóból R brutálisan megtámadta. Rettentően ráfogott, alig tudtam leszedni M-ről.

Újabb csúnya tépett seb M oldalán, orvoshoz, majd vissza az ismerősökhöz.

A dologhoz még annyi tartozik, hogy mostanában, nyáron, munka miatt sajnos kevés idő jutott a kutyákra, sokat voltak egyedül is.

Összességében az látszik, hogy R, a snaci, rettentően féltékeny M-re, a borderre, és az, hogy M-et látszólag kivételes helyzetben tartom, R-t felingerelte.

Persze, olvastam, hogy a schnauzer nem szereti a riválisokat.

Meg olvasom, hogy a falka így meg úgy. R nem engem akar kitúrni a pozíciómból. Arról viszont semmit nem sikerült olvasnom, hogy mi a helyzet a falkában, mikor több kutya van és a falkavezér stabil, de alatta hogy rendeződnek a pozíciók?

Ill. hogy fogadja a falka, hogy a falkavezérnek más a prioritása, mint ahogy a falkán belül eloszlik? Mert nálunk M, a border, valamivel kedvesebb nekem. Vagyis arról még nem olvastam, hogy hogy lehet olyan falkát alkotni, ahol pl. egy pincsi egy dobberman előtt állhat?

Van vkinek tapasztalata, hogy lehet egy snacit együtt tartani más, gyengébb kutyával?

Üdv,

M.

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.18 0 0 21260

Folyamatosan szakadnak be a kutya kormei, mint egy szotyola szetnyilnak es a fekete kulso resz torik / szakad le a kormerol. Csak az elso labain, random fordul elo, hogy eppen melyik kormen. Sokat jar betonon, asni nem asik. Mit adjak neki, mivel tudnank megerositeni a kormeit? Koszonom.

bogszika Creative Commons License 2013.07.15 0 0 21259

Próbálj itt nézelődni: www.schnauzer.lap.hu

Előzmény: hu-su (21258)
hu-su Creative Commons License 2013.07.13 0 0 21258

Sziasztok!

Törpe snaucert szeretnék vásárolni, mindenképpen jó helyről. Gondoltam hátha tudtok egy megbízható, igényes és jó tenyésztőt ajánlani! Mindenképpen jó pedigrével, egészségügyi szűrt szülőkkel és gondos tenyésztői háttérrel....

Később talán még kiállításra is vinném, de tenyész szemlére feltétlenül! Ha van tippetek, hogy melyik kennelben nézzek utána, azt nagyon megköszönöm!

angie999 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 21257

Nekem is o tetszik :) Ilyen volt 7 hetesen:

Előzmény: Középsnaci (21256)
Középsnaci Creative Commons License 2013.07.11 0 0 21256

jobbról a második fej nagyon tetszik!

 

Előzmény: angie999 (21255)
angie999 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 21255

Szep napot mindenkinek! Ők az én babáim :)

Középsnaci Creative Commons License 2013.07.10 0 0 21254

Más javaslat. Ha már meg tudod csípni a növő szőrt, próbáld a lehető legtöbbet úraszedni. Mindent ami csak jön. Ezt próbál 8-10 naponta.

Nem igazán tudom hogy mitől jöna sötétedés de én ilyesmiket szoktam csinálni.

 

Előzmény: bogszika (21253)
bogszika Creative Commons License 2013.07.09 0 0 21253

Még csak most nő neki a szőre. Eddig csak zömében pihéi voltak.

Előzmény: Középsnaci (21252)
Középsnaci Creative Commons License 2013.07.09 0 0 21252

Nem tudom, de ez elő szokott fordulni. Várd meg amig teljesen beérik és trimmeld kopaszra.

Előzmény: bogszika (21251)
bogszika Creative Commons License 2013.07.08 0 0 21251

Miért feketedik be a kutyám? Eddig csak a háta a gerincvonal mentén volt fekete, most már majd az egész teste, csak egy-egy világos szőrdarab van benne.

bogszika Creative Commons License 2013.07.08 0 0 21250

Mostanság ilyenek teremnek az udvarban

 

       

 

És az én jó vadászkutyám büszkén őrzi a macska prédáját. 

CyberCat Creative Commons License 2013.06.28 0 0 21249

Jó, akkor még a lurkóról teszek fel képet :-)

 

 

Előzmény: Középsnaci (21248)
Középsnaci Creative Commons License 2013.06.27 0 0 21248

Nehogy feltegyél macskafotókat mert az mind kelleni fog nekem.......nagyon szeretem őket is.

 

Az utóbbi 2 évben mutatkozik némi javulás, ez annyit jelent hogy 5 érdeklődésből 1 már nem azzal kezdi hogy neki csak kedvenc kell.....stb.

 

Előzmény: CyberCat (21247)
CyberCat Creative Commons License 2013.06.26 0 0 21247

Hát én mondhatni bennfentes vagyok, tizenéve még én is kutyakiállításoztam, ismerek/ismertem több igazi tenyésztőt, most pedig a komolyabb macskás világban mozgok, szintén komoly tenyésztők köreiben. 

Sajnos én is azt tapasztalom, hogy az átlagos közembernek fogalma sincs arról, hogy mi a szaporító - tenyésztő különbség, mi az a törzskönyv, szerződés, miért lenne fontos valódi komoly tenyésztőtől vásárolni kutya- vagy macskakölyköt akkor is, ha nem akarnak kiállításra járni, tenyészteni.

Viszont én azt is tapasztalom, hogy nagyon sok ember csak szimplán információhiányban szenved és beszélgetéssel lehet szemléletet formálni. Szóval azért van remény is.

Előzmény: Középsnaci (21246)
Középsnaci Creative Commons License 2013.06.26 0 0 21246

Na igen!!!!  Ez snacikölyök és nagyon édes.

 

Nem igazán pörgünk mert mi itt páran egyébként is ismerjük egymást, és a betévedők meg sajnos a legtöbbször a második válasz után megsértődnek. Sajna még mindig nagyon ritka az olyan kutyakereső mint amilyen Te lehetsz. 

Előzmény: CyberCat (21245)
CyberCat Creative Commons License 2013.06.26 0 0 21245

Sziasztok schnauzeresek!

 

Látom ez nem annyira pörgős fórum, mégis úgy gondoltam, hogy beköszönünk.

Bár meglehetősen jártas vagyok a szaporító-tenyésztő témakörben, mégis sikerült újra megdöbbennem azon, hogy még mindig milyen mértékű ez az áldatlan tevékenység és hogy ezt a fajtát is érinti, ami tudomásom szerint nem divatfajta.

A mi kis lurkónk garantáltan fekete óriás schnauzer lesz majd egykor, bár most szerintem inkább még csak schn... :-) A neve Marcus és valójában a húgomék kutyusa, két havanese leányzó (ivartalanított hobbi kutyák) társaságát fogja élvezni, én az udvari fotós, kutyasitter és egyéb kutyaügyintéző vagyok. 

 

 

Kutyakeresőknek szeretném elmondani, hogy mi erre a jelenlegi csöppségre majd egy évet vártunk. Pontosan tudtuk, hogy honnan akarunk kutyát (25 éve ugyaninnen volt már egy kutyája a sógoromnak), nem türelmetlenkedtünk és a távolságot sem bántuk volna, ha messzire kellett volna érte elmenni. A törzskönyv nem egy szelet papír, hanem a kutya származását, genetikai hátterét igazolja és komoly tenyésztőnél szerződéssel adják a kölyköt, meghatározott feltételekkel, garanciákkal, amik mindkét felet védik.

Zsófi.H Creative Commons License 2013.06.16 0 0 21244

Megértem, és teljes mértékben igaza van, figyelni fogjuk továbbra is a hirdetéseket, nem ragaszkodunk tovább a só-borshoz, ki fogjuk várni a megflelő almot.

Számunkra is fontos, hogy az olyan betegségek,  mint például a HD és hasonlók szűrve legyenek, megbízható helyről hozzunk el majd kutyust.

 

Minden jót kívánok! 

Középsnaci Creative Commons License 2013.06.16 0 0 21243

Hátha még elolvasod.

 

Leírom hogy megértsd: a törzskönyv nagyon fontos mert igazolja a származást. Azt viszont nem biztosítja hogy az együtt tartott törzskönyves szuka és kan genetikailag egymásra valók-e meg azt sem hogy biztosan nincs szűrhető betegségük, melyik milyen típust képvisel és ahhoz milyen típusú pár illene, stb.  Ehhez bizony tenyésztőnek kell lenni és ismerni kell a lehetséges válaszokat.....

 

Bizony a  gazdák felelőssége az is ha a kerítést lenullázza a kan a tüzelő szuka miatt. A tüzelő szukát bombabiztosan kell tudni elzárni.

És hát valóban nem egyezik az értékrendünk.

 

Ettől azonban még nem lesz óriásod. Olvasd a www.schnauzer.lap.hu  honlapot. Tele van hazai és külföldi kennelekkel.

 

 

 

Előzmény: Zsófi.H (21242)
Zsófi.H Creative Commons License 2013.06.15 0 0 21242

Nemrégiben vesztettük el a fekete óriásunkat, ami az egész családot megrázta, a családunk egy része szeretett volna azonnal kiskutyát, a másik pedig azon az állásponton volt, hogy még nem vagyunk felkészülve egy "új jövevényre".

A fajtájában is vitákba keveredtünk, nem szerettünk volna pont ugyan olyat, mint szegény Maxink volt. Így jött a só-bor óriás ötlet, hogy MAJD ha már készen állunk rá, legyen egy új kutyánk.

 

Ezért kezdtem el keresni, hogy hol és kiket találok. De nem találtam sehol, senkit.

Ezért tettem fel egy kérdést. Nem akarunk már kiállításokra járni, nincs szükségünk kiállítási kutyára. 

Azt viszont nem értem, hogy mi akadálya van annak, hogy két neves kennelből származó kutyának (mert só-bors óriást máshonnan nem nagyon lehet lehet találni itthon, csak tenyésztőnél) legyenek kölykei. 

 

De nem is érdekel már ez a téma sajnos elment a kedvem az egésztől. Remélem mindent megmagyaráztam. 

 

Sajnálom de a továbbiakban nem vagyok kíváncsi se tanácsokra, sem pedig véleményekre. 

 

Segítséget vártam volna mindössze.

Zsófi.H Creative Commons License 2013.06.15 0 0 21241

Nem vagyunk szaporítók, sosem voltunk azok. Ha pedig ennyire kíváncsiak vagytok, sajnos a kiskutyákból nem lett semmi, sőt majdnem elvesztettük a sajátunkat is.

 

De igazából mióta egy egyszerű kérdést feltettem reménykedve, hogy tudtok segíteni, azóta mindenki kérdésekkel bombáz, vádol, elítél, és csak magyarázkodom.

 

Amúgy pedig igenis el voltak különítve a szülők, az hogy az apa képes volt egy 1,5 méteres kerítéssel elbánni, és egyszer megtörtént a "baj" nem hiszem, hogy a gazdik figyelmetlensége lett volna :)

 

Nagyon sajnálom, hogy ekkora felfordulást okoztam, úgy tűnik más értékrendet képviselünk mindannyian.

 

 

Előzmény: Középsnaci (21239)
Zsófi.H Creative Commons License 2013.06.15 0 0 21240

Kedves Éva!

 

Igen természetesen a szülők is rendelkeztek törzskönyvvel, "Pécsi százszorszép" kennelből származtak. És igen, minden ki lett váltva, természetesen kennelnév is lett, így lett a mi kutyusunk "Kossuthaknai Gyémánt Adél" :)

 

De nem mai lány már, elmúlt 10 éves :) 

Előzmény: Középsnaci (21235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!