Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2009.01.20 0 0 204
Igen... ket evokanal. Legkozelebb batran tedd bele!

Orulok, hogy izlett a beigli - ha az en receptem volt, ha nem! En nem szoktam pihentetni.
Előzmény: hanimun (203)
hanimun Creative Commons License 2009.01.20 0 0 203
2 evőkanál száraz élesztő?
Ma csináltam és nem duplázódott meg, igaz nem mertem ennyi élesztőt bele tenni /hátha elvan írva/. De azért finom lett, csak kevés.
.
A beiglid is amit mindjárt lehet sütni /azt hiszem tőled olvastam/ nagyon finom lett, ilyen jót nem sikerült készítenem, hamar el is fogyot
Előzmény: ZsuR (195)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.19 0 0 202
Mirelit... ezek lehetnek mirelitek is, de nem feltetlenul - nem a mirelit reszen van a boltnak. Ha hazahozom, lehet oda teszem.
Előzmény: ZsuR (201)
hive Creative Commons License 2009.01.19 0 0 200
erre tippeltem, köszi :))
Előzmény: ribizli (199)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.19 0 0 201
Hm... Jo otlet!

Egy masik pogacsa forma - rendhagyo forma. Nalunk lehet kapni mirelit pogacsat... amit erdekesen is meg lehet sutni, egy "bundt" formaban. Nem a mai divatos mindenfele forma, hanem egy egyszeru sima formaban, szepen sorba rakva a nyers, kiszaggatott pogacsakat (tetejuk jo ha vajjal meg van kenve, hogy ne nagyon ragadjanak ossze).

Eddig csak mirelit pogacsabol csinaltam, sajat tesztabol nem - de ki fogom pobalni.
Előzmény: ribizli (197)
ribizli Creative Commons License 2009.01.19 0 0 199
Nem, lemaradt a nulla a végéről, helyesen 40 dkg liszt az!
ribizli
Előzmény: hive (198)
hive Creative Commons License 2009.01.19 0 0 198
a 4 dkg liszt komoly?
Előzmény: ribizli (197)
ribizli Creative Commons License 2009.01.19 0 0 197
A tésztát kb. 5 mm vastagra nyújtva egyben kell átrakni a kizsírozott tepsibe, majd mélyen és sűrűn bevagdosni, úgy sütni.
A vágások mentén szépen lehet tördelni, most úgy ettük, hogy felvágtam 3 részre a tepsiben, egymásra téve a darabokat csomagoltam egy kenyérruhába, és mindenki tört belőle egy-egy részt. Mivel szabadban ettük, nyilván még sokkal jobban esett volna melegen, de így is nagy sikere volt, a mák kitűnő "szóróanyagnak" bizonyult rajta.
Legközelebb majd lefotózom. :)
ribizli
Előzmény: ZsuR (196)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.19 0 0 196
Miert "egybenpogacsa"? Hogyan fogjatok enni?
Előzmény: ribizli (194)
ZsuR Creative Commons License 2009.01.19 0 0 195
Itt az enyem - mostanaban tobbszor sutottem, es rajottem, mennyire finom etel :)).

Sajtos pogacsa

Melegitsd elo a sutot 220 C fokra
4 csesze liszt
2 10-12 dkg vaj
2 tevokanal szaraz eleszto
1/2 evokanal so (lehet picit tobb ha a sajt nem nagyon sos)
10 dkg+ 10 dkg reszelt sajt
2 + 1 tojas szobahomersekleten
1 csesze tejfol

Morzsold ossze a vajat es a lisztet
Add hozza a sajtot, sot, szaraz elesztot, keverd ossze.
Add hozza a tejfolt es a tojasokat.
Addig dagaszd, amig ruganyos tesztat kapsz, es nem ragad.
Pihentesd meleg helyen amig megduplazodik.

Ujra dagaszd a tesztat, de ne pihentesd utana, nyujtsd ki kb 2 ujjnyi vastagra.
Vagd be a tetejet atlosan mindket iranyba - es szaggasd ki a pogacsakat.
A tetejet kend be felvert tojassal - tegyel ra reszelt sajtot.
Lehet pihentetni ujra .

15-20 percig susd, amig aranybarna lesz a teteje es a sajt elolvad.


Előzmény: lhakhang (191)
ribizli Creative Commons License 2009.01.16 0 0 194
Dokumentálásként: ma megint sütöttem "egybenpogácsát", kb. 25 dkg margarin, 1 tojás, 1 sütőpor, 4 dkg liszt, só és kb. 1 dl kefír keverékéből.
Először a száraz anyagokat elmorzsoltam a margarinnal, utána hozzáadtam a tojást és annyi kefírt, hogy keményebb tészta legyen, aztán óvatosan még adagoltam, míg lágy és ragadós lett. Ekkor alaposan lisztezett deszkán kb. fél cm vastagra nyújtottam, vajazott tepsibe raktam, és mélyen, sokszor, több irányban bevagdaltam. Kefírrel vékonyan megkentem a felületét, aztán mákkal szórtam be, meg kevés borsot őröltem rá. 200 °C-on sütöttem, míg jól megpirult. Szépen feljött, illatos is, de kóstolni csak holnap fogjuk, remélem, jó lesz. A tészta lazának látszik.
ribizli
Előzmény: ribizli (174)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.13 0 0 193

lhakhang!

Itt sajtos pogácsa recept; akinek eddig megadtam, mindenki dícsérte. Sajtos is, élesztős is, hajtogatni sem kell. :-)

Előzmény: lhakhang (191)
andixka Creative Commons License 2008.01.12 0 0 192
http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=recept&recept=9649
Előzmény: lhakhang (191)
lhakhang Creative Commons License 2008.01.11 0 0 191
Halihó!

Imádok pogácsát sütni, javíthatatlan megszállottja vagyok, csak nem igazán tudok, mindig van kisebb-nagyobb gikszer. De fejlődőképesnek érzem magam! :D Főzni egyébként a hírek szerint remekül tudok, a pogisütés művészete még hiánycik nálam. :)

Tudtok olyan receptről (mondjuk vajas, sajtos), aminél nem kell hajtogatni, de élesztős, nem sütőporos és garantáltan bevált? Légyszi adjatok egy-két ötletet!
Ja, finom krumplis is jöhet ;)
ágika1 Creative Commons License 2008.01.06 0 0 190
A dagsztás nélküli kenyér is szobahőmársékleten kel meg. A hűtős lángos meg egy hétig is elvan a hűtőben.Szerintem lehet.
Előzmény: Mrs. Danny D (189)
Mrs. Danny D Creative Commons License 2007.12.30 0 0 189

Sziasztok!

 

Gondoltam felhozom ezt a jó kis topic-ot. Két kérdésem lenne hozzátok. Egyik, hogy ha élesztős, kelesztett tésztával készül a pogácsa, akkor kell-e, ill. lehet-e utána még hidegen, néhány órát pihentetni? Másik kérdésem, hogy tud-e valaki igazán jó, bevált krumplis pogácsa receptet?

 

Köszi előre is. Jó pogácsa sütést mindenkinek. Remélem, nem én vagyok egyedül...

 

Üdv.

 

DD

zsuzsa Creative Commons License 2007.10.04 0 0 188
Túl sokat nem vagyok hajlandó hajtogatni... általában az a legtöbb, amit megteszek, hogy előzö nap megcsinalom a tesztat és pihentetem hütőben vagy bepacolom a hust napokkal előbb. Mivel rendszeresne főző anya vagyok, az idegrendszerem kimélése érdekében a macerás kajákat inkább hanyagolom, igyis rendszeresen éjfélkor piszmogok a konyhában...
Előzmény: florentine (186)
Teff Creative Commons License 2007.10.02 0 0 187
A desszert.eu túrós pogácsája aláz! Ajánlom nektek! Könnyű, mint a pehelycukor. :-)
florentine Creative Commons License 2007.10.02 0 0 186

Ó, szóval a kutya is a szakértőkhöz sorolható?! Hát nem lehet rossz sorsa :-))

 

Valaki kifejezetten hangsúlyozta, hogy a kelt tésztának nagyon jót tesz, ha a sütés előtt a tepsiben is pihen még egy kicsit.

 

Van egy nagyon jó pogácsa receptem, igaz nem túrós. Azt nem hajtogatni kell, hanem feltekerni és a tekercset kisodorni. Egy probléma van vele: az újra összegyúrt tésztánál már nem működik.

Előzmény: zsuzsa (185)
zsuzsa Creative Commons License 2007.10.02 0 0 185

megcsinaltam ( kipróbáltam ) a liszt-turo-margarin-tojás-élsztő variációs túrós pogácsát. Olyan átlagos lett, nem mondanám rossznak, de jónak sem. Azt hsizem a pihentetés kell neki nagyon, mert a masodik tepsi ami ugye többet várakozott a sütésre, sokkal jobb lett mint az első.

Vagy talán többször kellett volna hajtogatnom? Vagy talán egy éjszakát kellett volna pihennie a hütőben.

 

megpróbálom legközelebb a nyanyad által leirt variációt.

 

Egyébként még igy nem tökéletesen is jobb, minta  többi pogácsa, mert puha belül és a kutyaktol kezdve a gyerekeimen at a kollégámig mindenkinek izlett ( bár ők nem pogácsa szakértők )

Előzmény: florentine (184)
florentine Creative Commons License 2007.09.26 0 0 184

Hát, szerintem nem könnyebb, hanem más az állaga. Ránézésre minden rendben ezzel a recepttel :-)

 

Ami receptet eddig talaltam, abban nem volt élesztő

Erre gondoltam. Érdemes kipróbálni a másikat is, nagyon finom a végeredmény. Nem tömör, ha arra gondolsz, hanem laza és omlós. Minden lazító anyag hiányában is. És jót tesz neki, ha pihenteted a hűtőben.

Előzmény: zsuzsa (183)
zsuzsa Creative Commons License 2007.09.26 0 0 183
nem, erre a 180-as hozzászólásban lévőre gondoltam. Ebben van élesztő. Azért kicist könnyebb lesz, ha van benne élesztő, nem?
Előzmény: florentine (182)
florentine Creative Commons License 2007.09.26 0 0 182

A 25-ös pogácsára gondolsz? 25 dkg liszt, túró, margarin, abban nincs élesztő, mégis nagyon finom omlós és laza. Egyszer kipróbáltam egy kevés sütőporral, jól megemelte sütés közben, aztán persze beesett. Többet se...

 

A tetejére szerintem mehet bármi.

Előzmény: zsuzsa (181)
zsuzsa Creative Commons License 2007.09.26 0 0 181

Ezt tényleg kipróbáltátok? Finom lett ?

érdemes esetleg mandult tenni a tetejére ?

 

Ami receptet eddig talaltam, abban nem volt élesztő, attól tratok akkor nem jön fel, ez viszont a képen elég jól feljött.

 

nme tudjatok a 200 fokos sütő a 10-es fokozatú villanytüzhelyen hányasnak felel meg ?

 

Előzmény: Mbazsika (180)
Mbazsika Creative Commons License 2007.09.23 0 0 180
Előzmény: Törölt nick (179)
Hablatyek Creative Commons License 2007.05.16 0 0 178
Különleges mákos pogácsa recept a desszert.eu -n fotókkal:

Mákos apró pogácsa
anisette Creative Commons License 2006.12.03 0 0 177
Szia Ihakhang!

Bármilyen sütit csinálsz amibe élesztő kell azt a szaggatás,vagy nyújtás után a tepsiben hagyni kell még pár percig kellni.Ez igaz a pogira is épp úgy mint a beiglire,meg minden ilyen finomságra.És a kérdésed máris meg van válaszolva:))
Előzmény: lhakhang (134)
nyanyad Creative Commons License 2006.11.30 0 0 176

Ez is túrós, de az előzőeknél kicsit másképp. Egyszerű.

50 dkg. liszt, 1 Rama, 25 dkg. túró, 1 tejföl, 1 élesztő, 2 egész tojás és só.

A lisztet a rámával elmorzsolom, bele morzsolom a túrót, az élesztőt, és rádobom a többi hozzávalót. Összedolgozom. Ragacsos állagú lesz a tészta. Befedem, legalább 1 éjszakát a hűtőbe teszem. Másnap lisztezett deszkán átgyúrom nyújtom, kiszaggatom (kb. 4 cm-es a szaggatóm). Tepsibe rakom, megkenem tojással a tetejét, megszórom reszelt sajttal, süt, és eszik.

gertibor Creative Commons License 2006.11.27 0 0 175

Kösz.

Majd megkeresem a Mindmegette.hu-n.

Előzmény: ribizli (174)
ribizli Creative Commons License 2006.11.26 0 0 174
Bocs, nem néztem vissza, azt hittem, beírtam azt a receptet, amit a mindmegette.hu-n találtam egyben sült pogácsára, én azt próbáltam ki először, és a leírtakat tapasztaltam. Azt hiszem, lényeges az is, hogy jó mélyen bevagdosd, és könnyebb tészta kell ehhez a módszerhez. A sima 1-1 arányú "zsíros" tészta túl sűrű lehet, de sütőpor vagy élesztő segíthet.
Szerintem nem tudod "túl meleg" sütőbe tenni a szilikonlapot, hiszen a házi sütéshez találták ki, aminél 250°C-nál nem nagyon használunk magasabb hőmérsékletet.
ribizli
Előzmény: gertibor (173)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!