Keresés

Részletes keresés

Dius85 Creative Commons License 2018.05.15 0 0 4478

Mi a szárazföldről mentünk de szerintem Djerbán is így van. Az infó órán az idegenvezető mondta az árat (nem bontott szét semmit), befizettük, és abban minden bent volt, a túrán nem kellett külön fizetni már semmiért, ez a Taurusos túra. Egyébként a csoportból mindenki jött tevegelni, meg dzsippezni is. Szerintem kár lenne kihagyni! :)

Előzmény: Dusán&Anikó (4477)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.05.09 0 0 4477

Sziasztok.Azt szeretném kérdezni,hogy a 2 napos Szahara túrán a tevegelést ,a dzsip túrát,lovaskocsikázást stb. az idegenvezetőnél kell befizetni,vagy a helyszínen a szolgáltatást biztosítóknál?

Csak azért kérdezem,mert az egyik utazási iroda a tevegelésre azt írja,hogy 25 TND,egy másik meg csak 10TND-t.

A dzsip túrára meg 45 TND-t,a másik csak 30 TND-t.

Ez azt jelenti,hogy a programszervezőnél kell fizetni?

Ha valakli esetleg tud nekünk válaszolni azt megköszönnénk...

Eni0102 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 4476

Sziasztok valaki jön 2018 szeptemberben Djerbára?

Valaki járt már idén Tunéziában, közbiztonság milyen?

Annyi mindent lehet hallani, valakinek konkrét infója van? 

Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.04.24 0 1 4475

Köszönjük szépen.Ez nagyon hasznos infó volt....

Előzmény: Dius85 (4474)
Dius85 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 4474

Mire odaértek a szobák ki vannak osztva, így véleményem szerint csekély az esély, ha esetleg kevésbé szép szoba lett kiosztva, szebb legyen azon nyomban. További hátráltató tényező, hogy a djerbai gép este ér oda, így nagyon üres szobák nem lesznek, hisz mindenkinek délig kell elhagyni a szobát aki adott nap haza megy. Így cserét is dél-kora du. célszerű végrehajtani. Az éjszakai portás általánosságban nem szokott a toppon lenni, a főrecepciós általában nappal dolgozik. Kapásból nem tartom célszerűnek este borravalóval motiválni a recepcióst. A pénz elveszik, szobát meg nem valószínű kapásból tud cserélni, másnap másik portás, szóval.. Ha nagyon gáz a szoba viszont infó órán jelzitek, és az idegenvezető segít cserélni, mert ugye van egy szint amire befizettetek, és hát azért azt szolgáltatni is kell! Nagyon lepukkadt szoba esetében én tuti nem adnék pénzt. (Nyilván nem extra jellemzőkkel lévő szobákra való cserére gondolok most, de amit ajánlottak a katalógusban azért az legyen!)

Borravaló, ahogy érzitek. Arab ország, így szokás adni, de nekem az elvem akivel meg vagytok elégedve annak "megháláljátok". 1-2 dínár 1-2 naponta, pl. takarító, báros, éttermi pincér, londiner,meg ahogy érzitek. Általában kedvesek és motíváló a borravaló, de ha látjátok nem "érdemli meg" akkor annak az embernek nem adtok máskor, adtok másnak aki szerintetek rendesen végzi a munkáját, kedves veletek.

Előzmény: Dusán&Anikó (4473)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.04.19 0 0 4473

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy All inclusive ellátásnál milyen esetekben ésszerű borravalót adni a hotelben, és persze mennyit?

Bejelentkezésnél ha tuti szép szobát akarunk, azt meg lehet bizniszelni?

Az El mouradi Djerba Menzelbe megyünk.

Ha esetleg valakinek vannak ilyen tapasztalata, azt köszönettel fogadnánk....

Köszönöm szépen...

 

Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.04.19 0 1 4472

Szuper! Nagyon szépen köszönöm!!!

Előzmény: Dius85 (4471)
Dius85 Creative Commons License 2018.04.18 0 0 4471

EL Mouradi Tozeurban vagy az El Mouradi Douzban lesztek a sivatagban. 4* mindkettő, minősége meg fog egyezni a többi 4* Mouradi színvonalával.Nem lepukkadt, kimondottan jónak mondható. Amúgy meg hulla fáradtan értek oda, másnap hajnalban indulás, szóval egy zuhany és alvás amit ott töltötök. Ha visztek fürdős cuccot, van kint medence a sivatagi hoelben, és este is igénybe lehet venni. (Nem csak pl. du. 5-6 óráig). 1  vacsora lesz és reggeli ott, vacsoránál az italért fizetni kell. (Vigyázzatok, mert Douzban pl. a magyar csapat felét átvágták az italnál, pl 4 TDN az ital 10 TDN-ral fizetsz, mondja hogy hozza a visszajárót  és "elfelejti", ugye borravalónak azért nem kéne az ital árának 1,5 szeresét adni.). A svatagi túra tökjó, bár én a szárazföldről tettem meg, de a látogatott helyszínek ugyanazok lesznek nektek is.

Előzmény: Dusán&Anikó (4460)
be 1946 Creative Commons License 2018.04.03 0 0 4470

Gondolom az érdekel az idén mikor indulnak a repülők Djerbára.Az indulási idő rajta  van a Taurus honlapján.Az út Kb. 2 óra 40 perc.A Tunéziai helyi idő -1 óra hozzánk képest./ A taurus többnyire este utaztat./Üdv

Előzmény: Dusán&Anikó (4469)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.04.02 0 0 4469

Sziasztok!Meg tudnátok írni,hogy tavaly nyáron mikor indultak Djerbára a repülők?(reggel,este?)Esetleg tudja valaki,hogy ez mitől függ?ja,és mennyi idő a repülő út?

Köszönjük szépen...

Eni0102 Creative Commons License 2018.03.27 0 1 4468

Köszööm a választ!

 

Bele lehet szeretni djerba szépségébe.

 

Jó nyaralást Nektek ezen a gyönyörű szigeten. :)

 

El mourandi, aki járt már minden infó érdekel :) :)

Eleni1969 Creative Commons License 2018.03.27 0 0 4467

Szia! Mi tavaly októberben voltunk, de nem a Ti szállodátokban. A közbiztonságról tudok egy kis infót adni. Először félve indultunk útnak, (taxival) aztán rájöttünk, hogy semmi gond sincs. Nyugodtan lehet jönni-menni, még rosszalló tekintettel sem találkoztunk. Most júliusban is visszatérünk :) .

Előzmény: Eni0102 (4466)
Eni0102 Creative Commons License 2018.03.26 0 0 4466

Sziasztooook :)

 

Segítséget szeretnék kérni ősszel megyünk az El mourandi menzelbe, aki már volt: szép a hotel? Jók a szolgáltatások? Milyen a part? Milyen a kiszolgálás? Ételek?

Milyen most Djerbán a közbiztonság?

 

Én 5 éve voltam djerbán, álomszép hely, egyszerűen imádom, azóta sok helyen jártam már de djerba a leges legszebb (nekem) :) :) :)

 

Előre is kösziiii az infókat!

Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 4465

Szuper!

Jó pihenést nektek :)

Előzmény: be 1946 (4464)
be 1946 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 4464

Egész biztosan már fürödhető lesz. Mi addigra már itthon leszünk./ máj.25-én megyünk,2hét./Üdv

Előzmény: Dusán&Anikó (4463)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 4463

Köszönjük szépen.

Június 19.-én megyünk 2 hétre.Remélem a tenger már  meleg lesz... :)

 

Előzmény: be 1946 (4462)
be 1946 Creative Commons License 2018.03.24 0 0 4462

A szállást mindig a kinti programszervező dönti el ,hogy hol lesz. Tapasztalatok szerint ez egy középkategóriás hotel lesz.Tehát az érkezés után érdeklődjetek az utazás szervezőnél.Nem tudok többet  mert mi 1 naposon voltunk.Mikor indultok? Üdv

Előzmény: Dusán&Anikó (4461)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.03.16 0 0 4461

Az lenne még a kérdésünk, hogy a 2 napos Szahara túra során Tozeurben hol van a szállás, mi a szálloda neve? Mi az El Mouradi Djerba Menzelből mennénk.(Taurus Reisen)

Ha esetleg tudod,kérjük szépen írd meg.Nagyon szépen köszönjük....

Előzmény: be 1946 (4458)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.02.22 0 0 4460

Az lenne még a kérdésünk, hogy a 2 napos Szahara túra során Tozeurben hol van a szállás, mi a szálloda neve? Mi az El Mouradi Djerba Menzelből mennénk.(Taurus Reisen)

Ha esetleg valaki tudja,kérjük szépen írja meg.Nagyon szépen köszönjük....

 

Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.02.02 0 0 4459

Nagyon szépen köszönjük a sok hasznos tanácsot,és a jó kívánságot a nyaraláshoz :)biztos nagyon szuper lesz.Már nagyon izgatottak vagyunk....

Előzmény: be 1946 (4458)
be 1946 Creative Commons License 2018.02.01 0 1 4458

Az attól függ,hogy mennyit visztek. Akartok-e fakultatívra menni?.Kisebb borravaló.Mi minden esetben   egy kisebb összeget váltottunk be..Nem érdemes egyből egy nagyobb összeget beváltani,mert a megmaradt TDN-t.nem hozhatod ki az országból !Egyébként is a recepciónál folyamatosan lehet váltani.Kis idő után már betudjátok lőni, hogy mennyi helyi pénzre lesz szükségetek.Jó nyaralást kívánunk.Üdv

Előzmény: Dusán&Anikó (4457)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.01.31 0 0 4457

Azt szeretném kérdezni,hogy érdemes e beváltani az egész nyaralásra szánt összeget dínárra,vagy esetleg érdemes e hagyni eurót is?Köszönöm .....

Előzmény: Eleni1969 (4456)
Eleni1969 Creative Commons License 2018.01.30 0 0 4456

Mi euróval fizettünk, 1 euróért kapsz 3 dínárt! Minden nagyon olcsó!

Előzmény: Dusán&Anikó (4455)
Dusán&Anikó Creative Commons License 2018.01.28 0 0 4455

Sziasztok.Azt szeretném kérdezni,hogy eurot,vagy dollárt praktikusabb vinni Djerbára?

Köszönöm szépen....

Előzmény: Eleni1969 (4454)
Eleni1969 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 4454

Sziasztok!

Tavaly októberben voltunk Djerbán a Golf Beach Hotelben. Néhány tapasztalatomat szeretném leirni, hátha segíthetek ezzel valakinek, hiszen én is sokat vadásztam előtte infóra.

Október második felében az időjárás csodás volt, kb. 30-32 fokos meleggel. Egyszer volt egy kis eső, ami kb. 5 percig tartott, utána ismét hőség. Klima ebben az időben már nincs a szállodában, mert ez nekik már nem meleg.

A tenger simán fürödhető volt, pedig én nem szeretem a hideg vizet. (A medence jéghideg!) Gyönyörű, szinte fehér homokos a part, minden reggel takarították. Alga volt, de található "mentes övezet is. A szállótól balra kb. 400 m-re csodahelyet találtunk. Programok mindennap (egész nap) voltak, az ellátás kifogástalan. Az ételek változatosak, sosem ettük ugyanazt. Az az egy dolog nem tetszett, hogy az italokat műanyag pohárban adták a büfében, de kis borravaló után előkerült az üveg is. :) Innen kb. 2 kilóméterre van a Blue Laguna, ami egy csoda. Taxival mentünk, ami kb. 1 euró volt. Először féltünk kimozdulni a szállóból, de semmi gond nem volt. Szintén taxival mentünk el Midoun városába is a piacra (kb. 3 euró). Mindenhol szemét és piszok van, de ha ez nem zavar, akkor semmi baj. Nem kellett félnünk.  A városban is sok turista volt. Alkudni tényleg pofátlanul kell :) 

Tanácsként csak annyit mondhatok, hogy nagyon nézzétek meg az adott szálloda partját, mert az igen különböző. Láttunk gyönyörű szállót, katasztrófális parttal. Ha ott szembesül vele az ember, igen elronthatja az egész nyaralást. Ez évben is ide térünk vissza, csodálatos nyaralás volt. Ha segithetek valamiben, írj!! Mindenkinek jó nyaralást kívánok!

 

 

evi.b. Creative Commons License 2017.12.16 0 0 4453

Az El Muradi Djerba Menzelben 2010-ben voltunk. Akkor nagyon jól éreztük magunkat. Aki ezt követően járt ott, azoktól kérdezném, hogy a szállodát felújították? 

evi.b. Creative Commons License 2017.12.16 0 0 4452

A taurus honlapján alul megtalálod a  2017. évi fakultatív programokat árakkal együtt. Gondolom ez 2018. évben is ez lesz esetleg az árak változhatnak.

 

Előzmény: vzoli965 (4451)
vzoli965 Creative Commons License 2017.12.15 0 0 4451

Üdv mindenkinek !

Július 3-tól van foglalásom a szigetre. Tud valaki segíteni, hogy milyen fakultatív programok vannak? Irodák oldalain nem igazán találok infót. Taurus-szal utazunk.

Itt a fórumon sem találtam a programokról semmit.

Előre is köszönöm

Dusán&Anikó Creative Commons License 2017.11.04 0 0 4450

Sziasztok.Mi a feleségemmel jövő júniusban szeretnénk menni az El Mouradi Menzelbe.Esetleg valaki volt mostanában ott?Milyen júniusban a "hínár helyzet",az időjárás,vízhőfok stb.És az all inclusive mit takar?Mi vegetáriánusok vagyunk.Mik az étkezési lehetőségek.Ha esetleg valakinek voltak már tapasztalatai,az megírhatná őket.Előre is köszönjük

ZsuzseszNina Creative Commons License 2017.09.07 0 0 4449

Sziasztok!

 

Valaki 21.én DJERBA? :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!