Keresés

Részletes keresés

lemi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 36
Kedves Thernitibi.....vau, ezt nevezem beszámolonak! Szerintem ilyen munkára adnak az iskolákbann örületesen nagy, csillagos ötöst:))))
Nagyon köszönöm neked! lemi
Előzmény: Thernitibi (35)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 35
Utolsó sekifutás:

Kedves lemike

A Sugó-part délután, 905-ös vízállásnál. A régi Áfor-telepen már jön föl a víz. Nem tudom, mennyire jön vissza a képen a látvány. Az Erdészet kikötőjében is már csak centik válsztják el a Dunát a kiöntéstől.
Itt a Buzovits féle csónak garázsok bejárata látható. Az 55-ös úton a haladás már csak konvojban lehetséges, helyi erdész ismerősöm szerint éjszakára lezárják az utat, hogy a vadak ki tudjanak jönni a száraz országútra. Így néz ki a Gemenc. És még egy kép. A erdészet dolgozói eledelt szórnak az út mentén. Nincs ünnep. A munkát a rendőrök is segítik, monst például időleges útzárral. Ezt még hellyel-közzel az autósok is megértik.

Előzmény: Thernitibi (31)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 34
Amit nem értek:
Miért ez jön le: http://forum.index.hu/www.//thernesz.hu/arkep/pic00184.jpg
Ez helyett: http:www.//thernesz.hu/arkep/pic00184.jpg

http://www.thernesz.hu/arkep/pic00181.jpg

Előzmény: Thernitibi (31)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 33
Jóóó van na!
Mondom, majmost!
Azt mondja a Mári a majmost az erdőben játszák:-DDD
Előzmény: oszibá (30)
oszibá Creative Commons License 2002.08.19 0 0 32
Ez nem ide készült.
Előzmény: oszibá (30)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 31
sorry:-(

Kedves lemike

A Sugó-part délután, 905-ös vízállásnál. A régi Áfor-telepen már jön föl a víz. Nem tudom, mennyire jön vissza a képen a látvány. Az Erdészet kikötőjében is már csak centik válsztják el a Dunát a kiöntéstől.
Itt a Buzovits féle csónak garázsok bejárata látható. Az 55-ös úton a haladás már csak konvojban lehetséges, helyi erdész ismerősöm szerint éjszakára lezárják az utat, hogy a vadak ki tudjanak jönni a száraz országútra. Így néz ki a Gemenc. És még egy kép. A erdészet dolgozói eledelt szórnak az út mentén. Nincs ünnep. A munkát a rendőrök is segítik, monst például időleges útzárral. Ezt még hellyel-közzel az autósok is megértik.

Előzmény: Thernitibi (29)
oszibá Creative Commons License 2002.08.19 0 0 30
Előzmény: Thernitibi (23)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 29
Kedves lemike

A Sugó-part délután, 905-ös vízállásnál. A régi Áfor-telepen már jön föl a víz. Nem tudom, mennyire jön vissza a képen a látvány. Az Erdészet kikötőjében is már csak centik válsztják el a Dunát a kiöntéstől.
Itt a Buzovits féle csónak garázsok bejárata látható. Az 55-ös úton a haladás már csak konvojban lehetséges, helyi erdész ismerősöm szerint éjszakára lezárják az utat, hogy a vadak ki tudjanak jönni a száraz országútra. Így néz ki a Gemenc. És még egy kép. A erdészet dolgozói eledelt szórnak az út mentén. Nincs ünnep. A munkát a rendőrök is segítik, monst például időleges útzárral. Ezt még hellyel-közzel az autósok is megértik.

Előzmény: lemi (28)
lemi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 28
Kedves Thernitibi,
független attol hogy a képeket látva még jobban aggodom, baromi jo felvételeket csináltál.
Nagyon örülök hogy betetted öket! lemi
Előzmény: Thernitibi (23)
Muity Mijo Creative Commons License 2002.08.19 0 0 26

Még ugyanazon íráson belül is meglehetősen ellentmondásosak a hírek, mint alább is látható, részint biztatónak tűnő, másrészt meg az eddigi előjelzéseket megerősítő, hiszen ha "894 centiméteres vízállás keddre és szerdára további 70 centiméterrel emelkedhet", akkor bizony áll az amitől tartanunk kell.

"Már Budapestnél is apad a Duna

2002-08-19 14:17 Korridor/MTI

Veszélyben Gemenc vadjai - a fővárostól délre nem lesz szükség harmadfokú készültség elrendelésére

Bár csak estére várták, már délelőtt elérte a dunai árhullám Ercsit, s a vártnál ugyancsak korábban 15-16 órára várják Adonynál a tetőzést. Ercsinél 717 centiméteren "áll a víz", Adonynál az előzetes számítások szerint 730 centiméteres tetőzést várnak, ezért feltehetően nem kell harmadfokú árvízvédelmi készültséget elrendelni a Duna Fejér megyei szakaszán.

Fejérben egyébként kedvezőbb a helyzet, mint a folyó felső folyásánál. A fővédművek jól állják a víz nyomását, s ártérre épült üdülőházat veszélyeztet a víz.

Adonynál már korábban lezárták a kompkikötőt, s az esetleges átszivárgás megelőzésére a Szent László patak visszaduzzadó torkolata környékén fóliával és homokszákokkal erősítették meg a töltést Sinatelep és környékének védelmére. Fóliával igyekeznek megvédeni a helyi téesz hibridkukorica vetőmag tábláját, amelynek elöntésével 120 gazda, 80-100 millió forintot érő munkája semmisülne meg.

Rácalmásnál 5-10 lakóházat kellett homokzsákokkal körberakni, de a lakók kitelepítésére egyelőre nem volt szükség.

Dunaújvárosnál a víz már elöntötte a Szalki-szigetet, az odavezető utakat lezárták, az ottani épületeket áramtalanították, lakóépületeket, üzemeket nem veszélyeztet a víz a városban.

Nem lesz harmadfokú készültség az alsó szakaszon sem

Az előrejelzések szerint nem kell elrendelni a harmadfokú készültséget a Duna Tolna megyei szakaszán, és Baján sem, mert a vízmagasság nem fogja elérni a 900, illetve 950 centimétert.

Bár a térségben a folyó mentén épült nyaralókat elöntötte a víz, a települések nincsenek veszélyben. Súlyosabb helyzet egyedül Bátán alakult ki, ahol 14 ház lakóit vasárnap estig kiköltöztették. Az ár emellett további 100 épületet fenyeget, védelmükre homokzsákokból egy másfél méter magas gát épült a faluban.

A főváros túl van a tetőzésen

Budapestnél lassú, de folyamatos az apadás a Duna a hétfő hajnalra végetért tetőzése óta, amikor 848 cm-es rekordvízállást mértek. A gátak mentén továbbra is a békásmegyeri partszakaszon a legnehezebb a helyzet, ahol továbbra is küzdenek a buzgárokkal. Becslések szerint vasárnap "környékén" megkezdődhet a budai és a pesti rakpart tisztítása, 650 centiméter alatti vízállásnál.

Észak-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság területén is folytatódik a lassú apadás, de még mindig nagyon magas a vízállás.

A vízszint átlagosan két óránként 3-4 centimétert apad, és bár még mindig magas a vízállás, a gátak jól bírják a terhelést. Az éjszakai mérések szerint a Duna Győrnél 714, Komáromnál 749, míg Esztergomnál 754 centiméteren volt. Győrött megkezdődött az áradás miatt bevezetett forgalmi korlátozások részleges feloldása.
__________________________________________________

Vadvédelem Gemencen - nem teljes az összhang

Európa legnagyobb és szarvas-génállományáról híres ártéri erdejében hét hazai állatvédő szervezet negyven tagja segít a vizes területeken rekedt fiatal szarvasok és vaddisznók megmentésében. Céljuk, hogy a víztől védett, biztonságos területekre tereljék a vadakat, vagy ha erre nincs lehetőség, befogják és az ártéren kívülre szállítsák azokat. A feladat elvégzéséhez több motorcsónak és speciális állatbefogó eszközök, ketrecek állnak rendelkezésükre. A csapatban állatorvosok, és állatgondozók is vannak.

Máté Béla, a Gemenc Rt. szekszárdi erdészetének helyettes vezetője szerint az ártérben rekedt vadak nagy veszélyben vannak, mert a Bajánál mért délelőtti, 894 centiméteres vízállás keddre és szerdára további 70 centiméterrel emelkedhet, melynek következtében még a felnőtt állatok is megfulladhatnak. A vadak még mindig tömegével menekülnek az erdőből, de az erre legkedvezőbb útvonalat keresztezi a Pörböly és Baja közötti 55-ös főút. Ott az amúgy is riadt állatokat zavarják az autósok, több vaddisznót elütöttek az út mentén, ezért az erdészek a katasztrófavédőknél és a közútkezelő vállalatnál kezdeményezik az út ideiglenes lezárását.

Máté Béla kitért arra, hogy bár szívesen fogadták az állatvédők segítségét, a csónakos mentés súlyos károkat is okozhat a vadállományban. Szerinte a néhány állat kimentésével járó zaj több tucat vadat letéríthet a menekülési útvonalról és ez akár a pusztulásukat is okozhatja."

Előzmény: Muity Mijo (25)
Muity Mijo Creative Commons License 2002.08.19 0 0 25

Ezt a magasságot holnap estig lazán át fogja hágni az ár, így a sziget egyértelműen víz alá kerül. A Nagypandúr is, és a Petőfi is ! Ilyen gát egyébként sem épült a sziget minden olyan pontján, ami relatív értelemben védelmet nyújthatna :(...
A Nagypandúrra bemenni már nem lehet, rendőrök állják el a szeremlei út torkolatánál az utat, csak a Vízügy járművei jelentenek kivételt. Még ma lezárják a Petőfi szigetet is.
Viszont igaz-e az, hogy a Baja-Bátaszék közötti közút máris le lett zárva a forgalom elől ??
Én szombaton délelőtt megjártam Mohácsot oda-vissza, hát bizony a Duna-hídtól Bátaszékig több olyan pontja is volt az útnak, ahol vészjóslóan nyaldosta az útpadkát a víz. Nem lennék meglepődve, ha ma már egyes pontjain el is lepte volna. Ahogy Szekcső környékén is, ahol "hegyek között, völgyek között" halad az út nyomvonala.

Előzmény: Thernitibi (24)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 24
Nem tudom mennyire kivehető a 27. képen, de a víz már magasabban van az úttol.
Előzmény: Thernitibi (23)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.19 0 0 23
2002 augusztus 19-i 893cm-es, áradó vízről pár kép. megpróbáltam érzékeltetni a tegnapról mára történő változásokat:

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.
18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34.
35. 36.37.

Thernitibi Creative Commons License 2002.08.18 0 0 22
Köszönöm, nekem nem volt kedvem bíbelődni az ACDsee-val:-(
Előzmény: Törölt nick (20)
rkozma Creative Commons License 2002.08.18 0 0 21

VAsárnap este 6-kor: 856 cm

Előrejelzés:
hétfő 884, kedd 930, szerda 949, csütörtök 914 cm.

KR

oszibá Creative Commons License 2002.08.18 0 0 18
Ez talált, mondtam én, hogy jók a képek.
Előzmény: Thernitibi (17)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.18 0 0 17
Na most talán jobban fogjátok látni:-))
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.18 0 0 16
oszibá Creative Commons License 2002.08.18 0 0 15
De szerintem nagyon szépek lehetnek, már nem a látvány, az élesség.
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.18 0 0 14
Tibi!

Valahogy nem jönnek elő a képek!

Előzmény: Thernitibi (13)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.18 0 0 13
Beraktam pár jellemző képet, de még nem akkora a veszély. Íme.
lemi Creative Commons License 2002.08.17 0 0 12
köszönöm :)))))
Előzmény: Törölt nick (11)
rkozma Creative Commons License 2002.08.16 0 0 10
A mai előrejelzés szerint:

Baja: szombat 794, vasárnap 857, hétfő 916, kedd 964 cm.

Amint az első hozzászólásban leírtam, '65-ben 976 cm, idén márciusban 846 cm volt.

Robi

Muity Mijo Creative Commons License 2002.08.16 0 0 9

Íme egy kis ízelítő, az ez évi tavaszi áradás idején Dunafürdőn. Ennél nem tudom mekkora volt a vízmagasság, de meg sem közelítette azt, ami most várható. Nagyon hiányoznak még ezek a ma zuhogó esők is :(.

01.
02.
03.
04.

lemi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 8
Sziasztok,
nekem Édesanyám a lakotelepen lakik, a tizemeletesek mögött, mennyire vannak ott veszélyben? Ugyanis még a gondolat is iszonyatos; azok a régi, ocska panelllapok ugy dölnének össze mint egy kártyavár....
A tv-ben látom mit pusztit az ár Németországban, Csehországban. Erös, stabil épületeket sodor tovább olyan könnyedén, mintha azok papirbol lennének...
Tesznek valami ovintézkedést Baján? Már amennyire lehet ilyet elöre....
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 7
Zolikám kisfiam menekülj a víz elől a könyvtárba, mert kész a tehénpaprikás!!!

Cs

Előzmény: zvajda (6)
zvajda Creative Commons License 2002.08.16 0 0 6
Gyerekek új információ!
Baja Keddre 965 cm.a Posztó környékét ma,és holnap zárják.A galagonyást vasárnap.A halászpart is úszik majd.

Aki emlékezik 1965 ös vízre 950 es volt,(ha jó a memoriám) a kemping körül volt egy focipálya a haverokkal a focikapu tetején űltem,és a lábaimat símán lógattam az alattam lévő vízbe cc 2 méter víz volt alattunk.

Előzmény: Thernitibi (5)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 5
Szia Robi

Nincs, de akksik töltés alatt, és reggeltől folyamatosan dokumentáljuk a napi eseményeket, ami a vízzel kapcsolatos.
A képtár helyét ide fogom belinkelni, várhatóan esténként.

cs

Előzmény: bkrbrtx (4)
bkrbrtx Creative Commons License 2002.08.16 0 0 4
A sziget uszni fog az mar tuti.
Remelem a lakotelep nem, mert ott lakom.

Tibi! Van a Sugorol is mostani keped?

Előzmény: Thernitibi (3)
Thernitibi Creative Commons License 2002.08.16 0 0 3
Várhatóan lezárják a Baja-Bátaszék összekötő utat, amely nagy szerepet játszik a délkeleti-délnyugati országrészek forgalmában:
Előzmény: rkozma (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!